Bilgi Zamanı

Ülkemizde İlk Kez Tıp Mühendisliği Bölümü Açılacak

Ülkemizde İlk Kez Tıp Mühendisliği Bölümü Açılacak
30 Ekim 2012 - 20:53 'de eklendi ve 1172 kez görüntülendi.

Tıp mühendisliği bölümü açılıyor. Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Tıp Fakültesi bünyesinde Tıp Mühendisliği Bölümü açmak için YÖK’e yaptıkları başvurunun kabul edildiğini açıkladı.

Uysal, üniversitelerinde yetiştirecekleri tıp mühendislerinin  tıpla alakalı cihazların üretimi ve işletmesi konusunda eğitileceklerini ve bu alanda özel ve kamuda hizmet vereceklerini ifade etti.

Bölüme 2016 2017 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edeceklerini vurgulayan Uysal, şunları kaydetti:

”KBÜ ilklerin üniversitesi. Daha önce de ülkemizde hiç olmayan Raylı Sistemler Mühendisliğini açmıştık. Şimdi yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Türkiye’de daha önce olmayan tıp mühendislerini yetiştireceğiz. YÖK’e başvurduk ve onay aldık. Bu bölümde tıp malzemelerininüretimi konusunda eğitim verilecek. Bir yıl İngilizce hazırlık olmak üzere dört yıl akademik eğitim aldıktan sonra mezun olacaklar”

Araştırmalarına göre bu alanda bir eksiklik tespit ettiklerine dikkati çeken Uysal, ”Bu bölüme yoğun talep olacağını ve mezun olanların iş garantisine sahip olacaklarını biliyorum. Bölüm ülkemize hayırlı olsun” diye sözlerini tamamladı. Karabük üniversitesi Tıp mühendisliği bölümü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER