Bilgi Zamanı

Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojinin Etkileri

Ülkeler Arasındaki Ekonomik İlişkilerde İletişim ve Ulaşım Teknolojinin Etkileri
23 Mayıs 2014 - 15:46 'de eklendi ve 1990 kez görüntülendi.

Uluslararası ilişkilerde ulaşım ve iletişimin önemi, bu yazımızda sizlere ulaşım ve iletişimin ekonominin gelişmesindeki öneminden bahsedeceğiz.

Ticaret ekonominin gelişmesi için yüzyıllardır başvurulan en önemli kaynaktır. Ülkeler birbirleriyle ticari ilişkilerini geliştirerek büyürler ve güçlenirler. Ticaret ve ekonominin gelişmesindeki en önemli etken ise hiç şüphesiz ulaşım ve iletişimdir. Geçtiğimiz yüzyıllarda bu ikisinin teknolojisinin gelişimi yavaş olduğu için ekonomik büyüme de yavaş oluyordu. İnsanlar ticaret yaparken en fazla hızlılığa ve güvenliğe ihtiyaç duyar. Güvenlik sorununun düzenli ve hızlı iletişimle çözer. Günümüzde iletişimin hızlanması ve araçların da hızlanması sonucu ticaret artmış ve gelişmiştir. Mutlaka insanlar birbirleriyle iletişim kurmak zorundadır. Çünkü ticarette hem alıcı hem de satıcı vardır ve bu ikisinin arasındaki sağlıklı iletişim ticaretin devamlılığını sağlar.

Bununla birlikte ulaşımın gelişmesi de ticaretin gelişmesini sağlayacaktır. Ticaret uluslararası yolların açılması, araçların hızlanması ve yolların güvenliğinin artması sayesinde gelişir. Özellikle sınırlardaki gümrüklerin hızlanması da iletişim teknolojileri sayesinde mümkündür. Uluslararası ticarette gümrüklerin kaldırılması sonucu insanlar daha kolay ticaret yaparak daha fazla kazanacaktır.

indir (2)

Ulaşım ve İletişimin Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER