Bilgi Zamanı

Türklerin Askeri Alanda Etkileri

Türklerin Askeri Alanda Etkileri
31 Ocak 2015 - 10:18 'de eklendi ve 1988 kez görüntülendi.

Türklerin askeri alanda diğer devletlere etkileri konulu yazımızı sizler için paylaşıyoruz.

Türkler, tarih sahnesinde savaşçı bir toplum olarak bilinir ve hakikatte de savaşçı ruhu oldukça yüksek olan bir millettir. Bu nedenle Türk milleti tarih boyunca savaşçı özellikleri ile diğer milletleri de etkilemişlerdir.

Türklerin askeri alanda etkileri;

– Türklerin etkisi ile birlikte Romalılar ordusunda onlu sistemi uygulamışlardır ayrıca IV. yüzyılın sonlarına doğru ise yay önemli bir savaş silahı haline gelmiştir.

– Türklerin etkisi ile birlikte Batı ülkeleri ceket ve pantolon giymeye başlamıştır.

– Savaşlarda Türklerin çok sık kullandığı bir taktik olan Turan taktiği V. yüzyıl sonlarında Bizans ordusunda kullanılmaya başlandı. Ayrıca Bizans ordusu askerleri Türk giyimine ve Türk saç şekline göre şekillendirdi.

– Türklerin etkisiyle Cengiz Han da savaş ordusunda onlu sistemi uygulamaya koydu.

– Çinliler, süvari tekniğini Türk milletinden öğrendi ve ceket, pantolon, çizme gibi süvari kıyafetlerini giymeye başladılar.

– Savaş esnasında rahat beslenebilmek amacıyla et konservesi yapan Türkler, et konservesi yapma tekniğini de Çinlilere öğretti ve bu sayede Çinliler ve Avrupalı kavimler et konservesi yapımını öğrendi.

Türklerin Asker Alanda Dünyaya Etkileri Türklerin Askeri Alanda Etkileri Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER