Bilgi Zamanı

Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Kompozisyon

Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Kompozisyon
09 Haziran 2014 - 21:45 'de eklendi ve 1372 kez görüntülendi.

Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Ne Demektir, Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Kompozisyon

Bazı insanlar sürekli iş değiştirir ve bu nedenle hiçbir işte dikiş tutturamaz. Oysaki hayatta başarıyı yakalamanın ve bir alanda uzmanlaşmanın yolu sabit bir işte çalışmaktır. Her zaman çalıştığı yeri değiştiren kişiler maddi ve manevi doyuma ulaşamaz.

Bugün girdiği bir işten yarın ayrılan, ertesi gün başka bir işe giren kişi olduğu yerde tutunamaz. Bu tarz insanları işverenler de işe almak istemez. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın sürekli farklı bir işe girmek ve kısa zamanda oradan ayrılmak her zaman olumsuz bir durum olarak karşılanır. Kişi hayatta başarıyı ve maddi kazancı sağlayabilmek için mümkün olduğunca sbit bir işte çalışmaya özen göstermelidir.

Yuvarlanan taş yosun tutmaz, her zaman iş değiştiren insanlar için söylenen bir atasözüdür. Ancak bazıları bu sözü işleyen demir ışıldar, atasözünde olduğu gibi çok çalışmak ve boş durmamak gerektiği şeklinde yorumlarlar. Ancak bu yanlış bir yorumdur. Çünkü bu söz sürekli iş değiştiren insanların başarıyı yakalayamayacağı anlamına gelen bir sözdür.

Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER