Yerel Seçimlerin Tarihi Belli Oldu !

16

Yerel seçimler ne zaman , 2013 yerel seçimlerin tarihi, belediye seçimleri ne zaman yapılacak, açıklama geldi : TBMM,  Yerel seçimlerin 2014 mart ayında  yapılacağı açıklandı.

yerel seçimler ne zaman 2013

TBMM Genel Kurulu’nda, yerel seçimlerin Mart 2014’te yapılmasını içeren anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi 384 oyla kabul edildi.

AK Parti ile MHP’nin uzlaşmasıyla, hazırlanan ve Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimin, 2013 yılı ekim ayının son haftasında yapılmasına ilişkin Anayasa Değişikliği Teklifi Genel Kurul’da ele alındı, ancak karar çıkmamıştı.

Değişikliğin ilk turu TBMM Genel Kurulu’ndan geçti. Anayasa değişikliğinin ilk turunda teklifi savunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kış şartlarında seçim yapmanın zor olması nedeniyle değişikliğin getirildiğini kaydetti.

Muhalefetten ise teklife hem destek hem eleştiri geldi. Anayasa değişikliği teklifinin geneli üzerinde yapılan oylamada kullanılan 436 oyun 384’ü kabul, 35’i ret yönünde oldu.

Anayasa değişikliğinin ikinci tur oylaması ise cuma günü yapılacak.  Yerel seçimlerin tarihi belirlenmiş oldu, yerel seçimler ne zaman sorusu cevabını buldu.

Share.

About Author

16 yorum

  1. resmen insanla dalga gecıyorlar martta secımmı olur unıversıte oğrencılerı kadar usengec ve oyuna sahıp cıkmayan bı toplumda bırde gıdıp mart ayına secım koy dısarda okuyan öğrencıler oy vermesin olur olurrr paşam.

  2. seçim hakkında on

    şU CHP NE ZAMAN BİR ŞEYEDE MUALEFET OLMAYACAK ONU MERAK EDİYORUM SEÇİM ÖNE ALINSIN İSİYOR AKP VE MHP ADAMLARONA BİLE MALEFET YAPIYOR ALLAH SİZİ HEP İKTİDARSIZ BIRAKSIN CHP

  3. 4 yargı paketı ne zaman acıklanacak secımden once cıkması gerlekıyor turkıyenın buna acılen ıhtıyavı var

    • Akp yi 2002 den beri 7 kere devirmeye çalıştınız zaten e artık uğraşmayında Türkiye için çalışan adamların işi yavaşlamasın. Bu ülkede en iyi hizmeti gelmiş geçmiş en iyi yapan partidir Akparti

Sorunuzu veya Yorumunuzu Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz