Bilgi Zamanı

Vergi Vermeseydik Ülkemizde Ne Gibi Sıkıntılar Yaşardık

Vergi Vermeseydik Ülkemizde Ne Gibi Sıkıntılar Yaşardık
01 Şubat 2015 - 11:16 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

Vergi vermeseydik ülkemizde ne gibi sıkıntılar yaşanırdı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Vatandaşlar olarak bizlerin bir çok vatandaşlık görevi vardır. Bu vatandaşlık görevlerinden bir tanesi de devlete vergi ödemektir. Eğer biz vatandaşlar olarak vergilerimizi düzenli olarak ödemezsek bir çok sıkıntı çıkabilir ve devletin biz vatandaşlara verdiği hizmetler aksayabilir çünkü devlet, dolaylı yoldan ya da doğrudan topladığı vergilerle ülkemizin giderlerini ve masraflarını karşılamaktadır.

Her ne kadar bazı vergiler doğrudan alınsa da bazı vergiler devlet tarafından dolaylı yollardan alınmaktadır. Vatandaşlar anlayamasa da aslında her vatandaş az ya da çok bir şekilde vergi ödemektedir. Vergi vermeseydik ülkemizde ne gibi sıkıntılar yaşardık konusunda bir çok örnek verilebilir.

Vergi vermezsek öncelikle ülkemizde alt yapı çalışmaları aksar. Yani yolların, köprülerin, okulların, yolların, sokakların yapım çalışmaları aksar. Çünkü bu tür çalışmalar devletin bizden aldığı vergilerle yapılmaktadır. Eğer biz vergilerimizi vermezsek devlet de bu çalışmaları gerektiği gibi ve gerektiği sürede yetiştiremeyebilir çünkü sonu.ta devletin bütçesi de kısıtlı ve elbette biz vatandaşlar yardım etmediğimiz takdirde bu çalışmalar da aksayacaktır ya da hiç yapılmayacaktır.

Vergi Vermeseydik Ülkemizde Ne Gibi Sıkıntılar Yaşardık Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Bize İletin. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER