Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

Türk Askeri Sınıra Yığınak Yapmaya Başladı

Meclisten geçen tezkere sonrası, Türk askerleri Suriye sınırına cephane ve mühimmat sevketmeye başladı.

İç karışıklığın olduğu Suriye’de, çatışmaların Türkiye sınırına dayanmasının ardından güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Türk Ordusuna ait tanklar da sınırın sıfır noktasına yerleştirildi. Öte yandan; Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırdaki noktalarda güvenlik tedbirlerinin arttırdığı öğrenildi.

Türk Tankları Namluları Suriye’ye Çevirdi !

Çatışmaların yoğunlaşmasının ardından onlarca tank, Suriye sınırına konuşlandırıldı. Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin Mürşitpınar Köyü’nde de onlarca zırhlı araç ve tank, namlularını çevirdiği Suriye sınırına park etti.Son 2 ay içerisinde; Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay ve Gaziantep’te bulunan 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan onlarca tank, obüs, uçaksavar, füze bataryası ve askeri personel, Suriye sınırındaki Suruç İlçesi’ne sevk edildi. Zaman zaman 2’nci Hudut Taburu tarafından düzenlenen tatbikatlara katılan tanklar, Mürşitpınar Sınır Karakolu bahçesine park edildi. Suriye sınırının sıfır noktasındaki Mürşitpınar’da konuşlanan tankların namlularının Suriye’ye doğru çevrili olduğu görüldü.

İç karışıklığın olduğu Suriye’de, çatışmaların Türkiye sınırına dayanmasının ardından güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. TSK bölgeye Stinger füze birliği takviyesi yaptı.

Türkiye sınırının öte yanında bulunan Suriye kentlerinin PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’ nin eline geçmesinden sonra Suriye sınırına yoğun askeri personel, tank, füze bataryası ve uçaksavar takviyesi yapan TSK, son olarak Kobani sınırına Stinger füze birliği takviyesi yaparak, birlik içine çok sayıda askeri çadırlar kurdu.

Suriye sınırında teyakuzda olan hudut birliklerine Stinger füze birliklerinin Konya ve Bolu’ dan takviye edildiği öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre sınır birliklerinde görev yapmak üzere Hudut Birlikleri’ne ayrıca iyi derecede Arapça bilen subay-astsubayların gönderildiği öğrenildi.

ALÇAK İRTİFADA EN ETKİLİ SİLAH

Stinger füzeleri, özellikle alçak irtifada uçan düşman uçak ve helikopterlerine karşı kullanılıyor. Bir kişi rahatlıkla tarafından taşınabilen stingerlar omuzdan ateşlenerek, hedeften yayılan kızılötesi ve mor ötesi ışınlara yöneliyor.

Pasif güdümlü ateşle-unut tipi hava savunma füze sistemi olan stingerlar, tek personel tarafından kullanılması, Yüzde 90 yüksek isabet ve tahrip özellikleriyle kara birliklerinin hava savunmasında önemli bir yere sahip. 1.55 metre boyundaki stingerların menzili 8-9 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Başbakan Yardımcısı Hüseyin ÇELİK : “Barış İçin Savaşa Hazır Olun” Dedi !

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan tren istasyonuna hava savunmada kullanılan silah getirildi.

Suriye’den Açıklama : Türkiye İdlib’deki hedefleri vurdu

Akçakale’de meydana gelen olayın ardından Suriye’deki bazı noktalara yapılan misilleme Suriye basınında da yer buldu. Suriye basınında yer alan haberde “Türkiye misilleme olarak İdlib’deki hedefleri vurdu” denildi.

Akçakale’ye Atılan Top Mermisinden Sonra İlk Görüntüler :

Türkiye ile Suriye’nin Askeri Gücünün Karşılaştırması 

Suriye’nin uçağımızı düşürmesi sonrası savaş senaryoları havada uçuşurken; Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor. İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

Suriye’nin Türk F4 savaş uçağını düşürmesinin ardından tansiyon gittikçe artıyor. Türkiye yolharitasını belirlemek için zirve üstüne zirve yaparken Başbakan Erdoğan bugün de muhalefet liderleriyle tek tek görüşecek.

Savaş hesapları ve senaryoları da havada uçuşurken Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor.

İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

TÜRKİYE

*Asker sayısı: 612.900
*Uçak sayısı: 1940
*Tank sayısı: 4300
*Yerdeki silah sistemi: 69.774
*Deniz araçları: 265
*Topçu sistemleri: 1838
*Denizaltı: 16
*Fırkateyn: 19
*Mayın avlama gemisi: 20
*Amfimik gemi: 55

SURİYE

*Asker sayısı: 304.000
*Uçak sayısı: 830
*Tank sayısı: 5300
*Yerdeki silah sistemi: 25.406
*Deniz araçları: 19
*Topçu sistemleri: 2.160
*Denizaltı: 0
*Fırkateyn: 2
*Mayın avlama gemisi: 4
*Amfimik gemi: 3

Türkiye Suriye Savaşı çıkar mı , Türkiye Suriye Savaşı kim kazanır , Türkiye Suriye Savaşı çıkacak mı, Suriye Savaş Uçağını Vurdu Türkiye Suriye Savaşı son durum

Türkiye Suriye İle Savaşa Girecek

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir, bu seçenek falan değil. Bunu Hasan Celal Güzel dedi, diyeceksiniz”

Sabah Gazetesi Yazarı Hasan Celal Güzel, Kanal 24 televizyonunda ‘Günün Manşeti’ programında Remziye Demirkol’a konuştu. Deneyimli yazar, Türkiye’nin 1 hafta içinde Suriye’ye gireceğini iddia etti. Güzel’in söyledikleri bununla da sınırlı değildi.Güzel, “Türkiye diplomatik olarak elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bu işin dplomatik tarafı elbet devam eder ama bu sadece diplomasiyle çözülecek bir iş değildi. Halep bir Türkmen şehridir. Çok fazla bizim gerekçemiz var. PKK-PYD’nin kurulması, Ayrı bir Nusayri devletinin kurulmasının istenmesi, İç savaş – mezhep çatışmasının çıkması, Halep’in tarihi Türk şehrini şu anda harap etmeye çalışmaları, 3.5 milyon Türkmen yaşaması, bunların hangisi müdahale etmemizin sebebi değil? Türkiye yüzde yüz haklı olacak müdahalede ve müdahalenin zamanı da gelmiştir. Ben bunu bir savaş olarak görmüyorum, kimsenin burnu dahi kanamaz.” dedi. Güzel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir. Bu seçenek değildir tek yoldur. Türkiye girecektir orada barışı sağlayacaktır. Dikta yönetimini devirecektir ve daha sonra Suriye’nin öz evlatlarına Suriye’yi devredip vazifesini yapacaktır ve sonra gelen iktidarla da iyi ilişkiler kuracaktır.”

Kasım 2014

Türkiye Suriye Savaşı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

Kategori: Yaşam

717 Yorum Yapılmış.

 1. Göksel diyor ki:

  Suriyeye müdehale hususunda dünya 2’ye bölündü. Bu da 3. Dünya Savaşını yani kıyamet savaşını başlatır. Zaten Şam’da bütün insanlığı etkileyecek bir fitnenin çıkması kıyamet alametidir. Bundan sonra mehdiyyet beklenir.

 2. hasan urkun diyor ki:

  ben surye savasını onaylamıyorum ejnebılerın maşası olupta kardeşime namlu çevırmem esda bırakalım içindeki terörü bitirsın o çocuklarında katili esad değil yıne ejnebilerdir tırmandırmak için yaptılar bu oyunu eğer malif gurup islamsa kıme kuluk yapıyor büyük devlet yüce milet ulu önder bıraktığın toprağa sahip çıkacağız temel taşların daha sağlam ulu önder mustafa kemal Atatürk izindeyiz hasan urkun tuzluca chp ilçe yönetim üyesi

 3. Rabiya diyor ki:

  SAVAŞ OLMASIN GAN TOKULMESİN. ALLAH Turklere yardım etsin.Amin. Çunki bu savaşın sonu iy olmaz. İlker arkadaşın yorumuna benda katıliyorum.

 4. fırdevs diyor ki:

  dershanelerı kapatmayın açık oğretım 1 . sınıf bıtırdım açık ogretım kurlarıda açılabılır evde ders çalışaamyorum dershane veey açık öğretım kurslarına gıtmem gerek akp dershelerı kaaptmayın açık öğretım öğrencılerını duşunun ıamam hatıp açık oğretım oğrencısıyım hastayım evde çalışamıyorum

 5. çiğdem diyor ki:

  dershaneler kapatılmasın açıkoğretım lıse ler nasıl okucak akp dershanelerı kaaptma açık oğretım oğrencısıyımdershaneye gıtmeden başarılı olamam açıkoğretım imam hatıp lısesı okuyorum dershaneye getmem gerek çok zor durumdayım akp dershanelerı kapatma saçmaladınız ıyıce

 6. islamcı mıllıyetçılık diyor ki:

  akp ve mhp eğer gerçekten muslumansa surıye ıle savaşmaz savaşa hayır kafır işgalcı emperyalıs abd dostuğuna hayır turkıye nato dan ayrılmalı çunkı nato muluman ulkelerı işgaleden bır kurumdur ben şahsen hıç bır sıyası partıye oy vermıycem turkıye ve surıye savşın ahayır surıyesı zaten abd ve rusya kaosa surukledı ıçeride satın alınmış çok ınsan var abd ab ve rusya nın oyunlarına gelmeyın antı demokrat antı laık mhp savaşa hayır demelı butunmhp lı kardeşlerıme banu avar kıtaplarını okumalrını veya dınlemerını tavsıye edıyorum hz muhammed a.s hakaret eden asılmalı dıyaet boşunamı duruyor nıye hz muhammed a.s haket eden asılmalı dıye vaaz vermıyorsunuz

 7. islamcı mıllıyetçılık diyor ki:

  iki kuleleri 3 CIN ajanına uçak ıle vurdurup afganıtana demokrası getırmek için işgal eden ırak a demokrası getırmek ıçın kan golune çeviren emperyalıs amerıkan demokrası sını getıren dını duyguları somurup zına yı ıçkı ve kumarı serbest bırakan akp ıstıfa et dırenme ve turkıyeyı kaos a çevirme dığerbakırlı bı arakadaşımın ben terorıstlere oy vermem dediğini annesı soyledığınde çok sevındım ve hemen sevgıyı arayıp akp mı mhp mı dedım oda mhp dedi ve çok mutlu oldum mılliyetçılık ırkçılık değildir tam aksıne toplumdan her kesımı tek bayrak altında toplayıp ulkenın bolunmez butun luğunu korumaktır mhp ıslam mıllıetçısıdır ırkçı asla değildir milliyetçilik ulkemızı amerıkanın çıkarlarından iç savaş ve çatışmaladn korumak amaçlı bır sıyası goruş tur turk askerı tevhıd uzre once Allah sonra ulkemzın bolunmez butunmu yanı vatan der akp nın işgalcı emperyalıs amerıkan demokrasııs getırdığnı ve abd çıkarları için çalıştığnı dını duyguları somurduğu anlayın israıl gece yuruyu demektır ve hak tealanın yakup a.s ver lakap tır siyonız ve yahudıdık ayrıdır yahudılere karşı onyargılı olmayıp asla dıyolog cuda değilimdir islamda dıylog yoktur tebliğ vardır uyan turkıyem akp 2009 yılında demokrası seçimlerind ebu yana turkıyenın her yerınde misyoner faalıyetlerı artmış kılıseler çoğalmıştır mıyoner amerıka turkıyeye bır haçlı seferı duzenlememek tedır.kuranda geçen zına yapan kadın ve erkğe 100 sopa bekarlar için recm de evlı kadın ve erkekler için el kol kesmenınde hırsızla riçin dır bu cezalar caydırıcı olsun dıyedır hak tealal kulalrına çokça merhamet eden dır resulullah ıse alemlere rahme tolrak gonderımiştir

 8. hakan diyor ki:

  surıyeyle savas cıkarmı cıkmazmı kesın cevap surıye ıle bır savas cıkacak zamanı cok onemlı ramazan ayındayız su an basbakan abd gezısınden dondukten sonrakı acıklamasında eset gıtmelı demıstı bu gayet acık bence ama musluman cografyası malum. taraflar surıye turkıye olunca savassın zamanı cok onemlı savas tarıhıde acık ramazan ayındayız bu AYDA savas islam cografyasında turkıyenın elını zayıflatır savası baslatan aktorlerın arasında bası ceken ulke turkıye olunca sonuc ortada ramazan bayramı sonrası buyuk bır savas cıkabılır zamanı fazla gecıktıremezler cunku operasyon mevsımlerı turkıye ve abd ordusunda ılkbaharda baslar herzaman yazın zırvededır kısa bırakmak ıstenmez zaten ramazanın bıtmesını beklemenın bı baska sebebı daha var oda ırak afganıstan vb daha oncekı savaslarda amerıka dersını baya calısmıs olmalı malum daha once agır hava bombardımanı yuksek savas malıyetlerı gıbı seylerı de goz ardı etmıyor artık eset rejımının elını zayıflaması ıc savasla yorgun dusmus bır devlet ve kendı halkınında nefretını uzerıne ıyıce cekmesını beklıyor taraflar sonrasında nemı olacak eset yanlıları bıle artık turkıye abd gelsın ne olacaksa olsun dedırtme noktası yanı her ıkı tarafın dırencının ıyıce kırılması beklenıyor. su durumda bıle eset ordusu savasmıyorkı zaten ozgur surıye ordusuyla ıran lubnan ısraıl surıyede ajanlar cırıt atıyor yanı abd vee turkıye kolay lokmayı beklıyor o da cok yakın …. yanlız savas baslasa bıle turkıyenın yapması gereken cok onemlı konu cok hızlı bı sekılde gırıp cıkmalı yoksa bataklıktan kurtulamaz gıbı cunku zamanla savastıgı sadece suruye ıle kalmaz kargasada kaybolmamak lazım uc ulkeyle (surıye ıran ısraıl) savasmaz ıstemedden umarım

 9. cumali kır diyor ki:

  Bu mubarek allahın ayı hörmetıne ınsan olan ınsan eger ıcınbe azda olsa yaratanın allah oldugunu bılıyorsa dunyada YAPILAN ZULUMUN bıl hassa besıktekı masum sabılerın canına kast eden canavarların ALLAHA nasıl hesap Verecek cenabı mevlam bu mılıtın basında ejdadımızın bıze mıras bıraktıgı bu vatanı guzel nesıller yanı genclıge sahıp cıkalım

 10. cumali kır diyor ki:

  Bu mubarek allahın ayı hörmetıne ınsan olan ınsan eger ıcınbe azda olsa yaratanın allah oldugunu bılıyorsa dunyada YAPILAN ZULUMUN bıl hassa besıktekı masum sabılerın canına kast eden canavarların ALLAHA nasıl hesap Verecek

 11. irem diyor ki:

  eğer savaş çıkarsa suriyenin arkasında iran var ama bize yardım eden kişi alahh tır . şimdi ölçün bakalım kim kazanıyo.ama eğer savaş çıkmazsa hepimiz için hayırlısı olsun.allah bize kardeşlik duygusunu vermiş kullanamıyoruz.inşallah savaş çıkmaz

 12. hüseyin diyor ki:

  arkadaşlar allah yardımcımız olsun……

 13. ozan can uca diyor ki:

  arkadaşlar türkiye-suriye savaşını heralde siz çok istiyonuz şimdiden diyorsunuz keşke çıksa ama çıksa zaten çıkıcakta siz altınıza yapalceksiniz biz savaşta yeniliriz çünkü suriyenin arkasında çin rusya iran var iranıın bir nükleer bombası tüm dünyayı halt eder adam akıllı olun eylemler mitingler oluşturun savaşa hayı sloganları atmalısınz bir ağaç için eylem yapıyonuz kesilince gelin eylem yapalım

  • Veda hutbesi diyor ki:

   Amerika rusya oyunlarina gelmelim

  • Umut diyor ki:

   Yaw Kardeşim Senin Kafa Gidik Her Halde Suriye-Türkiye Savaşı Çıksa Bile Taraflar Şöyle Olur
   Suriye,İsrail
   Türkiye-NATO,Şangay 5 Lisi :D
   Ya Haber Dinle Azcık Artık Çin Başkanı Ve Rusya Başkanı
   Suriyeye Destek Olmucaklarını Acıkladı Şimdik Sorarsınız Şangay 5 lisi ne
   Şangay 5 Lisi 1997 Yılında Kurulan Nato Gibi Bir Kurulus Rusya Tarafından Kurulmustur İçilerinde Kazakistan Özbekistan Rusya Çin Aklıma Gelmıyor Bunlardır Yani Suriye Türkiye Savaşı Çıkarsa Bile Rusya-ABD-Çin Türkiyenin Yanında Olucaktır Şuan Bile ABD-Rusya-Hollanda-Almanya Türkiyeye Destek Amaçlı Toparladıkları 100.000 Bin Askeri Türkiyeye Yolladı Ve ABD Gemilerini Hataya Yaklastırdı Hollanda İse Tank Ve Füze Sistemini Suriye Sınırına Cektı Rusya İse İsrail Sınırına 5.000 Kışilik Bır Ordu YERLESTIRDI Almanya İsse Türkiyeye Silah Verdi ….Çin Şuanda Rusya Arkasında Bulunan 50.000 Kışılık Ordusu İle Beklıyor Bir Savaş Çıokması Durumunda Suriye İsrailin Etrafları Çevrili ABD Başkanı Obama Yaptıgı Acıklamada Nato Kurulusunun Türkiyeye Tam Destek Werecegını Acıkladı Bu Arada.. Rusya Gemileri İstanbuldan Bogazından Gecmek ıcın Izın Aldı Rusya Donanmasına Ait 7 Savaş Gemişi 2 Deniz Altı 3 Mayın Tarama Gemisi 4 Yüzen Kale İstanbul Bogazından Gecerek ABD Donanmasının Yanına Geldi Yani Hatay Sınırına Bir Savaş Çıksa Bile Unutmayın ..
   TÜRKLERİN DOSTLUGU NE KADAR İYİYSE DÜŞMANLIGI O KADAR KÖTÜDÜR …

   • ECE diyor ki:

    umut bnm haberlerden görüğüm şuan almanya bizimle ilişkilerini kopardı siz amerikaya güveniyosnz amerikanın batması zaten yakın tmm güçlü bi devlet ama onun kendi içnde oyunları vr bizi svaşa süreklmk istiyo çnkü iranı başından atmak istiyor gör bak savaş olsun hepsi ynmzdan teker teker gdicek ve öyle sap gibi ortada kalacağız bunlar bnm düşündklerm

 14. mariye nur diyor ki:

  reyhanlıdakı saldırı turk halkını savaşa ikn aetmek için yapıldı amerikan oyunu kanmayın bu oyunlara

 15. Veda hutbesi diyor ki:

  Akp istifa ben imam hatip ogrencisiyim yiktin ilkeyi herseyi akp istifa etmeli suriyeyi abd ve rusya karistirdi muhliflete silah gonderen abd ve firansa bu ilkeye demokrasi geldi geleli huzurumuz olmadi demokrasi gelince suriye karisti

 16. Fuat A diyor ki:

  Tarih tekerrurden ibarettir… osmanli imparatorlugunu doneminde israil devleti kurulmak istenmis donemin padisahi buna izin vermeyerek bir avuc toprak ugruna verilecek imtiyaz ve parayi elinin tersiyle itmistir. Cunku suan bazi dusuncelerin elestirdigi son padisahimiz bolgede topragin bedelinin kan oldugunu ve o topragin parayla verilmesi durumunda sonuclarinin agir olacagini bilmekteydi. Padisahimizin verdigi karar dogruydu ancak ayni imtiyaz ve para sonun baslangici icin kullanilacak israil devleti osmanlinin yok edilmesinden sonra kurulacak ve bunu arap ulkelerinin ta kendisi yapacakti. Israil devleti ingilternin himayesinde hizli bir sekilde olusturulurken seyreden arap ulkeleri ingilizlerin bolgeden ayrilmasindan hemen sonra Israil in uzerine ususmeleri sonucu, Ingiltere basta olmak uzere Rusya dahil bircok bati devleti tarafindaIsrailin korumaligini yaparak hem Israilin topraklarini gelistirmis hemde arap ulkelerine bu bolgeden uzak durmalari gerektigini hatirlatmisti. Iste bu nedenlidir ki belki buyuklugu Istanbul kadar olan.bir devlet tum dunyaya meydan okumaya devam etmekte imtiyaz ve maddi guclerini kullanarak dunyaya hukmekteler. Buraya kadar olan kisim bircogumuzun bildigi seyler. Peki bugun Turkiye ne yapmaya calismakta? Bu sorunun cevabi aslinda ince bir ipin ustunde yurumek gibi cok zor. Amerika Irak isgalini yaparken tek seyirci Turkiye degildi. Iran, Suriye gibi arap ulkeleri susan diger devletlerdi. Bugun Suriye de mevcut yonetimin sayili gunleri kalmistir. Maalesef degisen dunyada artik topragin bir onemi yoktur ve Amerika tipki Osmanlinin yaptigi gibi gelip bolgede soz sahibi olmak yonetimi ele almak bu sekilde tum yeralti kaynaklarina hukmetmek ve degisen kolelik sistemiyle insanlari zincirlemeden kole yapmak niyetindedir. Osmanli imparatorlugu da ayni dusunceyle yuzlerce yil ayni cografyada hukumdarlik yapmistir tek fark daha adil ve kadin ve cocuk katliami yapmadan donemin gerektirdigi gibi savasi savas alaninda kazanarak. Amerika Suriyeyi o yada bu sekilde alacaktir. Daha sonrasinda da istedigini yapmayan diger tum devletlere ayni muameleyi yapacak ve kazanmaya devam edecektir. Turkiye de bu santrancta piyonluktan belki at belki kale belki de fil olma gayretinde olmaya deam edecektir. Oyle ya Osmanliyi yikan devletler onu arkasindan vurup batiya satarak ayaklanan devletler bugun yaptiklarinin bedelini odediklerini farkedeceklerdir. PKK da iste bu yuzden Amerikanin talimatiyla ateskes ilan etmis ve Turkiyenin tum askeri gucuyle Suriye ile savasmasini beklemektedir. Yazdiklarimin buraya kadar olan kismi yasadigimiz gerceklerdir. Ancak vahim olan tarafi sudur; bugun askere geri cagirilsam ve savasmak icin Suriyeye gitsem oradaki kardeslerime kursun atamam. Onlarin yaptigi gibi onlari arkadan vuramam. Bu cografya bizim turk kurt laz cerkez arap hatta yahudi hristiyan kim olursa olsun bu cografyada yasayan kimseyle savasmak bize birsey kazandirmayacaktir. AKP nin bu noktada yapabilecegi hicbirsey yoktur ve hukumet CHP yada MHP de olsaydi sonuc yine ayni aoalackti. Turkiye artik yanlista olsa sinirlarini korumak kalan son toprak parcasindaki milletini korumak icin sessiz kalmaya devam edecek AKP hukumeti de onceki tum hukumetlerin yaptigi gibi Amerikanin istedikerini yapmaya devam edecektir. Unutmayin kurtulus savasinda bir bomba veya top atmadan donen ingiliz gemilerinin cekilmeleri surecinde o tarihte yapilan anlasmalarin icerigini hicbirimiz bilmiyoruz. Eger bizi yok etmek isteselerdi bunu zamaninda cok kolay bi sekilde yapabilirlerdi. Keske o donemlerde arap ulkeleri bizim yanimizda olsalardi belki o zaman hersey daha farkli olurdu. Amerika birgun gelecek Osmanli gibi ypk olacaktir ve Turkler bu cografya da tek soz sahibi olacak yeni bir hukumdarlik kuracaktir cunku tarih tekerrurden ibarettir…

 17. LeVenT diyor ki:

  müslüman değil müslümanı katletmek,gayri müslimi yada dünyadaki her hangi bir canlıyı dahi öldürmez. bu islam emridir. Allah ın emridir. çoluğun çocuğun yaşlının kadının sebepsiz yere katledilmesi,sorumluları destekçileri çok büyük vebal altındadır.Allah bize sorcak ey kulum sen hangi saftaydın işte safımızı belirleyelim. bizi ya kurtarır yada cezalandırır. teşekkürler.unutmadan belirtelim amerikayıda tbrk edlim yulyıllarca osmanlıyı parçalamaya gücü yetmeyen bizansın planlarını amerika kıs bir sürede başardı.büyük başarı bence…

 18. özgür diyor ki:

  atanın ilkelerini unutan bir millet olmaz olsun . binlerce insanın hayatı söz konusu tanktan tüfekten bahsediyorsunuz . hepiniz birden strateji uzmanı kesilmişsiniz . şöyle böyle anlatıyorsunuz bakın o sizin istediğiniz olduğunda olanaklarınız işleriniz hayatlarınız nasıl bozuluyor . unutmayın bu ülke illahaki olayı suçsuz birilerine yıkıp gizlenecektir . çünkü bazıları kendini ölümsüz zannediyor . emin olsunlar en fazla 15-20 sene daha hayatta kalırlar hesabı sorulur .

 19. Naci diyor ki:

  Arkadaslar! Bakiyorum herkes dinden, din kardesliginden Allah tan kuran’dan bahsediyorlar. Irak’ta, Pakistan da, Afganistan da,Somali de bir cok musluman Allah diye yerlere kapaniyor. Bu fakir insanlari buyuk hazret hic gormuyor mu? bana kalirsa bu hazret oldu. kucuk hazretlerse zaten bir seye yaramaz.Ama vaadler ilgi cekici. Nasrettin haca’nin dedigi gibi “olme esegim olme yaz gelince sana yesil otlar yedirecegim”. Bir musluman olarak benim inancim iyice sarsildi. Eger bana kizan olursa onlara bir sorum var. Tevrat taki yehova nin anasida babasida var gercek adida (iskur) Muhammet efendinin Allahi ile ayni kisi mi? Lutfen bilenler cevap versin.

 20. sami can diyor ki:

  ben başbakanın yerinde olsam esadı savaşıp kaddafi gibi öldürüm salak esad şerrefsiz

  • Ali keleşoğlu diyor ki:

   VATANINA İHANET EDEN ÖLMELİ…(Bende olursa hain Sende olursa mualif Dersen Yarında Onlar Senin Gittiğin Yoldan Giderler…?

  • Veda hutbesj diyor ki:

   Turkiye iran arasinda savas cikrtmak icin suriyeyi kullaniyor amerika suriyedeki ic savas amerika ve rusyanin kontrolunde sunni sii kardestir iranla savasa hayir suriye ile savasa hayir baris icin evet akp kafirdir ben milliyetciyim

   • ilker diyor ki:

    helal olsun iranla turkiye kardestir bunu bozmak istiyorlar bu dunyada iki guclu musluman ulke var biri iran biri turkiye gerisi bunlara bakar bu savasa izin vermemeliyiz

 21. Selman diyor ki:

  Türkiye savaşa girerse zararlı çıkan türkiye olur eminim natodan yardım gelmez sonra Rusya iran ırak türkiyenin üzrine atlar yani her ihtimalle zararlı çıkan türkiye olur

  • emre Cannnnoo diyor ki:

   Belli olmaz allah Yukardadır herşeyin sayısı önemli deildir ilk inanç gurur ve vatan sevgisidir oda türkiyede vardır Yani türkiye savaş açsa seferberlikte toplam 30.000.000milyonluk asker çıkarta bilir

  • diyar diyor ki:

   yaw arkamızda amerika var …!

   • ECE diyor ki:

    siz amerikanın gerçek üyüzünü bilmiyosunuz bi öğrnn allah aşkına

   • mustafa diyor ki:

    bak kardeşim TÜRKÜN TÜRKTEN başka dostu olmaz bunu u n u t m a sakın arkanıkimseye dayama ayakta durmayı öğren TÜRKİYEYİ DE kimse önüne a l a m a z çünkü TÜRKİYE kadar büyük bir devlet y o k cok şükür…

 22. M.KÖSEOĞLU diyor ki:

  Dünyada çoban olamayacak kadar beceriksiz olanlar bu muslümanların birbirini kırdırmada rol alanlardır.müslümanların en akil insanları hala kış uykusundalar. umarım geç olmadan uyanırlar.

 23. dilara diyor ki:

  arkadaşlar kuranda 2 müslüman ülke savaşacak diyor bu da kıyamet alameti
  yapmayın sureye de müslüman

 24. emirsavaş diyor ki:

  enescana söyledim tekrar üzül diliyorum herkesten suriyeyi çok hafife almayın

  • emre Cannnnoo diyor ki:

   suriye neki bi adadan oluşan ada parçağı 1 Türkiye en güçlü savunma ülkesidir oda coğrafi konumuyla 1 sıradadır Asıl türk milletine hafife almayın Yani suriyeyede 2 suriye yani 2ölüm seddi :) olur
   T♣Ü♣R♣K♣İ♣Y♣ Suriyeyi noktalı virgül :)

 25. okan diyor ki:

  başbakan bıtırdın ülkeyi başbakannnnnn

 26. muhammed diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben kendimce olan yorumumu sizlerle paylaşmak istedim.batılı ülkelerin her geçen gün onaylayıp türkiye ye gönderilen patrıot füzelerin asıl amacı barış tan ziyade bir dünya savaşı müslümanları bir birine kırdırma projesi dir.batılı ülkeler bizim hiç bir zaman iyiliğimizi istememiştir.teşekürler.

  • veda hutbesi diyor ki:

   amerikanın emperyalıst demokrasısı sayesinde internetin % 90 yalan benim için tv lerde çıkan haberlere programların hiç birine inanmıyorum gazetelere zaten hiç inanmam yalan tv izleyip yalan demokrasi oyunlarını izliceme uydurma kılavyecilerim & 90 yalanına ortak olucama matbaa oyunları ile yalan gazete ve dergileri okucama kitap okur cehaletten kurtulum emparyalıst olmak tan ve cahillerden olmaktan Allah a sığınırım

   • Veda hutbesi diyor ki:

    Turkiyeye amekan demokrasisi geleli huzur kalmadi banu avar dinleyin

   • veda hutbesi diyor ki:

    amerika saddamı devirdi demokrasi getiricez diye işkence yatı oldursu şehid ettin ırakıları turkiyeyede savaş açabilir tasavvufçu selefiyye çatışması çıkarta bilir turkiyede huzur kalmadı demokrasi geleli irana yaptırm uygulayan batılı ulkeler niye esad a yaptırım uygulamada iç çatışmayı hiristiyan kıptı araplar çıkarttı amerikan oyunu hepsi yalan tiyatro inanmayın amerikanın asıl amacı muslumanalrı birbrine duşurerek turkiyenın niğde ilçesinde ki bor u almak altın mağdemlerini ele geçirmek ulkeyi siz avrupaya batılı ulkeler amerikaya sattınız bu akp iktidarı ulkeyi amerikaya batıya sattı akp bır vatan haındır gazı mustafa kemal bu ulkeyi nasıl kazandı kurtuluş savası ve canakkale savaşı ıle çanakkale savaşındakı askerler naamz kılıyordu diger yarısı savaşıyordu

 27. emin diyor ki:

  kedımıze zarar vermekten baka bı sey deyıldır dostumuz kımse yok katar kales arabıtan kales arap mıletının dostluguna ınamıyalım ey recep

  • veda hutbesi diyor ki:

   arapların hiristıyanlarıda var kıptı ler turkıyede niğde ilçesinde bor var yer altı zenginlilerinden altın mağdenleri dort bir yanıda su larla çevrili amerikan kipekleri batılı ulkelerin kopekleri defolun bu ulkden amerikan ve batılı ulkelrin ıt leri defolun didin bu ulkeden çanakkale savaşında şehid lerimizin kovduğu anzak lıları batılı ulkleri dost bilenler neo nazı hiristiyanları butun hiristiyanlar neo nazı dir gidin ulkemizden ben ulkemde neo nazı zihniyetlı ınsanları ıstemıyorum arapların hepsi musluman değilki onlarında hiristiyanı yahudisi var asıl olan kalp takva

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Arap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   • veda hutbesi diyor ki:

    turkiye tacekistan turkistan moğolıstan kuzey kıbrıs turk cumhuriyeti azerbeycan kırgızıstan turkmenistan ile birlesmeli suriye ve ırak ta turkler var turkiye bu ulkeler ile birlik olursa buyebilir turkiye diğer turk cumhiriyetleri ile birleşse çok buyuk ulke olurdu ben ulkemde demokrası istemiyorum emparyalıst insanlar istemiyorum avrupa birliği istemiyorum turk birliği yeter ustte yazdığım turk devletleri ile doğu turkistanı araştırın çin zulmu altında turk kardeşlerimizi unutmayalım suriyeyı karıştıran amerika araplarında hirisityanı yahudısı var kıptı mezhebi mısırda yaygın hiristiyan araplar banu avar guzel anlatıyor

    • veda hutbesi diyor ki:

     amerika ırak a demokrasi getiricez diye girdi sonra guatamamo ebu garip hapishanelerinde işkence yaptı onca katliam yaptı şimdi devleti kurt e verdi kuzey ıraga niye girmedi amerika ırak kerkuk girdi işgal etti cın ajanları turkıyedede hep kurtlerin terafını tutuyor bizim kuzey ırağa girmemiz lazımdı ıraklıların hiç suçu yok masum oldukları halde demokrasi getiricez diye ameika işgal etti ırak ğı petrol için neo nazi amerikası ve batılı ulkeler

  • mustafa diyor ki:

   konuşmayı öğren burda kardeşlikten islamiyetten bahsediyoruz

 28. emin diyor ki:

  bızım dostumuz kalmadı arkadaşlar turkıyenın butun komsuları duşmandır her yonumuz duşmandır dostumuz gorunen katar sudı arabıtan vede bu arap mıletıne guven olmaz adamı yarı yolda bırakır

 29. ahmet diyor ki:

  selamün aleyküm insan oğlu herkes allahın kulu hazreti muhamedin ümettidir bütün insanlar bir imtihan için gelmiş ve ne yazıkki irk ayrım işte sen şusun ben buyum yok aslında herkes kardeştir kardeşce yaşamalıyız ama bazı ülkeler arası bozgunculuk yaşanıyor tek bir şey söylemeliyimki dünyanın üst düzey ülkeler barışçı ve dünyaya barışı sağlamak için masum insanların üstünde şiddet deyil barışı dünyaya yaymalılar ve masum yoksul insanlara yardımlaşmalı herkes bunu bilmeli bizler rahat bir nepes alırken rahat bir lokma yerken bügün suriyede ve dünyanın nerede olursa olsun zülüme maruz kalmış yoksul ve çaresiz analar ve babaların ve çocukların ve hatta beşikte hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocukların suçu hayata gözlerini açmanın suçu ölümmü bence dünya liderleri barış için kolları sıvamalı taktir liderlerin benim kanatım ve düşünce özgürlüğüm saygılarımla suriye türkiye arası bir olasılık durumunda düşünürsek açık konuşmak lazım suriye deyil dünya titrese türkiye allahın izniyle rotası belidir yolu bellidir bir anda herkes bakın herkes gürcüsü lazı çerkezi kürtü bir kardeş olur bir beden olur bir bütün olur kürt gürcü laz manav yoruk alevi herkes kardeşiz bir bütün oluruz ve bütünüz korkmak yok yolumuz doğru devletimiz yola devam başarıya devam saygılarımla herkesi selamlıyor büyükleri ellerinden küçükleri gözlerinden ey türkiye senden gurur duyoruz TÜRKİYE BAŞBAKANIMIZI SAYIN TAYİP ERDOĞANI SAYGIYLA 2050LERE VERMİŞ OLDUĞU YOL HARİTASINI İZLİYORUZ VE ONUN YOLUNDA GURUR DUYUYORUZ SAYIN BAŞBAKANIM SAYIN DEYERLİ YOL ARKADAŞLARIM VE DEVLET ADAMLARI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILARIMLA ALLAHA SMARLADIK

  • emin diyor ki:

   cell guzel sende halcısın rusya ıran olduktan sonra ne sen nede bı balkası bı sey yapamam

   • emin diyor ki:

    kalan multecıler bıze kar kaldı emeklılerın masından ıhtıyararın maslarından kesıntı yapıp belıyoruz turkıye malı denız yemıyen kerız dıyor multecıler

 30. duyug diyor ki:

  acilllll islam birliği kurulmalı

 31. osman diyor ki:

  türkiye suriyeye natonun izni ile girmelidir
  ve nato dan destek almalıdır ki fazla kayıp vermemelidir sizce

 32. caner diyor ki:

  türkiyenin askerİ GÜCÜ SİZ GÜCLÜ DEDİZ ÜLKELERDEN GÜCLÜDÜR İSRAEL ABD RUSYA BUNLARDAN TÜRKİYE GÜCLÜDR YOKSA TÜRKİYE EZİK ÜLKE OLSA ORTA DOGUDA TÜRKİYENİN NE İSİ VAR COKTAN ABD GİRMİSTİ bunu okuyalım bil öyretelim türkiye cok güclü ülkedir

 33. caner diyor ki:

  arkadaslar burda hata yapılıyo cok büyük hata saydon saoldan duydunu ntte paylasıyolar türkiyenin toplam askeri personeli 3.800000 dır bu söyledir aktif 800000 yedek dedemiz asker ise 3 bilyondur suan rus toplam 1 bilyon askeri vardır abd 3.400000 bilyon vardır türkiyenin fazla türkiye kücük semeyin sayda soalda yalan ları yazıyolargercekler benim yazdıklarım yukarıda türkiyenin askeri sayısı 612.900
  bu yazıyo yanlsıtır türkiynin toplam askeri sayısı 3.800000 dür .

 34. alper diyor ki:

  Suriye’nin 900 km menzilli füzeleri yazılmamış. Türkiye’nin füzesi var mı? 6 tane 20 km menzilli Füze gönderiyor NATO. :))

  • caner diyor ki:

   yanlsı biliyon kardesim nato canı cehenleme türkiye füse üretiyo 2.500 mm bilelim bilmiyenlere öyretelim vb türkiye atom bonbasıda vardır 300 gecik tir diceksinizki 184 demiydi türkiye kısa füse imzaladı protokolde türkiye füze üretemez demiyo suan 2.500mm füze öyretiyoz türkiye bilelim türkiye bölgesinde 1 dev dir ne rusyası ne abd si ne israil hepsi korkak

 35. yener diyor ki:

  Herkese merhabe ,ben basindan sonuna kadar okudum tüm yazan arkadaslarin yorumlarini herbirinizin kendine has düsünceleri var.tabiki söylenen ve yazilanlar dan birisi gerceklesirse ( kI; Insallah böyle bisey olmaz) ilk söylenenler ve ardindan yazilacak olanlar inanin söyle olur ,,,ben biliyordum ben yazdim yada kimse beni anlamak istemedi gibi sözler…Evet gelelim simdi savas cikarmi cikmazmi diye sohbetlere kiminiz yazmisiniz (1)…biz Türkler söyleyiz böyle savastik yok efendim gerekirse deynekle savasiriz ,ya Arkadasim hangi devirde yasadigimizin halen farkina varamadiysan neden yorum yapiyorsun (SUSMAKTA BIR ERDEMLIKTIR BU NU UNUTMA ve HEP HATIRLA:(2)…biz gizli bir güc temsil eden bir Devlet degiliz birdefa nedenmi matematik iyi bilirsen bana hak verirsin.(3)…yurtdisinda yasayan milletimize oynanan bir senaryoda su vatandaslik secimi ve sonrasi artik karar verilme ani birinden birini sececeksin ya türk yada Hans olunacaktir : sonuc % 99.9 kolay ve sirf havalimaninda yada sinirlarda daha kolay gecebilmek Askerlik Parasini ödememek gibi daha bircok örnekler. SIZCE BUNLAR SADECE BUNDAN IBARETMIDIR : HAYIR EFENDILER ZATEN BUNLAR MILLETIMIZI AYIRMAK ICIN HAZIRLANMIS OLAN SENARYOLAR ve COK BASARILIDA OLDULAR:BUDA MATEMATIGE DAYANIR NEDEMEK ISTEDIGIMI UMARIM ANLAMISINIZDIR: (4)…Türkiye Suriyeyle savasa girerse Hayatinin hatasini yapar ve bunuda basda olanlar bildigi icin böyle bisey olmayacak diyorum.nedenmi =ABD+INGILTERE+ALMANYA+FRANSA ve ISRAIL (kardes) IRAN gizli DÜSMAN ;CIN VE RUSYADA DÜSMANIN PATRONLARI ve TÜRKIYE DE DAHA KENDI ÖZ KARDESLERIYLE SAGLAM BIR YAPI KURMAMIS YENILENME PROJESINDE KALAN BIR DEVLET hepinizin hesabi kuvvetliyse artik = olani siz bulun herkese simdi ve gelecekte iyi seneler.

  • mustafa diyor ki:

   yener kadeşime aynen katılıyorum çok akıllı olmak lazım şavaş demek aklına gelebilecek her türlü olumsuz acı keder kan demek kısacası savaşmadan çözüm yollarını sonuna kadar sonuna zorlamak lazım çok akıllı olmak lazım herkese sonsuz sevgi ve selamlar

 36. serkan diyor ki:

  türkiye hiçbir savaştan kaçacak birülke degil.fakat kirli bir oyunun içinesokmak isteniliyor,oyunun başıysa siyonist israil.kendi yaptıkları zulüm göze gelmez.fakat TC.yapacagı müdahalezulüme baglanıp müslümanı müslümana kırdırmak.yy.yapıldıgı gibi.ALLAHhaklının yardımcısı olsun

  • gizem diyor ki:

   Her suclu kendi hatasindan sorumludur isral le alakasi yok zaten kucuk bir ulke israi gece yururuyusu drmek hz yakup a.s verilen bir isindir saglam kaynaklu
   I peygamberler tarihi bulursaniz bakabilirsiniz bide muhammed elmalili hamdi yazit yazir hak dini kuran diili tefsiriden nakilabilir bunlar amerikanin oyunu batili ulkelerin orta doguda siyonist devlet kurulmasini avrupa.saglamistir neo nazi yahudi katliamindan sonra avrupa israil devletinj siyonistlere vermistir siyonizim amerikanin orta dogu projesi turkiyeyi abd ye sattilat her yerde italyan misyoner batili insanlar istanbul sokaklarinda zamaninda canakkale savasinda canini kanini kullandiginiz sehitlerin kavdugu anzak uyruklu slysuz ve italyan l.c leri rahatca dolasoyor hiristiyanlarin irkci neo nazi zihniyeti hala nitmedi bunlar hem dovuyu yonetmerk hem asyayi hemde batiyi bizans imparatorluguna cevirmek cın ajanlari isgalci emparyalist amerkan demomrasisi bu ulkr turkistan tacakistan kirgizistan turkmenistan azerbeycan kuzeykibris turk ci.huriyeti irak turk bolgesi suriyede de turkler var birlik olup hem komsu ulkelerle hem islami kabul etmis bosnak malezya kafkasya ile iyi.iliski icindr olunlali idi in
   Inanc ozgurlugu toplumdan herkesr esit berimeli idi asiriliktan sakinmaliydi inanca saygj olmaliydi niye muslumanlar hep.saygili olurken diger kesim asalama haret gibi seylere yoneldi her yerde italyan abd batili insanlarin misyoner fa as liyetleri var c ı n ajanlari demokmomrasi yalan yakil yikma siz emparyalist amerika demomrasisini alip neo nazi avrupasinj kabul ettiniz hem inan hemde ke geriye gityi bir nevi cahiliye devri ilkellik islam dil uzatirken yabani moloz rahibe ilk el hiristiyan kadin dengesizligini dusunemediniz tahrif edilmis kitaplar baba ogul iliskisi esma ul husna ile asla uyusmaz fetullahin islami tahrifi yayin evletin

   Satin alinmasi amerikan islamcisi tarikatci liderji olan cemaatler ibni teymiyyeyi imam secen inkarci kesim hayali tasav uf diyanet fetllahcilar bunlar bence amerikan islamcisi cunki bunlarin soyledikleri kuran tefsir siyer hadis hadis usulu sahabelerin hayatlari ile ugusmuyor her tarilat ve lideri olan cemasycilet kendi istediklerini yaptirmanin pesinde islami arastirmamiz engelleniyor bende hanifi oldugum halde tarikat lider vasitasi ile asla islami arastirmama engel olunmasini istemem din olarak islam dan razi olmak gerekir zamaninda herkes din olarak islamda razi olsaydi nu kadar tarika t liderlik olmazdi

 37. gizem diyor ki:

  Amerikanin tarihi isgaller tarihi abd demokrasisi emparryaluzmi siyonizim yanlisi vatan hainleri bu orta dogu projesjesj bolu.medir banu avar nihat genc cok gezrl anlatiyor siz siz nezaman abd siyonist yanlisi oldunuz mavi marmarda 11 sehid yahudilerden niye intikam alinmadi kurdun intikami aliniyor abd iran .ukleer bomba icjn yaptirim uyguladi suriyeye niye yaptirim uygulamadi mato isgalci cin sureyedr yok yere ic savad cikti islsm inanci.da boyle birsey yok banu avat bu ko.uyu gazeteci kimlivigle cok guzel acikliyot demomrasj gelmeden o.ce hic bir sey yoktuluisev
  antlasmasi imzalandi Ulke bolundu siz banu avar dinleyin .ihat aaagenc dinleyin cahilliktenislam incindada boyle birsey yok satin alinmis el kaidr ralin as n hiristiyanlarin mipti nirkasi iceri sokyluyor cin tetikcikleri islam mezhsbleri tarihi ebu zehea da selfiyge firkasi okundugunda cevsen meal okundugunda kuranda nisa 90 . Ayetine bakildiginda bu olanlari bulamzsiniz demokrasi gele ulke karisti bu abd siyonist projesi turkiyede sevr antlasmasi imzalanmis kurtulus savasina ihanet edilmis ulke din elden gidiyor siz ergun aybayrs okuyu. Tarihci banu.avar dinleyin anlayili olun ahmak.yaklasiyorsunuz aklinizi kullanin demokrasiden once muslumanlari asalayan medya demokrasi yanlisi oldu sevr anrlasmasj imzalandi ulke bolundu siz cehalet icindesiniz

 38. mert diyor ki:

  arkadaşlar savaş çıkarsa her zaman halkımız silah tutmaya hazır zaten bize biz her savaşı görmüşüz bize boşu boşuna çılgın türkler demiyorlar

  • islam dusmanlıgı vatan hain liğidir diyor ki:

   eger islam dusmanı isenız canakkalenin ecdanıda nakor geldi iseniz vatan hainisiniz dir sn banu avar ve sn nihat genç ergun aybars dinlemnzi tansiye nderim bu abd projesi komplo teorisi siz mavı marmarda ki 11 şehidin initkamı peşin eduşmezken kuran duşmalarına sessiz kalırken amerika irana nukleer bomba konusund auyguladığı yaptırmı nıye suriyeye uygulmadı amrikanın nasa fuzesi ve amerikanın fıransanın satın aldığı kımseler turkıye de sevr antlaşması imzalanmış heryerde mısyonerler bakteri gibi turemış nerde ise amerikadan avrupadan gelen italtan p.ç leri zaralı emici bır bakteri gıbı zamanın çanakkalede konulan anzak askerlerini aratmıyor siz bu irana uygulan na yaptırım surıyeye uygulnaması nasa nın fuzeleri ve içeri sokulan amerkika v efıransanın satın aldığı munafık kimserler demokrasi seçimlerin den bu yana değişen her şey demokrasi bir yalan somuru yakıp yıkma 2008 yılınd akarımayan odtu neden se demokrası gibi bır yalan gelic ekarışan odtu her herde tv kanallarınd a cın mosad tv ve internet yolu il eyapılan biliç altı mesajları içimizde bulunan amaeikanın satın aldığı fetullaçılar siz bu ulkeyi ameikaya peşkeş çeken hailer ben bu ulkede ermesini kurt tarıkat ibn teymiyye ve mısyone ristemıyorum çanakkalenin ecdadı ve istan bul yahudileri nın soyu belli sosuz ve amerika avrupa ile dış bağlantıları oln atv kanalları yapımcıları cehalet sahibi sizin gibi kimler daha hala sevr antlaşması imazlayan vatan hainleri iki kurt için pkk kopeği insanlar için ayağa kalktınız israilim mavı marmarda 11 şehid turk olduğu için mi sesınız çıkmadı siz bence bu ulkeden bir once gidin boşnak neyse suriye odur malezya neyse ırak odur mısırlı kıptı neyse italyan kopeği odur turkıstan neyse kafkas ya odur sn banu avar sn nihat gen sn ergun aybars sn cevat akşit siz bu tarıhçı gazeteci belgesel yapımcısı ve islam alimleri anlama kapasıtesine sahipmisiniz bu hem islam kardeşliğini yıkmak içeri sokulan amerşkanın satın aldığı munafılar cın tetikçılerı ayrılığı korulmek için verilen fıtneler hem turkıyenın bolunmesine sebe tir ameikanın demok rası oyunu somuru yakıp yıkma asla barışçık bır yol aramaz 90 – Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir nisa 90. işte cın barış istıyorsa savaşıcaksın diyen cın ırkçı neo nazı zıhnıyetlı hiristiyanlar “Mü’minler!

   “Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanin kardesidir ve böylece bütün Müslümanlar

   kardestirler. Bir Müslümana kardesinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoslugu ile vermisse

   o baskadir.

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   en kiymetli olaniniz O’ndan en cok korkaninizdir.

   “Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’in kitabi ile idare ederse, onu

   dinleyiniz ve itaat ediniz.

   “Suclu kendi sucundan baskasi ile suclanamaz. Baba, oglunun sucu üzerine, oglu da babasinin sucu üzerine

   suclanamaz.

   siz içimizde olan cın nato amerikanın satın aldığı fetullaçılar tarıkatçılar diyenet ve satılık selefiyye vahablar italyadan kimlik bilgilerini değiştiren her soysuzlar amerikanın emparyalıst baskısı demokasi once si turkıye bir baksın şimdi ki turkıye yakıp yıkma laik lik kavramanı tam anlaynayan ahmak insanalar prof dr ergun aybars tarihiçi univerisite oğretim uyesi dinlemeniz tavsiye edrim mumkunse semine rve konferans ne olur artık montajların peşineden gıtmeyin uyan nın

 39. uguran salihoglu diyor ki:

  3 cu dunya savası yaklasıyor kardeslerım turkıye bu savasa gırmek zorunda bırakılıcaktır !

 40. tufan diyor ki:

  arkadaşlar öncelikle bi savaş cıkarsa bunu bütün dünya biliyor herhangi bi kara harekatında karşımızda kimse duramaz 70 tane milleti kazmayla kürekle kovduk. geçmişimiz mazimiz cok derin. ama ne gerek var bırakın kendi kendilerini bitiriyorlar zaten onlar deyilmiydi yakın geçmişimizde bizi sırtımızdan vuran şimdi allah cezalandırıyor onları. ama gercek olan şu ki şu anda zaten savaşıyoruz. her türlü yardımı yapıyoruz muhaliflere daha ileriye gitmeye gerek yok.

 41. memet ak diyor ki:

  ”biz müslümanız ölülerimiz sehittir” her savasta olen musluman sehit sayılmıyor aziz kardeşim. Şehitlik, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır.
  ama gel gör ki: Zamanla şehit kavramı Türkçe’de dini anlamından sıyrılıp vatanını veya milletini müdafa yolunda ölen herkes için kullanılır hale gelmiştir.

  milliyetçilik terimi bizde o kadar ilerlemişki artık inancımızı örten bi aşk haline gelmiştir.

 42. AHMET FUAT YAŞAR diyor ki:

  bencede iyi oldu böyle olması suriyeyi öldürüp sürye topraklarınıda kendi ülkemize katmalıyız ama bu savaş çok uzun sürebilir

  • kevser diyor ki:

   sen defol ahmet amerikaya amrika avrupa ile birlik olup musluman kanı doken terorrıst defol israilden mavi marmarada 11 şehidin intikemı alımamış sen islam kardeşliğini yıkmaya çalış defol emoaryalıst işgalcı zalim ahmet ermeni tohumu

   Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir nisa suresi 90

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   en kiymetli olaniniz O’ndan en cok korkaninizdir.

   “Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’in kitabi ile idare ederse, onu

   dinleyiniz ve itaat ediniz.

   “Mü’minler!

   “Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanin kardesidir ve böylece bütün Müslümanlar

   kardestirler. Bir Müslümana kardesinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoslugu ile vermisse

   o baskadir.

 43. GÖRKEM diyor ki:

  ARKADAŞLAR ZATEN SURİYEYLE SAVAŞ ÇIKARSA TÜRKİYENİN YENEBİLME İHTİMALİ YÜZDE 95 AMA BU SAVAŞ TÜRKİYEYİ FAZLA ETKİLER SATEN SURİYE DİYER ÜLKELEREDE BULAŞIYO YANİ BELASINI ARIYO :D

 44. cemal diyor ki:

  duman biz bu savaştan korkmayız bizmde askerimiz fazl 60000 tane füzemiz var ve onların deniz altısı0 her şey vatan için hem tank sayısı 5300 savaş istemeyiz ama olursada korkmayıp savaşırız

 45. gurkan ali savıran diyor ki:

  BEN BU YORUMLARI OKUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM TABİKİ MÜSLÜMn müslümanı kırmamalı ancak savaş kaçınılmaz ise kendini savunaçaksın yukarıda birisi demişki insanın yaşama şevki kırılıyormuş biz müslümanız ölülerimiz şehittir 5vatandaşımız öldü savaşmıyacaz die gözmü yumacaz bölgeye bi bakın daha 3yıl öncesimne kadar bölgede birtek müttefikimiz yoktu şimdi ise mısır katar ve yakında suriye ümmeti muhammet bu topraklardan bu toprakların kanseri israili atmak için savaşmalıdır gün birlik dirlik cihat gününüdür milliyetciligin her türlüsü kötüdür dünyayı 6milYARLIK DÜNYAYI 4MİLYONLUK İSRAİLMİ YÖNETECEK

  • memet diyor ki:

   ”biz müslümanız ölülerimiz sehittir” her savasta olen musluman sehit sayılmıyor aziz kardeşim. Şehitlik, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır. ama gel gör ki: Zamanla şehit kavramı Türkçe’de dini anlamından sıyrılıp vatanını veya milletini müdafa yolunda ölen herkes için kullanılır hale gelmiştir. milliyetçilik terimi bizde o kadar ilerlemişki artık inancımızı örten bi aşk haline gelmiştir.

 46. RUSTEM diyor ki:

  YOK ARKADAŞLAR YOK TÜRKİYE SURİYEYE GİRMEZ DEĞİL ÇOOOK AÇIK VE NETTİR YANİ TÜRK DEVLETİ HAYATTA DA SURİYEYE GİRMEZ DEĞİL GİREEEEEEMEZ BUNU HER CAHİL ÇOK AMA ÇOK İYİ BİLİMELİKİ BOŞ VE BOM BOŞ KONUŞMAYA DA HİÇ GEREK YOK !!!!!!!! SURİYE DEVLETİNİN SON NÜFUSU 23 MİLYON.600 BİNDİR BUNLARDAN DAHA ESEDİ TUTAN EN AZINDAN 13.5MİLİYONDUR YANİ ŞİMDİ ESEDİN DEVRİLMEYE EN AZ 8 AY VAR ODA DÜŞMEYE DEĞİL DURUMUNUN BEYANIDIR !!!!!!!!!!!!

 47. xboy diyor ki:

  savaş istemiyorum savaş kelimesi bile kötü savaş cıkarsa türkiye yenilir türkiye fakir devlet suriyenin petrolü var bizim neyimiz var suriye zengin devlet

 48. ahmet diyor ki:

  esselemü aleyküm ey kardeşlerim
  ahir zaman da şamda çıkacak bir ateş bütün dünya ya yayılacak diyorlardı büyük bir ihtimal olarak düşünüyorum bende en iyisini ALLAH C’C bilir büyük bir oyun oynandığı kesin bu oyunun içine dalacağız o da kesin çünkü biz daha önceleride uşaktık şimdide uşağız bu bir gerçek çünkü savaş olmayacak diyen devlet başkanı 2 saat içinde telefonla arandıktan sonra giricez demeye başladı bu ülkede eğer düşersen üstüne düşen çok olur. Rabbim hayırlısını nasip etsin

 49. hüseyin diyor ki:

  abi ne konuşuyorsunuz siz ya zerre kadar bilginiz olsa savaş demezsiniz yok suriye yok abd yok israil yok obüs tank savaş ne olum bunlar savaş görmek istiyorsanız pc oyunları oynayın Türkiye şu an gelişmekte olan ülke Allah’ın izniyle tüm dünyaya hakim bir devlet olacaz . Kuran ne diyor kim bir millet bir topluluk Rabbinin buyruklarını emirlerini yerine getirir ve İslam’ı en doğru şekilde yaşarsa Allah ona onlara yeryüzünde hakimiyet güç verir.Tıpkı Osmanlı Devleti gibi. Savaş falan saçma degilse de cok gereksiz lazım deilse adamların[!] istedikleri şeyde bu Tükiye’nin gelişmesini önlemek zaten terör var artı darbelerin getirdiği zararlar bir de savaş cıkarsa mahvoluruz zaten yeni yeni toparlanıyoruz neyse güzel günler az kaldı Allah’a emanet olun…

 50. mehmet diyor ki:

  ( Selamun Aleyküm )arkadaşlar boşuna tartışmayalım Kuranı-Kerimde bile büyük savaşın çıkacağı ve bütün müslümanların birleşeceği ve suriye şamda islam devleti kurulup kafirlerlerle savaşılacağı ve bu kıyamet alametlerinden olduğu bildiriliyo siz boşuna yok sağcı yok solcu yok abd yok rusya yok öğle yok böle diyipte basınızı ağırıtmayın bunlar olacakşeylerdi ve yavaş yavaşda olmaya başlıyo siz en iyisi bunları tartışmayı bırakında kendinize bir sorun bu gün Allah için ne yaptım boşverin beyinlerinizi yormayı siz Allah yolunda gidin zaten Rabbim İman edenlerledir…. Saygılarımla. ( Es Selamun Aleyküm )

 51. tebib bozqurd diyor ki:

  KARDESHLER evet gucluyuz bununlada qurur duyuyoruz biliyorum ki suriya kimi bir devleti en coxu bir haftaya tutariz ama inanin ki bu savash bize zarar verer kazanmaq yerine kayb ederiz zaten tum dunyanin isdediyi bizi savasha sokmakdir ve ondan sonra hepsi birlik olup bize saldiracakdir tum dunyaya karshi savash acmak ise cok erkendir beklemek lazim ilk once tum TURK devletleri ile birlik yaratmaq ve onlarin da harbi gucunu kendi konturolumuza alib guclendirmek inkishaf etdirmek ve onlarin cogunlugunda sovetlerin sayesinde unutdurulmush hisslerini yani TURK KANINI TURK GENINI YENIDEN kazandirmaq lazimdir ve ondan sonra tam eminlikle inaniyorum ki inshallah yeniden boyuk bir TURAN INPERYASINI kurariz ve dunya durduqca tum dunyaya kafa tutariq yonetirik…inshallah bu gunleride gorerik CUNKU BIZ ULU TURK MILLETIYIK……..NE MUTLU TURKUM DEYENE

 52. gizem diyor ki:

  İsrail mavi marmarda 11sehid verdi taptiniz lanetli kavme suriye yalnisiklikla kurleri sehid etti ozur diledi mu islam degil cnn gibi konakan yardimcisi baris istiyorsaniz savasin diyen cnn ajanlari boyle konusur mavi marmarada 11 sehid oldu sesiniz cikmadi israil lanetlilerinr kafirler siz hepiniz kagirsiniz israil dostlari musluman dusmani yahudi dostlari isdlam bu degil islam savas dini degilfir kafirler

 53. Vatandaş diyor ki:

  arkadaşlar dedğiniz gibi 3. dünya savaşı çıkacak eğer savaşa girersek büyük kayıplarda vere biliriz ama orası bombalanırken oradaki 5 günahsız ölürken bence sesiz kalamayız bizde savaş meraklısı değiliz ama savaşa girmessek her gün oraya bombalar atılıyor biz tek ülke olarak bile sureyeyi yenmeye çalışırız biz türküz ordu milletiz yani biz halkta savaşır.

 54. zeynep diyor ki:

  savaş istemiyoruz…

 55. zeynep diyor ki:

  türkiye suriye savaşı olursa TÜRKİYEDE emin olun bir insan dahi kalmaz suriyeye iran rusya çin yardım ediyor

 56. Asım diyor ki:

  bakın arkadaşlar Türkiye şu anda kapitalistler ve liberalistlerle kendi içinda savaşıyor. Hiç düşündünüz mü dinlediğiniz müzikleri kimin söylediğini, hiç gizli örgütler hakkında bir şey okuyup yorumladınız mı, lise-ilköğretim öğrencilerinin oynadığı Battlefild, Call of Duty gibi oyunların bilinçaltı(sübliminal) yöytemleriyle onları zehirlediğini vs… Bizi hep ajanlar tarafından solculardan uzaklaştırdıklarını bilmiyormusunuz? Taksim anıtının sırrını bilmiyor musunuz?
  Böyle düşününce oluşması gereken bloklar şöyledir:
  Tütkiye Japonya Almanya Frnsa ya karşılık
  Rusya Abd Çin Hindistan Brezilya İngiltere İsrail

  ABd Rusyaya saldırma cesaretini gösteremez çünkü Alaskada ki HAARP ı korumak zorundadır.

 57. melis diyor ki:

  yaaaa savaş falan olmasın yaa ınanmıyorum hangı devırde yasıyoruz bu ne yaaa.. ınsanda yasama hevesı bırakmıyolarrrrrr

 58. ibo diyor ki:

  savaş iyi deil ama her şeyden önce misaki milli sınırlardan taviz verilmmez

 59. burak diyor ki:

  arkadaslar sıyaset bılmeden konusuyorsunuz bakın TURKIYE CUMHURIYETI COK GUCLU BIR DEVLETTIR … ve sızın bılmedıgınız bırcok gızlı savas sıstemlerı vardır turkıyeye sızce neden bugune kadar gıremedıler bazı ulkeler bunun farkında bız ıran amerıka ısraıl gıbı BIZ GUCLUYUZ DEYIP HAVA ATMIOZ fakatt gercekten dunyanın gızlı gucu TURKIYEDIR ve sunu soyleyıım dunyanın en guclu devletlerı: TURKIYE RUSYA ÇIN VE JAPONYADIR.. GIZLI GUCLERDIR BUNLAR amerıkayı fln gecınn ırak a grınce bıle AMERIKA COK ZAYFLADI amerıka BABA ısraıl OGULDUR aralrndakı ılıskı cok ıyıdır .. surıyeye gırersek 3.DUNYA SAVASI CIKAR VE BIZ TEK KALIRIZ AMERIKA NATO AB HEPSI BIZI SATARLAR ZATEN AMACLARI BUU OYUNA GELMEYELIMM …

  • engin diyor ki:

   türkiye iki tane çapulcuyla baş edemiyo ne gizli silahı varmiş ancak abd nın taşaronluğunu yapsin suriyeye gırmek için ilk önce abd tasmasını boynumuzdan çıkar talım

 60. Bir Vatandaş diyor ki:

  Yukarıda verılen askerı guc dengelerının bence hıcbırısı gercegı yansıtmıyor .. 3 5 tane muhalifle savasamayan esad o götüyle gelmiş türkıyeye kafa tutuyor .. askerımızın 4/3 u ıle gırsek surıyeye 1 ayda alır çıkarız .. Türk Milletının En buyuk ozellıgı cesaretı ve korkusuzlugudur .. Ama ıktıdarda bu yurege sahıp ınsan bulunmadıgı ıcın rahat olun turkıye surıyeye vuramaz ..

 61. onur diyor ki:

  türkiye süreyeyi ikaz ediyor ama süriye dinlemiyor zaten beli degil mi askeri gücü savaş çıksa süreye en az 15 gün içinde girer ve 3. dünya şavaşı çıkar süriyenin yanında 1 yada2 ülke yanında olur rusya çin dir ….

 62. mehmet türk boori diyor ki:

  HİÇ,ten birde ben cahilden yorum okuyun.diyelimki ben kanımca çok aptal biyim bu işlerden anlamam.milli duygulara kaptırmış biriyim elime ne geçecek HİÇ.suriyeye vurursak iç savaş çıkar+yagmalama adam kaçırma fidye gasp vsvs ardından rusya iran hele işin içine çin girerse eyvah.bir türk dünyaya bedeldi şimdi türklügü aşagılamak horlamak moda.eee abd emparlyalist karşıtı ülkeler bizle ugraşaçak sonumuz nolacak HİÇ. kısaca karlı kim çıkacak ABD. lafla peynir gemisi yürümez beyler.tamam ülkem savaşa girerse çok zora kalırsak çoluk çocuk savaşırız pekala bunların vabali kimden sorulacak HİÇ.osmalıya arapların neler yaptıgını bilirsiniz.sanki sadece biz dindarız şuan sudiler kralgibi yaşıyor onlarda dindar onlarada bir çagrıyapsak hepimiz dinkardeşiyiz gelin bizle olup suriyeyle savaşsak desek acaba nedeler HİÇ…eee hiç ugruna ülkemi ateşe inşallah ALLAHcc atmaz AMİN.

 63. mustafa özçelik diyor ki:

  başlasın savaş ben istiyorum birde kürtlerde arada kaynarsa süper olur

 64. ismail diyor ki:

  Arkadaslar ben turkiyenin suriye konusunda oyuna cekilmek istendigine inaniyorum ama oyuna geleceyine cok ihtimal vermiyorum mevlam devletimizi milletimizi korusun yar ve yardımcımız olsun

 65. Ani Shizu diyor ki:

  Hatay’da yaşıyorum. Savaş çıksın çıksın diyosunuz da kıçınızın üstüne oturup televizyon izlemekten başka ne yapıyorsunuz? Hayatını kaybedecek vatandaşları, askerleri hiç düşünmüyor musunuz? 3. Dünya Savaşı’nın çıkma ihtimalini hiç düşünmüyor musunuz? Hepiniz cahilin önde gidenisiniz.

  • Kübra diyor ki:

   hayatını kaybedecek askerler diyosunuz vatan sağolsun bu vatan bizim olmadıktan sonra yönetilmeye devam edildikten sonra sen yaşasan ne olur yaşamasan ne olur hepiniz cahilin önde gidenisiniz diyosun ya işte sen cahillikte sınır tanımıyosun 3. dünya savaşı çıkma ihtimali de çok düşük biraz yakından takip etsen siyasi olayları böyle cahilce mantıksız kendi rahatını düşünerek konuşmazdın bence daha fazla konusma ve saçmalamayı kes

  • duman diyor ki:

   doğru söze laf yok

 66. kadir diyor ki:

  eğer türkiye suriyeye girrerse türk vatandaşlar yardım edecektir bundan şüphe yok

 67. Kübra diyor ki:

  bu savaş kaçınılmaz zehra hanım savaşa hayır diyosunuz fakat bu savaş olmazsa ezilen bz olacağız ve şehitlere dualarımız devam edecek ve her zamanki gibi vatan sağolsun .

 68. kara erze diyor ki:

  evet dedigiz gibi olur ama şimde ki amerika eski amerika deyil obama adaletli türküye göreceksiniz kıbrıs savaşı gibi 24 saat için de girer ve çeıkar çok kan dökülmeden bu işi halledecek çünkü suriye halkı da esad devri bitsin diyor en önde yine suriye halkı savaşaır

  • duman diyor ki:

   erze gıt mısin kıbrıs da 3,5 cahil yunan vardı. şimdi
   karşın daki 5400 tankı görsen altına edersin

 69. zafer diyor ki:

  türkiyenin çapı yemez süriyeye girmeye ama kürt kardeşlerimize desteğini esirgemiyecektir kürtler türklere türklerde abd ye hediye edecektir suriyeyi sonuçta hep para kazanır

 70. Cihan Bey diyor ki:

  Amerika ne diyorsa o dur arkadaslar ben bunu amrekayı savundugum için felan demiyorum gorduklerim bunları gosteriyor dunyada nerde bi olay varsa amerika işin içinde dunyayı amerika yonetiyor yani bu kadar basit olay :D

 71. ibrahim diyor ki:

  beyler neyi çözdünüzde sıra suryeye kaldı sen içindeki mesleyi çözde sonra suryey savaş aç analar ağlamasın açılım numarısı gibi yarın sıra bize gelecek beyler yavaş yavaş sindirlim bize bakalım kim sahip çıkaçak ozaman kimin anası ağlayaçak göreceğiz sosyal geçinen aydın beyler çokta israile gidecekler

 72. zehra diyor ki:

  gökhan bey türkiyenin itibari zedelenir savaş olmalı diyorsunuz hiç düşündünüzmü anaları babaları çoçukları masa başından yazmak kolay gidin görün ceylanpınarı 17 tane şehit verdik yazık günah degilmi savaşa hayırr olursa görün hayat zorluklarınııı savaşa hayırr aslaaa

 73. berk diyor ki:

  türkiyenin sınırında savaş oluyor çoçuklar okuluna gidemiyor siz yataklarınızda rahat uyurken onlar korku içinde uyumaya çalışıyorlar hiçbir açıklama yapmıyor kimse gerçekler neden hep saklanıyorr milletten savaşa hayırrr allah herkese vicdan merhamet versinnn

 74. zehra diyor ki:

  gökhan bey türkiyenin itibari ezilir savaş olmalı diyorsunuz bi yandanda düşünüyormusunz anaları babaları çoçukları 17 tane şehit verdik yazık günah degilmi onlara masa başından yazmak kolay bi gidinde görün ceylanpınarı savaş olmamalı olursa hayat zorluklarınıı görünn savaşa hayırrrr aslaaa

  • Gökhan diyor ki:

   Zehra hanım ceylanpınar benim gördüğüm yerler ile eşdeğer bile tutulamaz..17 şehit verildi ama bu terörle bağlantılı bir vuku değildi!Siz ABD nin IRAK işgalinde,TÜRKİYE nin Kuzey Irak ı ele geçirmemesiyle Kandilde 30 Bİn köyün Törür yuvası olduğuna şahitlik etmediniz mi..Ülkemize giren 150 bin teröristin güneydoğu illerine barındığına tanıklık etmediniz mi..Bugün KCK adı altında kandil tarafından yönetilen Terörün olağanüstü kuruluşu(Şehiriçi yapılanması) Bugün verilen şehidin sebebiyeti değil mi ? Arab baharında Büyük Rol oynayan Ülkemize Müslüman Devletlerin Söylediği Şey Nedir Bİliyomusunuz ? Dedikleri Şey Aynen Bu. ” Türkiye Dünya ya Seslenen Bİr Ülke İken, Yanıbaşındaki Suriye ye Bİr Müdahale de bile bulunamadı!!! ”..Eğer ki Bu Müdahale Yapılmaz İse Ne Bİr ülke Olarak Anılırız,Ne de NATO Düzeyinde Dünya nın En İyi 4. Ordusu Ünvanını Taşıyabiliriz..Sİyaset Budur..Eğer ki yanıbaşındakini susturamıyosan,Dünya ya kükremeninde Hiçbir anlamı yoktur..Bugün Suriye ye Olan Dİğer Gün İran Ve Türkiye ye olacaktır..Bu Dönem Ülke Yönetimi Ne Yaparsa Tarihe İmza Atmış olacaktır..Yoksa Seni Pusuda Bekleyen nice komşuların Var……

 75. gökhan diyor ki:

  Türkiye Nasıl ki Irak Savaşına Girmedi Ve Kuzey Irak Ve Kandili Başına Bela Ettiyse; Bu Savaşa da Girmeyerek Büyük Bir Terörü Daha Başına Bela Eder..Bugün Dünya’nın Sözü Haline Gelen Ülkemiz,Tüm İslam Karşıtı Savaşa Nasıl Dİplomatik Yollarla Elinden Geldiğince Müdahale de Bulunduysa, Bu Savaşı da Yapmalı..Yoksa TÜRKİYE İtibarı Diye Bİrşey Kalmaz.Bir Piyon Haline Gelinir..BU SAVAŞ OLMALI.OLSUN DA!!!

 76. Adınız ...hasan mezgin diyor ki:

  savaş başlasın onlar istiyor

 77. tlga diyor ki:

  bencede türkiye suriye savaşına girerse hiç hoş şeyler olmaz ama biyere kadar boynumuzu büküp bi kenarda oturmamalıyız biz buralara kolay gelmedikk ne şehitler ne gaziler verdik amerika almanya ingiltere rusya bunlarlada çatışmaya gircegizz çünkü biz türkleri sevmiyorlar vatanımızı almak istiyorlar zaten türkiyenin yarısı satıldı bile milletmizz ayakta uyuyorr ne söyleye bilirizkii allha emanetizz unutmayınn bunlar iyi günlermizz daha neler olcakk kim bilirrr neyi paylaşamıyorzz hepimiz insanizz kardeşizz bu savaş kin nefret ne anlam veremiyoruzz çokk yazıkk çokkk

 78. Kübra diyor ki:

  Bu savaş olmalı aksi takdirde Türkiye’yi her zaman küçük bi rakip yönetebilecekleri bi piyon olarak görecekler işte özgürlüğümüzü kazanıp avrupa birliğinden sıyrılmak için bu savaş kaçınılmaz Allah yardımcımız olsun Mehmetçik’e desteklerimiz her zaman sürecektir. En azından dualarımız onlarla

  • mertcan diyor ki:

   avruba bırlırının anasını avratısa … unemlı olan turkıyedır baska yokkk
   herkes kendını kurtarsınn

   • Kübra diyor ki:

    Haklısınız mertcan bey bizim kendi özgün irademize ihtiyacımız var b başkasının bizi yönetmesine ihtiyacımız yok o yüzden bu savaş olmalı yoksa ceylanpınarda huzur olmayacak

 79. kaya diyor ki:

  devletımız ve mılletımız allahtan baska kımseye boyun egmedı egmezde surıye savasını en cok ısraıl ve abd nın ıstedıgı acık ortada ama bu mıllet ne abd ye ne ısraıle tavız verecek kadar zayıf degıl bu mıllet her zaman ve her yerde gerektıgınde fatıh sultan gerektıgınde alp arslan gerektıgın de hz hamza gerektıgınde ATATURK OLUR UNUTULMAMALIDIR KI BU MILLET COCUK KATILLERININ YANI SIRA ERMENI RUS VB CETELERIN KURT HALKINI KANDIRMASINA DA IZIN VERMEYECEK TIR KURT VE TURK HER ZAMAN OLDUGU GIBI AYNI TOPRAK PARCASI UZERINDE YASAYAN AYNI DINI VE KULTURLERI BENZER OLAN VE AYNI TOPRAGIN TEK VE SARSILMAZ DAGLARIDIR TURK MILLETI HER YERDE DILI NE OLURSA OLSUN BIR BAYRAK ALTINDA TOPLANMIS BIR VE TEK MILLETTIR

 80. Berg diyor ki:

  SAVAŞA HAYIRR.. KATLİYAMLARA HAYIR..
  bi savaş çıksada şu kürtleri türkiyeden bi silsek geldikleri yere suriyeye ırağa atsak amq huzura ereriz kesin hepsini..

  • sedat şahin diyor ki:

   berg sen çok konuşma tatmammı kimsin sen hain misin
   senin gibileri simnek gibi avlarız insan olmayı dene berg kireme

   • kevser diyor ki:

    onur sedat siz vatan hainisinzi amerika avrupa ile birilik olup musluman kanı dokmek siz ilk once israilin mavi marmarada şehid etiği 11 kişinin hesabını sorun asıl vatan haini nakor mavi marmarada israile 11 şehdin hesabını soramayan sizsiniz vatan haini onur ve sadat siz sizniz defolun gidin bu ulkeden amerikaya avrupaya israile gidin musluman kanı dokucenız sedat onur ve sizin gibiler bu ulkenden defolun amerika avrupaya biizmkisi islam kardeşligi biz kardeşlik duygysy ile konuşuyoruz arakan neyse basna hersek netse sureyedki hatta dunyanın her yerind eki kardeşlik aynı vatan haini amerika avrupa ile birlik olup musluman kanı dokendir öavı marmarnın intikamını niye sormadın isarilden vatan haini amrikanın avrupanın çıkarı için çalışan sizlersizniz israil kopekleri sıyonıstler islam kardeşliğini bolmek

   • kevser diyor ki:

    sen işgalci amerika ile birlik olup avrupa ilşe birlik olu musluman kanı dokup mavi marmarnın hesabını israil den sormaya 11 şehidin intikamını almayı savunmaya vatan hainisn amerika turkıyeyı eyaletlere bolmek istiyor avrupa turkıyeden kurtuluş savsının iniitkamını almak isityor bıraz nihat genç videoları dinleyin vatan haini sedat senin gbi amerikan avrupa kapeklığı yapana denir mavi marmaradaki israililn şehid ettiği kişileri gorunc ene tepki verdın israil il eileniye savşımdı sedat defol bu ulkeden amerikaya git teksax tam sana gore sedat hain sen sin

   • kevser diyor ki:

    sedat işgalcı amerikamın kopeği defol teror dasteklisin herhalde sen turan dursun okumya devam et

    Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

    • kevser diyor ki:

     Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir nisa suresi 90

  • onur diyor ki:

   sen bir vatansever değilsin sen bi bölücü sen bir hayin ve sen bir pravakatörsün. oysaki gül gibi vatanımızı bölensin. konuşmaların tahrik edici .oysaki bende kürdüm namusum şerefim onurum vatanım için askerliği mi yaptım. senin gibi çakallar ayırımcılık yapar. konuşmalarına dikkat et.

   • gizem diyor ki:

    Sen mavi marmardaki 11 sehidin intikamini almayan yahudu dostu ben kastamony catal zeytinliyim pkk kopegi iran nukleer bombs yaparken yaptim utgulandida suriyeye niye yaptirim uygulanmadi abd demokrasisi deyince ic karisiklik banu avar bu.lari cok guzel acikliyor islam inancinda kar
    Des kani dokmek haram bu orta dogu projesi el kaide ve talibanda senin pkm gibi terorist icerdeki el kaide ve taliban satin alinmis insa.lar ve abd silah.yardimi sen defol ben kastamonu catalzeytinliyim cankkale bizim ecdadimiz destan yazmistir ben islam kardesliginden yanayin mavi marmada 11 sehidi. Intikami ali.sin bu abd avrupa siyonist projesidi r kurt bunca zaman pkk ydida abd emparyalizmi oluca cin tetikcisi olunca boyle oldu siz islam dusmanlari defolun islam dusmanligi.vatan hainidir bu hem suriye hrm turkiyeyi bolme plani sevr antlasma nj sizler imzaladini banu avar nihat genc.dinlemenixi tavsiye ederim vatan haini islam dusmani.a.denir karsima gelin yuzleseljm emparyalist siyonist duzen

 81. aydinlar diyor ki:

  onaylanmaz diyorsun tayibe yapilan hakareti onayliyorsun siktirin gidin lan amina koduklarim

 82. berkay diyor ki:

  Turkun gucu kilicta kalkanda, aklinizdan televizyondaki savas senaryolari geciyo heralde yok oyle bisey rusya dunyanin oteki ucundan alir eline kumandayi basar tuslara turkiyedeki her sey bom sonra cinden 300 milyon asker gelir ne var ne yok her sey somurur…ayrica size kendi gozlemim olan bi seyi soylicem terminator filminin sonunda rus yapimi fuzeler amerikayi havaya ucuruyor film bitiyor ve boylede olcak yok savas cikmaz bisey olmaz diyenlere tayyipi basa getirende amerika dogal olarak kendi pis emellerine sokacak turkiyeyi size bi iki buzdolabi , firin versin basbakanim cok yasa deyin..uyuyun siz tayyipin yahudi kokenli oldugunuda bilmiyorsunuz ki

  • osman diyor ki:

   körfez şavaşini hatırlıyalım. Bügünlerde kalıba savaş senaryolar ilgimizi cekıyor. senaryolardan uzak durmalıyız birilerin hoşlarina gıdecek şler yapmamaliyiz.süriyenin kendi halkıyla kendisi barişmasi lazım dayatmaci kimse olmamalı biz TÜRKİYE olarak sadece tavsiye ve süriyeden gelenlere yardım edebiliriz. dunya bukadar düşüncesiz de biz mi okadar düşünceliyiz. biraz oturup düşünmek lazim.aslina çökşey soylemek lazım ama bazanda olmuyo solıyemıyosun. ama biz biz olalım de birkedede oturp düşünelımm Alah kimseye zeval vermesin. korusun

   • kevser diyor ki:

    mavi marmarada 11 şehidi niye duşunmuyorsunuz israil yanındmaısınız mosad orta doğuyu karıştırır cnn savşa surukler

  • aydinlar diyor ki:

   tayip erdogan ve tsk senin yahudi olmayan aileni alir bir bira sisesine sigdirir bende alir calkalar calkalar uste geleni siker rusyaya finanse ederim lan sen kimsin basbakana dil uzatiyorsun sen git kendi sulaleni arastir tayip yahudu cocgu ise sende o rus bu cucugusun siktir git vatan haini

   • Hilal diyor ki:

    Senin tarzın başbakanınla aynı,s…bakalım milletin anasını, birgun bu millette size cevap verir

  • kevser diyor ki:

   siz o gucu israile gosterseydınız vatan hainleri mavi marmarada 11 şehid verildi işgalcı emperyalist emerika siz bu savaşı destekleyerek amerikanın çıkarlarını duşunuyorsunuz turkiyeyı eyaletlere bolmeyi pilanlıyorsunuz bu savşta işgalcı emperyalıst amerıkanın çıkarını savunan lar turkıyeyı eyeletlere bolmeye çalıştığını savunuyorum vatan duşmanları siyonıst itleri siz nihat genç dinleyin prof dr ergun aybayrs okuyun boşnaklar neyse arakan turkıstan neyse biim için ırak filistinde odur biz musluman kanı dokmeyız cın mosad sedtekçıleri

 83. burak diyor ki:

  türkiye suriyeye girecek suriye yıkılacak ardından ise rusya cin ve iran türkiyeyi 4 yandan vuracak amerika türkiyeyi yalnız bırakacak ve iran israili yerle bir edecek rusya amerikaya atom bombası atacak

 84. Enescan diyor ki:

  turkıye saldırsanız suruyenın 1.2 gunluk işi var

  • elmas diyor ki:

   Türkiye’nin saldırması halinde Rusya,Çin,İngiltere,Fransa ve ABD destek verir. bu da resmi bir savaş durumu olur.Yani biz saldırırsak değil Suriye saldırırsa daha doğru olur.Hem bir yada iki aya kadar neredeyse her şey ortaya çıkacaktır.Suriye bize saldırırsa üçüncü dünya savaşı başlamış olur. Birinci dünya ve ikinci dünya savaşındaki acılar tekrarlanır…

  • duman diyor ki:

   sen öyle zannet

  • emirsavaş diyor ki:

   bana bak hayvan geberterim seni adam ol suriye turkiyeyi yerle bir eder hayvan suriyenin rus fuzeleri var bunları yazmıyorlar tabi

 85. elmas diyor ki:

  Türkiye Suriye fiili bir savaş içinde.Biz daha gerçek anlamda bir savaşa girmedik ama risk var.Risk’in oranı %80.

 86. hüseyin nadirservi diyor ki:

  ilgilenenlere diyelimki suriye nin sınırbölgesinden biraz içeri girdik tc ekonomik …borsa turizm ticari askeri mühimmat vs vs birçok yönden türkiye nin en az 5 yıllık gelirinin silinmesi demektir devlet bunu uzun uzun düşünsün kendilerini budurum karşısında zarar edecekşirket patronu olarak görselerde hareket etseler emin olun bu memleketi bu kadar rahat biryerlere sürükleyemezlerdi yabancı yatırımcılara bukadar güzel ortamlar sanırım sadece türkiye gibi birkaç ülkede görülür

 87. yiğit diyor ki:

  Arkadaşlar türkiye suriye ile savaşı girerse yenilir. Suriye tarafından değil. İran Çin Rusya ve diğer arap ülkeleri tarafından kuşatmaya uğrayacak. Ama natonun oyununu hala anlayamadınız sanırım. Bizi birbirimize düşürüp Türkiye ile müttefikliği kesecekler. Peki ya sonra ? Sonumuz nasıl olacak acaba ? 2. Dünya savaşının nazi almanyası gibi dört bir yandan kuşatılarak mı yoksa bu savaşı başlatmadan tarafsız kalarak barış içinde yaşayıp bir emperyalist ülkenin kurbanı olarak mı ?

  • duman diyor ki:

   yiğit doğru söylüyor zaten suriyenin5400 t72 gibi tankı var.türkiyenin 4300 kötü hurdası var.rusya da destek verirse bu savaş 5 yılda bitmez…

   • GURKAN diyor ki:

    şu an israil hariç türküyedeki toplar hiçbir bölge ülkesinde yok irandahil bu ülkeler ambargo yüzündan yedek parça bile bulamıyorlar hem rusyaya sor bakalım 24 milyar dolarmı yoksa suriyemide rusya kırızden petrolü sayesinde az etkilendi türkiye almıyorum petrolünü derse nolur bi düşün türkiyenin uçakları modernizasyonlu f4 ve f16 tılar sen korkma kürcik teki radar füzeden uçak saldırısından da koruyor hem abd ne kadar ibne olursa olsun türkiyeyi bilişim dalında destekler abd ıraga nasıl girdi yoladı bi virüs adamlar üçakları degil uçurmak oldugu yerden 1metre yürütemediler

   • dursun diyor ki:

    biz osmanlı orunlarıyız bizim dedelerimiz savaşırken tüfege karşı kılıçla gitmişler biz dee gideriz ama türkiye şuan savaşa girerse iyi olmaz çünküü gelişmekte olan bir ülkeyiz bunu herkez biliyor kırizi bile en az zararla atlatan bir ülkeyiz abd bile etkilendi bu krizden şimdi savaşmamalıyız bu doğru degil beklemeliyz taki o tanklar sınıra gelene kadar tanklar geldigin de girer ve çıkarız ozaman görür herkes türk askeri sayısı kaçmış o rakamlara bakmasınlar yanılırlar sonra

 88. ilker diyor ki:

  arkadaşlar hem suriyenin arkasında iran ve rusya var suriyeyi işgal edersek rusyanın dünya ile alakası kesilir bunada rusya izin vermiyeceği enes arkadaşımızın dedi gibi 3.dünya savaşı ortaya çıkacaktır


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası