2:08 pm - Pazartesi Ağustos 20, 1054
Sponsorlu bağlantılar

Yerli Malı Haftası Ne Zaman 2013

Cumartesi, 7 Aralık 2013, 12:15 | Genel | 1 Yorum
by tayyar
Sponsorlu bağlantılar

yerli malı haftası ne zaman 2013, yerli malı haftasıyla ilgili yazı, yerli malı haftası hakkında kısaca, yerli malı haftasının önemi

Yerli malı haftası her yılın 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanır. 1945 yılındaki ekonomik bunalımın ardından İsmet İnönü’nün 12 Aralık tarihinde mecliste yerli malını kullanmaya özendirmeye yönelik konuşmasının ardından kanunlaştırılmış ve okullarda yerli malı haftası olarak kutlanmasına karar verilmiştir. 1983 yılında ismi Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak yeniden değiştirilmiştir.

Türkiye’nin o yıllarda yaşadığı önemli ekonomik krizin ardından piyasanın hareketlenmesi ve tekrar ekonominin düzelmesi amacıyla yerli malı kullanımını özendirmek, öğrencilerde tutumluluk ve israfı önleme bilinci oluşturmak amacıyla kutlanan bir haftadır. Bu haftada okullarda yerli malı kullanımı özendirilir, öğrenciler tutumlulukla ilgili şiirler ve yazılar okur.

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Yerli Malı Haftası Ne Zaman 2013"

  1. meryt diyor ki:

    yerli malı haftası hoş geldin

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası