Bilgi Zamanı

Ülkemizde Askerlik Neden Vatan Borcu Olarak Düşünülmektedir

Ülkemizde Askerlik Neden Vatan Borcu Olarak Düşünülmektedir
11 Şubat 2015 - 14:26 'de eklendi ve 1186 kez görüntülendi.

Ülkemizde askerlik neden vatan borcudur, ülkemizde askerlik neden vatan borcu konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Askerlik kavramı herkes için farklı bir şeyler ifade etmektedir. Aslında ülkemizin geleceği ve bağımsızlığımız için askerlik, yapmamız gereken vatan borcumuzdur. Çünkü eğer bir vatan korunacak ve bu vatanın birliği, beraberliği sağlanacak ise bu iş öncelikle askerlerimize düşmektedir. Çünkü onlar ülkemizin her köşesinde, dağında, tepesinde ülkemize sahip çıkmaktadırlar.

Askerlik, ülkemizde vatan borcu olarak düşünülmektedir. Nitekim de öyledir. Çünkü üzerinde yaşadığımız vatanımızı ve vatanımızın bağımsızlığını ancak askerlerimiz sayesinde koruyabiliriz. Eğer askerlerimiz, askerliği bir zorunluluk olarak değil de bir vatan borcu olarak görürlerse işte o zaman bu işi hakkıyla yapacaklardır.

Tarih boyunca Eski Türk devletlerinde askerlik bir borç, bir vazife olarak görülmüştür. Çünkü diğer devletlerde para ile tutularak savaşa götürülen askerler bir zaman sonra yılmışlardır ve o ülkelerin bağımsızlıklarını, vatanlarını koruyamamışlardır. Bu nedenle askerlik bir vatan borcu olarak düşünülmektedir.

Ülkemizde Askerlik Neden Vatan Borcu Olarak Düşünülmektedir Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER