SEO Uyumlu Makale Nedir Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumlu makale, arama motorları için uygun olan özgün içerikler anlamına gelmektedir. Günümüzde birçok forum sitesinde ve freelance iş sitelerinde bu tipte yazarlar bulmak mümkündür. Bu yazarların normal yaşantımızdaki yazarlardan temel farklılıkları vardır.

SEO uyumlu makale yazacak kişiler, güncel SEO kriterlerini sürekli takip etmelidir çünkü arama motorları kriterleri sürekli güncellenmektedir. Normal yazarların bu konulara dikkat etmesi gerekmemektedir. Peki, SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO Uyumlu Makale Yazma Kriterleri Nelerdir?

Arama motorları sürekli algoritmalarını güncellemektedir. Bu sebepten dolayı sürekli yeni SEO kriterleri takip edilmelidir ve buna uygun makaleler yazılmalıdır. Bizde sizler için, SEO uyumlu makale yazma kriterlerini araştırdık ve bu yazımızda derledik.

İşte SEO uyumlu makale yazma kriterleri şunlardır;

  • Başlık Etiketleri: SEO uyumlu makalelerin olmazsa olmazı başlıklardır. İngilizce olarak “Heading Tags” olarak geçmektedir. Bu başlıklar genel olarak H1-H2-H3 olarak sıralanmaktadır. Bu etiketleri uygularken; yazınızın temel başlığını H1 olarak, alt başlığını H2 olarak ve alt başlığınızın altındaki başlıkları da H3 olarak seçmeniz gerekmektedir. Daha fazla başlık etiketi bulunsa da en çok kullanılanlar H1,H2 ve H3’tür.
  • Anahtar Kelime: Yazılarınızda anahtar kelime yoğunluğuna dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Genel olarak piyasada en çok kullanılan SEO eklentilerinden birisi olan YOAST SEO %3 anahtar kelime kullanımını tavsiye etmektedir. Ayrıca bazı kesimler tarafından anahtar kelimelerin kalın olarak işaretlenmesinin SEO anlamında faydalı olduğu söylenmektedir.
  • İmla ve Yazım: İmla ve yazım kuralları genel olarak her tipte yazı için önemli bir kriterdir. Eğer Microsoft Office yazılımı ile herhangi bir makale yazıyorsanız, F7 tuşuna basarak imla ve yazım kontrolü yapmanız mümkündür.
  • Başlık Seçimi: Başlık seçimi oldukça önemlidir. Aslında normal yazarlarında dikkat etmesi gereken bir konu olsa da SEO uyumlu makalelerde daha büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi başlıklarda bulunan anahtar kelimelerdir. En az bir başlıkta mutlaka odak anahtar kelimeniz bulunmalıdır. Eğer belirlediğiniz alt anahtar kelimeler varsa, diğer başlıklarda da bu anahtar kelimeleri kullanmanız oldukça faydalıdır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.