Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Yeni Ehliyet Yasası Geliyor

Sponsorlu bağlantılar

Yeni ehliyet yasası geliyor.Ehliyet alım şartlarında büyük değişiklik. Yeni ehliyet sınav sistemi ve ehliyet yasası. Yeni düzenleme ehliyet nasıl alınacak 2013 2014. Başbakan Tayyip Erdoğan, “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” genelgesi yayımladı. İşte yeni ehliyet yasası ve getirdikleri:

ehliyet alım şartları
Trafikte yeni bir dönem başlatacak olan genelgeye göre 2 yıl içinde ehliyet alım şartları ve sürücü eğitiminde değişikliklere gidilecek. Sürücü adayları direksiyon eğitimlerini trafikte karşılaşabileceği doğal şartlara uygun olarak karlı, yağmurlu havalarda, şehirlerarası yollar ve otobanda alacak ve bu eğitim iki aşamalı olacak. Pratik direksiyon sınavında akan trafikte geçen süre en az 45 dakika olacak. Sınav araçlarında kamera sistemi de bulunacak.

Yeni ehliyet yasası hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz

Kategori: Yaşam

27 Yorum Yapılmış.

 1. dursun diyor ki:

  Arkadaşlar bnm sertifika hazir ama daha ehliyeti cikarmadim 2015 te cikarsam stajermi oluyor bi yardimci olun?

 2. huseyin diyor ki:

  1996 dogumluyum seneye nasil ehliyet alabilirim acik lise ogrencisiyim

 3. süleyman diyor ki:

  benım anlamadıqım nokta . sınava gırıp kazandıktan sonra . bıde 2 sene sıtjmı gorecegız eqer boyleyse işimiz bıraz zor ama onunda ustesınden gelebılırız sıkıntı yapmayın okadar

 4. adalet mülkün temelidir diyor ki:

  arkadaşlar sıkıntı yapmayın aldırış etmeyin bu tur şeylere DEVLET BABAYA para lazım sizde arkadaşlar anlayışlı olun allah yar ve yardımcınız olsun .. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR….

 5. kadir diyor ki:

  yeni sistem hiçte güzel değil 2 yıl stajer gereksz

 6. Sena diyor ki:

  Ehliyet almak icin lise diplomasi sart mı

 7. tunc coşkun diyor ki:

  sanki yasaklars uyacaklar

 8. tunc coşkun diyor ki:

  arkadaşlar fakiri düşünen yok ehliyet alda nasıl alırsan al ceza üstüne ceza öde nasıl ödersen öde 2 yıl bu

 9. nejat guray diyor ki:

  2013 yılında ehliyet alabilmek için üst yaş sınırı bulunuyor mu?

 10. Halit diyor ki:

  nereye başvuracaz ????

 11. mesut diyor ki:

  ben 12.21.1994 dogumluyum aralıgın 22 gıdıp yazılacam benı etkılıoyrmu acaba arkadaslar yardım lutfen

 12. umut diyor ki:

  01.01.1995 dogumluyum stajer ehlıyet bana vurucakmı dosyamı 30 aralıkta açtırsam olmazmı bı yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

 13. ömer faruk diyor ki:

  95 doğumluyum. 16 yaşında a2 alacktım. yaş 17 oldu. 18 de ikisinide alalım dedil şimdide bu çıktı.

 14. ömer diyor ki:

  ya arkadaslar src istıyonurmus bu b ehlıyte dogrumu acaba

 15. umut hoca diyor ki:

  ARKADASLAR

  2012 nın en sonunda dahı yazılsanız bile stajerlık sıze vurmuyor okonuda merak etmeyın ama 1 ocak 2013 den ıtıbaren yazınlanlar malesef onlara denk gelıyo yanı sans sız oluyorular

 16. çiğdem diyor ki:

  94 dogumluyum bu direksiyonum var ama ehliyetim yok.bu ay yazılsam benide etkilermi ?

 17. mehmet diyor ki:

  ben kurs dan dosyamı aldı. ancak daha ehliyetimi almadım.ocak ayında yasa yürürlüğe girecekmiş ocak ayına kadar almassam ehliyeti dosyam yanar mı ?

 18. ! diyor ki:

  benzin olmuş 5 lira siz daha ehliyet kavgasına girin araba süremedikten sonra ehliyeti kimlik niyetine taşırsınız artık.

  • hakan demir diyor ki:

   kardeşim cahillik yapma zamanı geldiğinde ister istemez yazılacaksın boş knuşma

 19. ... diyor ki:

  evet uygulama güzel.ama herşey bize oluyo abi bune ya 95liysen hayata yenik başlıyosun hep mi yasalar bizden bir sene öncekilere yarar bir sene sonra çıkarsalardı ne olurdu?

 20. servet altınok diyor ki:

  slm…benim 15.12.2012 de eliyet sınavım var sonuçlar açıklanana kadar 2013 yılına girmiş olacağız direksiyon sınavı falan derken 2013 şubat ayına kadar beklemek zorundayım işlemler o zamana kadar biter yeni çıkan ehliyet yasası beni etkiler mi bi bilginiz var mı…?

  • zafer çiftçi diyor ki:

   zannedersem etkilicek çünkü bende 16.12.2012 de sınava giricem sürücü kursunun demesine göre haziranda sınava girenleri etkilemcekti…

 21. erol duyar diyor ki:

  evet hatice hanım erkekler kasap gibi. bayanlarda tin tin tin araç kukllanıp o kasapları iyice delirtiyorlar. bir türlüde vitesli araç kullanmayı öğrenmiyorlar. çok hazırcılar. neredeyse kendi kendine giden araç olsun isteyecekler.

 22. Hatice IŞIK diyor ki:

  Bence çok güzel bir yasa, kimi illerde direksiyon sınavı yapılmadan ehliyet veriyorlardı. En azından bu sistemle bunun önüne geçilir. Keşke ehliyet sınavlarını da ÖSYM yapsa, daha titiz olsa, kopya çekmese kimse. Ben bir bayanım ama, gerçekten trafiği alt üst edenlerin hepsi erkekler kasap gibiler aynı.

  • öğretmen diyor ki:

   ösym yaparsa yine cemaat karlı çıkar…uygulama güzel bence kadın erkek farketmez çok kötü sürücülerin olduğu bir gerçek!

  • EMRULLAH ERDEM diyor ki:

   kimi illerde yine direksiyon sıNAVI YAPILMADAN ehliyet alacak burası türkiye,,şimdi püfür püfür sigara içilen bir kahvede sigara içilmez yaszısının önünde oturmuşum..24 milyon yeni ehilyet devlet bu kurumlarla yetiştiremez,,yeni alanlara bile aylarca git gel yapılıyor yenileme hiç yetişmez,4+4+4 sisteminde imamhatip yaptıkları okulları ehliyet verme merkezi yapsınlar hepsi boş kaldı,,,insan evine eşya almadan önce yeni eşyaya yer açıyor sonra alıyor, bunlar yasayı çıkartıyor ama yüzlerce yeni trafik şube açması lazım sonra altı ay git gel,,sıra gelmediği için alamaycaksın cezayıda sen ödeyeceksin sanki sen suçluymuşsun gibi,,suçlunun cezasını suçsuza ödetmeye alışmış bu devlet
   örnek:kaçak elektrik
   ALLAH HAKKIMIZI KOYMASIN İNŞALLAH


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası