Bilgi Zamanı

Veliler Okul Seçerken Bu Kriterleri Aramalı

Veliler Okul Seçerken Bu Kriterleri Aramalı
26 Şubat 2016 - 14:23 'de eklendi ve 682 kez görüntülendi.

Her aile çocukları için en iyisini ister. Özellikle eğitim konusunda, çocuklarının iyi bir eğitim alması adına bir takım araştırmalar yapar. Peki bu araştırmalar nasıl olmalı? Bu araştırmalarda yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Eğitimin bir insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Önemli olanın nitelikli eğitim olduğunu bilen ve bilmek isteyen ve bahsi geçen sorulara doğru cevap arayan herkese, sizler için hazırlamış olduğumuz bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Öncelikle çocuğunuz için uluslararası standartları benimsemiş olan okulları seçmenizde fayda vardır. Çünkü, her çocuğun birer dünya vatandaşı olarak yetişiyor olması hem çocuk için, hem ailesi için, hem de ülkesi için çok önemlidir. Her ailenin çocuğu için okul seçme evresinde kararsız kaldığı ve cevabını bulamadığı bir takım sorular ile karşılaştığı olmaktadır. TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü ve Pedagog olan İpek Ak, bir çocuğun okul seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bazı önemli tavsiyelerde bulundu.

TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü ve Pedagog olan İpek Ak, bir çocuğun alacağı eğitim için önemli olanın zenginleştirilmiş uygulamaların ve uluslararası standartların bulunması olduğunu söylerken, o çocuğu sadece ülke bazında yapılan sınavlara hazırlanacak şekilde eğitim almaması gerektiğini belirtti. İlk başta okul seçiminde aranması gereken kriterler arasında, okulun eğitim vizyonunun ne olduğunun araştırılması önemli olmaktadır. Okul seçimleri de bu kriterlere göre yapılmalı ve birey geleceğe hazırlanmalıdır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER