SEO Nedir? SEO Uzmanları Ne Yapmaktadır?

Seo Nedir?

Seo Nedir?, internette yayınlanan sitelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmak için uyguladıkları çeşitli yöntemlere denmektedir. İngilizce olarak “Search Engine Optimization” açılımına sahip olan SEO, çoğu internet sitesi için oldukça önemlidir. Genellikle internet siteleri arasında çok yoğun bir rekabet ortamı olduğu için, yeni açılan her site beklenen başarıyı gösteremeyebilir. Bu noktada SEO çalışmaları devreye girmektedir ve sitelerin hak ettikleri konumu bulmalarını sağlamaktadır.

SEO çalışmaları, web siteleri için her ne kadar faydalı bir hizmet olarak gözükse de yanlış kişiler tarafından uygulanması sonucunda faydadan çok zarar gösterecektir. Bunun için bu konuda uzman kişilerle çalışmak oldukça önemlidir. Peki, SEO çalışması yaptırmak ucuz bir işlem mi?

SEO Yaptırmak Uygun Fiyatlı Bir İşlem Mi?

Çeşitli webmaster platformlarında kendilerini SEO uzmanı olarak tanıtan birçok kişiye rastlamanız mümkündür. Bu kişilerin büyük bölümü çok komik fiyatlara SEO çalışmaları yaparak sitenizi yükselişe geçireceğini iddia etmektedir. Söyledikleri kısmen doğrudur çünkü uyguladıkları bazı backlink teknikleri sizi anahtar kelimelerde anlık olarak yükseltebilir. Ancak uzun vadede yarardan çok zarar verecektir ve belki de anahtar kelimenizdeki eski sıradan daha kötü bir sıraya yerleşmenize sebep olacaktır.

Başarılı ve iyi SEO çalışmaları yapan kişiler tamamen sitenize göre fiyat ve süre vermektedir. Eğer sitenizin rakipleri iyi değilse ve rekabet seviyesi düşükse, düşük maliyetlerle ve kısa sürelerde iyi SEO çalışmaları yaptırmanız mümkündür. Eğer rakipleriniz güçlüyse ve rekabet seviyesi yüksekse daha uzun sürelerde daha büyük maliyetleri SEO çalışması yaptırmanız gerekebilir.

SEO Uzmanları Ne İş Yaparlar?

SEO Uzmanları, SEO konusunda uzman kişilerdir ve çeşitli yöntemlerle sitenizi hedeflenen başarıya ulaştırmaya çalışırlar. Bu noktada oldukça iyi analizlere ve detaylı bilgilere ihtiyaç duyarlar. Öyle ki, bir SEO Uzmanının sadece sitenizi incelemesi 1 haftadan fazla sürebilir.

SEO Uzmanları, sizinle birlikte siteniz için doğru stratejiyi belirledikten sonra belirlenen anahtar kelimeler üzerine yoğunlaşırlar. Bu noktada temel amaç, belirlenen anahtar kelimede ilk sayfada çıkmaktır.

Web sitesi sahipleri genellikle sitelerine giren insanların sayısını arttırmak için bu hizmeti satın alırken, e-ticaret sitesi sahipleri genellikle müşterilerini arttırmak için bu hizmeti satın alırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.