Bilgi Zamanı

Yazının Olmadığı Bir Dünya Nasıl Olurdu

Yazının Olmadığı Bir Dünya Nasıl Olurdu
28 Şubat 2015 - 14:21 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi.

Yazının olmadığı bir dünya nasıl olur, yazı olmasaydı neler olurdu konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Yazı, biz insanlar için oldukça büyük bir buluştur. Hatta öyle ki tarih sahnesinde yazının icat edilmesiyle birlikte tarih öncesi çağlar kapanarak tarihi çağlar başlamıştır.

Yazının olmadığı ya da yazının kullanılmadığı bir hayat akıl almaz derecede zor olurdu. Çünkü yazı bir çok şeyin uçup gitmesini engellemektedir. Eğer yazı olmasaydı bir çok insan ya da biraz daha genişletirsek bir çok millet iletişim kurmakta fazlasıyla zorlanırdı. Yazının olmadığı bir düzende iletişim de işaret diliyle olurdu ve bu iletişim de yazı ile kurulan iletişim kadar kolay ve anlaşılır olmazdı çünkü her insan işaret dilinden aynı mesajı algılayamayabilirdi.

Atalarımız aslında yazının önemini anlatmak için “Söz uçar yazı kalır” sözünü çok doğru söylemişlerdir. Düşünüldüğünde eğer yazı olmasaydı yazı ile kaydedilen kanunlar, anayasalar, yasalar ve daha bir çok esaslar kayda alınamazdı ve toplum açısından düşündüğümüzde toplumu bir düzen halinde tutan yazılı kurallar unutulur giderdi ve toplumda belirli bir düzen de sağlanamazdı.

Yazının olmadığı bir yerde okuma-yazma diye bir faaliyet de olmazdı ve bu da insanların cehalet sapağına saplanmasına neden olurdu bu nedenle yazının olmaması insanların hayatını fazlasıyla zorlaştırırdı diyebiliriz.

Yazının Olmadığı Bir Dünya Nasıl Olurdu, Yazının Olmadığı Bir Dünya Nasıl Olur Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER