Bilgi Zamanı

Yağmasada Gürler Deyimi

Yağmasada Gürler Deyimi
27 Şubat 2015 - 11:51 'de eklendi ve 937 kez görüntülendi.

Yağmasada gürler ne demek konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Her insan belirli bir ailenin ve belirli kültürel değerleri olan bir toplumun içine doğar ve bu grupların özellikleri ile büyür ve bu kültürel değerlerle kendisini yetiştirir.

Her insan büyüdüğünde kendisine belirli idealler koyar ve bu ideallerin peşinde koşar, çabalar ve emek harcar. Kimi insanların hayatlarında amaçları doğrultusunda yapamayacağı fedakarlıklar yoktur, onlar amaçları için sınırları zorlarlar ve dillerinde olan fedakarlığı davranışlarına da dökerler. Bazı insanlar ise dillerinde “şöyle yapacağım, böyle yapacağım” derler, zararsız atıp tutarlar ama bu dedikleri sadece dediklerindedir. Bu kişiler dediklerini yapmazlar ya da yapamazlar ancak yapacakmış gibi ya da yapıyormuş gibi konuşurlar. Bu kişiler boş boş konuşurlar, atıp tutarlar ancak bu kişiler bu dedikleriyle kimseye zarar vermezler. İşte bu tür insanlar içi “yağmasada gürler” deyimi kullanılmaktadır.

Kısacası; yağmasada gürler deyimi bir işi yapıyormuş gibi konuşan ancak bir iş başaramayan kişiler için kullanılır.

Yağmasada Gürler Deyimi, Yağmasada Gürler Ne Demek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER