1:10 pm - Perşembe Ağustos 21, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Yeni Bakanlar Kurulu Listesi

Cuma, 27 Aralık 2013, 9:08 | Genel | 0 Yorum
by tayyar
Sponsorlu bağlantılar

3 bakanın istifasının ardından kabinede büyük değişiklik yaşandı. Peki kabinede yeni isimler kimler? Kim hangi bakanlığa getirildi. Başbakan Erdoğan yeni bakanlar kurulu listesini açıkladı. Yeni bakanlar kimler? Detaylar haberimizde.

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk operasyonunun ardından üç bakan kabidene istifa etti. Bunun üzerine başbakan kabinede büyük bir revizyona giderek on bakanlıkta değişikliğe gitti. İşte yeni bakanlar ve görevleri:

Başbakan Yardımcılığı’na, Emrullah İşler
Adalet Bakanlığı’na Bekir Bozdağ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Ayşenur İslam
Ekonomi Bakanlığı’na Nihat Zeybek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na İdris Güllüce
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Akif Çağatay Kılıç
İçişleri Bakanlığı’na Efkan Ala
Ulaştırma Bakanlığı’na Lütfü Elvan
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Fikri Işık
AB Bakanlığı’na Mevlüt Çavuşoğlu
Başbakanlık müşaviri Efkan Ala parlamento dışından seçilerek İçişleri Bakanlığı’na atandı. Kendisinin yasama faaliyetlerine katılması için mecliste milletvekilliği yeminin etmesi gerekiyor. Efkan Ala böylece Ahmet Davutoğlu’ndan sonra dışarıdan bakanlığa getirilen ikinci isim. Cumhurbaşkanının onaylamasıyla birlikte bakanlar görevlerine resmen başladı. İlk günden eski bakanların çoğu görevi yeni isimlere devretti. Nihat Ergün ve Suat Kılıç’ın bakanlıklardan çekilmesi siyaset çevresinde şaşkınlık yarattı.
119046_bakanlar2_1

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası