Bilgi Zamanı

Yakın Çevremizin Kirlenmesini Önlemek İçin Ne Yapabiliriz

Yakın Çevremizin Kirlenmesini Önlemek İçin Ne Yapabiliriz
20 Mayıs 2014 - 12:28 'de eklendi ve 1012 kez görüntülendi.

Çevre kirliliğinin zararları, bu yazımızda yakın çevremizin kirlenmesini önlemek için almamız gereken önlemleri anlatacağız.

Yakın çevremiz bizim sürekli temas halinde bulunduğumuz, günümüzün büyük bölümünü geçirdiğimiz evimiz, işyerimiz veya okulumuzdur. Buraların temiz kalması sağlığımız açısından çok önemlidir. Buraları temiz tutmak herkesin görevidir. Özellikle okul ve iş yeri insanların ortak kullandığı alanlar olduğu için herkesin buraları temiz tutmasında yarar vardır.

Yakın çevremizi temiz tutabilmek için öncelikle insanlara örnek olmamız ve kendimizi bu konuda alıştırmamız gereklidir. Yerde gördüğümüz çöpleri çöp kutularına atarak, kendimiz çöplerimizi yerlere atmayarak, başkalarını uyararak ve onlara doğru yolu göstererek çevremize örnek olabiliriz. Ev temizliğimizi rutin bir şekilde haftada bir veya iki kez yapmalı, tozlu yerleri silmeliyiz. Temizlik yaparken özenli çalışmalıyız çünkü temizlik sıradan bir iş değildir. Bizler çevremizi temiz tutarak aslında sağlığımıza yatırım yapıyoruz çünkü sağlıklı yaşam için ilk olması gereken şey temiz çevredir. Böyle küçük önlemler alarak çevremizi temiz tutabiliriz.

ogrenciler-belediye-ile-beraber-cevre-temizli-4093169_o

Çevremizi Temiz Tutmak İçin Neler Yapabiliriz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER