Bilgi Zamanı

Yeni Hakim ve Savcı Atamaları HSYK 13 Haziran 2012

Yeni Hakim ve Savcı Atamaları HSYK 13 Haziran 2012
13 Haziran 2012 - 18:13 'de eklendi ve 5574 kez görüntülendi.

Yargıda Deprem

Hakim ve Savcı Atamaları   Yer Değişiklikleri Hangi Savcı Nereye Atandı  ? HSYK Tam Listesi ve Yorumlar …

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yaz kararnamesini açıkladı. 2 bin 335 hakim ve savcının yerleri değiştirildi. Şike davasının savcısı Mehmet Berk, Küçükçekmece Başsavcı Vekili olurken Ergenekon davasına bakan, Cihan Kansız Cumhuriyet Başsavcı vekili oldu.

HSYK’nın 2014 Yılı Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi ile toplam 2335 Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcısının ataması yapıldı.

Şike soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Berk’in özel yetkisi alındı. Berk, Küçükçekmece Başsavcı Vekili olarak görevini yürütecek.

Hakim ve Savcı Atamaları 2014 , Savcı Atamaları Hangi Savcı Hangi İle Nereye Atandı , Hangi Hakim nereye Atandı , Hakim Savcı Tayinleri Atamaları 13.06.2014

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 2 bin 335 hakim ve savcının görev yerini değiştiren yaz kararnamesini yayınladı. Kararnameyle, Ergenekon Savcısı Cihan Kansız İstanbul Başsavcı Vekili olduYaz Kararnamesi HSYK’nın internet sitesinden yapılan açıklama ile duyuruldu. 16 Mart 2014 tarihinde hazırlık çalışmalarına başlanan 2014 Yılı Adli Yargı Yaz Kararnamesi taslağının görüşmelerine 07 Haziran 2014 tarihinde başlanıldığının belirtildiği açıklamada, “Heyet halinde kesintisiz olarak devam eden müzakereler 13 Haziran 2014 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karar altına alınmıştır.

Bundan böyle süre sebebiyle sadece yaz kararnamesi ile atama yapılacak olması (Sonbahar Kararnamesi ile atanacak olanların da bu kararnameye alınması) ve bir kısım adliyelerin birleştirilmesi kapsamında yapılan atamaların kararnameye dâhil edilmesi nedeniyle bu kararnamede toplam 2 bin 335 Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısının ataması yapılmıştır” denildi.

HSYK’nın Yaz Kararnamesi’nde Şike soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Berk, Küçükçekmece Başsavcı Vekili oldu. Berk’in yanı sıra iki savcının daha özel yetkileri alındı. Ergenekon Savcısı Cihan Kansız ve Balyoz Savcısı Savaş Kırbaş İstanbul Başsavcı Vekili oldu. Dink davasının hakimi Rüstem Eryılmaz, 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinden alındı. Eryılmaz, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

YARGI-SEN Başkanlığı görevini yürütürken İstanbul Hakimliği’ne atanan Ömer Faruk Eminağaoğlu ise Yaz Kararnamesi ile Çankırı Hakimliği’ne atandı.

 

2335 SAVCI VE HAKİMİN ATAMALARINA İLİŞKİN TAM LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

13 Haziran 2014

Binlerce Hakim ve Savcının Görev Yerlerinin Değiştirilmesini Nasıl Değerlendiriyorsunuz ? Aşağıdan Hemen Yorumlarınızı Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 7 Yorum )

 • FATİH ;

  GUZEL DEVLET ZARAR EDIYOR DIYE ADLIYELER KAPANDI AMA ŞİMDI KAPANAN YERDEKI OLAYLARDA KI ŞAHISLARI HANGI POLIS GOTURUP GETIRECEK BURALARDA ZATEN MEVCUT AZ AYNI GUN 3 OLAY OLSA POLIS KALMAZ O İLÇEDE HEPSI ADLIYEDE KARAKOLU BASARLAR VALLAHA NE OLCAK POLIS DIŞ GOREVE GITTIGI İÇİN MECBUREN HARCIRAH ALMASI GEREKECEK BUDA DEVLETTEN ÇIKCAK ONU ŞAHISLARMI KARŞILAYACAK.

  30 Kasım 2012 19:45
 • talip bayram ;

  Öncelikle yapılan atamaların sayın savcılarımız ve sayın hakimlerimiz adına hayırlı olmasını bu ramazan ayında temenni ederim. Atamaların yapılması bence olumlu bir işlemdir. Atamalar ile birlikte savcılarımız ve hakimlerimiz her türlü olay ile karşı karşıya kalarak tecrübe edinebilirler. Örneğin bir yerde olan bir olay belki de binde bir gerçekleşecek bir olayldır. Bu olayı gören hakimlerimiz ve savcılarımız bu konuda tecrübe edinerek sonraki zaman zarflarında aynı olay ile karşılaştıkları zaman herhangi bir sorun çekmeden bu olayı kısa zaman içerisinde açıklığa kavuşturabilirler.

  13 Ağustos 2012 18:55
 • AYDIN ŞAHİN ;

  kim ne derse desin Adalet paradan taraftır. çünkü adalet masrafla başlıyor olumsuz karar yine para ile devam ediyor.

  30 Haziran 2012 18:59
 • yusuf ;

  selamlar hayırlı akşamlar bu kapanan adliyeler devlet için zarar veya külfet oluyorda acaba oranın halkı için adli davalara gidip gelmesi insanlara külfet olmuyormu şunu sormak istiyorum oraya gidecek vatantaşlar için bakanlık dolmuş falan kaldıracakmı yoksa herkes parasını vererekmi gidecek herkes para vererek gidecekse o ilçeler ne için vardır bir ilçenin insanı diğer ilçeye vardığında eziklik duymayacakmı veya daha fazla yük olmayacakmı acaba devlet hizmet içinmi var yoksa para kazanmak içinmi kafam varmadı buna bir cevap verecek varsa sevinirim

  13 Haziran 2012 22:26
 • Cihan Kansız ve Mehmet Berk ? ;

  çok şey ifade ediyor. bu iki isim adeta topluma mal olmuştu. değişmeleri hayra alamet değil. hem de hiç. ! eski hsyk cuntasını hatırlatan atamalar olmuş. hayırdır memleket nereye gidiyor ???

  13 Haziran 2012 18:26
 • Yılmaz Öz ;

  özel yetki sadece t.b.m.m de olmalı… milleti fazlasıyla gerdi bu davalar, inşallah hayırlısıyla da artık sonuçlanırlar… hepimiz aynı düşünmek durumunda değiliz, ama hepimiz mazlumun yanında, zalimin karşısında olmalıyız…

  13 Haziran 2012 18:25
 • Berkay Tunç ;

  Yeni atamalar öncelikle hayırlı olsun. Bu atamalar gerçekten çok keskin olmuş. AKP ile cemaat arasındaki problemler ve fenerbahçedeki şike soruşturması ? Nasıl yorumlanabilir bu atamalar:?

  13 Haziran 2012 18:24