Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Yatay Geçiş Rehberi :

yatay geçiş nasıl yapılır, sınavsız geçiş nasıl yapılır 2014, yatay geçiş nasıl yapılır 2014,yatay geçiş nasıl olur

Üniversitelerde Yatay Geçişler ile ilgili aklınıza takılan, öğrenmek ve sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Yatay geçiş başvuruları ne zaman yapılıyor?
Başvurunuzu yarıyıl ve yaz tatilinde üniversitelerin internet sitelerinde ilan edilmiş en son tarihe kadar yapabilirsiniz.
Birinci sınıfın ilk döneminin sonunda yatay geçiş yapabilir miyim?
Çoğu üniversite ilk dönemin sonunda yatay geçişi kabul ediyor ancak bazı üniversiteler dönem arası yatay geçişi kabul etmiyorlar.
Yatay geçiş kontenjanlarını nasıl öğrenebilirim?
Yatay geçiş kontenjanları, belirli bir dönemde üniversitelerin internet sitelerinde ilan edilir ayrıca başvurmak istediğiniz üniversitenin öğrenci işlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.
Yatay geçiş için not ortalamam kaç olmalıdır?
İstenilen not ortalaması üniversitelere göre değişmektedir ancak en az 2.0 olmalıdır. Ne kadar yüksek olursa geçiş şansınız da o kadar yüksektir. üniversitesi yatay geçiş şartları, yatay geçiş, üniversitesi yatay geçiş şartları 2014, 2 yıllık geçiş hakkı olan üniversiteler
En fazla kaç üniversiteye yatay geçiş için başvurabilirim?
İstediğiniz kadar üniversiteye yatay geçiş için başvurabilirsiniz.
Kaç kere yatay geçiş başvuru hakkım vardır?
Her zaman bu hakka sahipsiniz, her sene başvurabilirsiniz ancak son sınıftaysanız başvuramazsınız.
Özel (Vakıf) üniversitede okuyorum, yatay geçiş için başvuru yapabilir miyim?
Yapabilirsiniz, bu konuda herhangi bir engelleme bulunmuyor.
Başka bir bölüme yatay geçiş ile geçebilir miyim?
Aynı yüksek öğretim kurumunda olursanız ve istenen koşullar sağlanabiliniyorsa çok rahat bir şekilde geçebilirsiniz ancak başka yüksek öğretim kurumunda başka bir bölüme geçmeniz biraz zordur.
Okuduğum üniversitede Ön lisans ( Hazırlık) koşulu yoktu, ancak başvuracağım üniversitede var, geçiş yapamayacak mıyım?
Geçiş yapabilirsiniz ancak, başvuracağınız üniversitenin belirli tarihlerde yaptığı yeterlilik sınavına girip başarmış olmanız gerekli ya da TOEFL (Test of English as a Foreign Language – Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı) gibi sınavlarda okulun belirlediği puanı almış olmanız gereklidir.
Sizce hangi üniversitelere başvurmalıyım?
Bulunduğunuz üniversitedeki bölümün taban puanının 15 puan üstü ve 15 puan altı olan üniversitelere başvurursanız daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.
Torpil varmış bu işte doğru mu?
Yatay geçiş yapmak için torpil lazımmış gibi kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmeyin, eğer not ortalamanız iyi ve şartları yerine getirebiliyorsanız yatay geçişiniz gerçekleşir, yatay geçiş başvurularının üniversite hocalarından oluşmuş büyük bir kurul tarafından gerçekleştiğini unutmayalım. üniversitelerin yatay geçiş şartları 2013, üniversitesi yatay geçiş kontenjanları,dikey geçiş nasıl yapılır, üniversite yatay geçiş başvuru tarihleri
Yatay geçiş yaptım, Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtlarında kalıyordum ve burs ya da öğrenim kredisi alıyordum, geçiş yaptım diye bunlar kesilecek mi?
Hayır, kesilmez ancak Kredi ve Yurtlar Kurumuna bir dilekçe yazarak durumu bildirmeniz gerekmektedir. Okuldan yatay geçiş yaptığınıza dair aldığınız belge ile Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtlarına başvurduğunuzda sizi asil olarak yerleştireceklerdir.

bilgizamani.net

Kategori: Yaşam

101 Yorum Yapılmış.

 1. oğuzhan sezer diyor ki:

  ben lise 3 makine bölümüne gidiyorum ve ben aşçılık okumak istiyorum üniversitede değiştirebiliyormuyum acil yardım lütfen acıl yardım

 2. Ibrahim diyor ki:

  Ben okul birincigiyle yerleşim nasıl yatay geçiş yapabilirim

 3. Ibrahim diyor ki:

  Ben okul birinciliğiyle yerleştim nasıl yatay geçiş yapabilirim veya merkezi geçiş

 4. barış diyor ki:

  Ben tatvanda okuyorum izmir deki yüksek okullara nasıl geçiş yapabilirim .Yada hangi siteden araştırabilirim yardımcı olursanı sevinirim.

 5. meltem diyor ki:

  ben malıye okuyorum bolum degiştrmek ıstıyrum . bunu nasıl yapabılırım yada yapma sansım var mı

 6. esra diyor ki:

  baska bır yüksekokula geçmek istiyorum ama 2. sınıfta orda olmak için ne yapmalıyım ?

 7. hamit diyor ki:

  yakında evleneceğim bunu bildirerek yatay geçiş yapabilir miyim yatay geçiş için evlilik gerekçe olur mu?

 8. Mehmet diyor ki:

  Yatay Geçiş hakkında bilgi verebilirmisiniz(Gitmek istediğim üniversitenin 3 tane bölüm dersini ben ilk dönem görmedim)

 9. Emin diyor ki:

  Selçuk universitesi hukuka geçiş yapan var mi varsa kac ortalamayyla girdigini soyleyebilir mi

 10. yasin diyor ki:

  Ben Süleyman Demirel ünî. Bilgisayar Mühendisliği ğrencisiyim buradan Ondokuzmayıs üniversitesine yatay geçiş şansı sizce nasıldır .

 11. kübras diyor ki:

  ben 2013 yılında üniversiteye okul birinliği ile girdim .Yatay geçiş yapmak istediğimizde okul birinciliğinin bi önemi varmı ?yatay geçiş yapma YÖK tarafından değiştirilmiş taban punaı eşit olmalı imiş bu nasıl ?

 12. ayşe diyor ki:

  ben iki sene önce sosyolojiyi kazandım kayıt da yaptırdım ama okumadım bu yüzden not ortalamam yok ama bende yatay geçiş yapabilirmiyim

 13. ŞEYHMUS diyor ki:

  ben şuan istanbulda plato myo da tıbbi dökümatasyon ve sekreterlik okuyorum diyarbakıra geçiş yapabilirmiyim yapma imkanım varsa nasıl olcak çok mağdurum aslemn mardinliyim istanbulda kalıyorum stres bunalım aile hasreti fazla masraf madi durumum pek iyi değil geçim zor istanbulda diyarbakura yada oralara yakın nasıl geçiş yapabilirim stres ten dolayı derslerime çalışamiyorum çalışsamda bişey anlamıyorum acil desteğe ihtiyacım var

 14. şeymus diyor ki:

  ben şuan istanbulda plato myo da tıbbi dökümatasyon ve sekreterlik okuyorum diyarbakıra geçiş yapabilirmiyim yapma imkanım varsa nasıl olcak çok mağdurum aslemn mardinliyim istanbulda kalıyorum stres bunalım aile hasreti fazla masraf madi durumum pek iyi değil geçim zor istanbulda diyarbakura yada oralara yakın nasıl geçiş yapabilirim stres ten dolayı derslerime çalışamiyorum çalışsamda bişey anlamıyorum acil desteğe ihtiyacım var

 15. Gökhan .C diyor ki:

  Meraba size sorum şu sakaryada üniverstesinde iki sene makina okudum ikü ye dgs ile geçtim endüstri mühendisliği kazandım şuan hazırlık okuyorum bölümüm %100 ingilizce hazırlığın 2.döneminde yatay geçiş yaparak sakarya üniversitesi endüstri mühendisliğine türkçe bölüm olarak yatay geçiş yapabilirmiyim durumum çok karışık yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

 16. gizem gzm diyor ki:

  ben 1. sınıf öğrencisiyim seneye geçiş yapmak istiyorum yatay geçiş yapabilmek için ygs puanına ihtiyaç var mı

 17. L...e diyor ki:

  Mrb.ben girne American universitesi sinif ogretmenligine yuzde 50 burslu olarak geldim.ama ben kendi universitemde hukuk bolumune gecis yapmak istiyorum.boyle bisey mumkunmu acaba.bide birinci sinifin ilk doneminde gecis yapmak istiyorum…cvp??

 18. ben 2 yıllık bi bölüm kazandm erzurumda ancak hataya gtmek istym aynı bölüme ordan devam atmaek istym mümkünmü acaba diyor ki:

  ben 2 yıllık bankacılık kazandm erzurumda baska bi üniversteye geciş hakkım varmı aynı yıldann

 19. Adınız . diyor ki:

  Ben bu sene dın kulturu ogretmenlıgı kazandm lakın gıttıgım unıversıteyı sevmıyorum yatay gecıssız ygs puanımla baska daha dusuk bı unıversıteye gecebılır mıyım

 20. ayşe diyor ki:

  sınfta kaldığımız zaman yatay geçiş yapabilir miyiz

 21. kaya diyor ki:

  Kızım, odtü İngilizce hazırlığı 2 yıldır geçemiyor, siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi, ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesine veya başka üniversiteler ile farklı bölümlere nasıl geçiş yapabilir, çok acele cevap bekliyorum, mümkünse

 22. umuda yolculuk diyor ki:

  merhaba;

  bu yıl meslek yüksek okulu lojistik bölümüne başlıyorum. yatay geçişle sağlık meslek yüksek okuluna geçiş yapabilirmiyim?

 23. yasmin diyor ki:

  bu yıl istanbul da özel br üniversite nin hukuk bölümünü kazandım hazırlık okuyacağım önümüzde ki sene antalya da ki özel bir üniversite nin hukuk bölümüne yatay geçiş yapabilir miyim(Not:kazandığım okulun puanı,antalya da ki üniversite nin puanın dan daha yüksek)

 24. agit diyor ki:

  s.demirel edbiyata yerleştim 2.sene ankara üniv.edbiyat öğrt.geçiş yapabilirmiyim

 25. Naz diyor ki:

  Meraba bende ağrıyı kazandım

 26. Gulsen diyor ki:

  Merhaba ben bu sene kamu yonetimine girdim acaba bu bolumden hukuka gecis yapabilirmiyim eger oluyosa bunun icin gerekli sartlar nelerdir ?

 27. Merve diyor ki:

  Merhaba ben Şişli meslek yüksek okulunda okuyorum turizm otelcılk bölümünde okul puanımda 4 senelik gene benzeri bır fakülteye yatay geçiş yapma gibi bir imkanım varmıdır? Yoksa gene başka bir okulun 2 sneklik bölümünü tercih etmem gerekiyor

 28. Muhammet Kınat diyor ki:

  Ben şimdi ağrıda ibrahim çeçen tarih bölümünü kazandım 2.senemde vakıfa yatay geçiş yapabilir miyim ??

 29. nisa diyor ki:

  ben selçukta üniversitesinde kamu yönetimi okuyorum .hukuk fakültesine geçmek istiyorum .bu sene 3. sinif olacağim .bu durum ne kadar olurlu.yatay geçiş ayni üniversitede mi oluyor sadece yada ayni bolumler arasi mi oluyor .bu konu hakkında çok sey bilmiyorum.aydinlatırsaniz sevinirim.

 30. eda parlakdemir diyor ki:

  marmara üniversitesi 3. sınıf pdrye geçiş yaptım gereklı belgeler neler acaba kayıt için

 31. M.Ayhan MIRIK diyor ki:

  Aksaray üniversitesi inşaat mühendisliğinde okuyorum bir tane 0 kredili dersim büte kaldı onu bütte geçebilirsem yatay geçiş yapabilirmiyim ortalamam 2.8

 32. Fuat diyor ki:

  merhaba sanat tarihi bölümü okuyorum ve son zamanlarda kararım degıstı yatay gecısle kamu yonetımı okumak ıstıyorum sızce olabılırmı bılgılendırırsenız sevınırım sımdıden tesekkurler

 33. samet diyor ki:

  meslekyüksekokulu okuyorum ikinci sınıfa geçtim okulum bittiğinde özel üniversiteye yatay geçiş yapabilir miyim ?

 34. seval diyor ki:

  meraba ben hukuk istiodum bu yıl ama gelmeyecek gibi görünüyor ben de siyasal bilimlerden tercih yapmaya karar verdim daha sonra hukuka yatay geçiş yapabilir miyim yapsamda zor olur mu bilgilendirirseniz sevinirim

 35. tuğse diyor ki:

  merhaba ben çukurova üniv.de ingilizce işletme öğrencisiyim.Hazırlığı bitirdim bu sene.Bir haberde bölümler arası yatay geçiş olabileceğini okudum.Girdiğimiz sene Türkiyedeki üniversitelerden en son giren öğrenciden puanımızın yüksek olması gerekiyomuş.Benim puanım 2-3 üniversitenin pdr bölümünden daha yüksekti.Şimdi pdr ye geçme gibi bir şansım var mı?

 36. osman diyor ki:

  ben bu sene tercih yapcam.mersin ünv. kimya mühendislik fakültesini seçip ortalamam yüksek olursa mersin ünv.eczalık fakültesine geçiş yapabilir miyim geçiş için kaç ort. ve neler gerekli

 37. dilek tunç diyor ki:

  başkent hukuk birinci sınıfı bitirdim,not ortalamam 2.60 ikinci dönem aldığım seçmeli sanat tarihinden devamsızlıktan kaldım bu dersi son sınıfa kadar verebilirim,acaba akdeniz hukuğa yatay geçiş için başvurabilir miyim?Bütün ana derslerden geçtim

 38. sibel diyor ki:

  2 yıllıklarda 2. sene için yatay geçiş yapılabilir mi? bide yatay geçiş kabul edilmezse tekrar kendi üniversitende derslere devam ediliyor mu ??

 39. sinocn diyor ki:

  lise son sınıf öğrencisiyim Isparta sağlık yönetimi 357 puan Marmara ise 373 puan ben bu sene ıspartayı kazansam sonradan not ortalamam iyi olursa 16 puan yüksek olan Marmara üni.ye geçiş yapabilirmiyim?kontenjan ayırılyor mı bu durum için ?işte diyelim 3 kişi gelebilir gibi bir şey oluyorda başvuranlar arasından mı seçiliyorlar nasıl oluyor?50 kişi alıyorsa Marmara 50 kişi okuyorsa beni puan yüksek olsa alırlarmı?

 40. ümit diyor ki:

  allttan dersimiz oldugu halde geçiş yapabilirmiyiz

 41. seçil diyor ki:

  Merhaba ben 2011 de liseden mezun oldum grafik ve fotoğrafçılık bölümünden yatay geçişle aradan 2 sene geçti ama tercih yapmak istiyorum diploma notum 4.88 barajı aşamadım ygs diplomayla girebilirmiyim bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 42. Armağan diyor ki:

  Merhaba ben istanbul universitesi acik ve uzaktan egitim fakultesinde (acikogretim) sosyoloji bolumu ogrencisiyim.1. Sorum yatay gecis ile sosyoloji haricinde bir bolume gecebiliyor muyum?2. Sorum uzaktan egitime gecis yapmak istiyorum.bunun icin kac puan almam lazim agno olarak?

 43. dilara diyor ki:

  ben kız meslek bilgisyar bölümünü btrdm dikey geçiş de sadecede bilgisayr bölümünü mü şecebiliyrm

 44. emine sarı diyor ki:

  Ben Çukurova Üniversitesi iletişim bilimi 1. sınıf öğrencisiyim Hacettepeye yatay geçiş yapabilir miyim, yapabilirsem başvurumu ne zaman yapmam gerekiyor bu konu da beni bilgilendirir misiniz?

 45. nagehan diyor ki:

  dgs ile kıbrısa geldim.muaf derslerim var çoğu derslerim bitti seneye yatay geçiş yapmak istiyorum sınıfım 3 diye gözüküyor geçiş yapabilyor muyum?eğer yapabilirsem ortalamamın notu kaç olmalıdır?

 46. aslı diyor ki:

  şuan endüstri meslek matbaa bölümü baskı öncesi okuyorum 2 yıllık olarak basım yayım a veye grafik tasarıma geçiş yapabilir miyim ?

 47. burak diyor ki:

  ben eren üniversitersi heşirelik birinci sınftayım ortalamam 3.18 dicle üniv. geçiş yapabilirmiyim acaba..

 48. zeynep diyor ki:

  mrb ben cumhuriyet üniversitesi 1. sınıftayım .4 yıllkı sosyoloji bölümü okuyorum ve mersin üniversitesine geçiş yapmak istiyorum bu mümkün mü.mÜMKÜNSE KOŞULLAR NELERDİR TEŞEKKÜRLER….

 49. HATİCE diyor ki:

  1998 YILI AÇIKÖĞRETİM SOSYAL BİLİMLER ÖNLİSANS MEZUNUYUM. 2 YIL DAHA OKUYUP 4 YILLIK MEZUN OLMAK İSTİYORUM. NASIL YATAY GEÇİŞ YAPACAĞIM VE HANGİ BÖLÜMLERİ SEÇEBİLİYORUM.TEKNİK BÖLÜMLİ SEÇEBİLİYORMUYUM.

 50. rana diyor ki:

  selamaleyküm..ben adıyaman üniversitesinde sınıf öğr. 2.sınıf öğrencisiyim..inönü’ye geşiş yapmak istiyorum..bu dönem alttan dersim yok..ikinci dönem de olmazsa geçiş yapma ihtimalim nedir?ortalamamın ne olması gerekir?ve başvuru için malatya’ya gitmem mi gerekiyor yoksa net.ten yapabiliyor muyum?teşekkür ederim..

 51. AHMET diyor ki:

  MRB BEN PAMKKALE ÜNİV. PAZARLAMA VE REKLAÖCILIK OKUYORUM ADIYAMAN ÜNİV. GEÇİŞ YAPMAK İSTİYORUM ORTALAMAM 3.44 BİDE BÖLÜM 1.SİYİM GEÇİŞ YAPMA HAKKIM VAR MI YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 52. mahsum diyor ki:

  mersinne 2013 yatay geçiş hangi tarihler arasında yapılır

 53. mahsum diyor ki:

  ben adnan menderes üniversitesindeyim mersine yatay geciş yapmak isiyorum not ortalaması en az kac olmalıve ben kyk ücretsiz kalıyom geçiş yaptıgımda başbakanlık bursu ve ucretsiz barınmada yararlanıyormuyum…

 54. kamuran diyor ki:

  ben gaziantep universitesine yatay geçiş yapmak istiyorum nasıl olacak yardımcı olursanız sevinirim..

 55. oğuz diyor ki:

  16 yıllık devlet memuruyum derece alamak icin veterınerlik laboratuvar bölümüne kayıt olmak istiyorum on senedir üniversite sınavınada girmedim nasıl kayıt yaptırabilirim

 56. muhammed taner öztürk diyor ki:

  ben sivas zara da 2 yıllık bankacılık ve sigortacılık bölümü okuyorum kendi memleketim olsan amasya gümüşhacıköy myo okuluna yatay geçiş yapmak istiyorum nasıl olacak anlatabilir misiniz ?

 57. merve gül diyor ki:

  ben şuan maraş elbistanda iki yıllık işletme yönetimi okuyorum ikinci dönem mersin yada mardine geçiş yapmak istiyorum sizde bunun için ne grekli ?? lütfenn yardımcıı olunn ?

 58. melek diyor ki:

  ben akü de bankacılık 1 de okuyorum aydın myo ya geçiş yapmak istyorum 1.sınıfın 2.dönemini orada okumak istiyorum yapabilir miyim ne olur yardım edin

 59. gülcan diyor ki:

  dicle üniversine ikinci dönem yatay geçiş yapabiliyor muyuz. Başlıyorsa ne zaman lütfen aydınlatın beni

 60. sidar diyor ki:

  ben konyada sınıf öğretmenliği okuyorum otdüye geçmek istiyorum ne yapmalıyım geç mi kaldım yardımcı olun..

 61. yaman diyor ki:

  arkadaşlar odtü 2.sınıf siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisiyim.yatay geçiş yapmak istiyorum ankara veya izmire okul birinciliği ile yerleşmiştim.not ortalamam düşük olduğu için ayrılmak istiyorum.şansım var mı ?

 62. elif yılmaz diyor ki:

  gelişim meslek yüksek okulu cocuk gelişimi 2012 mezunuyum yatay gscişle 4 yıllıga tamamlamak istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ne gibi haklarım var ve hangi üniversitelere basvurmalıyım.simdiden tesekkurler

 63. fts diyor ki:

  ben özel üniversitede ouyorum ve 3.sınıfım ama yatay gecıs yapmayı dusunuorum 2. donem bu mumkun mu ortalamam yuksek ama öss puanım dusuk ayrıca bu yol olmazsa farabıyede basvurmak ıstıyorum ondada öss puanı sıkıntı yaratırmı son olarak farabide yapacaksam son sınıfımı sızde okuyup mezun olmak istiyorum..

 64. mehmet diyor ki:

  ben itlis eren üniversitesi tatvan myo da işletme 1 okuyorum abant izzet baysal üniverstesine geçiş yapmak istiyorum başvuru için izzet baysal üniversitesine bizzat gitmem gerekirmi

 65. deryaaa diyor ki:

  canakkale onsekız mart unı gıda tekonolojısı 1.sınıf okuyrm 2.dönem abant ızzet baysal unıye yatay gecs yapabılıyr muyum ?

 66. banu diyor ki:

  ben ist ünv.üstün zekalılar öğretmenliğini okuyorum.zihinsel engellilere yatay geçiş yapabilirmiyim

 67. hüsamettin diyor ki:

  2.dünem sonunda finaller bellioluncamı yoksa üncesindemi başvurmalıyım

 68. aylin diyor ki:

  Süleyman demirel üniverstesi atabey meslek yüksek okulu muhasebe bölümü okuyorum 1. sınıfım 2. dönem haran üniversitesi viranşehir meslek yüksek okuluna geçmek istiyorum nasıl geçebilirim

 69. mrhmrt diyor ki:

  2013 yılında sınavsız geçiş yapılamayacakmı?

 70. leyla diyor ki:

  geçen sene 1. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğinde okuyordum ikinci dönem dondurdum ve 1. sınıf bitmedi, şimdi adıyaman üniversitesine geçiş yapmak istiyorum tekrar 1.sınıftan başlayıp okumak istiyorum, bu mümkün mü? mümkünse ne yapmam gerekiyor? bilgilendirirseniz sevinirim…

 71. İbrahim diyor ki:

  Ben bu sene hazırlık okuyorum hazırlık lar da yatay geçiş yapabilir ler mi

 72. irfan diyor ki:

  adnan menderes ünversitesinde okuyrm..y.y.ü güzel sanatlar eğitim fakültesine nasıl geçiş yapablrm..

 73. hasan akarsu diyor ki:

  mrb ben tuncelide sosyoloji bölümündeyim diyarbakıra geçiş yapmak istiyorum nasıl olur bi yardımcı olsanız

 74. nejlanur diyor ki:

  ben acıkögretim sosyoloji bölümü 1 sınıf öğrencisiyim örgün egitime gecmek istiyorum nasıl yapabilirim önerileriniz nelerdir?

 75. aslı diyor ki:

  Ozel universitede yari burslu okuyorum baska bi ozel universiteye yatay gecis yapsam bursum gidermi

 76. adınız" diyor ki:

  ya bu seneki 2 yıllık direk geçiş hakkımız kalktı mı

 77. elif çınar diyor ki:

  ben istanbul üniversitesi sınıf öğretmenliği 1. sınıftayım kendi üniversitemin hukuk bölümüne geçmek istiyorum ne yapabilirim acaba bu mümkün mü?

  • kenan diyor ki:

   bende ist üniwde okuyorum ama sen sınıf ögrt de okuyon hukuka geçiş yapamassın çünkü bifi eğitim fak biri hukuk fak yapılmaz:(:(

 78. elif çınar diyor ki:

  ben istanbul üniversitesinde sınıf öğretmenliği okuyorum kendi üniversitemden hukuka geçmek istiyorum acaba bu mümkün mü ne yapmalıyım?

 79. elif diyor ki:

  ben istanbul üniversitesinde sınıf öğretmenliği okuyorum kendi üniversitemde hukuka geçmek istiyorum acaba bu mümkün mü ne yapmalıyım?

 80. sohbet diyor ki:

  istanbul üniversitesine dönem arası yatay geçiş yapıp olurmu.

 81. rabia diyor ki:

  ya ne olur şu yatay ve dikey geçişleri güzelce anatırmısınız birde ben çocuk gelişimi okuyorum ama hukuk şstiyorum nasıl olur?

 82. berkay diyor ki:

  ben iö de okuyorum baska bir üni de örgun okuyabilir miyim

 83. duygu diyor ki:

  ben 2 yıllık gıda tek. okuyorum fakat baska bır bölüme geçiş yapmak isitiyorum. bunun için okulu bitirmem gerekirmi veya nasıl geçiş yapmam gerekir..

 84. ilkgül diyor ki:

  ben saglık yonetımı 1.sınıfım sımdı acıkogretıme gecmek ıstıyorum ne yapmalıyım

 85. Adınız ... diyor ki:

  meslek lisesinde okuyorm. seneye üniversiteye yatay geçiş hakları kalktı mı.

 86. uğur diyor ki:

  ben bayburt üniversitesinde makine mühendisliği 1. sınıftayım başarı sıram 158.000 bartın üniversitesi makine mühendisliği(iö) ne geçmek istiyorum başarı sırası 160.000 geçiş yapabilirmiyim… ne yapmam gerekiyor…

 87. ilayda yılmaz diyor ki:

  iki yıllık üniverseite okuyordum kaydımı dondurup açık üniversiteye geçmek istiyorum bunun için neler yapmam gerekiyo ??

 88. ruken diyor ki:

  meraba ben bu sene siirt 4 yıllık hemşireliği kazandım yatay geciş yapmak istiyorum dicle üniversitesine yarıyıl tatilinde geciş yapabilirmiyim

 89. cengiz diyor ki:

  merhabalar.bu sene çanakkale çanda 2 yıllık lojistik okumaya başladım.seneye yada 2. dönem manisa celal bayar lojistiğe geçmek istiyorum. bunu yapmam mümkün mü ? yapabilirsem nasıl yaparım nolur cevap verin

 90. mahmut kaçan diyor ki:

  ben hacettepe tıp 5. sınıftayım galatasaray hukuka geçebilir miyim?

 91. yasemin diyor ki:

  ben açıköğretim 4 yıllık sosyal hizmetler okuyorum ama bu bölümün örgün haline geçmek istiyorum böyle bir şansım var mı

 92. Felat diyor ki:

  Ben diyarbakır dicle üniverstesinde okuyorum. arap dili ve edebiyatını okuyorum. Mersin üniverstesi ingiliz dil bilimine geçiş yapmam mümkünmü??

 93. öznur diyor ki:

  ben kırklareli ünt yaşlı bakım bölümünü kazandık ve samsun ondokuz mayıs ünt geçmek istiyorum bu mümkünmü ve ne zaman geçebilirim

 94. merve diyor ki:

  ben selçuk hukuk fakültesine bu yıl başlayacağım yarıyılda veya sene bitiminde ankara üniversitesinin siyaset bilimi ve kamu yönetimine yatay geçiş yapabilir miyim?

 95. muhammet diyor ki:

  ben bu sene mezun oldum 2 yılıgı sectım özelokul cıktı bu sene gtmıyorum unıversıteye bı dakı sene gdecem nasıl olur puanım dusermı duserse kac puan duser

 96. durmuş diyor ki:

  ben ygsye girdm 125 puan aldm otelcilik muzunuyum .geçiş hakkım var mınasıl

 97. elif aydın diyor ki:

  muhasebe ve vergi uygulamaları 2.ögretım 2.sınıfa gectım..geçiş yapmak istıyorum.kendı bolumume mı geçiş yapayım,yoksa baska bır bolume geçiş yapabılıyomuyum.gecıs yabılmem ıcın 2.sınfı bıtırmem mı gerekıyor..


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2016 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası