Bilgi Zamanı

Uzun Süre Vatanından Ayrı Kalan Kişilerin Özlediği Şeyler

Uzun Süre Vatanından Ayrı Kalan Kişilerin Özlediği Şeyler
06 Mart 2014 - 16:36 'de eklendi ve 813 kez görüntülendi.

Uzun süre vatanından ayrı kalan bir kişinin düşünceleri, bu yazımızda sizlere uzun süre vatanından ayrı kalan kişilerin özlediği şeyleri anlatacağız.

Vatanımızın değerini yurtdışına çıkınca anlayabiliriz. Yurtdışındaki farklı kültürel ortama bir türlü alışamaz ve hemen Türkiye’ye dönmek isteriz. Vatan deyince herkesin tüyleri diken diken olur. Vatan bizim için vazgeçilmez bir değerdir ve zaten atalarımız bu vatanı bize miras bırakmak için çabalamış ve şehit olmuşlardır.

Ancak bazı insanlar isteyerek veya zorla vatanını terk etmek zorunda kalmışlar, kimi bir daha hiç dönemezken kimisi de uzun yıllar sonunda sıla özlemini gidermiştir. Bu insanların hatıralarında bahsettiklerinden anlıyoruz ki bu gurbetçi insanlar en çok vatanın havası suyu, yemekleri ve insanlarını özlemişler. Yurtdışındaki insanların davranışları yedikleri yemekler, içtiği sular hep farklı gelmiş, özellikle bu yüzden ülkelerini çok özlemişlerdir. Ülkelerindeki insanların sıcakkanlılığı ve kültürel zenginliği yurtdışında uzun süre kalanları etkilemiş ve onlarda daha fazla vatan özlemi oluşturmuştur. Her zaman anne yemekleri aramış ama gurbette bunu yapacak birini bulamayarak özlemlerini daha da arttırmışlardır.

indir (4)

Uzun Süre Yurtdışında Yaşayan İnsanların Özlediği Şeyler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Rabia ;

    olduğun yer ne kadar güzel olursa olsun vatan doğduğun büyüdüğün yollarında koştuğun kuş cıvıltılarını dinlediğin yerdir hiç bir yer vatanın yerini tutamaz orada bir sürü güzel ve kötü anıların geçmiştir güzel arkadaşlar edinmiş güzel öğretmenlerin olmuştur senin değerini yurt dışına çıkınca anlarız

    alıntı değildir :)

    04 Mart 2015 22:40
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER