4:14 pm - Perşembe Ağustos 28, 2014
Sponsorlu bağlantılar

Vize İstemeyen Ülkeler

Çarşamba, 26 Şubat 2014, 14:20 | Yaşam | 730 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Türkiyeden Vizesiz Gidilebilen Ülkeler :

Türkiye'den vize istemeyen 64 ülkeTürkiye’ye vize uygulamayan ülkelerin sayısı, son dönemde dış politikada önemli adımların atılmasıyla artıyor. Son olarak Türkiye ile Moğolistan arasında vize muafiyeti anlaşması yapıldı.

Türkiye’nin son zamanlarda yürüttüğü başarılı diplomatik atak ve komşularla sıfır problem politikasından sonra bazı ülkeler, Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamasını kaldırdı.

Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler arasına son olarak Moğolistan da eklendi. Daha önce bilindiği üzere Belarus ile vizeler kalkmıştı.

Moğolistan Dış İşleri Bakanı ile Türkiye Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu arasında ziyaret çerçevesinde gelişen konuşmada, iki ülke arasında vize muafiyetini öngören konularda mutabakata varıldı.

Belarus ile yapılan anlaşma ile Türkiye’ye vize uygulamayan ülke ve özel idare bölgeleri sayısı da 69′a çıktı.

Son Duruma Göre Vize muafiyeti anlaşması imzalanan ülkeler şunlar:

Antigua -Barbuda, Arjantin, Arnavutluk,

Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Belarus (Beyaz Rusya)

Ekvador, El Salvador,

Fas, Fiji, Filipinler,

Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan,

Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong,

İran,

Jamaika, Japonya,

Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika,Karayip

Libya, Lübnan,

Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Moldova, Moğolistan

Nikaragua,

Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland,

Şili,

Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu,

Uruguay,

Ürdün,

Venezuela, Vatikan,

Katar,

Kamerun,

Yemen, Yeni Zelanda

Ukrayna.

Nijerya ile da yapılacak anlaşmalarla çok yakında vizelerin kalkacağı belirtildi.

Vize Şartı Olmayan Ülkeler 2014 , Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir , Vize Şartı Uygulamayan Ülkeler , Vize Olmadan Hangi Ülkelere Gidilebilir

Hırvatistan, 1 Nisan’dan itibaren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaya başladı.

Nijerya, Endonezya ve Yeni Zelanda ile yapılan anlaşmalarla çok yakında vizelerin kalkacağı belirtiliyor.

Sınır Kapılarında Vize Alınabilen Ülkeler

Azerbaycan (Bakü), B.A.E. (Transit), Bahreyn, Bangladeş (Dhaka), Burkina Faso (75 Euro), Burundi, Cape Verde, Cibuti, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Ermenistan (Yeşil hariç), Endonezya, Gana, Irak, Kamboçya, Katar, Kenya (20$), Komor Adaları, Malawi, Mısır (45 yaş üstü), Mozambik, Nepal (30$), Ruanda (Transit 3 günlük), Sri Lanka (25$), Sudan (100$), Tacikistan, Tanzanya (50$), Togo, Tonga, Uganda, Umman, Zambia (50$), Zimbabwe (Victoria Falls sınır kapısı ile 100$)

Vize uygulamalarında gözlenen olası güncelleme nedeniyle, seyahat öncesinde ilgili ülkenin Büyükelçiliği ile temas kurulması tavsiye olunur. 

AA –  2014

730 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Vize İstemeyen Ülkeler"

 1. ali diyor ki:

  Mehmet ara beni kardes 538 349 85 32 bakariz caresine…

  • mhmt diyor ki:

   Ali bey kardeşim çok gec gördüm mesajınızı telefonunuzu iki kere aradım kapalıydı rahatsız etmekte istemedim hala buralardamısınız?

 2. mhmt diyor ki:

  Selam arkadaşlar. Bana Avrupaya vize alma konusunda yardımcı olabilecek biri var mı, daha doğrusu çok vardır ama yazdıklarıma isebet edermi inşallah eder deyip durumu özetlemeye çalışayım. Schengen için ayırdığım 2500 eoro param var, ev tapusu, araba ruhsatı, maaş bordrosu sağlama imkanım yok tüm masraflarımı kendim karşılayacağım, lütfen ‘sen parayı yolla ben vizeni alırım’ ‘ne işin var avrupada otur oturduğun yerde’ bir tura katıl veya furları takip et’ ‘vize istemeyen üçüncü bir ülkeye git ve ordan müracat et’ vs. vs. vs. gibi şeyler yazıp boşa vakit harcamayın bunlar zaten hepimizin bildiği şeyler rica ediyorum. 10 sene süreli pasaportum var, tekrar vurgulayayım tüm masraflarımı kendim karşılayacağım ve 2500 euro vize almamda yardımcı olacak kişiye vereceğim paradır ki annesinin ak sütü gibi helal olsun tek kuruşu gözümde kalmaz. Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası