Bilgi Zamanı

Vkontakte.ru Giriş ve Kayıt Ol

Vkontakte.ru Giriş ve Kayıt Ol
14 Şubat 2016 - 14:05 'de eklendi ve 7071 kez görüntülendi.

Vkontakte.ru Kayıt ol , Vkontakte.ru kaydol

Tarkan’ın telifi Rus Facebook’unu kapattırdı

Facebook’un Rusça versiyonu olan ve Türkiye’de yaygın şekilde kullanılmaya başlanan sosyal paylaşım sitesi Vkontakte’nin, Tarkan’a telif ödemediği için kapatıldığı ortaya çıktı.

Rusya’da facebook’tan daha çok ilgi gören paylaşım sitesi Vkontakte, iki hafta önce Türkiye’de mahkeme kararı ile kapatılmıştı. Kapatılmaya gerekçe olarak da telif hakları yasasına uymadığı belirtilmişti. Vkontakte.ru giriş için aşağıdaki linki kullanın.

Buraya Tıklayınız

Olayı araştıran Rus Vedomosti gazetesi, sosyal paylaşım sitesinin ünlü pop yıldızı Tarkan’ın “Adımı Kalbine Yaz” şarkısı yüzünden kapatıldığını belirledi. Gazeteye göre 2 Mayıs 2014’de İstanbul’daki bir yerel mahkeme tarafından verilen kapatma kararının Müzik Yapımcıları Derneği MÜ-YAP tarafından açılan dava sonucu alındığını yazdı.

Vatan’ın haberine göre, ‘Vkontakte.Ru’ sitesinde bu şarkının klibinin 513 üyenin sayfasında olduğu saptandı. Facebook’un klonu olarak nitelenen ve Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan ile Moldova’da yaygın olarak kullanılan Vkontakte sitesinin 290 milyon kullanıcısı bulunuyor.
68 dilde yayın yapan sosyal paylaşım sitesi aynı zamanda dünya genelinde müzik ve video hizmeti de veriyor. Vkontakte’nin sahibi Pavel Durov, Rus basınına yaptığı açıklamada telif hakları için avukatların MÜ-YAP ile irtibata geçerek teklif götürdüklerini açıkladı.

Rusya Facebook Sitesi Vkontakte.ru Nasıl Kayıt Olunur

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • eli ;

  dostlarimi buluyom

  07 Şubat 2016 17:36
 • islam ;

  :)

  22 Kasım 2012 14:25
 • yukselozdemir ;

  askım

  15 Ağustos 2012 19:25
 • nazim ;

  ciddi oglan,demirem zarafati xowlamiram,ama yerinde

  19 Temmuz 2012 19:19
 • Adınız ... ;

  :)

  01 Temmuz 2012 23:37