Bilgi Zamanı

Üniversiteli Annelere Diplomaları Teslim Edildi

Üniversiteli Annelere Diplomaları Teslim Edildi
28 Şubat 2016 - 0:05 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi.

Ülkemizde bulunan Van ilinde, annelerin bilgi ve birikimlerinin güçlendirilerek artması amaçlanarak uygulamaya başlatılan “Anne Üniversitesi” bu yıl ilk mezunlarına diplomalarını vermiş bulunuyor.

 

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuşba Belediyesi’nin ortak bir şekilde yürütmüş olduğu bu proje ile 60 anne, mezun olarak bu heyecanı yaşamış bulunuyor.AK Parti Van Milletvekili olan Burhan Kayatürk, annelere büyük değer anlam ifade eden bir inanca ait mensupları olduklarını söyledi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise projenin amacına ulaştığını vurgulayarak, üniversitelerinin bundan sonra da sosyal projelere ağırlık vereceğini ifade etti.

Van Valisi İbrahim Taşyapan ise toplum içimde problemli kişiliklerin, psikolojik sorun yaşayanların arka planında mutlaka aile içinde gerçekleşen bir takım problemlerin olduğunu ifade ederek, bu olaya televizyon programlarında şahit olduğunu söyledi. En önemlisi sevgi ve saygının olduğu, bunların önemsendiği yerlerde problemli insanların olmayacağını söyleyen Van Valisi olan İbrahim Taşyapan, her annenin ne kadar önemli olduğunu belirterek, evin içerisinde bir erkekten daha yönetici bir konuma sahip oldukları yönünde açıklamalarda bulundu.

Tuşba Belediye Başkanı olan Fevzi Özgökçe ise gerçekleştirilen bu projeye destek vermiş olan her kuruma teşekkürlerini sunarak, çok yakında projenin ikinci bir etabının da başlatmak istediklerini ve bu durumdan mutluluk duyduklarını belirten sözler söyledi. Yapılan konuşmaların sonrasında ise diplomalarını alan 60 anne, mezuniyetlerini kep atarak eşleri ve çocukları ile beraber kutladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER