Pinterest Nedir? Pinterest Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest Nedir?

Pinterest nedir?, resimlerin paylaşıldığı bir sosyal paylaşım platformudur. Genellikle Instagram ile karıştırılsa da aslında pek alakaları yoktur. Instagram biraz daha arkadaşlık üzerine kurulu bir sosyal medya platformudur. Ancak Pinterest üzerinde arkadaşlık ilişkileri ve iletişim biraz daha azdır.
Aslında Pinterest isminden de olayı anlamak mümkündür. “Pin” kelimesi bu noktada yeni resim paylaşma anlamını taşımakta, “interest” ilgi anlamını taşımaktadır. Yani ilgilendiğiniz resimleri paylaşma alanı gibi bir anlam taşımaktadır. Peki, Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest kullanımı aslında oldukça basittir. İlk başta işe hesap oluşturmakla başlanmaktadır. Hesap oluşturduktan sonra profilinizi düzenlemenizi tavsiye ediyoruz. Daha sonra sağ üst köşede bulunan “+” sembolüne basarak “Pin Oluştur” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra herhangi bir internet sitesinden veya bilgisayarınızdan görsel yükleyebilirsiniz. Görseliniz için bir adet başlık ve açıklama girmeyi unutmayın. Ayrıca görselinizi kaydetmek için birde pano seçmeniz gerekiyor.

Pinterest üzerinde görsel paylaşmanın adının “Pin” olduğunu yukarıda söylemiştir. Kategori kelimesinin karşılığı da “Pano” olarak geçiyor. Yani resimlerinizi belirli kategorilere bölmek için belirli panolar yaratmanız gerekiyor.

Pinterest’i daha profesyonel kullanmak için çeşitli yöntemler vardır. Örneğin; web sitenize hit kaynağı oluşturmak istiyorsanız, Pinterest üzerinde web sitenizi ekleyip doğrulamanız gerekiyor.

Pinterest Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Aslında herkesin aradığı soru budur. Pinterest 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip büyük bir platformdur. Bu platform üzerinden direk para kazanabileceğiniz bir yer yoktur. Ancak dolaylı yoldan iyi paralar kazanmanız mümkündür.

  • Bu dolaylı yolların başında da Google Adsense reklamları gelmektedir. Google Adsense onayı almış internet sitenize, Pinterest üzerinden hit çekebilirsiniz. Özellikle yabancı ve TBM’si yüksek kelimelerde oldukça iyi paralar kazanmak mümkündür.
  • Bu yönteme benzer diğer bir yöntem de Pinterest reklamlarıdır. Pinterest üzerinden reklam verip, siteye giren kişilerin sayısı arttırılabilir. Ancak bu yöntemdeki karlılık durumu iyi hesaplanmalıdır.
  • Diğer bir yöntemde e-ticaret yöntemidir. Herhangi bir e-ticaret sitesinin ürünlerini tanıtarak, bu ürünlerin reklamını yapabilirsiniz. Özellikle yüklediğiniz kaliteli ve iyi boyutlara sahip resimler birçok kullanıcıya ulaşacaktır.

Benzer Yazılar

Bu Yazıya Toplam 1 Yorum Yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.