Bilgi Zamanı

Zararlı Alışkanlıklardan Korunma Yolları

Zararlı Alışkanlıklardan Korunma Yolları
16 Mayıs 2014 - 22:26 'de eklendi ve 1700 kez görüntülendi.

Zararlı alışkanlıklarımız nelerdir, zararlı alışkanlıklarımızı bırakmak için neler yapmalıyız.

Zararlı alışkanlıklarımız bırakmakta zorlandığımız, bize zarar veren ve gün geçtikçe vücudumuzun dengesini bozan alışkanlıklardır. Toplumda sıklıkla karşılaşılan zararlı alışkanlıklar fiziksel manada alkol, sigara ve uyuşturucu; maddi anlamda ise kumar ve zaman öldürmektir. Kötü alışkanlıklar çoğunlukla çocukluk ve gençlik dönemlerinde elde edildiği için kalıcıdır ve günden güne insan beynine yerleşerek vazgeçilmesi çok zor bir şey halini alır. İnsanlar zamanla bunun zararlı olduğunu bilir ancak yine de bırakamaz. Onu bırakınca daha kötü duruma düşeceğini düşünür. Oysa ki alınacak psikolojik destek ve diğer alternatif tedavilerle bu alışkanlıklardan vazgeçmek mümkündür.

Zararlı alışkanlıkları bırakmanın bir diğer yolu da hobi edinerek zamanımızı daha etkin işlere ayırmaktır. İnsanlar işsiz kaldıkları veya boşta kaldıkları zaman daha fazla zararlı alışkanlığa yönelir. Oysa ki bir işleri olduğu zaman veya boş kalmaya vakitlerinin olmadığı zaman mutlaka bu alışkanlıklardan uzak duracaktır. Siz de böyle bir uğraş edinerek zararlı alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’nın sigara içki bırakma kampanyalarını takip ederek bunlardan ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

ovacıkta zararlı Alışkanlıklar ve Korunma Yolları

Zararlı Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER