2:09 pm - Çarşamba Ağustos 31, 2721
Sponsorlu bağlantılar

Üniversite Başvuruları Tercihleri Ne Zaman Bitecek 2012

Çarşamba, 25 Temmuz 2012, 16:32 | Yaşam | 0 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Üniversite başvuruları 2014 yılında ne zaman bitecek aşağıda verilmiştir.

Üniversite Tercih süresi ne zaman bitecek, Üniversite tercihleri son gün ne zaman. Üniversite adaylarının bugün başlayan tercih işlemleri, 3 Ağustos Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM ‘nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden bugün itibariyle yayımlanmaya başladı.
KILAVUZ SATIŞI YAPILMAYACAK

Kılavuz, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecek. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM ‘nin internet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebilecekler.

2014 Üniversite Başvuruları Tercihleri Ne Zaman Bitecek Sona Erecek

2014 Üniversite Başvuruları Tercihleri Ne Zaman Bitecek Sona Erecek

Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2014 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacak. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak.
Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekecek.
ÖSYM’DEN UYARILAR
ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kontenjanların bulunduğu tabloların son sütunlarında yer alan 2013-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2013-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2014-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır. Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.”

üniversite başvuruları,üniversite başvuruları ne zaman sona erecek, üniversite başvuruları ne zaman bitecek

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası