Bilgi Zamanı

Twitter Mesajlar Tweetler Sansürlenecek

Twitter Mesajlar Tweetler Sansürlenecek
26 Şubat 2014 - 14:11 'de eklendi ve 1123 kez görüntülendi.

Twitter Sansür , Twitter Mesajlar Engellenecek , Twitter Sansürleme 2014

Popüler mikroblog sitesi Twitter, bazı ülkelerde yasalara aykırı mesajların bundan böyle engellenme imkanının bulunduğunu bildirdi.

Twitter'da da sansür devri başlıyor!Twitter’dan yapılan açıklamada, uluslararasıölçekte gelişmeye devam ettiklerini ve ifadeözgürlüğü konusunda değişik tutumları olan ülkelere gittikleri belirtilerek, “Bazıları bizim fikirlerimize öyle ters ki orada varolamıyoruz. Bazıları da bize benziyor, ancak tarihi ya dakültürel nedenlerden dolayı bazı mesajları yasaklıyorlar, Fransa ve Almanya’nın Nazi yanlısı mesajları yasaklaması gibi” ifadesi kullanıldı.

Buna karşın bazı ülkelerde engellenen mesajın diğerlerinde engellenmeyeceğini belirten Twitter, “Henüz bu kapasiteyi kullanmadık ancak bizden belirli bir ülkede bir mesajın engellenmesi istenirse, internet kullanıcısıyla temasa geçmeye çalışacağız ve mesajın ne zaman engellendiğini açıkça belirteceğiz” dedi.

Twitter açıklamasında, temel değerlerinden birinin herkesin sesini savunmak ve saygı göstermek olduğunu belirterek, kamu mesajlarını mümkün olduğunca muhafaza etmek istediklerini ve bunu yapamazlarsa şeffaf olacaklarını ifade etti.

Bu müdahaleyle ilgili tüm ayrıntıların “ChillingEffects.org” adlı bağımsız internetsitesinde yer alacağı belirtildi.

Alıntı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER