Bilgi Zamanı

YGS’ye Günler Kala Yapılması Gerekenler

YGS’ye Günler Kala Yapılması Gerekenler
28 Şubat 2016 - 14:09 'de eklendi ve 648 kez görüntülendi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi için ilk basamak olan 2016 YGS’nin 13 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirileceği biliniyor. Sınava girecek olan tüm adayları heyecan sarmış durumda. Peki sınava günler kala, öğrencilerin nasıl bir yol izlemesi gerekmektedir? Son 10 gün ya da son 1 hafta öğrenciler neler yapmalıdır? Bu ve buna benzer bir takım soruların cevabını ve YGS ile ilgili çok daha fazla bilgiyi, sizlere hazırlamış olduğumuz bu haberimiz aracılığı ile ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.

 

Eğitim Uzmanı olan Murat Aydın , sınava girecek olan öğrenciler için bazı bilgiler paylaştı. Sınava günler kala öğrencilerin bu zamanını pratik yaparak geçirmeleri gerektiği yönünde sözler söyledi. Yalnızca sınava 10 gün kala neler yapılması konusunda değil, sınav gecesi ya da sınav anında da neler yapılması gerektiğini belirtti. YGS, 13 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin bu kalan son günlerde kendilerine olan güvenlerinin çok önemli bir şey olduğunu belirten Eğitim Uzmanı olan Murat Aydın, son günlerde eksikliklerin giderilmesi, öğrencinin hız kazanması ve deneme sınavına yönelik bir strateji oluşturması gerektiğini belirtti. Yapılacak olan bu durumlar, sınava son günler kala çok büyük önem taşımaktadır. Artık son düzlük olarak kabul edilen bu günlerde, pratik yapmanın gerekliliği belrtiliyor.

Sınava son günler kala, öğrenciler öğrenmiş olduğu bilgileri kontrol ederek pekiştirme yapmalıdır. Son 10 gün beslenme ve uyku düzeni de çok büyük önem taşımaktadır. Son hafta ise öğrencilerin her sabah saat 10:00 da deneme çözmeleri tavsiye ediliyor. Sınav günü geldiğinde ise öğrencilerin her zaman kalkmış olduğu saatten biraz daha erken kalkmaları gerekiyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER