Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Üniversite Tercih süresi ne zaman bitecek, Üniversite tercihleri son gün ne zaman. Üniversite adaylarının bugün başlayan tercih işlemleri, 3 Ağustos Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM ‘nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden bugün itibariyle yayımlanmaya başladı.

KILAVUZ SATIŞI YAPILMAYACAK

YGS 2014 Sonuçları ne zaman açıklanacak 2014 YGS Sonuçları

Kılavuz, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecek. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM ‘nin internet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebilecekler. Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2014 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacak. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak.

Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekecek.

ÖSYM’DEN UYARILAR

ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kontenjanların bulunduğu tabloların son sütunlarında yer alan 2013-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2013-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2014-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır. Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.”

bilgizamani.net

Kategori: Yaşam


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası