Bilgi Zamanı

Türkiye Suriye Gerginliği – Asker Sınırda !

Türkiye Suriye Gerginliği – Asker Sınırda !
18 Nisan 2017 - 18:22 'de eklendi ve 47421 kez görüntülendi.

Türk Askeri Sınıra Yığınak Yapmaya Başladı

Meclisten geçen tezkere sonrası, Türk askerleri Suriye sınırına cephane ve mühimmat sevketmeye başladı.

İç karışıklığın olduğu Suriye’de, çatışmaların Türkiye sınırına dayanmasının ardından güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Türk Ordusuna ait tanklar da sınırın sıfır noktasına yerleştirildi. Öte yandan; Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırdaki noktalarda güvenlik tedbirlerinin arttırdığı öğrenildi.

Türk Tankları Namluları Suriye’ye Çevirdi !

Çatışmaların yoğunlaşmasının ardından onlarca tank, Suriye sınırına konuşlandırıldı. Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin Mürşitpınar Köyü’nde de onlarca zırhlı araç ve tank, namlularını çevirdiği Suriye sınırına park etti.Son 2 ay içerisinde; Şanlıurfa’da bulunan 20’nci Zırhlı Tugay ve Gaziantep’te bulunan 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan onlarca tank, obüs, uçaksavar, füze bataryası ve askeri personel, Suriye sınırındaki Suruç İlçesi’ne sevk edildi. Zaman zaman 2’nci Hudut Taburu tarafından düzenlenen tatbikatlara katılan tanklar, Mürşitpınar Sınır Karakolu bahçesine park edildi. Suriye sınırının sıfır noktasındaki Mürşitpınar’da konuşlanan tankların namlularının Suriye’ye doğru çevrili olduğu görüldü.

İç karışıklığın olduğu Suriye’de, çatışmaların Türkiye sınırına dayanmasının ardından güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. TSK bölgeye Stinger füze birliği takviyesi yaptı.

Türkiye sınırının öte yanında bulunan Suriye kentlerinin PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD’ nin eline geçmesinden sonra Suriye sınırına yoğun askeri personel, tank, füze bataryası ve uçaksavar takviyesi yapan TSK, son olarak Kobani sınırına Stinger füze birliği takviyesi yaparak, birlik içine çok sayıda askeri çadırlar kurdu.

Suriye sınırında teyakuzda olan hudut birliklerine Stinger füze birliklerinin Konya ve Bolu’ dan takviye edildiği öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre sınır birliklerinde görev yapmak üzere Hudut Birlikleri’ne ayrıca iyi derecede Arapça bilen subay-astsubayların gönderildiği öğrenildi.

ALÇAK İRTİFADA EN ETKİLİ SİLAH

Stinger füzeleri, özellikle alçak irtifada uçan düşman uçak ve helikopterlerine karşı kullanılıyor. Bir kişi rahatlıkla tarafından taşınabilen stingerlar omuzdan ateşlenerek, hedeften yayılan kızılötesi ve mor ötesi ışınlara yöneliyor.

Pasif güdümlü ateşle-unut tipi hava savunma füze sistemi olan stingerlar, tek personel tarafından kullanılması, Yüzde 90 yüksek isabet ve tahrip özellikleriyle kara birliklerinin hava savunmasında önemli bir yere sahip. 1.55 metre boyundaki stingerların menzili 8-9 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Başbakan Yardımcısı Hüseyin ÇELİK : “Barış İçin Savaşa Hazır Olun” Dedi !

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan tren istasyonuna hava savunmada kullanılan silah getirildi.

Suriye’den Açıklama : Türkiye İdlib’deki hedefleri vurdu

Akçakale’de meydana gelen olayın ardından Suriye’deki bazı noktalara yapılan misilleme Suriye basınında da yer buldu. Suriye basınında yer alan haberde “Türkiye misilleme olarak İdlib’deki hedefleri vurdu” denildi.

Akçakale’ye Atılan Top Mermisinden Sonra İlk Görüntüler :

[pro-player width=’550′ height=’380′ type=’video’ image=’http://www.bilgizamani.net//HLIC/a8c7c197f7064ea956e67fe6d0befb61.jpg’]http://video.haber7.cdn.tr.gostream.nl/videos/h7mp4/20141003170630.mp4[/pro-player]

Türkiye ile Suriye’nin Askeri Gücünün Karşılaştırması 

Suriye’nin uçağımızı düşürmesi sonrası savaş senaryoları havada uçuşurken; Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor. İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

Suriye’nin Türk F4 savaş uçağını düşürmesinin ardından tansiyon gittikçe artıyor. Türkiye yolharitasını belirlemek için zirve üstüne zirve yaparken Başbakan Erdoğan bugün de muhalefet liderleriyle tek tek görüşecek.

Savaş hesapları ve senaryoları da havada uçuşurken Türkiye ve Suriye’nin askeri gücü de karşılaştırılıyor.

İşte rakamlarla iki ülkenin askeri gücü:

TÜRKİYE

*Asker sayısı: 612.900
*Uçak sayısı: 1940
*Tank sayısı: 4300
*Yerdeki silah sistemi: 69.774
*Deniz araçları: 265
*Topçu sistemleri: 1838
*Denizaltı: 16
*Fırkateyn: 19
*Mayın avlama gemisi: 20
*Amfimik gemi: 55

SURİYE

*Asker sayısı: 304.000
*Uçak sayısı: 830
*Tank sayısı: 5300
*Yerdeki silah sistemi: 25.406
*Deniz araçları: 19
*Topçu sistemleri: 2.160
*Denizaltı: 0
*Fırkateyn: 2
*Mayın avlama gemisi: 4
*Amfimik gemi: 3

Türkiye Suriye Savaşı çıkar mı , Türkiye Suriye Savaşı kim kazanır , Türkiye Suriye Savaşı çıkacak mı, Suriye Savaş Uçağını Vurdu Türkiye Suriye Savaşı son durum

Türkiye Suriye İle Savaşa Girecek

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir, bu seçenek falan değil. Bunu Hasan Celal Güzel dedi, diyeceksiniz”

Sabah Gazetesi Yazarı Hasan Celal Güzel, Kanal 24 televizyonunda ‘Günün Manşeti’ programında Remziye Demirkol’a konuştu. Deneyimli yazar, Türkiye’nin 1 hafta içinde Suriye’ye gireceğini iddia etti. Güzel’in söyledikleri bununla da sınırlı değildi.Güzel, “Türkiye diplomatik olarak elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bu işin dplomatik tarafı elbet devam eder ama bu sadece diplomasiyle çözülecek bir iş değildi. Halep bir Türkmen şehridir. Çok fazla bizim gerekçemiz var. PKK-PYD’nin kurulması, Ayrı bir Nusayri devletinin kurulmasının istenmesi, İç savaş – mezhep çatışmasının çıkması, Halep’in tarihi Türk şehrini şu anda harap etmeye çalışmaları, 3.5 milyon Türkmen yaşaması, bunların hangisi müdahale etmemizin sebebi değil? Türkiye yüzde yüz haklı olacak müdahalede ve müdahalenin zamanı da gelmiştir. Ben bunu bir savaş olarak görmüyorum, kimsenin burnu dahi kanamaz.” dedi. Güzel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye en fazla bir hafta içerisinde Suriye’ye girecektir. Bu seçenek değildir tek yoldur. Türkiye girecektir orada barışı sağlayacaktır. Dikta yönetimini devirecektir ve daha sonra Suriye’nin öz evlatlarına Suriye’yi devredip vazifesini yapacaktır ve sonra gelen iktidarla da iyi ilişkiler kuracaktır.”

Kasım 2014

Türkiye Suriye Savaşı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 719 Yorum )

 • huseyin ;

  suriyeyle savas teke tek kazaniriz ama suriye tek degil en az 20 kuvvetli devlet yardim edecek turkiye harcanir diyorum hic girmesin kuvvetimiz yok bence turkiye durdugu yerde dursun gardini alsin yeter dunyada en uzun savas yapan turkiyeydi 4 sene durmadan gene o buyuk osmanli devletini kaybetti parasi bitti ve yoruldu herkese borcu oldu bir suru devlet beraber oldu osmanliya vurdu ve butun topraklari geri vermek zorunda kaldi bunu turkiye yapmasi gene iyi bir fikir degil bence

  18 Nisan 2017 18:22
 • fatih türkçapa ;

  kardeşim türkiye savaşa girecek kadar ahmakmı
  biz şimdi sadece not alırız zamanı gelince savaşmadan kazanırız Allah ın izniyle bu yazdıklarımı anlayan anlar

  19 Mayıs 2015 18:27
 • Göksel ;

  Suriyeye müdehale hususunda dünya 2’ye bölündü. Bu da 3. Dünya Savaşını yani kıyamet savaşını başlatır. Zaten Şam’da bütün insanlığı etkileyecek bir fitnenin çıkması kıyamet alametidir. Bundan sonra mehdiyyet beklenir.

  29 Ağustos 2013 19:48
 • hasan urkun ;

  ben surye savasını onaylamıyorum ejnebılerın maşası olupta kardeşime namlu çevırmem esda bırakalım içindeki terörü bitirsın o çocuklarında katili esad değil yıne ejnebilerdir tırmandırmak için yaptılar bu oyunu eğer malif gurup islamsa kıme kuluk yapıyor büyük devlet yüce milet ulu önder bıraktığın toprağa sahip çıkacağız temel taşların daha sağlam ulu önder mustafa kemal Atatürk izindeyiz hasan urkun tuzluca chp ilçe yönetim üyesi

  29 Ağustos 2013 19:23
 • Rabiya ;

  SAVAŞ OLMASIN GAN TOKULMESİN. ALLAH Turklere yardım etsin.Amin. Çunki bu savaşın sonu iy olmaz. İlker arkadaşın yorumuna benda katıliyorum.

  29 Ağustos 2013 11:17
 • fırdevs ;

  dershanelerı kapatmayın açık oğretım 1 . sınıf bıtırdım açık ogretım kurlarıda açılabılır evde ders çalışaamyorum dershane veey açık öğretım kurslarına gıtmem gerek akp dershelerı kaaptmayın açık öğretım öğrencılerını duşunun ıamam hatıp açık oğretım oğrencısıyım hastayım evde çalışamıyorum

  27 Ağustos 2013 04:24
 • çiğdem ;

  dershaneler kapatılmasın açıkoğretım lıse ler nasıl okucak akp dershanelerı kaaptma açık oğretım oğrencısıyımdershaneye gıtmeden başarılı olamam açıkoğretım imam hatıp lısesı okuyorum dershaneye getmem gerek çok zor durumdayım akp dershanelerı kapatma saçmaladınız ıyıce

  28 Temmuz 2013 15:24
 • islamcı mıllıyetçılık ;

  akp ve mhp eğer gerçekten muslumansa surıye ıle savaşmaz savaşa hayır kafır işgalcı emperyalıs abd dostuğuna hayır turkıye nato dan ayrılmalı çunkı nato muluman ulkelerı işgaleden bır kurumdur ben şahsen hıç bır sıyası partıye oy vermıycem turkıye ve surıye savşın ahayır surıyesı zaten abd ve rusya kaosa surukledı ıçeride satın alınmış çok ınsan var abd ab ve rusya nın oyunlarına gelmeyın antı demokrat antı laık mhp savaşa hayır demelı butunmhp lı kardeşlerıme banu avar kıtaplarını okumalrını veya dınlemerını tavsıye edıyorum hz muhammed a.s hakaret eden asılmalı dıyaet boşunamı duruyor nıye hz muhammed a.s haket eden asılmalı dıye vaaz vermıyorsunuz

  28 Temmuz 2013 02:48
 • islamcı mıllıyetçılık ;

  iki kuleleri 3 CIN ajanına uçak ıle vurdurup afganıtana demokrası getırmek için işgal eden ırak a demokrası getırmek ıçın kan golune çeviren emperyalıs amerıkan demokrası sını getıren dını duyguları somurup zına yı ıçkı ve kumarı serbest bırakan akp ıstıfa et dırenme ve turkıyeyı kaos a çevirme dığerbakırlı bı arakadaşımın ben terorıstlere oy vermem dediğini annesı soyledığınde çok sevındım ve hemen sevgıyı arayıp akp mı mhp mı dedım oda mhp dedi ve çok mutlu oldum mılliyetçılık ırkçılık değildir tam aksıne toplumdan her kesımı tek bayrak altında toplayıp ulkenın bolunmez butun luğunu korumaktır mhp ıslam mıllıetçısıdır ırkçı asla değildir milliyetçilik ulkemızı amerıkanın çıkarlarından iç savaş ve çatışmaladn korumak amaçlı bır sıyası goruş tur turk askerı tevhıd uzre once Allah sonra ulkemzın bolunmez butunmu yanı vatan der akp nın işgalcı emperyalıs amerıkan demokrasııs getırdığnı ve abd çıkarları için çalıştığnı dını duyguları somurduğu anlayın israıl gece yuruyu demektır ve hak tealanın yakup a.s ver lakap tır siyonız ve yahudıdık ayrıdır yahudılere karşı onyargılı olmayıp asla dıyolog cuda değilimdir islamda dıylog yoktur tebliğ vardır uyan turkıyem akp 2009 yılında demokrası seçimlerind ebu yana turkıyenın her yerınde misyoner faalıyetlerı artmış kılıseler çoğalmıştır mıyoner amerıka turkıyeye bır haçlı seferı duzenlememek tedır.kuranda geçen zına yapan kadın ve erkğe 100 sopa bekarlar için recm de evlı kadın ve erkekler için el kol kesmenınde hırsızla riçin dır bu cezalar caydırıcı olsun dıyedır hak tealal kulalrına çokça merhamet eden dır resulullah ıse alemlere rahme tolrak gonderımiştir

  28 Temmuz 2013 02:40
 • hakan ;

  surıyeyle savas cıkarmı cıkmazmı kesın cevap surıye ıle bır savas cıkacak zamanı cok onemlı ramazan ayındayız su an basbakan abd gezısınden dondukten sonrakı acıklamasında eset gıtmelı demıstı bu gayet acık bence ama musluman cografyası malum. taraflar surıye turkıye olunca savassın zamanı cok onemlı savas tarıhıde acık ramazan ayındayız bu AYDA savas islam cografyasında turkıyenın elını zayıflatır savası baslatan aktorlerın arasında bası ceken ulke turkıye olunca sonuc ortada ramazan bayramı sonrası buyuk bır savas cıkabılır zamanı fazla gecıktıremezler cunku operasyon mevsımlerı turkıye ve abd ordusunda ılkbaharda baslar herzaman yazın zırvededır kısa bırakmak ıstenmez zaten ramazanın bıtmesını beklemenın bı baska sebebı daha var oda ırak afganıstan vb daha oncekı savaslarda amerıka dersını baya calısmıs olmalı malum daha once agır hava bombardımanı yuksek savas malıyetlerı gıbı seylerı de goz ardı etmıyor artık eset rejımının elını zayıflaması ıc savasla yorgun dusmus bır devlet ve kendı halkınında nefretını uzerıne ıyıce cekmesını beklıyor taraflar sonrasında nemı olacak eset yanlıları bıle artık turkıye abd gelsın ne olacaksa olsun dedırtme noktası yanı her ıkı tarafın dırencının ıyıce kırılması beklenıyor. su durumda bıle eset ordusu savasmıyorkı zaten ozgur surıye ordusuyla ıran lubnan ısraıl surıyede ajanlar cırıt atıyor yanı abd vee turkıye kolay lokmayı beklıyor o da cok yakın …. yanlız savas baslasa bıle turkıyenın yapması gereken cok onemlı konu cok hızlı bı sekılde gırıp cıkmalı yoksa bataklıktan kurtulamaz gıbı cunku zamanla savastıgı sadece suruye ıle kalmaz kargasada kaybolmamak lazım uc ulkeyle (surıye ıran ısraıl) savasmaz ıstemedden umarım

  18 Temmuz 2013 03:43
 • cumali kır ;

  Bu mubarek allahın ayı hörmetıne ınsan olan ınsan eger ıcınbe azda olsa yaratanın allah oldugunu bılıyorsa dunyada YAPILAN ZULUMUN bıl hassa besıktekı masum sabılerın canına kast eden canavarların ALLAHA nasıl hesap Verecek cenabı mevlam bu mılıtın basında ejdadımızın bıze mıras bıraktıgı bu vatanı guzel nesıller yanı genclıge sahıp cıkalım

  10 Temmuz 2013 23:52
 • cumali kır ;

  Bu mubarek allahın ayı hörmetıne ınsan olan ınsan eger ıcınbe azda olsa yaratanın allah oldugunu bılıyorsa dunyada YAPILAN ZULUMUN bıl hassa besıktekı masum sabılerın canına kast eden canavarların ALLAHA nasıl hesap Verecek

  10 Temmuz 2013 23:46
 • irem ;

  eğer savaş çıkarsa suriyenin arkasında iran var ama bize yardım eden kişi alahh tır . şimdi ölçün bakalım kim kazanıyo.ama eğer savaş çıkmazsa hepimiz için hayırlısı olsun.allah bize kardeşlik duygusunu vermiş kullanamıyoruz.inşallah savaş çıkmaz

  10 Temmuz 2013 15:22
 • hüseyin ;

  arkadaşlar allah yardımcımız olsun……

  04 Haziran 2013 00:26
  • mustafa ;

   aynen

   07 Eylül 2013 16:34
 • ozan can uca ;

  arkadaşlar türkiye-suriye savaşını heralde siz çok istiyonuz şimdiden diyorsunuz keşke çıksa ama çıksa zaten çıkıcakta siz altınıza yapalceksiniz biz savaşta yeniliriz çünkü suriyenin arkasında çin rusya iran var iranıın bir nükleer bombası tüm dünyayı halt eder adam akıllı olun eylemler mitingler oluşturun savaşa hayı sloganları atmalısınz bir ağaç için eylem yapıyonuz kesilince gelin eylem yapalım

  01 Haziran 2013 10:25
  • Veda hutbesi ;

   Amerika rusya oyunlarina gelmelim

   03 Haziran 2013 01:02
  • Umut ;

   Yaw Kardeşim Senin Kafa Gidik Her Halde Suriye-Türkiye Savaşı Çıksa Bile Taraflar Şöyle Olur
   Suriye,İsrail
   Türkiye-NATO,Şangay 5 Lisi :D
   Ya Haber Dinle Azcık Artık Çin Başkanı Ve Rusya Başkanı
   Suriyeye Destek Olmucaklarını Acıkladı Şimdik Sorarsınız Şangay 5 lisi ne
   Şangay 5 Lisi 1997 Yılında Kurulan Nato Gibi Bir Kurulus Rusya Tarafından Kurulmustur İçilerinde Kazakistan Özbekistan Rusya Çin Aklıma Gelmıyor Bunlardır Yani Suriye Türkiye Savaşı Çıkarsa Bile Rusya-ABD-Çin Türkiyenin Yanında Olucaktır Şuan Bile ABD-Rusya-Hollanda-Almanya Türkiyeye Destek Amaçlı Toparladıkları 100.000 Bin Askeri Türkiyeye Yolladı Ve ABD Gemilerini Hataya Yaklastırdı Hollanda İse Tank Ve Füze Sistemini Suriye Sınırına Cektı Rusya İse İsrail Sınırına 5.000 Kışilik Bır Ordu YERLESTIRDI Almanya İsse Türkiyeye Silah Verdi ….Çin Şuanda Rusya Arkasında Bulunan 50.000 Kışılık Ordusu İle Beklıyor Bir Savaş Çıokması Durumunda Suriye İsrailin Etrafları Çevrili ABD Başkanı Obama Yaptıgı Acıklamada Nato Kurulusunun Türkiyeye Tam Destek Werecegını Acıkladı Bu Arada.. Rusya Gemileri İstanbuldan Bogazından Gecmek ıcın Izın Aldı Rusya Donanmasına Ait 7 Savaş Gemişi 2 Deniz Altı 3 Mayın Tarama Gemisi 4 Yüzen Kale İstanbul Bogazından Gecerek ABD Donanmasının Yanına Geldi Yani Hatay Sınırına Bir Savaş Çıksa Bile Unutmayın ..
   TÜRKLERİN DOSTLUGU NE KADAR İYİYSE DÜŞMANLIGI O KADAR KÖTÜDÜR …

   10 Temmuz 2013 11:22
   • ECE ;

    umut bnm haberlerden görüğüm şuan almanya bizimle ilişkilerini kopardı siz amerikaya güveniyosnz amerikanın batması zaten yakın tmm güçlü bi devlet ama onun kendi içnde oyunları vr bizi svaşa süreklmk istiyo çnkü iranı başından atmak istiyor gör bak savaş olsun hepsi ynmzdan teker teker gdicek ve öyle sap gibi ortada kalacağız bunlar bnm düşündklerm

    22 Temmuz 2013 18:56
 • mariye nur ;

  reyhanlıdakı saldırı turk halkını savaşa ikn aetmek için yapıldı amerikan oyunu kanmayın bu oyunlara

  14 Mayıs 2013 13:09
 • Veda hutbesi ;

  Akp istifa ben imam hatip ogrencisiyim yiktin ilkeyi herseyi akp istifa etmeli suriyeyi abd ve rusya karistirdi muhliflete silah gonderen abd ve firansa bu ilkeye demokrasi geldi geleli huzurumuz olmadi demokrasi gelince suriye karisti

  14 Mayıs 2013 00:10
 • Fuat A ;

  Tarih tekerrurden ibarettir… osmanli imparatorlugunu doneminde israil devleti kurulmak istenmis donemin padisahi buna izin vermeyerek bir avuc toprak ugruna verilecek imtiyaz ve parayi elinin tersiyle itmistir. Cunku suan bazi dusuncelerin elestirdigi son padisahimiz bolgede topragin bedelinin kan oldugunu ve o topragin parayla verilmesi durumunda sonuclarinin agir olacagini bilmekteydi. Padisahimizin verdigi karar dogruydu ancak ayni imtiyaz ve para sonun baslangici icin kullanilacak israil devleti osmanlinin yok edilmesinden sonra kurulacak ve bunu arap ulkelerinin ta kendisi yapacakti. Israil devleti ingilternin himayesinde hizli bir sekilde olusturulurken seyreden arap ulkeleri ingilizlerin bolgeden ayrilmasindan hemen sonra Israil in uzerine ususmeleri sonucu, Ingiltere basta olmak uzere Rusya dahil bircok bati devleti tarafindaIsrailin korumaligini yaparak hem Israilin topraklarini gelistirmis hemde arap ulkelerine bu bolgeden uzak durmalari gerektigini hatirlatmisti. Iste bu nedenlidir ki belki buyuklugu Istanbul kadar olan.bir devlet tum dunyaya meydan okumaya devam etmekte imtiyaz ve maddi guclerini kullanarak dunyaya hukmekteler. Buraya kadar olan kisim bircogumuzun bildigi seyler. Peki bugun Turkiye ne yapmaya calismakta? Bu sorunun cevabi aslinda ince bir ipin ustunde yurumek gibi cok zor. Amerika Irak isgalini yaparken tek seyirci Turkiye degildi. Iran, Suriye gibi arap ulkeleri susan diger devletlerdi. Bugun Suriye de mevcut yonetimin sayili gunleri kalmistir. Maalesef degisen dunyada artik topragin bir onemi yoktur ve Amerika tipki Osmanlinin yaptigi gibi gelip bolgede soz sahibi olmak yonetimi ele almak bu sekilde tum yeralti kaynaklarina hukmetmek ve degisen kolelik sistemiyle insanlari zincirlemeden kole yapmak niyetindedir. Osmanli imparatorlugu da ayni dusunceyle yuzlerce yil ayni cografyada hukumdarlik yapmistir tek fark daha adil ve kadin ve cocuk katliami yapmadan donemin gerektirdigi gibi savasi savas alaninda kazanarak. Amerika Suriyeyi o yada bu sekilde alacaktir. Daha sonrasinda da istedigini yapmayan diger tum devletlere ayni muameleyi yapacak ve kazanmaya devam edecektir. Turkiye de bu santrancta piyonluktan belki at belki kale belki de fil olma gayretinde olmaya deam edecektir. Oyle ya Osmanliyi yikan devletler onu arkasindan vurup batiya satarak ayaklanan devletler bugun yaptiklarinin bedelini odediklerini farkedeceklerdir. PKK da iste bu yuzden Amerikanin talimatiyla ateskes ilan etmis ve Turkiyenin tum askeri gucuyle Suriye ile savasmasini beklemektedir. Yazdiklarimin buraya kadar olan kismi yasadigimiz gerceklerdir. Ancak vahim olan tarafi sudur; bugun askere geri cagirilsam ve savasmak icin Suriyeye gitsem oradaki kardeslerime kursun atamam. Onlarin yaptigi gibi onlari arkadan vuramam. Bu cografya bizim turk kurt laz cerkez arap hatta yahudi hristiyan kim olursa olsun bu cografyada yasayan kimseyle savasmak bize birsey kazandirmayacaktir. AKP nin bu noktada yapabilecegi hicbirsey yoktur ve hukumet CHP yada MHP de olsaydi sonuc yine ayni aoalackti. Turkiye artik yanlista olsa sinirlarini korumak kalan son toprak parcasindaki milletini korumak icin sessiz kalmaya devam edecek AKP hukumeti de onceki tum hukumetlerin yaptigi gibi Amerikanin istedikerini yapmaya devam edecektir. Unutmayin kurtulus savasinda bir bomba veya top atmadan donen ingiliz gemilerinin cekilmeleri surecinde o tarihte yapilan anlasmalarin icerigini hicbirimiz bilmiyoruz. Eger bizi yok etmek isteselerdi bunu zamaninda cok kolay bi sekilde yapabilirlerdi. Keske o donemlerde arap ulkeleri bizim yanimizda olsalardi belki o zaman hersey daha farkli olurdu. Amerika birgun gelecek Osmanli gibi ypk olacaktir ve Turkler bu cografya da tek soz sahibi olacak yeni bir hukumdarlik kuracaktir cunku tarih tekerrurden ibarettir…

  12 Mayıs 2013 04:52
  • hakan ;

   harıka elıne saglık

   18 Temmuz 2013 03:52
 • LeVenT ;

  müslüman değil müslümanı katletmek,gayri müslimi yada dünyadaki her hangi bir canlıyı dahi öldürmez. bu islam emridir. Allah ın emridir. çoluğun çocuğun yaşlının kadının sebepsiz yere katledilmesi,sorumluları destekçileri çok büyük vebal altındadır.Allah bize sorcak ey kulum sen hangi saftaydın işte safımızı belirleyelim. bizi ya kurtarır yada cezalandırır. teşekkürler.unutmadan belirtelim amerikayıda tbrk edlim yulyıllarca osmanlıyı parçalamaya gücü yetmeyen bizansın planlarını amerika kıs bir sürede başardı.büyük başarı bence…

  09 Mayıs 2013 11:38
 • özgür ;

  atanın ilkelerini unutan bir millet olmaz olsun . binlerce insanın hayatı söz konusu tanktan tüfekten bahsediyorsunuz . hepiniz birden strateji uzmanı kesilmişsiniz . şöyle böyle anlatıyorsunuz bakın o sizin istediğiniz olduğunda olanaklarınız işleriniz hayatlarınız nasıl bozuluyor . unutmayın bu ülke illahaki olayı suçsuz birilerine yıkıp gizlenecektir . çünkü bazıları kendini ölümsüz zannediyor . emin olsunlar en fazla 15-20 sene daha hayatta kalırlar hesabı sorulur .

  26 Nisan 2013 06:28
 • Naci ;

  Arkadaslar! Bakiyorum herkes dinden, din kardesliginden Allah tan kuran’dan bahsediyorlar. Irak’ta, Pakistan da, Afganistan da,Somali de bir cok musluman Allah diye yerlere kapaniyor. Bu fakir insanlari buyuk hazret hic gormuyor mu? bana kalirsa bu hazret oldu. kucuk hazretlerse zaten bir seye yaramaz.Ama vaadler ilgi cekici. Nasrettin haca’nin dedigi gibi “olme esegim olme yaz gelince sana yesil otlar yedirecegim”. Bir musluman olarak benim inancim iyice sarsildi. Eger bana kizan olursa onlara bir sorum var. Tevrat taki yehova nin anasida babasida var gercek adida (iskur) Muhammet efendinin Allahi ile ayni kisi mi? Lutfen bilenler cevap versin.

  15 Nisan 2013 17:56
 • sami can ;

  ben başbakanın yerinde olsam esadı savaşıp kaddafi gibi öldürüm salak esad şerrefsiz

  30 Mart 2013 18:42
  • Ali keleşoğlu ;

   VATANINA İHANET EDEN ÖLMELİ…(Bende olursa hain Sende olursa mualif Dersen Yarında Onlar Senin Gittiğin Yoldan Giderler…?

   11 Nisan 2013 01:31
  • Veda hutbesj ;

   Turkiye iran arasinda savas cikrtmak icin suriyeyi kullaniyor amerika suriyedeki ic savas amerika ve rusyanin kontrolunde sunni sii kardestir iranla savasa hayir suriye ile savasa hayir baris icin evet akp kafirdir ben milliyetciyim

   13 Nisan 2013 13:41
   • ilker ;

    helal olsun iranla turkiye kardestir bunu bozmak istiyorlar bu dunyada iki guclu musluman ulke var biri iran biri turkiye gerisi bunlara bakar bu savasa izin vermemeliyiz

    14 Nisan 2013 11:38
 • Selman ;

  Türkiye savaşa girerse zararlı çıkan türkiye olur eminim natodan yardım gelmez sonra Rusya iran ırak türkiyenin üzrine atlar yani her ihtimalle zararlı çıkan türkiye olur

  17 Mart 2013 17:43
  • emre Cannnnoo ;

   Belli olmaz allah Yukardadır herşeyin sayısı önemli deildir ilk inanç gurur ve vatan sevgisidir oda türkiyede vardır Yani türkiye savaş açsa seferberlikte toplam 30.000.000milyonluk asker çıkarta bilir

   19 Mart 2013 21:53
  • diyar ;

   yaw arkamızda amerika var …!

   07 Nisan 2013 14:38
   • ECE ;

    siz amerikanın gerçek üyüzünü bilmiyosunuz bi öğrnn allah aşkına

    22 Temmuz 2013 19:01
   • mustafa ;

    bak kardeşim TÜRKÜN TÜRKTEN başka dostu olmaz bunu u n u t m a sakın arkanıkimseye dayama ayakta durmayı öğren TÜRKİYEYİ DE kimse önüne a l a m a z çünkü TÜRKİYE kadar büyük bir devlet y o k cok şükür…

    29 Ağustos 2013 12:57
 • M.KÖSEOĞLU ;

  Dünyada çoban olamayacak kadar beceriksiz olanlar bu muslümanların birbirini kırdırmada rol alanlardır.müslümanların en akil insanları hala kış uykusundalar. umarım geç olmadan uyanırlar.

  15 Mart 2013 11:51
 • dilara ;

  arkadaşlar kuranda 2 müslüman ülke savaşacak diyor bu da kıyamet alameti
  yapmayın sureye de müslüman

  02 Mart 2013 20:14
 • emirsavaş ;

  enescana söyledim tekrar üzül diliyorum herkesten suriyeyi çok hafife almayın

  24 Şubat 2013 06:10
  • emre Cannnnoo ;

   suriye neki bi adadan oluşan ada parçağı 1 Türkiye en güçlü savunma ülkesidir oda coğrafi konumuyla 1 sıradadır Asıl türk milletine hafife almayın Yani suriyeyede 2 suriye yani 2ölüm seddi :) olur
   T♣Ü♣R♣K♣İ♣Y♣ Suriyeyi noktalı virgül :)

   19 Mart 2013 21:56
 • okan ;

  başbakan bıtırdın ülkeyi başbakannnnnn

  13 Şubat 2013 13:23
 • muhammed ;

  merhaba arkadaşlar ben kendimce olan yorumumu sizlerle paylaşmak istedim.batılı ülkelerin her geçen gün onaylayıp türkiye ye gönderilen patrıot füzelerin asıl amacı barış tan ziyade bir dünya savaşı müslümanları bir birine kırdırma projesi dir.batılı ülkeler bizim hiç bir zaman iyiliğimizi istememiştir.teşekürler.

  03 Şubat 2013 23:03
  • veda hutbesi ;

   amerikanın emperyalıst demokrasısı sayesinde internetin % 90 yalan benim için tv lerde çıkan haberlere programların hiç birine inanmıyorum gazetelere zaten hiç inanmam yalan tv izleyip yalan demokrasi oyunlarını izliceme uydurma kılavyecilerim & 90 yalanına ortak olucama matbaa oyunları ile yalan gazete ve dergileri okucama kitap okur cehaletten kurtulum emparyalıst olmak tan ve cahillerden olmaktan Allah a sığınırım

   05 Şubat 2013 18:46
   • Veda hutbesi ;

    Turkiyeye amekan demokrasisi geleli huzur kalmadi banu avar dinleyin

    07 Şubat 2013 16:15
   • veda hutbesi ;

    amerika saddamı devirdi demokrasi getiricez diye işkence yatı oldursu şehid ettin ırakıları turkiyeyede savaş açabilir tasavvufçu selefiyye çatışması çıkarta bilir turkiyede huzur kalmadı demokrasi geleli irana yaptırm uygulayan batılı ulkeler niye esad a yaptırım uygulamada iç çatışmayı hiristiyan kıptı araplar çıkarttı amerikan oyunu hepsi yalan tiyatro inanmayın amerikanın asıl amacı muslumanalrı birbrine duşurerek turkiyenın niğde ilçesinde ki bor u almak altın mağdemlerini ele geçirmek ulkeyi siz avrupaya batılı ulkeler amerikaya sattınız bu akp iktidarı ulkeyi amerikaya batıya sattı akp bır vatan haındır gazı mustafa kemal bu ulkeyi nasıl kazandı kurtuluş savası ve canakkale savaşı ıle çanakkale savaşındakı askerler naamz kılıyordu diger yarısı savaşıyordu

    07 Şubat 2013 18:31
 • emin ;

  kedımıze zarar vermekten baka bı sey deyıldır dostumuz kımse yok katar kales arabıtan kales arap mıletının dostluguna ınamıyalım ey recep

  03 Şubat 2013 08:18
  • veda hutbesi ;

   arapların hiristıyanlarıda var kıptı ler turkıyede niğde ilçesinde bor var yer altı zenginlilerinden altın mağdenleri dort bir yanıda su larla çevrili amerikan kipekleri batılı ulkelerin kopekleri defolun bu ulkden amerikan ve batılı ulkelrin ıt leri defolun didin bu ulkeden çanakkale savaşında şehid lerimizin kovduğu anzak lıları batılı ulkleri dost bilenler neo nazı hiristiyanları butun hiristiyanlar neo nazı dir gidin ulkemizden ben ulkemde neo nazı zihniyetlı ınsanları ıstemıyorum arapların hepsi musluman değilki onlarında hiristiyanı yahudisi var asıl olan kalp takva

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Arap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   05 Şubat 2013 11:00
   • veda hutbesi ;

    turkiye tacekistan turkistan moğolıstan kuzey kıbrıs turk cumhuriyeti azerbeycan kırgızıstan turkmenistan ile birlesmeli suriye ve ırak ta turkler var turkiye bu ulkeler ile birlik olursa buyebilir turkiye diğer turk cumhiriyetleri ile birleşse çok buyuk ulke olurdu ben ulkemde demokrası istemiyorum emparyalıst insanlar istemiyorum avrupa birliği istemiyorum turk birliği yeter ustte yazdığım turk devletleri ile doğu turkistanı araştırın çin zulmu altında turk kardeşlerimizi unutmayalım suriyeyı karıştıran amerika araplarında hirisityanı yahudısı var kıptı mezhebi mısırda yaygın hiristiyan araplar banu avar guzel anlatıyor

    05 Şubat 2013 14:10
    • veda hutbesi ;

     amerika ırak a demokrasi getiricez diye girdi sonra guatamamo ebu garip hapishanelerinde işkence yaptı onca katliam yaptı şimdi devleti kurt e verdi kuzey ıraga niye girmedi amerika ırak kerkuk girdi işgal etti cın ajanları turkıyedede hep kurtlerin terafını tutuyor bizim kuzey ırağa girmemiz lazımdı ıraklıların hiç suçu yok masum oldukları halde demokrasi getiricez diye ameika işgal etti ırak ğı petrol için neo nazi amerikası ve batılı ulkeler

     05 Şubat 2013 15:26
  • mustafa ;

   konuşmayı öğren burda kardeşlikten islamiyetten bahsediyoruz

   19 Mart 2013 14:20
 • emin ;

  bızım dostumuz kalmadı arkadaşlar turkıyenın butun komsuları duşmandır her yonumuz duşmandır dostumuz gorunen katar sudı arabıtan vede bu arap mıletıne guven olmaz adamı yarı yolda bırakır

  03 Şubat 2013 08:15
 • ahmet ;

  selamün aleyküm insan oğlu herkes allahın kulu hazreti muhamedin ümettidir bütün insanlar bir imtihan için gelmiş ve ne yazıkki irk ayrım işte sen şusun ben buyum yok aslında herkes kardeştir kardeşce yaşamalıyız ama bazı ülkeler arası bozgunculuk yaşanıyor tek bir şey söylemeliyimki dünyanın üst düzey ülkeler barışçı ve dünyaya barışı sağlamak için masum insanların üstünde şiddet deyil barışı dünyaya yaymalılar ve masum yoksul insanlara yardımlaşmalı herkes bunu bilmeli bizler rahat bir nepes alırken rahat bir lokma yerken bügün suriyede ve dünyanın nerede olursa olsun zülüme maruz kalmış yoksul ve çaresiz analar ve babaların ve çocukların ve hatta beşikte hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocukların suçu hayata gözlerini açmanın suçu ölümmü bence dünya liderleri barış için kolları sıvamalı taktir liderlerin benim kanatım ve düşünce özgürlüğüm saygılarımla suriye türkiye arası bir olasılık durumunda düşünürsek açık konuşmak lazım suriye deyil dünya titrese türkiye allahın izniyle rotası belidir yolu bellidir bir anda herkes bakın herkes gürcüsü lazı çerkezi kürtü bir kardeş olur bir beden olur bir bütün olur kürt gürcü laz manav yoruk alevi herkes kardeşiz bir bütün oluruz ve bütünüz korkmak yok yolumuz doğru devletimiz yola devam başarıya devam saygılarımla herkesi selamlıyor büyükleri ellerinden küçükleri gözlerinden ey türkiye senden gurur duyoruz TÜRKİYE BAŞBAKANIMIZI SAYIN TAYİP ERDOĞANI SAYGIYLA 2050LERE VERMİŞ OLDUĞU YOL HARİTASINI İZLİYORUZ VE ONUN YOLUNDA GURUR DUYUYORUZ SAYIN BAŞBAKANIM SAYIN DEYERLİ YOL ARKADAŞLARIM VE DEVLET ADAMLARI YORUMLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILARIMLA ALLAHA SMARLADIK

  29 Ocak 2013 21:39
  • emin ;

   cell guzel sende halcısın rusya ıran olduktan sonra ne sen nede bı balkası bı sey yapamam

   03 Şubat 2013 07:55
   • emin ;

    kalan multecıler bıze kar kaldı emeklılerın masından ıhtıyararın maslarından kesıntı yapıp belıyoruz turkıye malı denız yemıyen kerız dıyor multecıler

    03 Şubat 2013 07:57
 • duyug ;

  acilllll islam birliği kurulmalı

  29 Ocak 2013 14:19
 • osman ;

  türkiye suriyeye natonun izni ile girmelidir
  ve nato dan destek almalıdır ki fazla kayıp vermemelidir sizce

  27 Ocak 2013 12:31
 • caner ;

  türkiyenin askerİ GÜCÜ SİZ GÜCLÜ DEDİZ ÜLKELERDEN GÜCLÜDÜR İSRAEL ABD RUSYA BUNLARDAN TÜRKİYE GÜCLÜDR YOKSA TÜRKİYE EZİK ÜLKE OLSA ORTA DOGUDA TÜRKİYENİN NE İSİ VAR COKTAN ABD GİRMİSTİ bunu okuyalım bil öyretelim türkiye cok güclü ülkedir

  24 Ocak 2013 05:51
 • caner ;

  arkadaslar burda hata yapılıyo cok büyük hata saydon saoldan duydunu ntte paylasıyolar türkiyenin toplam askeri personeli 3.800000 dır bu söyledir aktif 800000 yedek dedemiz asker ise 3 bilyondur suan rus toplam 1 bilyon askeri vardır abd 3.400000 bilyon vardır türkiyenin fazla türkiye kücük semeyin sayda soalda yalan ları yazıyolargercekler benim yazdıklarım yukarıda türkiyenin askeri sayısı 612.900
  bu yazıyo yanlsıtır türkiynin toplam askeri sayısı 3.800000 dür .

  24 Ocak 2013 05:48
 • alper ;

  Suriye’nin 900 km menzilli füzeleri yazılmamış. Türkiye’nin füzesi var mı? 6 tane 20 km menzilli Füze gönderiyor NATO. :))

  07 Ocak 2013 00:23
  • caner ;

   yanlsı biliyon kardesim nato canı cehenleme türkiye füse üretiyo 2.500 mm bilelim bilmiyenlere öyretelim vb türkiye atom bonbasıda vardır 300 gecik tir diceksinizki 184 demiydi türkiye kısa füse imzaladı protokolde türkiye füze üretemez demiyo suan 2.500mm füze öyretiyoz türkiye bilelim türkiye bölgesinde 1 dev dir ne rusyası ne abd si ne israil hepsi korkak

   24 Ocak 2013 05:55
 • yener ;

  Herkese merhabe ,ben basindan sonuna kadar okudum tüm yazan arkadaslarin yorumlarini herbirinizin kendine has düsünceleri var.tabiki söylenen ve yazilanlar dan birisi gerceklesirse ( kI; Insallah böyle bisey olmaz) ilk söylenenler ve ardindan yazilacak olanlar inanin söyle olur ,,,ben biliyordum ben yazdim yada kimse beni anlamak istemedi gibi sözler…Evet gelelim simdi savas cikarmi cikmazmi diye sohbetlere kiminiz yazmisiniz (1)…biz Türkler söyleyiz böyle savastik yok efendim gerekirse deynekle savasiriz ,ya Arkadasim hangi devirde yasadigimizin halen farkina varamadiysan neden yorum yapiyorsun (SUSMAKTA BIR ERDEMLIKTIR BU NU UNUTMA ve HEP HATIRLA:(2)…biz gizli bir güc temsil eden bir Devlet degiliz birdefa nedenmi matematik iyi bilirsen bana hak verirsin.(3)…yurtdisinda yasayan milletimize oynanan bir senaryoda su vatandaslik secimi ve sonrasi artik karar verilme ani birinden birini sececeksin ya türk yada Hans olunacaktir : sonuc % 99.9 kolay ve sirf havalimaninda yada sinirlarda daha kolay gecebilmek Askerlik Parasini ödememek gibi daha bircok örnekler. SIZCE BUNLAR SADECE BUNDAN IBARETMIDIR : HAYIR EFENDILER ZATEN BUNLAR MILLETIMIZI AYIRMAK ICIN HAZIRLANMIS OLAN SENARYOLAR ve COK BASARILIDA OLDULAR:BUDA MATEMATIGE DAYANIR NEDEMEK ISTEDIGIMI UMARIM ANLAMISINIZDIR: (4)…Türkiye Suriyeyle savasa girerse Hayatinin hatasini yapar ve bunuda basda olanlar bildigi icin böyle bisey olmayacak diyorum.nedenmi =ABD+INGILTERE+ALMANYA+FRANSA ve ISRAIL (kardes) IRAN gizli DÜSMAN ;CIN VE RUSYADA DÜSMANIN PATRONLARI ve TÜRKIYE DE DAHA KENDI ÖZ KARDESLERIYLE SAGLAM BIR YAPI KURMAMIS YENILENME PROJESINDE KALAN BIR DEVLET hepinizin hesabi kuvvetliyse artik = olani siz bulun herkese simdi ve gelecekte iyi seneler.

  05 Ocak 2013 02:34
  • mustafa ;

   yener kadeşime aynen katılıyorum çok akıllı olmak lazım şavaş demek aklına gelebilecek her türlü olumsuz acı keder kan demek kısacası savaşmadan çözüm yollarını sonuna kadar sonuna zorlamak lazım çok akıllı olmak lazım herkese sonsuz sevgi ve selamlar

   07 Ocak 2013 11:16
 • serkan ;

  türkiye hiçbir savaştan kaçacak birülke degil.fakat kirli bir oyunun içinesokmak isteniliyor,oyunun başıysa siyonist israil.kendi yaptıkları zulüm göze gelmez.fakat TC.yapacagı müdahalezulüme baglanıp müslümanı müslümana kırdırmak.yy.yapıldıgı gibi.ALLAHhaklının yardımcısı olsun

  04 Ocak 2013 23:15
  • gizem ;

   Her suclu kendi hatasindan sorumludur isral le alakasi yok zaten kucuk bir ulke israi gece yururuyusu drmek hz yakup a.s verilen bir isindir saglam kaynaklu
   I peygamberler tarihi bulursaniz bakabilirsiniz bide muhammed elmalili hamdi yazit yazir hak dini kuran diili tefsiriden nakilabilir bunlar amerikanin oyunu batili ulkelerin orta doguda siyonist devlet kurulmasini avrupa.saglamistir neo nazi yahudi katliamindan sonra avrupa israil devletinj siyonistlere vermistir siyonizim amerikanin orta dogu projesi turkiyeyi abd ye sattilat her yerde italyan misyoner batili insanlar istanbul sokaklarinda zamaninda canakkale savasinda canini kanini kullandiginiz sehitlerin kavdugu anzak uyruklu slysuz ve italyan l.c leri rahatca dolasoyor hiristiyanlarin irkci neo nazi zihniyeti hala nitmedi bunlar hem dovuyu yonetmerk hem asyayi hemde batiyi bizans imparatorluguna cevirmek cın ajanlari isgalci emparyalist amerkan demomrasisi bu ulkr turkistan tacakistan kirgizistan turkmenistan azerbeycan kuzeykibris turk ci.huriyeti irak turk bolgesi suriyede de turkler var birlik olup hem komsu ulkelerle hem islami kabul etmis bosnak malezya kafkasya ile iyi.iliski icindr olunlali idi in
   Inanc ozgurlugu toplumdan herkesr esit berimeli idi asiriliktan sakinmaliydi inanca saygj olmaliydi niye muslumanlar hep.saygili olurken diger kesim asalama haret gibi seylere yoneldi her yerde italyan abd batili insanlarin misyoner fa as liyetleri var c ı n ajanlari demokmomrasi yalan yakil yikma siz emparyalist amerika demomrasisini alip neo nazi avrupasinj kabul ettiniz hem inan hemde ke geriye gityi bir nevi cahiliye devri ilkellik islam dil uzatirken yabani moloz rahibe ilk el hiristiyan kadin dengesizligini dusunemediniz tahrif edilmis kitaplar baba ogul iliskisi esma ul husna ile asla uyusmaz fetullahin islami tahrifi yayin evletin

   Satin alinmasi amerikan islamcisi tarikatci liderji olan cemaatler ibni teymiyyeyi imam secen inkarci kesim hayali tasav uf diyanet fetllahcilar bunlar bence amerikan islamcisi cunki bunlarin soyledikleri kuran tefsir siyer hadis hadis usulu sahabelerin hayatlari ile ugusmuyor her tarilat ve lideri olan cemasycilet kendi istediklerini yaptirmanin pesinde islami arastirmamiz engelleniyor bende hanifi oldugum halde tarikat lider vasitasi ile asla islami arastirmama engel olunmasini istemem din olarak islam dan razi olmak gerekir zamaninda herkes din olarak islamda razi olsaydi nu kadar tarika t liderlik olmazdi

   05 Ocak 2013 20:45
   • ilker ;

    senin yazdiklarini okudum ve zekana hayran kaldim seninle tanismak istiyorum 05383203121

    14 Nisan 2013 11:47
 • gizem ;

  Amerikanin tarihi isgaller tarihi abd demokrasisi emparryaluzmi siyonizim yanlisi vatan hainleri bu orta dogu projesjesj bolu.medir banu avar nihat genc cok gezrl anlatiyor siz siz nezaman abd siyonist yanlisi oldunuz mavi marmarda 11 sehid yahudilerden niye intikam alinmadi kurdun intikami aliniyor abd iran .ukleer bomba icjn yaptirim uyguladi suriyeye niye yaptirim uygulamadi mato isgalci cin sureyedr yok yere ic savad cikti islsm inanci.da boyle birsey yok banu avat bu ko.uyu gazeteci kimlivigle cok guzel acikliyot demomrasj gelmeden o.ce hic bir sey yoktuluisev
  antlasmasi imzalandi Ulke bolundu siz banu avar dinleyin .ihat aaagenc dinleyin cahilliktenislam incindada boyle birsey yok satin alinmis el kaidr ralin as n hiristiyanlarin mipti nirkasi iceri sokyluyor cin tetikcikleri islam mezhsbleri tarihi ebu zehea da selfiyge firkasi okundugunda cevsen meal okundugunda kuranda nisa 90 . Ayetine bakildiginda bu olanlari bulamzsiniz demokrasi gele ulke karisti bu abd siyonist projesi turkiyede sevr antlasmasi imzalanmis kurtulus savasina ihanet edilmis ulke din elden gidiyor siz ergun aybayrs okuyu. Tarihci banu.avar dinleyin anlayili olun ahmak.yaklasiyorsunuz aklinizi kullanin demokrasiden once muslumanlari asalayan medya demokrasi yanlisi oldu sevr anrlasmasj imzalandi ulke bolundu siz cehalet icindesiniz

  01 Ocak 2013 20:18
 • mert ;

  arkadaşlar savaş çıkarsa her zaman halkımız silah tutmaya hazır zaten bize biz her savaşı görmüşüz bize boşu boşuna çılgın türkler demiyorlar

  28 Aralık 2012 16:17
  • islam dusmanlıgı vatan hain liğidir ;

   eger islam dusmanı isenız canakkalenin ecdanıda nakor geldi iseniz vatan hainisiniz dir sn banu avar ve sn nihat genç ergun aybars dinlemnzi tansiye nderim bu abd projesi komplo teorisi siz mavı marmarda ki 11 şehidin initkamı peşin eduşmezken kuran duşmalarına sessiz kalırken amerika irana nukleer bomba konusund auyguladığı yaptırmı nıye suriyeye uygulmadı amrikanın nasa fuzesi ve amerikanın fıransanın satın aldığı kımseler turkıye de sevr antlaşması imzalanmış heryerde mısyonerler bakteri gibi turemış nerde ise amerikadan avrupadan gelen italtan p.ç leri zaralı emici bır bakteri gıbı zamanın çanakkalede konulan anzak askerlerini aratmıyor siz bu irana uygulan na yaptırım surıyeye uygulnaması nasa nın fuzeleri ve içeri sokulan amerkika v efıransanın satın aldığı munafık kimserler demokrasi seçimlerin den bu yana değişen her şey demokrasi bir yalan somuru yakıp yıkma 2008 yılınd akarımayan odtu neden se demokrası gibi bır yalan gelic ekarışan odtu her herde tv kanallarınd a cın mosad tv ve internet yolu il eyapılan biliç altı mesajları içimizde bulunan amaeikanın satın aldığı fetullaçılar siz bu ulkeyi ameikaya peşkeş çeken hailer ben bu ulkede ermesini kurt tarıkat ibn teymiyye ve mısyone ristemıyorum çanakkalenin ecdadı ve istan bul yahudileri nın soyu belli sosuz ve amerika avrupa ile dış bağlantıları oln atv kanalları yapımcıları cehalet sahibi sizin gibi kimler daha hala sevr antlaşması imazlayan vatan hainleri iki kurt için pkk kopeği insanlar için ayağa kalktınız israilim mavı marmarda 11 şehid turk olduğu için mi sesınız çıkmadı siz bence bu ulkeden bir once gidin boşnak neyse suriye odur malezya neyse ırak odur mısırlı kıptı neyse italyan kopeği odur turkıstan neyse kafkas ya odur sn banu avar sn nihat gen sn ergun aybars sn cevat akşit siz bu tarıhçı gazeteci belgesel yapımcısı ve islam alimleri anlama kapasıtesine sahipmisiniz bu hem islam kardeşliğini yıkmak içeri sokulan amerşkanın satın aldığı munafılar cın tetikçılerı ayrılığı korulmek için verilen fıtneler hem turkıyenın bolunmesine sebe tir ameikanın demok rası oyunu somuru yakıp yıkma asla barışçık bır yol aramaz 90 – Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir nisa 90. işte cın barış istıyorsa savaşıcaksın diyen cın ırkçı neo nazı zıhnıyetlı hiristiyanlar “Mü’minler!

   “Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanin kardesidir ve böylece bütün Müslümanlar

   kardestirler. Bir Müslümana kardesinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoslugu ile vermisse

   o baskadir.

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   en kiymetli olaniniz O’ndan en cok korkaninizdir.

   “Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’in kitabi ile idare ederse, onu

   dinleyiniz ve itaat ediniz.

   “Suclu kendi sucundan baskasi ile suclanamaz. Baba, oglunun sucu üzerine, oglu da babasinin sucu üzerine

   suclanamaz.

   siz içimizde olan cın nato amerikanın satın aldığı fetullaçılar tarıkatçılar diyenet ve satılık selefiyye vahablar italyadan kimlik bilgilerini değiştiren her soysuzlar amerikanın emparyalıst baskısı demokasi once si turkıye bir baksın şimdi ki turkıye yakıp yıkma laik lik kavramanı tam anlaynayan ahmak insanalar prof dr ergun aybars tarihiçi univerisite oğretim uyesi dinlemeniz tavsiye edrim mumkunse semine rve konferans ne olur artık montajların peşineden gıtmeyin uyan nın

   03 Ocak 2013 16:12
 • uguran salihoglu ;

  3 cu dunya savası yaklasıyor kardeslerım turkıye bu savasa gırmek zorunda bırakılıcaktır !

  24 Aralık 2012 21:19
 • tufan ;

  arkadaşlar öncelikle bi savaş cıkarsa bunu bütün dünya biliyor herhangi bi kara harekatında karşımızda kimse duramaz 70 tane milleti kazmayla kürekle kovduk. geçmişimiz mazimiz cok derin. ama ne gerek var bırakın kendi kendilerini bitiriyorlar zaten onlar deyilmiydi yakın geçmişimizde bizi sırtımızdan vuran şimdi allah cezalandırıyor onları. ama gercek olan şu ki şu anda zaten savaşıyoruz. her türlü yardımı yapıyoruz muhaliflere daha ileriye gitmeye gerek yok.

  24 Aralık 2012 04:34
 • memet ak ;

  ”biz müslümanız ölülerimiz sehittir” her savasta olen musluman sehit sayılmıyor aziz kardeşim. Şehitlik, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır.
  ama gel gör ki: Zamanla şehit kavramı Türkçe’de dini anlamından sıyrılıp vatanını veya milletini müdafa yolunda ölen herkes için kullanılır hale gelmiştir.

  milliyetçilik terimi bizde o kadar ilerlemişki artık inancımızı örten bi aşk haline gelmiştir.

  14 Aralık 2012 14:36
 • AHMET FUAT YAŞAR ;

  bencede iyi oldu böyle olması suriyeyi öldürüp sürye topraklarınıda kendi ülkemize katmalıyız ama bu savaş çok uzun sürebilir

  09 Aralık 2012 19:59
  • kevser ;

   sen defol ahmet amerikaya amrika avrupa ile birlik olup musluman kanı doken terorrıst defol israilden mavi marmarada 11 şehidin intikemı alımamış sen islam kardeşliğini yıkmaya çalış defol emoaryalıst işgalcı zalim ahmet ermeni tohumu

   Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir nisa suresi 90

   Ey insanlar!

   “Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem’in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

   olmayana, Arap olmayanin da Araap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

   da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadir. Allah yaninda

   en kiymetli olaniniz O’ndan en cok korkaninizdir.

   “Azasi kesik siyahî bir köle basinza amir olarak tayin edilse, sizi Allah’in kitabi ile idare ederse, onu

   dinleyiniz ve itaat ediniz.

   “Mü’minler!

   “Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman Müslümanin kardesidir ve böylece bütün Müslümanlar

   kardestirler. Bir Müslümana kardesinin kani da, mali da helal olmaz. Fakat malini gönül hoslugu ile vermisse

   o baskadir.

   17 Aralık 2012 09:48
 • GÖRKEM ;

  ARKADAŞLAR ZATEN SURİYEYLE SAVAŞ ÇIKARSA TÜRKİYENİN YENEBİLME İHTİMALİ YÜZDE 95 AMA BU SAVAŞ TÜRKİYEYİ FAZLA ETKİLER SATEN SURİYE DİYER ÜLKELEREDE BULAŞIYO YANİ BELASINI ARIYO :D

  09 Aralık 2012 14:18
 • cemal ;

  duman biz bu savaştan korkmayız bizmde askerimiz fazl 60000 tane füzemiz var ve onların deniz altısı0 her şey vatan için hem tank sayısı 5300 savaş istemeyiz ama olursada korkmayıp savaşırız

  09 Aralık 2012 13:09
 • gurkan ali savıran ;

  BEN BU YORUMLARI OKUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM TABİKİ MÜSLÜMn müslümanı kırmamalı ancak savaş kaçınılmaz ise kendini savunaçaksın yukarıda birisi demişki insanın yaşama şevki kırılıyormuş biz müslümanız ölülerimiz şehittir 5vatandaşımız öldü savaşmıyacaz die gözmü yumacaz bölgeye bi bakın daha 3yıl öncesimne kadar bölgede birtek müttefikimiz yoktu şimdi ise mısır katar ve yakında suriye ümmeti muhammet bu topraklardan bu toprakların kanseri israili atmak için savaşmalıdır gün birlik dirlik cihat gününüdür milliyetciligin her türlüsü kötüdür dünyayı 6milYARLIK DÜNYAYI 4MİLYONLUK İSRAİLMİ YÖNETECEK

  05 Aralık 2012 21:36
  • memet ;

   ”biz müslümanız ölülerimiz sehittir” her savasta olen musluman sehit sayılmıyor aziz kardeşim. Şehitlik, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır. ama gel gör ki: Zamanla şehit kavramı Türkçe’de dini anlamından sıyrılıp vatanını veya milletini müdafa yolunda ölen herkes için kullanılır hale gelmiştir. milliyetçilik terimi bizde o kadar ilerlemişki artık inancımızı örten bi aşk haline gelmiştir.

   14 Aralık 2012 14:44
   • ilker ;

    helal olsun ayakta alkisliyorum

    14 Nisan 2013 11:50
 • RUSTEM ;

  YOK ARKADAŞLAR YOK TÜRKİYE SURİYEYE GİRMEZ DEĞİL ÇOOOK AÇIK VE NETTİR YANİ TÜRK DEVLETİ HAYATTA DA SURİYEYE GİRMEZ DEĞİL GİREEEEEEMEZ BUNU HER CAHİL ÇOK AMA ÇOK İYİ BİLİMELİKİ BOŞ VE BOM BOŞ KONUŞMAYA DA HİÇ GEREK YOK !!!!!!!! SURİYE DEVLETİNİN SON NÜFUSU 23 MİLYON.600 BİNDİR BUNLARDAN DAHA ESEDİ TUTAN EN AZINDAN 13.5MİLİYONDUR YANİ ŞİMDİ ESEDİN DEVRİLMEYE EN AZ 8 AY VAR ODA DÜŞMEYE DEĞİL DURUMUNUN BEYANIDIR !!!!!!!!!!!!

  04 Aralık 2012 22:55
 • xboy ;

  savaş istemiyorum savaş kelimesi bile kötü savaş cıkarsa türkiye yenilir türkiye fakir devlet suriyenin petrolü var bizim neyimiz var suriye zengin devlet

  03 Aralık 2012 00:33
 • ahmet ;

  esselemü aleyküm ey kardeşlerim
  ahir zaman da şamda çıkacak bir ateş bütün dünya ya yayılacak diyorlardı büyük bir ihtimal olarak düşünüyorum bende en iyisini ALLAH C’C bilir büyük bir oyun oynandığı kesin bu oyunun içine dalacağız o da kesin çünkü biz daha önceleride uşaktık şimdide uşağız bu bir gerçek çünkü savaş olmayacak diyen devlet başkanı 2 saat içinde telefonla arandıktan sonra giricez demeye başladı bu ülkede eğer düşersen üstüne düşen çok olur. Rabbim hayırlısını nasip etsin

  02 Aralık 2012 13:16
 • hüseyin ;

  abi ne konuşuyorsunuz siz ya zerre kadar bilginiz olsa savaş demezsiniz yok suriye yok abd yok israil yok obüs tank savaş ne olum bunlar savaş görmek istiyorsanız pc oyunları oynayın Türkiye şu an gelişmekte olan ülke Allah’ın izniyle tüm dünyaya hakim bir devlet olacaz . Kuran ne diyor kim bir millet bir topluluk Rabbinin buyruklarını emirlerini yerine getirir ve İslam’ı en doğru şekilde yaşarsa Allah ona onlara yeryüzünde hakimiyet güç verir.Tıpkı Osmanlı Devleti gibi. Savaş falan saçma degilse de cok gereksiz lazım deilse adamların[!] istedikleri şeyde bu Tükiye’nin gelişmesini önlemek zaten terör var artı darbelerin getirdiği zararlar bir de savaş cıkarsa mahvoluruz zaten yeni yeni toparlanıyoruz neyse güzel günler az kaldı Allah’a emanet olun…

  01 Aralık 2012 09:05
 • mehmet ;

  ( Selamun Aleyküm )arkadaşlar boşuna tartışmayalım Kuranı-Kerimde bile büyük savaşın çıkacağı ve bütün müslümanların birleşeceği ve suriye şamda islam devleti kurulup kafirlerlerle savaşılacağı ve bu kıyamet alametlerinden olduğu bildiriliyo siz boşuna yok sağcı yok solcu yok abd yok rusya yok öğle yok böle diyipte basınızı ağırıtmayın bunlar olacakşeylerdi ve yavaş yavaşda olmaya başlıyo siz en iyisi bunları tartışmayı bırakında kendinize bir sorun bu gün Allah için ne yaptım boşverin beyinlerinizi yormayı siz Allah yolunda gidin zaten Rabbim İman edenlerledir…. Saygılarımla. ( Es Selamun Aleyküm )

  30 Kasım 2012 01:27
 • tebib bozqurd ;

  KARDESHLER evet gucluyuz bununlada qurur duyuyoruz biliyorum ki suriya kimi bir devleti en coxu bir haftaya tutariz ama inanin ki bu savash bize zarar verer kazanmaq yerine kayb ederiz zaten tum dunyanin isdediyi bizi savasha sokmakdir ve ondan sonra hepsi birlik olup bize saldiracakdir tum dunyaya karshi savash acmak ise cok erkendir beklemek lazim ilk once tum TURK devletleri ile birlik yaratmaq ve onlarin da harbi gucunu kendi konturolumuza alib guclendirmek inkishaf etdirmek ve onlarin cogunlugunda sovetlerin sayesinde unutdurulmush hisslerini yani TURK KANINI TURK GENINI YENIDEN kazandirmaq lazimdir ve ondan sonra tam eminlikle inaniyorum ki inshallah yeniden boyuk bir TURAN INPERYASINI kurariz ve dunya durduqca tum dunyaya kafa tutariq yonetirik…inshallah bu gunleride gorerik CUNKU BIZ ULU TURK MILLETIYIK……..NE MUTLU TURKUM DEYENE

  29 Kasım 2012 22:14
 • gizem ;

  İsrail mavi marmarda 11sehid verdi taptiniz lanetli kavme suriye yalnisiklikla kurleri sehid etti ozur diledi mu islam degil cnn gibi konakan yardimcisi baris istiyorsaniz savasin diyen cnn ajanlari boyle konusur mavi marmarada 11 sehid oldu sesiniz cikmadi israil lanetlilerinr kafirler siz hepiniz kagirsiniz israil dostlari musluman dusmani yahudi dostlari isdlam bu degil islam savas dini degilfir kafirler

  27 Kasım 2012 18:08
 • Vatandaş ;

  arkadaşlar dedğiniz gibi 3. dünya savaşı çıkacak eğer savaşa girersek büyük kayıplarda vere biliriz ama orası bombalanırken oradaki 5 günahsız ölürken bence sesiz kalamayız bizde savaş meraklısı değiliz ama savaşa girmessek her gün oraya bombalar atılıyor biz tek ülke olarak bile sureyeyi yenmeye çalışırız biz türküz ordu milletiz yani biz halkta savaşır.

  27 Kasım 2012 15:03
 • zeynep ;

  savaş istemiyoruz…

  25 Kasım 2012 18:19
 • zeynep ;

  türkiye suriye savaşı olursa TÜRKİYEDE emin olun bir insan dahi kalmaz suriyeye iran rusya çin yardım ediyor

  25 Kasım 2012 18:12
  • onur ;

   okadar kolay degil o türkiye güçlü bir devlettin hafife alınmaz

   28 Kasım 2012 21:53
 • Asım ;

  bakın arkadaşlar Türkiye şu anda kapitalistler ve liberalistlerle kendi içinda savaşıyor. Hiç düşündünüz mü dinlediğiniz müzikleri kimin söylediğini, hiç gizli örgütler hakkında bir şey okuyup yorumladınız mı, lise-ilköğretim öğrencilerinin oynadığı Battlefild, Call of Duty gibi oyunların bilinçaltı(sübliminal) yöytemleriyle onları zehirlediğini vs… Bizi hep ajanlar tarafından solculardan uzaklaştırdıklarını bilmiyormusunuz? Taksim anıtının sırrını bilmiyor musunuz?
  Böyle düşününce oluşması gereken bloklar şöyledir:
  Tütkiye Japonya Almanya Frnsa ya karşılık
  Rusya Abd Çin Hindistan Brezilya İngiltere İsrail

  ABd Rusyaya saldırma cesaretini gösteremez çünkü Alaskada ki HAARP ı korumak zorundadır.

  25 Kasım 2012 15:45
  • ömer ;

   ALLAH RAZI OLSUN Asım abi

   25 Kasım 2012 21:04
 • melis ;

  yaaaa savaş falan olmasın yaa ınanmıyorum hangı devırde yasıyoruz bu ne yaaa.. ınsanda yasama hevesı bırakmıyolarrrrrr

  22 Kasım 2012 18:41
 • ibo ;

  savaş iyi deil ama her şeyden önce misaki milli sınırlardan taviz verilmmez

  17 Kasım 2012 23:03
 • burak ;

  arkadaslar sıyaset bılmeden konusuyorsunuz bakın TURKIYE CUMHURIYETI COK GUCLU BIR DEVLETTIR … ve sızın bılmedıgınız bırcok gızlı savas sıstemlerı vardır turkıyeye sızce neden bugune kadar gıremedıler bazı ulkeler bunun farkında bız ıran amerıka ısraıl gıbı BIZ GUCLUYUZ DEYIP HAVA ATMIOZ fakatt gercekten dunyanın gızlı gucu TURKIYEDIR ve sunu soyleyıım dunyanın en guclu devletlerı: TURKIYE RUSYA ÇIN VE JAPONYADIR.. GIZLI GUCLERDIR BUNLAR amerıkayı fln gecınn ırak a grınce bıle AMERIKA COK ZAYFLADI amerıka BABA ısraıl OGULDUR aralrndakı ılıskı cok ıyıdır .. surıyeye gırersek 3.DUNYA SAVASI CIKAR VE BIZ TEK KALIRIZ AMERIKA NATO AB HEPSI BIZI SATARLAR ZATEN AMACLARI BUU OYUNA GELMEYELIMM …

  17 Kasım 2012 04:29
  • engin ;

   türkiye iki tane çapulcuyla baş edemiyo ne gizli silahı varmiş ancak abd nın taşaronluğunu yapsin suriyeye gırmek için ilk önce abd tasmasını boynumuzdan çıkar talım

   11 Aralık 2012 00:07
 • Bir Vatandaş ;

  Yukarıda verılen askerı guc dengelerının bence hıcbırısı gercegı yansıtmıyor .. 3 5 tane muhalifle savasamayan esad o götüyle gelmiş türkıyeye kafa tutuyor .. askerımızın 4/3 u ıle gırsek surıyeye 1 ayda alır çıkarız .. Türk Milletının En buyuk ozellıgı cesaretı ve korkusuzlugudur .. Ama ıktıdarda bu yurege sahıp ınsan bulunmadıgı ıcın rahat olun turkıye surıyeye vuramaz ..

  16 Kasım 2012 20:28
 • onur ;

  türkiye süreyeyi ikaz ediyor ama süriye dinlemiyor zaten beli degil mi askeri gücü savaş çıksa süreye en az 15 gün içinde girer ve 3. dünya şavaşı çıkar süriyenin yanında 1 yada2 ülke yanında olur rusya çin dir ….

  16 Kasım 2012 15:17
 • mehmet türk boori ;

  HİÇ,ten birde ben cahilden yorum okuyun.diyelimki ben kanımca çok aptal biyim bu işlerden anlamam.milli duygulara kaptırmış biriyim elime ne geçecek HİÇ.suriyeye vurursak iç savaş çıkar+yagmalama adam kaçırma fidye gasp vsvs ardından rusya iran hele işin içine çin girerse eyvah.bir türk dünyaya bedeldi şimdi türklügü aşagılamak horlamak moda.eee abd emparlyalist karşıtı ülkeler bizle ugraşaçak sonumuz nolacak HİÇ. kısaca karlı kim çıkacak ABD. lafla peynir gemisi yürümez beyler.tamam ülkem savaşa girerse çok zora kalırsak çoluk çocuk savaşırız pekala bunların vabali kimden sorulacak HİÇ.osmalıya arapların neler yaptıgını bilirsiniz.sanki sadece biz dindarız şuan sudiler kralgibi yaşıyor onlarda dindar onlarada bir çagrıyapsak hepimiz dinkardeşiyiz gelin bizle olup suriyeyle savaşsak desek acaba nedeler HİÇ…eee hiç ugruna ülkemi ateşe inşallah ALLAHcc atmaz AMİN.

  15 Kasım 2012 12:01
 • mustafa özçelik ;

  başlasın savaş ben istiyorum birde kürtlerde arada kaynarsa süper olur

  15 Kasım 2012 06:07
 • ismail ;

  Arkadaslar ben turkiyenin suriye konusunda oyuna cekilmek istendigine inaniyorum ama oyuna geleceyine cok ihtimal vermiyorum mevlam devletimizi milletimizi korusun yar ve yardımcımız olsun

  14 Kasım 2012 23:19
  • mustafa ;

   aynen katılıyorum kardaş

   15 Nisan 2013 20:52
 • Ani Shizu ;

  Hatay’da yaşıyorum. Savaş çıksın çıksın diyosunuz da kıçınızın üstüne oturup televizyon izlemekten başka ne yapıyorsunuz? Hayatını kaybedecek vatandaşları, askerleri hiç düşünmüyor musunuz? 3. Dünya Savaşı’nın çıkma ihtimalini hiç düşünmüyor musunuz? Hepiniz cahilin önde gidenisiniz.

  14 Kasım 2012 20:30
  • Kübra ;

   hayatını kaybedecek askerler diyosunuz vatan sağolsun bu vatan bizim olmadıktan sonra yönetilmeye devam edildikten sonra sen yaşasan ne olur yaşamasan ne olur hepiniz cahilin önde gidenisiniz diyosun ya işte sen cahillikte sınır tanımıyosun 3. dünya savaşı çıkma ihtimali de çok düşük biraz yakından takip etsen siyasi olayları böyle cahilce mantıksız kendi rahatını düşünerek konuşmazdın bence daha fazla konusma ve saçmalamayı kes

   15 Kasım 2012 12:33
  • duman ;

   doğru söze laf yok

   27 Kasım 2012 16:42
 • kadir ;

  eğer türkiye suriyeye girrerse türk vatandaşlar yardım edecektir bundan şüphe yok

  14 Kasım 2012 17:03
 • Kübra ;

  bu savaş kaçınılmaz zehra hanım savaşa hayır diyosunuz fakat bu savaş olmazsa ezilen bz olacağız ve şehitlere dualarımız devam edecek ve her zamanki gibi vatan sağolsun .

  14 Kasım 2012 13:34
 • kara erze ;

  evet dedigiz gibi olur ama şimde ki amerika eski amerika deyil obama adaletli türküye göreceksiniz kıbrıs savaşı gibi 24 saat için de girer ve çeıkar çok kan dökülmeden bu işi halledecek çünkü suriye halkı da esad devri bitsin diyor en önde yine suriye halkı savaşaır

  13 Kasım 2012 22:26
  • duman ;

   erze gıt mısin kıbrıs da 3,5 cahil yunan vardı. şimdi
   karşın daki 5400 tankı görsen altına edersin

   27 Kasım 2012 16:41
 • zafer ;

  türkiyenin çapı yemez süriyeye girmeye ama kürt kardeşlerimize desteğini esirgemiyecektir kürtler türklere türklerde abd ye hediye edecektir suriyeyi sonuçta hep para kazanır

  13 Kasım 2012 20:05
 • Cihan Bey ;

  Amerika ne diyorsa o dur arkadaslar ben bunu amrekayı savundugum için felan demiyorum gorduklerim bunları gosteriyor dunyada nerde bi olay varsa amerika işin içinde dunyayı amerika yonetiyor yani bu kadar basit olay :D

  13 Kasım 2012 20:01
  • duman ;

   cihan amerika eski amerika değil perde arkası güçler var

   27 Kasım 2012 16:37
 • ibrahim ;

  beyler neyi çözdünüzde sıra suryeye kaldı sen içindeki mesleyi çözde sonra suryey savaş aç analar ağlamasın açılım numarısı gibi yarın sıra bize gelecek beyler yavaş yavaş sindirlim bize bakalım kim sahip çıkaçak ozaman kimin anası ağlayaçak göreceğiz sosyal geçinen aydın beyler çokta israile gidecekler

  13 Kasım 2012 11:01
 • zehra ;

  gökhan bey türkiyenin itibari zedelenir savaş olmalı diyorsunuz hiç düşündünüzmü anaları babaları çoçukları masa başından yazmak kolay gidin görün ceylanpınarı 17 tane şehit verdik yazık günah degilmi savaşa hayırr olursa görün hayat zorluklarınııı savaşa hayırr aslaaa

  12 Kasım 2012 19:45
 • berk ;

  türkiyenin sınırında savaş oluyor çoçuklar okuluna gidemiyor siz yataklarınızda rahat uyurken onlar korku içinde uyumaya çalışıyorlar hiçbir açıklama yapmıyor kimse gerçekler neden hep saklanıyorr milletten savaşa hayırrr allah herkese vicdan merhamet versinnn

  12 Kasım 2012 19:39
 • zehra ;

  gökhan bey türkiyenin itibari ezilir savaş olmalı diyorsunuz bi yandanda düşünüyormusunz anaları babaları çoçukları 17 tane şehit verdik yazık günah degilmi onlara masa başından yazmak kolay bi gidinde görün ceylanpınarı savaş olmamalı olursa hayat zorluklarınıı görünn savaşa hayırrrr aslaaa

  12 Kasım 2012 19:32
  • Gökhan ;

   Zehra hanım ceylanpınar benim gördüğüm yerler ile eşdeğer bile tutulamaz..17 şehit verildi ama bu terörle bağlantılı bir vuku değildi!Siz ABD nin IRAK işgalinde,TÜRKİYE nin Kuzey Irak ı ele geçirmemesiyle Kandilde 30 Bİn köyün Törür yuvası olduğuna şahitlik etmediniz mi..Ülkemize giren 150 bin teröristin güneydoğu illerine barındığına tanıklık etmediniz mi..Bugün KCK adı altında kandil tarafından yönetilen Terörün olağanüstü kuruluşu(Şehiriçi yapılanması) Bugün verilen şehidin sebebiyeti değil mi ? Arab baharında Büyük Rol oynayan Ülkemize Müslüman Devletlerin Söylediği Şey Nedir Bİliyomusunuz ? Dedikleri Şey Aynen Bu. ” Türkiye Dünya ya Seslenen Bİr Ülke İken, Yanıbaşındaki Suriye ye Bİr Müdahale de bile bulunamadı!!! ”..Eğer ki Bu Müdahale Yapılmaz İse Ne Bİr ülke Olarak Anılırız,Ne de NATO Düzeyinde Dünya nın En İyi 4. Ordusu Ünvanını Taşıyabiliriz..Sİyaset Budur..Eğer ki yanıbaşındakini susturamıyosan,Dünya ya kükremeninde Hiçbir anlamı yoktur..Bugün Suriye ye Olan Dİğer Gün İran Ve Türkiye ye olacaktır..Bu Dönem Ülke Yönetimi Ne Yaparsa Tarihe İmza Atmış olacaktır..Yoksa Seni Pusuda Bekleyen nice komşuların Var……

   13 Kasım 2012 11:18
 • gökhan ;

  Türkiye Nasıl ki Irak Savaşına Girmedi Ve Kuzey Irak Ve Kandili Başına Bela Ettiyse; Bu Savaşa da Girmeyerek Büyük Bir Terörü Daha Başına Bela Eder..Bugün Dünya’nın Sözü Haline Gelen Ülkemiz,Tüm İslam Karşıtı Savaşa Nasıl Dİplomatik Yollarla Elinden Geldiğince Müdahale de Bulunduysa, Bu Savaşı da Yapmalı..Yoksa TÜRKİYE İtibarı Diye Bİrşey Kalmaz.Bir Piyon Haline Gelinir..BU SAVAŞ OLMALI.OLSUN DA!!!

  12 Kasım 2012 14:39
  • duman ;

   yavaş

   27 Kasım 2012 16:34
 • Adınız ...hasan mezgin ;

  savaş başlasın onlar istiyor

  10 Kasım 2012 14:22
 • tlga ;

  bencede türkiye suriye savaşına girerse hiç hoş şeyler olmaz ama biyere kadar boynumuzu büküp bi kenarda oturmamalıyız biz buralara kolay gelmedikk ne şehitler ne gaziler verdik amerika almanya ingiltere rusya bunlarlada çatışmaya gircegizz çünkü biz türkleri sevmiyorlar vatanımızı almak istiyorlar zaten türkiyenin yarısı satıldı bile milletmizz ayakta uyuyorr ne söyleye bilirizkii allha emanetizz unutmayınn bunlar iyi günlermizz daha neler olcakk kim bilirrr neyi paylaşamıyorzz hepimiz insanizz kardeşizz bu savaş kin nefret ne anlam veremiyoruzz çokk yazıkk çokkk

  09 Kasım 2012 17:13
 • Kübra ;

  Bu savaş olmalı aksi takdirde Türkiye’yi her zaman küçük bi rakip yönetebilecekleri bi piyon olarak görecekler işte özgürlüğümüzü kazanıp avrupa birliğinden sıyrılmak için bu savaş kaçınılmaz Allah yardımcımız olsun Mehmetçik’e desteklerimiz her zaman sürecektir. En azından dualarımız onlarla

  08 Kasım 2012 18:42
  • mertcan ;

   avruba bırlırının anasını avratısa … unemlı olan turkıyedır baska yokkk
   herkes kendını kurtarsınn

   11 Kasım 2012 17:23
   • Kübra ;

    Haklısınız mertcan bey bizim kendi özgün irademize ihtiyacımız var b başkasının bizi yönetmesine ihtiyacımız yok o yüzden bu savaş olmalı yoksa ceylanpınarda huzur olmayacak

    14 Kasım 2012 13:41
 • kaya ;

  devletımız ve mılletımız allahtan baska kımseye boyun egmedı egmezde surıye savasını en cok ısraıl ve abd nın ıstedıgı acık ortada ama bu mıllet ne abd ye ne ısraıle tavız verecek kadar zayıf degıl bu mıllet her zaman ve her yerde gerektıgınde fatıh sultan gerektıgınde alp arslan gerektıgın de hz hamza gerektıgınde ATATURK OLUR UNUTULMAMALIDIR KI BU MILLET COCUK KATILLERININ YANI SIRA ERMENI RUS VB CETELERIN KURT HALKINI KANDIRMASINA DA IZIN VERMEYECEK TIR KURT VE TURK HER ZAMAN OLDUGU GIBI AYNI TOPRAK PARCASI UZERINDE YASAYAN AYNI DINI VE KULTURLERI BENZER OLAN VE AYNI TOPRAGIN TEK VE SARSILMAZ DAGLARIDIR TURK MILLETI HER YERDE DILI NE OLURSA OLSUN BIR BAYRAK ALTINDA TOPLANMIS BIR VE TEK MILLETTIR

  08 Kasım 2012 17:10
 • Berg ;

  SAVAŞA HAYIRR.. KATLİYAMLARA HAYIR..
  bi savaş çıksada şu kürtleri türkiyeden bi silsek geldikleri yere suriyeye ırağa atsak amq huzura ereriz kesin hepsini..

  08 Kasım 2012 04:18
  • sedat şahin ;

   berg sen çok konuşma tatmammı kimsin sen hain misin
   senin gibileri simnek gibi avlarız insan olmayı dene berg kireme

   10 Kasım 2012 09:41
   • kevser ;

    onur sedat siz vatan hainisinzi amerika avrupa ile birilik olup musluman kanı dokmek siz ilk once israilin mavi marmarada şehid etiği 11 kişinin hesabını sorun asıl vatan haini nakor mavi marmarada israile 11 şehdin hesabını soramayan sizsiniz vatan haini onur ve sadat siz sizniz defolun gidin bu ulkeden amerikaya avrupaya israile gidin musluman kanı dokucenız sedat onur ve sizin gibiler bu ulkenden defolun amerika avrupaya biizmkisi islam kardeşligi biz kardeşlik duygysy ile konuşuyoruz arakan neyse basna hersek netse sureyedki hatta dunyanın her yerind eki kardeşlik aynı vatan haini amerika avrupa ile birlik olup musluman kanı dokendir öavı marmarnın intikamını niye sormadın isarilden vatan haini amrikanın avrupanın çıkarı için çalışan sizlersizniz israil kopekleri sıyonıstler islam kardeşliğini bolmek

    16 Aralık 2012 17:43
   • kevser ;

    sen işgalci amerika ile birlik olup avrupa ilşe birlik olu musluman kanı dokup mavi marmarnın hesabını israil den sormaya 11 şehidin intikamını almayı savunmaya vatan hainisn amerika turkıyeyı eyaletlere bolmek istiyor avrupa turkıyeden kurtuluş savsının iniitkamını almak isityor bıraz nihat genç videoları dinleyin vatan haini sedat senin gbi amerikan avrupa kapeklığı yapana denir mavi marmaradaki israililn şehid ettiği kişileri gorunc ene tepki verdın israil il eileniye savşımdı sedat defol bu ulkeden amerikaya git teksax tam sana gore sedat hain sen sin

    16 Aralık 2012 17:49
   • kevser ;

    sedat işgalcı amerikamın kopeği defol teror dasteklisin herhalde sen turan dursun okumya devam et

    Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.

    16 Aralık 2012 18:03
    • kevser ;

     Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir nisa suresi 90

     17 Aralık 2012 08:00
  • onur ;

   sen bir vatansever değilsin sen bi bölücü sen bir hayin ve sen bir pravakatörsün. oysaki gül gibi vatanımızı bölensin. konuşmaların tahrik edici .oysaki bende kürdüm namusum şerefim onurum vatanım için askerliği mi yaptım. senin gibi çakallar ayırımcılık yapar. konuşmalarına dikkat et.

   13 Kasım 2012 02:19
   • gizem ;

    Sen mavi marmardaki 11 sehidin intikamini almayan yahudu dostu ben kastamony catal zeytinliyim pkk kopegi iran nukleer bombs yaparken yaptim utgulandida suriyeye niye yaptirim uygulanmadi abd demokrasisi deyince ic karisiklik banu avar bu.lari cok guzel acikliyor islam inancinda kar
    Des kani dokmek haram bu orta dogu projesi el kaide ve talibanda senin pkm gibi terorist icerdeki el kaide ve taliban satin alinmis insa.lar ve abd silah.yardimi sen defol ben kastamonu catalzeytinliyim cankkale bizim ecdadimiz destan yazmistir ben islam kardesliginden yanayin mavi marmada 11 sehidi. Intikami ali.sin bu abd avrupa siyonist projesidi r kurt bunca zaman pkk ydida abd emparyalizmi oluca cin tetikcisi olunca boyle oldu siz islam dusmanlari defolun islam dusmanligi.vatan hainidir bu hem suriye hrm turkiyeyi bolme plani sevr antlasma nj sizler imzaladini banu avar nihat genc.dinlemenixi tavsiye ederim vatan haini islam dusmani.a.denir karsima gelin yuzleseljm emparyalist siyonist duzen

    01 Ocak 2013 19:44
 • aydinlar ;

  onaylanmaz diyorsun tayibe yapilan hakareti onayliyorsun siktirin gidin lan amina koduklarim

  05 Kasım 2012 17:40
 • berkay ;

  Turkun gucu kilicta kalkanda, aklinizdan televizyondaki savas senaryolari geciyo heralde yok oyle bisey rusya dunyanin oteki ucundan alir eline kumandayi basar tuslara turkiyedeki her sey bom sonra cinden 300 milyon asker gelir ne var ne yok her sey somurur…ayrica size kendi gozlemim olan bi seyi soylicem terminator filminin sonunda rus yapimi fuzeler amerikayi havaya ucuruyor film bitiyor ve boylede olcak yok savas cikmaz bisey olmaz diyenlere tayyipi basa getirende amerika dogal olarak kendi pis emellerine sokacak turkiyeyi size bi iki buzdolabi , firin versin basbakanim cok yasa deyin..uyuyun siz tayyipin yahudi kokenli oldugunuda bilmiyorsunuz ki

  03 Kasım 2012 06:04
  • osman ;

   körfez şavaşini hatırlıyalım. Bügünlerde kalıba savaş senaryolar ilgimizi cekıyor. senaryolardan uzak durmalıyız birilerin hoşlarina gıdecek şler yapmamaliyiz.süriyenin kendi halkıyla kendisi barişmasi lazım dayatmaci kimse olmamalı biz TÜRKİYE olarak sadece tavsiye ve süriyeden gelenlere yardım edebiliriz. dunya bukadar düşüncesiz de biz mi okadar düşünceliyiz. biraz oturup düşünmek lazim.aslina çökşey soylemek lazım ama bazanda olmuyo solıyemıyosun. ama biz biz olalım de birkedede oturp düşünelımm Alah kimseye zeval vermesin. korusun

   04 Kasım 2012 01:43
   • kevser ;

    mavi marmarada 11 şehidi niye duşunmuyorsunuz israil yanındmaısınız mosad orta doğuyu karıştırır cnn savşa surukler

    17 Aralık 2012 07:59
  • aydinlar ;

   tayip erdogan ve tsk senin yahudi olmayan aileni alir bir bira sisesine sigdirir bende alir calkalar calkalar uste geleni siker rusyaya finanse ederim lan sen kimsin basbakana dil uzatiyorsun sen git kendi sulaleni arastir tayip yahudu cocgu ise sende o rus bu cucugusun siktir git vatan haini

   05 Kasım 2012 17:38
   • Hilal ;

    Senin tarzın başbakanınla aynı,s…bakalım milletin anasını, birgun bu millette size cevap verir

    07 Kasım 2012 18:15
  • kevser ;

   siz o gucu israile gosterseydınız vatan hainleri mavi marmarada 11 şehid verildi işgalcı emperyalist emerika siz bu savaşı destekleyerek amerikanın çıkarlarını duşunuyorsunuz turkiyeyı eyaletlere bolmeyi pilanlıyorsunuz bu savşta işgalcı emperyalıst amerıkanın çıkarını savunan lar turkıyeyı eyeletlere bolmeye çalıştığını savunuyorum vatan duşmanları siyonıst itleri siz nihat genç dinleyin prof dr ergun aybayrs okuyun boşnaklar neyse arakan turkıstan neyse biim için ırak filistinde odur biz musluman kanı dokmeyız cın mosad sedtekçıleri

   17 Aralık 2012 18:30
 • burak ;

  türkiye suriyeye girecek suriye yıkılacak ardından ise rusya cin ve iran türkiyeyi 4 yandan vuracak amerika türkiyeyi yalnız bırakacak ve iran israili yerle bir edecek rusya amerikaya atom bombası atacak

  02 Kasım 2012 23:37
 • Enescan ;

  turkıye saldırsanız suruyenın 1.2 gunluk işi var

  27 Ekim 2012 08:05
  • elmas ;

   Türkiye’nin saldırması halinde Rusya,Çin,İngiltere,Fransa ve ABD destek verir. bu da resmi bir savaş durumu olur.Yani biz saldırırsak değil Suriye saldırırsa daha doğru olur.Hem bir yada iki aya kadar neredeyse her şey ortaya çıkacaktır.Suriye bize saldırırsa üçüncü dünya savaşı başlamış olur. Birinci dünya ve ikinci dünya savaşındaki acılar tekrarlanır…

   28 Ekim 2012 20:37
  • duman ;

   sen öyle zannet

   27 Kasım 2012 16:27
  • emirsavaş ;

   bana bak hayvan geberterim seni adam ol suriye turkiyeyi yerle bir eder hayvan suriyenin rus fuzeleri var bunları yazmıyorlar tabi

   24 Şubat 2013 06:02
   • emirsavaş ;

    çok üzül dilerim arkadaşlar bir arkadaş suriyeyi yerle bir ederiz deyince :(

    24 Şubat 2013 06:05
 • elmas ;

  Türkiye Suriye fiili bir savaş içinde.Biz daha gerçek anlamda bir savaşa girmedik ama risk var.Risk’in oranı %80.

  25 Ekim 2012 22:49
 • hüseyin nadirservi ;

  ilgilenenlere diyelimki suriye nin sınırbölgesinden biraz içeri girdik tc ekonomik …borsa turizm ticari askeri mühimmat vs vs birçok yönden türkiye nin en az 5 yıllık gelirinin silinmesi demektir devlet bunu uzun uzun düşünsün kendilerini budurum karşısında zarar edecekşirket patronu olarak görselerde hareket etseler emin olun bu memleketi bu kadar rahat biryerlere sürükleyemezlerdi yabancı yatırımcılara bukadar güzel ortamlar sanırım sadece türkiye gibi birkaç ülkede görülür

  25 Ekim 2012 19:01
 • yiğit ;

  Arkadaşlar türkiye suriye ile savaşı girerse yenilir. Suriye tarafından değil. İran Çin Rusya ve diğer arap ülkeleri tarafından kuşatmaya uğrayacak. Ama natonun oyununu hala anlayamadınız sanırım. Bizi birbirimize düşürüp Türkiye ile müttefikliği kesecekler. Peki ya sonra ? Sonumuz nasıl olacak acaba ? 2. Dünya savaşının nazi almanyası gibi dört bir yandan kuşatılarak mı yoksa bu savaşı başlatmadan tarafsız kalarak barış içinde yaşayıp bir emperyalist ülkenin kurbanı olarak mı ?

  25 Ekim 2012 01:49
  • duman ;

   yiğit doğru söylüyor zaten suriyenin5400 t72 gibi tankı var.türkiyenin 4300 kötü hurdası var.rusya da destek verirse bu savaş 5 yılda bitmez…

   27 Kasım 2012 16:33
   • GURKAN ;

    şu an israil hariç türküyedeki toplar hiçbir bölge ülkesinde yok irandahil bu ülkeler ambargo yüzündan yedek parça bile bulamıyorlar hem rusyaya sor bakalım 24 milyar dolarmı yoksa suriyemide rusya kırızden petrolü sayesinde az etkilendi türkiye almıyorum petrolünü derse nolur bi düşün türkiyenin uçakları modernizasyonlu f4 ve f16 tılar sen korkma kürcik teki radar füzeden uçak saldırısından da koruyor hem abd ne kadar ibne olursa olsun türkiyeyi bilişim dalında destekler abd ıraga nasıl girdi yoladı bi virüs adamlar üçakları degil uçurmak oldugu yerden 1metre yürütemediler

    05 Aralık 2012 21:43
   • dursun ;

    biz osmanlı orunlarıyız bizim dedelerimiz savaşırken tüfege karşı kılıçla gitmişler biz dee gideriz ama türkiye şuan savaşa girerse iyi olmaz çünküü gelişmekte olan bir ülkeyiz bunu herkez biliyor kırizi bile en az zararla atlatan bir ülkeyiz abd bile etkilendi bu krizden şimdi savaşmamalıyız bu doğru degil beklemeliyz taki o tanklar sınıra gelene kadar tanklar geldigin de girer ve çıkarız ozaman görür herkes türk askeri sayısı kaçmış o rakamlara bakmasınlar yanılırlar sonra

    10 Aralık 2012 08:09
 • ilker ;

  arkadaşlar hem suriyenin arkasında iran ve rusya var suriyeyi işgal edersek rusyanın dünya ile alakası kesilir bunada rusya izin vermiyeceği enes arkadaşımızın dedi gibi 3.dünya savaşı ortaya çıkacaktır

  23 Ekim 2012 15:09
 • ***EneS*** ;

  Arkadaşlar Biraz mantıklı olun Türkiye eğer suriyeye girerse savaş iki taraflı olmayacak amerika her ne kadar Türkiye yi destekliyor gibi dursada suriye ile olası bir savaşta suriyenin yanında Amerikayıda görecez. Bunun ardından yeni bir dünya savaşı ortaya çıkacak. Çünkü biz Türkler dünyada çeşitli ülkelere ayrılmış büyük bir birliğiz ve bu savaşta diğer Türklerde bizi yalnız bırakmazlar sonuçta 3. dünya savaşına dığru gideriz….

  20 Ekim 2012 16:10
  • emre ;

   doğru soyluyorsn kardesmm.

   22 Ekim 2012 15:16
  • dursun ;

   amerika böyle bir riske girmez çünkü uçakları yarı yolda kalır düşünün ıraga girerken nerden destek aldı onun uçakları geldigin de geri dönemez bu 1 cisiydi eger böyle bir hata yaparsa finansal olarak şuan dipde zaten tamammen çöker bunu olmasını da istemez zaten finansal olarak iyi olsaydı şimdiyi kadar suriyeye kendi girer di merek etmeyin böyle birşey yapamazz ama türkiyede girmemeli biraz daha beklemeli zamnıı geldigin de girer alır çıkarız geçmişimiz belidir herkez de bilir

   10 Aralık 2012 08:14
  • yasin ;

   böyle bir sey olsada ak ile karayı ayırt edelim artık kim dost kim dusman görelım.. sadece gazetete televizyonda gördugumuz duydugumuz 3-5 notla yetiniyoruz kimin ne olduguunu kestirmek mümkün olmuyor.. !

   02 Ocak 2013 11:36
 • efe ;

  Bazıları savaş çıksın giderim ayakları falan yapmış. Arkadaşım zaten sana fikrini sormayacaklar o yüzden ötme. Bir de Bazıları da yok iman aşkına falan gidermiş. Abi şaka gibi ya imanla bunun ne alakası var saçma sapan olayları karıştırmayın küçük beinlerden küçük fikirler üretmeyin. Ya da gidecekseniz sktrolup gidin

  20 Ekim 2012 12:34
 • ozan ;

  Savaşa girdiğimizi varsayalım. Suriye güneyde, Rusya kuzeyde ve İran doğuda. Amerika, İngiltere vs. hepsi batıda. Rusya İran ve Suriye etrafımızı 3 koldan sarmış durumda zaten. Amerikanın falan ben yardım edeceğini de hiç sanmıyorum orası ayrı konu. Savaş yanlısı olmadan önce bu savaşın doğuracağı sonuçları düşünün. ABD, Türkiyenin gelişmesini durdurmak istiyor. hepsi amerikanın oyunu. Türkiye tuzağa düştü. Kısaca savaşırsak yarrağı yeriz. (Bence)

  19 Ekim 2012 17:35
 • fatih ;

  TÜRKİYE-Suriye savaş olur ise ağlayan ve ağıt yakan diller hiç unutulmasın ki TÜRKÇE-Kürtçe-Arapça dır.Gülen ve eğlenen diller ise İngilizce olacaktır.
  Zaten TÜRK ve Kürt tarih boyunca hep beraber hareket etmişlerdir. KÜRTçe dedikleri dil ters çevrildiğinde ne oluyor biliyor musunuz,TÜRKÇE.
  TÜRKİYE-Suriye arasını savaş isteyecek devletler TÜRKİYE’ye düşman ve geleceği olmasın ve her zaman gelişmesin diyen devletlerdir.ALLAH güzel vatanızın başına zeval vermesin.

  19 Ekim 2012 09:58
 • EMİRUTKU ;

  Burda bu konuda yorum yapan bütün arkadaşları saygıyla selamlıyorum.Bildiğim vede şüphesiz inandığım bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.Suriye ile türkiye sınırındaki(hatay)bölgede bulunan amik ovasında büyük bir savaş olacını,yüce peygamberimiz söylüyor.detaylı hadis var bu konuda araştıranlar konuyu daha iyi anlayacaktır.ancak hadisin en can alıcı noktası:türkiye ile baas rejimi arasıdaki savaşa birleşmiş bayraklıların yardıma gelecegi ancaqk silahları türkiye çevireceğini sölüyor

  17 Ekim 2012 13:39
 • erkan ;

  deccal kardeşimi canı gönölde destekliyorum…

  16 Ekim 2012 11:10
 • erkan ;

  turkiye suryeye savaş açarsa çok büyük bi hata yapmış olur çünku surye muslumandır hadiste musluman muslumanın kardeşidir ayrıca esadın süryedeki terörst naliflerle savaşması çok haklıdır amerika bi iki pice biraz para verir sanrada gidin ulkeyi karıştırın der ve turkiyede ab abd nin maşası olmuş malesef turkiye namluları suryeye çevireceyine batıya çevirsin ab arkamızda diyen gerizekalılarda ancak gerizekalıdırlar turkiye acilen suryeyle aray duzeltmeli mınafık akp de gitmelşi

  16 Ekim 2012 11:05
 • Pinar ;

  Savas’a hayir. Lutfen Turk halki olarak bunun durduralim. Dis guclerinin oyununa gelip guzel ulkemizi kanlara ve gecmiste utanc verici anlara yer birakmayalim.

  16 Ekim 2012 07:38
  • Veda hutbesj ;

   Pinar hakli savas olmasin akp ulkeyi yikti mavi marmara icin savas cikmadi suriye ile niye savasiliyor iki musluman ulke (banu avar) dinle

   09 Mart 2013 18:13
 • recep ;

  ordaki müslümanlar ordaki halk ordaki insanlar ….. pekiii Türkiyedeki halk ne olacak savaş cıksın heryer kan revan türk halkı ölsün ac kalsın işsiz kalsın ne o suriyedeki br avuc mülteci kurtulsun … bu kadar mı ka fanız calışmıyor. bence RTE nin planı başka … adam eliyle bizi savaşa itecek ondan sonra İT gibi kacacak amerikanın kucağına atlayacak siz de burda kanınızın son damlasına kadar savaşın !!!!

  15 Ekim 2012 15:46
 • can ;

  Savaş Olmasın Ama Adamlar Kendileri Kaşınıyo Savaşı Kazanırız Nato Arkamızda Olduğu Sürece Hiç Bi Sıkıntı Olmaz Ama Kazansakta Bayağı Bi Gerileriz Zorlanırız.

  15 Ekim 2012 02:25
  • mesut ;

   natonun desteki olmasada arkamızda olmasada ünümüzde olsa nato genede kimse osmanlı torunu türkiyeyi deviremezler…?

   16 Ekim 2012 17:16
 • kahraman ;

  türkiye süriyeye gimemelidir cünkü burda türkiyeye kurulmuş bir tuzak var süriye bizim icin birşey degil 2 sate türk ordusu süriyenin bir ucundan girer ve diyer ucundan cıkar ama burda tuzak var bu vatan kolay kurulmadı burda iran rusya da var bunlar bu olaya sesisz kalmazlar biz evel alallah onlarında hakından geliriz ama bu savaş cok yıkıcı olur bu ülke gelişmeli bu ülke gücü süper bir devlet olmalı ancak o zaman isterseniz ozaman dünyaya meydan okuyun bu milet her zaman ordusuna sahiptir sahip de cikar şunu düşünün savaş demek para demek savaş demek silah demek para iranda silah rusyada bizde ne var hangisi ozaman bu ülkenin kolay kurulmadıgını bilin devlet büyüklerimiz osmanlıyı düşünün birzamanlar 3 kıta 7 denize sahip osmanlı miletiydik şimdi bir imarottorluk bir cadırda başladı bir sarayda yıkıldı unutmayın daha bizim sarayımız 3 kıtamız 7 denizimiz olmadı bizim devletimiz türkiye böyle olabilmek icin gene önce güc oluşmalı teşekürler

  14 Ekim 2012 18:20
 • fatih ;

  burada yorum yapan onlarca geri zekalı devlet yönetiminden başımızdakilerden daha cok anlar oldu kimsiniz ? neyi ne kadar iyi biliyorsunuz da savaş senaryoları sacmalıyorsunuz ? abd nin israil in oyunu diyenler çok mu iyi biliyor bu işi ? yorum lara baktım da zannedersem hep 18 yaş altı kişiler yazmış bırakın devletimizin yaptığı işlere sacma sapan muhalefet olmayıda açın kitaplarınızı derslerinize çalışın sizin beyninizdeki hormonlar bile daha tam anlamıyla gelişmemişken burda yorum yapmayın lütfen savaş olasılığı var evet vede olacaktır yaşamak için öldüreceksiniz bu bu kadar basit yorum yazarken iki kere düşünün ve size diyeceğim birşey daha var suriye ile savaş çıkarsa borsa tavan yapar daha güçlü bir ülke konumuna geliriz tabi siz bu tür şeyleri düşünemeyecek kadar küçüksünüz ama neyse

  14 Ekim 2012 18:08
  • TheHUN ;

   Kardes sen kendini cok akilli sanma. Insanlara karsi onyargili olmak sana fayda vermez. Burda herkes bildigi gibi yorum yapar. Buna sen karar veremezsin. Bildigin birseyler varsa biraz otte biz de ogrenelim !! Oyle savas olsun deyip atip tutmakla olmaz bu is. Emperyalist guclerin Ortadogu ve Turkiye uzerindeki planlari herkes tarafindan biliniyor artik. Yuzyillar onceki hacli zihniyeti devam ediyor. Simdi birde bir Bir Asirdir Siyonism tehlikesi ortaya cikti. Bugun Suriye, yarin Iran, daha sonra da sira Turkiyeye gelecek. Bu kacinilmaz. Onemli olan tedbir almak. Bugun senin askerin senin ordun hala II. Dunya savasindan kalma alman tank ve tufeklerini kullaniyor. Bir an once son tekneloji milli silahlar uretilmeli. Silahlanmada disa bagimlilik ortadan kaldirilmali. ABD’ nin yillik askeri yatirimi $ 900 Milyar. Turkiyenin ise $ 13 Milyar. Aradaki farki sen hesab et. Turkiye ABD gibi bir super guc degilki gitsin elini kolunu sallayarak savassin. Savas demek para demek, silah demek. Bu arada endusuk rutbeli bir Amerkan askerinin aylik maasi $ 15.000 Dolar. Senin askerine bu devlet aylik 20 TL gibi komik bir ucret oduyor. Bir an once Osmanlida oldugu gibi Ordumuz yenilenmeli ve askeri reforma gidilmeli. Bugun silah bakimindan ordu bakimindan en guclu olan savasi kazaniyor. Kilic devri bitti. Devir teknoloji devri.

   15 Ekim 2012 11:43
  • Ali ;

   Sen kaliba kendini cok zekali zannediyon akp li arkadas tarihte hangi ulke savasa girmiste Borsasi tavan yapmis Zeki akp li girinde gorun dunya kac bucakmis

   15 Ekim 2012 17:14
   • mesut ;

    atatürk atnan menders turgut özal recep tayıp erdogan gelmiş geçmiş dörtane iyi başbakan bunlar tekte geldi türkiyenin başına bunlar olmasaydı senin çok güvendigin türkiye çok tan ikiye ayrılmıştı türkiye ikiye bölünse trkiye diye birşey kalmaz en başta oo güvendiginiz nato gelir sizi bizi yerle bir yabar süriye gibi 15 tane devlet birden saltırdı türkiyeye hiç yıkılmadı şimdi e hiç yıkılmaz siz rahat olun

    16 Ekim 2012 17:22
 • Düşman kazandık ;

  Bir Düşman kazandık. Hepimize hayırlı olsun.

  Bu savaştan iki tarafta galip çıkmayacak. Iki tarafta kaybedecek. Ama bizim kaybedecegimiz karşı’dakiden çok daha fazla.

  Avcunu avuşturan ve uzaktan sinsice gülümseyerek bekleyen Tilki’yi tahmin etmek zor degil.

  14 Ekim 2012 14:32
 • ''''''TÜRKİYE''''''' ;

  Arkadaşlar şuan da (bana göre) türkiye yi kıstırdılar 1.karşı tarafta müslümanlarda war onlara zarar gelmeden savaş olabilirmi 2.eğer savaş olmassa bu kaçıncı oldu türkiye pısırık korkak görünüyor 2 açıdan ortada kaldık savaş olsunmu olmasınmı bende şaşırdım

  14 Ekim 2012 09:16
 • TheHun ;

  Eyvallah bu Israilin ve Amerikanin oyunu diyen arkadaslar bu konuda haklilar ancak ortada baas rejimi tarafindan katledilen bir sivil halk var. BM zaten her zaman oldugu gibi cifte standart tutumunu devam ettiriyor. Onlarin yardim edecegi yok. Bosnada muslumanlar katledilirken seyirci kaldiklari gibi Suriyedeki muslumanlarin olmesine seyirci kaliyorlar. Esasen Birlesmis Millletler denen sey zaten emperyalist guclerin kurmus oldugu tarafsizlik ilkesi ile kurulmus ama konu muslumanlara gelince nedense hep sessiz kalan uluslararasi islevini yitirmis bir organizasyon. Simdi gelelim Abd’nin ve Israilin suriyeyi ve irani isgal etme planlarina. Bu zaten kacinilmaz gibi gozukuyor. Abd baskanlik secimlerinden sonra bir bahaneyle Iran’a saldiracak gibi. Israil tarihinde hic bir ulkeye yakin olmadigi gibi abd’ye yakin konumda. Adeta tek ulke goruntusu veriyorlar. Israil Ortadogudaki Buyuk Israil planindan vazgececekmis gibi durmuyor. Bu bir senaryodan ibaret degil. 1880 yilinda Siyonizmin yaptigi buyuk bir plan. Ardu mevdud. Firat ve Dicle arasindaki topraklar onlar icin kutsal sayiliyor. Bu topraklar Irani ve suriyeyi ve Turkiyenin dogu ve guneydogusunu da icine aliyor. Bana gore en kotu senaryo su olur. Suriyede baas rejimi duser. Yerine Abd’ye ve Israile yakin bir kukla yonetim getirilir. Abd’deki baskanlik secinlerinden sonra Iran isgal edilir. Bundan sonra ne olur orasini Allah bilir. Her an hersey olabilir. Belki bir 10 yil icinde Emperyalist gucler Turkiyeyide isgal etme plani icerisine girerler. Iste o zaman Amerika ve Israil tepe taklak toslar. Planlari ters teper. Cunku Turkler arap degildir. O zaman Butun millet olarak top yekun bir savas veririz. Kurtulus savasinda oldugu gibi. Ama Allah bu kafirlere topraklarimiza ayak basma firsati vermesin. Ama tesebbusde bulunurlarsa bunun bedelini cok agir oderler.

  14 Ekim 2012 04:04
 • doguhan ;

  savas yanlisi deyilim cikarsada vatanim icin kanimin son damlasina kadar savasirim

  14 Ekim 2012 01:44
 • Mehmet ;

  yaban arkdaşımza katılıyorum ve asalası kınıyorum

  13 Ekim 2012 21:27
 • Yaban ;

  Sana sesleniyorum asal as “asal as diyor ki: 08 Ekim 2012, 05:12 Savaş çıkması çok iyi olur işsizlik artdı.türkiyenin nufusu azalırsa,her yer iş her yer kadın olacak” bu yazdığın sözlerle senin ne kadar haysiyetsiz olduğun anlaşılıyor. Biz burada ne konuşuyoruz sen ne laflar zırvalıyorsun. Biz, burada şehitler artmasın olmasın diye yorum yaparken senin düşündüğün saçmalıklara bak. Ülkemizde böyle insanların olması bile beni öfkelendirmeye yeter…

  13 Ekim 2012 21:24
 • kesgin ;

  savaş çıkarsa sakın türkiye kolay kazanır demeyin arkadaşlarımızın dediği gibi bu israil ve abd nin oyunu

  13 Ekim 2012 11:00
 • CEO ;

  ula savaş isteyen okumayan az gelişmiş ülkenin çocukları, azcık kitap okuyun gözünü dört açın bu amerikanın ve israilin yahudilerin oyunu, bakın son iki üç yıldır ortadoğu karıştırıyorlar,ırak, mısır,cezayir, libya,afganistan, sırada suriye, iran ve türkiye var son üçlü,şimdilik türkiyeyi maşa olarak kullanıyorlar.dinsel faktörler öne sürüyorlar bugün suriyede ingiliz amerikan ajanları kışkırtıcıları çirit atıyor.tayyip suriyeden kaçan 200.bin adamı ülkemizde barındırıyor yediriyor içiriyor ve silahlandırıyor.bunlar sınırdaki diğer işbirliklerle birlikte suriyeyi bombalayıp geliyor suriye ne yapsın şimdi bu şerefsizlere.amerikanın kurduğu plan bizim maşa olan hükümetle birlite yürüyor.ama korkmayın eğer bu ülkeyi savaşa sokarlarsa sıra bunlara da gelecek kaddafi olacak bunların sonuda aha da buraya yazıyorum.önce kendi çocuklarını göndersinler savaşa siz hiç şehit cenazelerinde bir milletvekilinin bir bakanın bir zenginin oğlunu gördünüz mü bu şehitlik fakir fukara içinmi?bizim baş düşmanımız amerika ve israildir savaşılacaksa bunlarla savaşalım sıkıyor tabii yalakalar……..

  13 Ekim 2012 10:02
 • TheHUN ;

  Savas cikmasin diyenlere iki cift sozum var. Bana once sunun cevabini verin ! Neden savasmaktan bu kadar korkuyorsunuz ?? Ama ben biliyorum nedenini. Mal mulk rahatlik daha tatli geliyor size degilmi. Nefisiniz onu arzu ediyor ! Peki ya Suriyedeki katledilen coluk cocuk sivil ne olacak ? Bana dokunmayan yilan bin yasasin zihniyeti yanlistir. Bu bencilliktir. Eger ben Turkum muslumanim diyorsan. Turk gibi davranis gostereceksin o zaman. Ha baska bir zumrenin kanini tasiyorsan damarlarinda o zaman da buraya Turkmus gibi yazi yorum yapma. Bizim ecdadimiz 1000 yildir bu topraklarda var olma mucadelesi verip savasmis. Onlar aman rahatimiz duzenimiz bozulmadin zihniyetinde olsalardi, bugun bir devlet haline gelemezdi Turkler. Atalarimiz orta asyada cin esaretine girdiklerinde bile var olma mucadelesini surdurmus ve cin gibi cok nufuslu bir milleti teknolojinin olmadigi
  bir donemde bileginin gucuyle, kilicinin maharetiyle, savasciligiyla dize getirmis. Diyeceksiniz ki Suriye musluman ulke. Musluman muslumanla savasir mi ? Cevap evet savasir. Eger bir yerde zulum varsa ve insanlar olduruluyorsa orada zaten muslumanliktan soz edilemez. Yavuz sultan Selim Suriye’ye Iran’a severler duzenlemis ve oralardaki halklari zalimlerin elinden kurtarmistir. Turkler her zaman mazlumun yardimina kosmustur. Gelelim gunumuzdeki politik meselelere. Hukumetimiz Suriye konusunda uluslararasi kamuyu, BM’ini arkasina almistir. Turkiyenin Suriyeye sinir otesi hareket duzenleyip halki zalim baas rejiminin elinden kurtarmasiyla bir 3. Dunya savasi cikmaz. Rusya sadece konusuyor. Goruntu vermekten ote bir riske atilacak konumda degil. Afganistanla, cecenistanla bas edemedi daha. Turkiye gibi NATO uyesi bir ulkeyle savasmak istemez ve cesaret de edemez. Turkiye bu badireden zaferle cikar ve yoluna devam eder. Saygilar.

  13 Ekim 2012 02:57
  • UqaLaa ;

   TheHUN gerizekalısı savaş çıksın diyorsun ama sen bu kadar yüzsüzmüsün? Sana bu savaşta bişey olmıcak bu vatanın çocuklarına mehmetçiklerimize olucak her şey, ordan savaş çıksın demek kolay…

   13 Ekim 2012 10:18
 • aytekin can ;

  sayın hasan celal güzel çok iyi söylemiş söylemesine de ortada bir ittifak var yani türkiye öyle elni kolunu sallayarak bu dediğiklerinizi asla yapamaz bir pire için yorgan feda etmektir zaten moskova ve iran dişlerini geçirmek için fırsat arıyorlar bence bu müdahale olursa türkiye bir daha geri dönüşü olmayan bir yola girer ve çok fazla kayıp verir.

  12 Ekim 2012 21:51
  • ℂ⋆TURK ℂ⋆ ;

   Savaş çıkmasın diyenlerin bazıları haklı. Niye haklı savaşın bir oyun olduğunu düşünüyolar ki öle olsa bile TÜRKİYE nin yapılanlara sessiz kalmamasından yanayım…

   13 Ekim 2012 23:28
 • yusuf ;

  ark bence savaş çıkmasın çünkü ordaki insanlarda bizim din kardeşlerimiz ve bunlarıda başka kıtalar ortalığı kızoştırmak istiyor türkiye bu oyuna girmesin diyiyorum

  12 Ekim 2012 19:51
  • ℂ⋆TURK ℂ⋆ ;

   Savaş çıkmasın diyenlerin bazıları haklı. Niye haklı savaşın bir oyun olduğunu düşünüyolar ki öle olsa bile TÜRKİYE nin yapılanlara sessiz kalmamasından yanayım…

   13 Ekim 2012 23:13
 • m.karasu ;

  bismillahirrahmanirrahim.bu savaş büyük bir kıyamet alemetinin başlangıcı olcaktır..dünyada hiç müslüman kalmıcak bütün islam ülkelri dağılacak yok olacak israil sonunda zafere ulaşak..dünyayı büyük bir günah saracak.biz müslümaanların yapacağı tek şey dua etmek olsun..rabbim müslümanları kafirin şerrinden mühafaza eylesin.amin

  12 Ekim 2012 02:25
 • ahmet ;

  ula akıl küpleri neyin savaşını veriyorsunuz karşımıozdaki müslüman bir ülke ne olursa olsun ulan dinimiz bir kitabımız bir rabbimiz bir peyğamberimiz bir aynı haltı kürt türk çerkez alevi zaza laz diye bu ülkede de yapıyorlar ulan uyanın ahmaklar eğerki savaşılacaksa ALLAHyolunda israile amerikaya avrupaya kafirlere karşı savaşın müslümanın kanı müslümana haramdır israil gemi bastı sesiniz çıkmadı amerika askerimin başına çuval geçirdi sustunuz hrant dink denen deyyus gebertildi ermeni oldunuz yav gözünüzü seveyim 1 saatinizi ayırında geçmişimizi bir inceleyin bizler kimlerin torunuyuz gidin çanakkaleye bir bakın şu cennet vatan uğruna şerefimiz onurumuz namusumuz ay yıldızlı bayrağımız uğruna kimler can vermiş sizler gelmiş burda suriyeyi vuruyorsunuz gençliğe bir bakın ne şükür var ne edep gelde bu gençlikle gir savaşa ha şunu o kafalarınıza sokun biz türkler kafirleri RABBİMİZİN yardımıyla imanımızın gücüyle yendik kimsenin korkusu olmasın yüreğimizdeki iman azalmasın 7 cihan bir araya gelsede ALLAHIN izni ile bizi kimse yenemez.

  12 Ekim 2012 00:58
 • atalante celenna ;

  Savaş çıksın diyen arkadaşlara buradan sesleniyorum
  Mustafa Kemal ATATÜRK ün sözüyle..”YURTTA SULH CİHAN DA SULH”arkadaşlar dolduruşa gelmeyelim.Bu sözler svaş meraklılarına gelsin Ben korkak değilim kadın olduğum halde gerekirse savaşırım lakin sulh varken ,savaşa gerek yok diyorum.Türkiye çok iyi bir jeopolitik konuma sahip olduğu için bu pek çok dünya devletinin huzurunu bozan bir durum bu yüzden hem iç karışıklık yaratarak,hem de dış savaşa girmemizi sağlayarak amaçları bizi parçalamak.Önemli olan bizler sınır kapılarını kapayarak,ve asıl hedef olan suriye stratejik noktalarını hedef alarak bunu noktalayabiliriz ama buna da gerk yok..ya anlayın savaş bizm için iyi değil arkadşlar..ekonomik kriz,açlıklar,hastalıklar ve ölümler ve en kötüsü çocukların ölümü..:(

  11 Ekim 2012 20:47
  • ozan ;

   BUNLARIN HEPSİ AMERIKANIN OYUNU.AMACLARI İC SAVAS CIKARMAK.TURKIYEYİ BOLMEK.HERSEY AMERIKANIN VE TAYIP ERDOGANIN BASININ ALTINDAN CKIYOR.BU ADAM MEMLEKETIN BASINDA LADIGI SURECE VE BIZ TURK HALKI BU OLANLARA SESSIZ KALDIGIMIZ SURECE INSALLH OLMAZ AMA DAHA COK ISTEMIYECEGIMIZ FELAKETLERLE KARSILACAZ.AMA ALLAHIN İZNİYLE BUGUNLERDE GECECEK.BEN BUNA TUM KALBIMLE INANIYORUM.SURIYE SAVASI TAM ANLAMIYLA BASLARSA O SAATTEN SONRA YAPILACAK TEK SEY KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAVASMAK.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

   11 Ekim 2012 23:25
   • Kurallarla Değil Kurallarınla Yaşa ;

    Ozan kardeşim sana çok hak veriyorum herkese yıllardır aynı şeyi diyorum DİKKATinizi çekerim amerika yıllardır müslüman ülkelere saldırıyor ırak,mısır,cezayir,libya,afganistan peki nasıl ilk önce bir iç savaş taktiğiyle ülkeyi karıştırıp sonra tüm karışıklıklara çözüm getireceğini söyleyerek oraya gidip istediklerini elde ediyorlar İran’da daha yapamadımlar bunu çünkü iran güçlü çıkıştı ama şuan sıra suriyede sonra iran ve türkiye yede sıra gelecek emin olun natoda olmamız bişeyi değiştirmez adamlar şuan bizi kukla gibi oynatıyo Abd türkiyeye istediğini yaptırıyor hava üssü açıyo avrupa birliğine şuna yaparsanız alırız bunu yaparsanız alırız diye istediği yaptırıyor ama yalan bizi siktinsene Avrupa Birliğine almıcaklar neden çünkü biz müslümanız ve ülkemizin savaş gücünede bakmayın uçaklarımız amerikadan geliyor silahlarımız amerikadan geliyor şuan her destek amerikadan bir ülkeye direk savaş açarsan ne pasına olursa olsun sana tam destek karşı koyarlar çünkü kaybedecekleri bişey yoktur ama bir ülkeye destek verip sonra o destekleri geri almaya kalkarsan o zaman o ülke senin olur çünkü sen o ülkeye kaybedecek bir sürü destekte bulunursun bu bir savaş taktiğidir eskileri hatırlayan bilen varsa bunuda bilir şuan amerika desteği çekerse türkiye çok düşer üzerine birde iç savaş çıkartırlarsa türkiyede türkiye aşırı zayıflarki o zaman geleceğimiz iyi olmaz siz türkiye suriye savaşını düşüneceğinize ilerde ne olacaz diye düşünün çünkü emin olun suriyenin işi bitince sıra bize gelecek hem bir savaşa sadece silah gücüyle bakmayın siber güçte çok önemli birde eğer amerika türkiyeye güne gelip savaş açtığında bizi desteklicek kimse kalmamış olacak bana kalırsa ameikan oyuna düşmeyeli ve suriye türkiye arasında gerginlikler düzensin biz müzlümanlar elle elle vermemiz gerekirken bir birimize savaş açmamızın anlamı yok biz biz müslüman kardeşlerimiz bir birmizi desteklemezsek bizi kimse desteklemez unutmayın.

    13 Ekim 2012 22:44
 • Vatan sever berat ;

  savaş çıksınmı çıkmasınmı bilmiyorum ama çıkarsa son damla kanıma kadar savaşırım

  11 Ekim 2012 16:00
  • eray ;

   katılıyorum

   12 Ekim 2012 19:12
 • barkın güney ;

  ARKADAŞLAR MESELE SADECE SURİYE OLSA KEŞKE,ASIL AMAÇ TÜRKİYEYİ İRANLA ÇATIŞTIRMAK BATININ VE ABD NİN GÖZÜ KESMİYOR İRANI.ASIL HEDEF TÜRK VE İRAN DEVLETİNİ ÇÖKERTMEK KONTROL ALTINA ALMAKTIR.BÖYLECE SURİYE İRAN IRAK VE TÜRKİYE DEN KOPARILAN TOPRAKLARLA KÜRDİSTANI RAHAT BİR ŞEKİLDE KURDURMAK.HEE BU OLURMU ELBETTEKİ HİÇBİR ZAMAN OLMAYACAK BUNUN OLMAMASI İÇİN SADECE TSK DEĞİL HEPİMİZ SİLAHLANIR SAVAŞIRIZ…

  11 Ekim 2012 12:18
 • dsa ;

  kapat çeneni yelizmisin nesin

  10 Ekim 2012 19:04
 • bayburlu & izmirli ;

  kanımızın son damlasına kadar şavaşırız bizde iman gücü var suriye duyun lan kimse bu vatanı bölemez bizim topraklarımız satılık değil…

  10 Ekim 2012 17:52
 • sawaşa hayır ne mutlu türküm diyene... ;

  Müslümaı müslümana öldürtmeye calışıyolar tabikisavaş çıkarsa canımızı eririz ama savaşa hayır dielim abd israiln oyunu yapmayalm

  10 Ekim 2012 17:18
 • cem yılmaz ;

  Savaş hiçbir zaman çözüm getirmemiştir. Aksine ülkeyi daha da geriye götürecektir. Bu savaş çığırtkanları bilindiği üzere bi takım localara hizmet vermektedir, toplum ve öncelikle insan olarak bizler sirkelenipkendimize gelmeli ve savaş a hayır demeliyiz.

  10 Ekim 2012 03:20
 • gökhan ;

  savaşdan yana değilim ama savaş çıkasa turkiye kazanır

  09 Ekim 2012 21:15
 • Selin ;

  Gerçekten savaşa gerek yok. Batı oyunları bunlar. Tamam, karşılığımızı verdik onlar daha karşılık vermezlerse bırakalım. Zaten terör diye bir bela başımızda. Batının burayla olan amellerini görün artık. Libya,Mısır, İsrail, Filistin, Suriye.. Bunları karıştırdı. Sıra Türkiye’de. Bu oyuna milletçe gelmemeliyiz. Batı güçlendiğimizi gördüğü için bizi düşürmeye çalışıyor. Savaşa girersek ekonomimiz batar. Türkiye batar. Bence yükselirken düşmeyelim, Batının oyunlarına gelmeyelim. Eğer biz Suriye ile savaşırsak Müslümanlarda ölecek. Fakat bizim derdimiz esadla. Büyük bir savaşa gerek yok. Demokratik yollarla da çözebiliriz.

  09 Ekim 2012 20:54
 • ibrahim ;

  Savaştan korkmayız ama bunu gerside var hea ordan çıkpda savaşlım diyenlere sesleniyorum gerisni biliyromsun sen bunu sen onu vurduğnda oda seni vurack çok istyorsan savaş olunca gidersin tek 1 kişin veye 1 den fazla kişini demesiyle olmuyor bu işler hükmet ne derse o olacktır savşlm dynler cahil bnce bole bi saçmalık olmaz herşey ortada resmen belli yani ne olacağı türkiyede istiyor vurmayı ama biliyorlar ne olacağını admın arksındaki devletleri …

  09 Ekim 2012 14:16
 • 06_baskent ;

  akıllı ol suriye.! Biz tüpün gaz kaçırıp kaçırmadığını çakmakla kontrol eden bir ÜLKEYİZ…!!!

  09 Ekim 2012 09:27
  • ahmet ;

   aynen katılıyorum kardeşim biz türkiye türkiye deyince ilk önce durup düşünün on göre !!!!!!

   11 Ekim 2012 12:49
 • burak ;

  Savaş çıksında ne için kimle savaşalım. Atılan merminin kim tarafından olduğu meçhulken savaşa gidelim diyorsunuz. Orası ortadoğu asırlardır üzerine planların yapıldığı bölge. Siz sanıyor musunz ki, sadece orda Suriye ile savaşalım. Her şeyden önce orası müslüman ülkedir. ABD ye natoya güvenipte mi girelim? Göremiyor musun Ortadoğu’yu nasıl karıştırdıklarını Mısır, Libya, Irak, Suriye sıra kimde bi düşünün. Zaten içinizde terör belası istenen de bu değil mi? Güçsüz bir Türkiye. Gözünüzü açın beyler, tarih okuyun dostunuzu düşmanınızı iyi bilin. Kim kaldı geriye dost Ermenistan mı, Yunaniatan mı, yoksa Bulgaristan mı? Nerde niçin olmak gerktiğini bilin. Ayrıca bilin savaş bir çocuk oyuncagı degil. Sadece okuyun, araştırın.. MALÜM MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKIYOR..

  09 Ekim 2012 04:34
 • haydar ahi ;

  arkadaslar biraz yavas olun!biz suriyeye saldirirken rusya ve cinin armut toplayacagini mi saniyosunuz?ayrica savas meraklisi arkadaslar:galiba iz daha akelik yapmainiz.bunlarin hepsi dis güclerin oyunu. ben bu oyunu 13 ay önce cözdüm.3 ekim 2012 tarihinde ülkemizde ic savas tohumlarinin atilacagini 2011 yilinin eylül ayinda yazdim.

  09 Ekim 2012 02:36
 • Yiğidolar ;

  ARKADAŞLARIM BU BİR İSRAİL VE AMERİKA OYUNUDUR BAKINIZ ŞÖYLE BİR DÜŞÜNÜN PARALARINI YATIRAN BAŞBAKAN ÇOCUKLARI MİLLET VEKİLİ ÇOCUKLARI ZENGİN ZÜMRA ÇOCUKLARINI ASKERDEN MUAF ETTİLER ŞİMDİ SIRADA GARİBANIN EVLADINI SAVAŞ BAHANESİ İLE KIRDIRACAKLAR BUNU ANLAMAMAK İÇİN APTAL OLMANIZ LAZIM NEDEN BUNU GÖRMÜYORSUNUZ AKILLI OLUN

  08 Ekim 2012 20:44
 • ömer ;

  slm halen cahilliyeti yaşayan insanlar sizdeki bu düşüncelerin hiç birine katılmıyorum ve allahın izniyle savaş olmuyacak şayet savaş cıkar sada savaşacağmız insanlar kim ha size söylüyorum kim onlar ordaki insanlar hepsi müslüman müslüman müslümanı vurur mu hiç biz müslüman olarak bunu yaparsak allha inancı olmuyanlar ne yapar ha unutmayın ırak savaşını ırtaklı annelerimize bacılarımıza kanı beş para etmez cehennemle mükaftalanan itler kocalarının gözü önün de tecavüz etti tabi sizin gibi oratlıgı karıştıran insanlar bunu düşünmz inşallha savaş cıkmaz

  08 Ekim 2012 20:34
 • mehmet ;

  türkiye 7/24 hazırdır saldırmaya suriye 2 gün içinde içinde güvenlik güçlerinin elinde olur vee ben bundan adım gibi eminim savaştanda aslave asla korkmuyorum vatan sagolsun

  08 Ekim 2012 20:32
 • Yiğidolar ;

  SAVAŞACAKTIK İSRAİL YARDIM GEMİSİNİ BASIP 12 VATANDAŞIMIZI ŞEHİT EDERKEN NEDEN SUSTUNUZ BU ŞEKİLDE SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPILMADI ŞİMDİ 5 KİŞİ ÖLMÜŞ ÇIĞIRTKANLIK YAPIYORSUNUZ BU İSRAİL VE AMERİKANIN BİR OYUNU BİZİ SAVAŞA SOKUP KENARDAN İZLEYECEK GÜÇSÜZLEŞİNCE DE ONLAR TEPEMİZE ÇÖKECEK AKILLI OLUN NE SAVAŞI

  08 Ekim 2012 20:30
 • apo ;

  savaş çıksın o şerefsiz esad yok olsun inşalah

  08 Ekim 2012 20:29
 • Yiğidolar ;

  Ne savaşı kardeşim savaşta garibanın evladından başka kim telef olacak meraklılarsa millet vekilleri kendi çocuklarını göndersinler savaşa sonra bizim evlatlarımız gitsin sınıra yığınak yapıp beklemek en güzeli SAVAŞMAYI ÇOK SEVİYOLARSA SAYIN BAŞBAKAN ÖNCE VE MİLLET VEKİLLERİ ÖNDE GİTSİN BİZDE PEŞLERİNDEN GİDELİM TABİ SIKIYOSA

  08 Ekim 2012 20:26
 • halil ;

  savaş cıkar mı bil miyorum ama askerliğim ğeliyo savaş cıkarsa kanımın son damlasına kadar savaşırım türkiyem icin

  08 Ekim 2012 19:35
  • vay vayy ;

   iyi ozaman hemen git askerlik şubesine erkenden.

   14 Ekim 2012 13:55
 • REİS ;

  KESİNLİKLE TÜRKİ SURİYEYİ SİKMELİ BU İŞLER SAVAŞLA ÇÖZÜMLENİR SVAŞIN ÇIKMASINA AM DELİĞİ İLE GÖT DELİĞİ ARASINDAKİ MESAFE KADAR ZAMAN KALDI AMINA GOYAM

  08 Ekim 2012 17:25
 • sex manyağı ;

  arkadaşlar abdye güvenmiyelim o savaş çıksın istiyor ve savaş çıkınca geri çekilicek abd nin oyununa kanmayın başbakanım lütfen duyun sesimi osmanlının kemikleri sızlar türkiyeyi ele geçirmesinler

  08 Ekim 2012 16:38
 • bünyamin ;

  türkiiye suriyeyi bitirecektir allahın izniyle ama üzülüyorumki saş etmeyen askerlerimiz vatandaşlarımız şehit olacak inşalllah savvaş çıkmaz

  08 Ekim 2012 16:36
 • Onur ;

  BENİM ASKERLİK YAKLAŞDI SAVAŞA DENK GELİRSEK YARA YEDİK İNŞ SAVAŞ ÇIKMAZ

  08 Ekim 2012 05:17
  • eray ;

   savaşmaktan korkuyorsan hiç gitme askere

   08 Ekim 2012 16:42
 • cihan ;

  Asal as Helal olsun kardeşim eline ağzına yürene salık

  08 Ekim 2012 05:15
  • YABAN ;

   Sen ne kadar enteresan fikirli, ne kadar haysiyetsiz, ne kadar arsız, ne kadar namussuz bir insansın ki böyle bir yorum yaptın. ALLAH cezanı versin. Aklına fikrine tüküreyim… Biz, burada adam akıllı bir konu üzerinde konuşurken; senin aklına gelen saçmalıklara bak… SENİ ŞİDDETLE KINIYORUM! VE ALLAH’A HAVALE EDİYORUM.

   13 Ekim 2012 21:31
 • asal as ;

  Savaş çıkması çok iyi olur işsizlik artdı.türkiyenin nufusu azalırsa,her yer iş her yer kadın olacak

  08 Ekim 2012 05:12
  • esmerke ;

   ne diyon sen ya…

   08 Ekim 2012 22:50
  • ibrahim mavi ;

   senin annen ve bacın ortada kalırda elalemin malı olursa bu isteğini tekrar düşünürsün allah senin belanı versin birton küfür yazım ama onaylanmaz biliyorum o yüzden bun u küfürsüz yazdım allah seni bildiği gibi yapsın

   09 Ekim 2012 13:15
 • Fatih ;

  E peki savas cikmasin diyen arkadaslar size soyle bi soru soralim bu dusurulen ucagimiz in icin debizim kardesimizbir ananin evladi degilmiydi veya degiller miydi bunlarin colugu cocuguanasi babasi beklemiyolar iydi evlatlarini bakin hak ve adalet bu dunyada veya bir sonraki gercekci dunya da da olsa allah u taala dan baska hic kimse kimsenin canini almaya hakki yoktur ve kendi canina bile olsa onu yaratan verdi yaratan (allah) alir kimse istemez savas ciksin ama soyle bi dusunun biz ne kadar sustukca ustumuze geliyorlar ve hic kimse kimsenin dini hakinda yorum yapmasin siz kimsiniz de rabimin isine karisiyonuzi ne verirse vermese de sukur edip allah kerim dir deyip cekiliriz koseye ve turkiye islam ulkesi demeyen arkadaslarada iki cift lafim. Olacak rabim herkesi herkesin kendi ameleri yani isledigi suclariyla yargilanacakyani bi neviher koyun kendi bacagi dan asilacak o yuzden derdi sizi almasin haktan yaratandan (Allah c.c. ) dan hayirlisi ni isteyin her iki tarafa da neyse hayirlisi o olsun o

  08 Ekim 2012 02:19
  • Yiğidolar ;

   konuşmandan ne mal olduğun belli sen hiç yazma daha iyi pis adam önce yazmayı öğren ağzından lağam akıyor

   08 Ekim 2012 20:21
   • Yiğidolar ;

    sayın reis efendi önce adam gibi kelimeler yaz terbiyesiz adam burası bir paylaşım sitesi senin küfürlerini buradaki arkadaşlar okuyor başka kimse değil dengesiz REİS

    08 Ekim 2012 20:24
 • Fatih ;

  Soze soyle baslamak istiyorum ben belcika da yasiyorum ama bundan yaklasik alti sene once veya yedi belcika dogumlu olmama ragmen ve askeri mecburiyetim olmadan askerligimi babalar gibi her annanin dogurdu her baba yigit gibi 3ay isparta egirdir de acemi birliginde ve sonrasi dagitim da yer belirlemelerde 11ay bayburt da yaptim bu vatan bu bayragin sen ne anlama geldigini anlamasin emre bayragimizin kani mehmetcik kani ay ve hilal de sana cabasi sen turk olmaya laik degilsin sen kesin pkk li sin bu milletin anasi babasi sokakta bacilarimiz annalarimiz babalarimiz butun halkimiz disarda namuslu haysiyetli namusuyla gezebiliyorsa bunu biz vatana millete bilasa mehmetcige borcluyus kitapsiz savas sa savas serefsiz olmekten se serefimle savasip olurum daha iyi vatan vatan toprak altinda yatan dir unutma emre seni aldatan her zaman seytan allah kazamizi nubarek annalarimiza sabir eger de bu savas ta sehit kardeslerimiz de olursa mekanlari cennet dir yuce rabim sabir ve annalarina kuvet versin cunku askerligi yapan bilir ben ve benim gibi cok arkadaslar cani gibi sevdigi atkadaslarini kaybetmistir bu bayrak icin bu bayrak bu turk askeri bu mehmetcik oldukca bu bayragi indirebilene ask olsun ne MUTLU TURKUM DİYENE can feda bu topraklara bu insana bu vatana selam lar tum turk insanina belcika dan 82/2 tertip komando fatih

  08 Ekim 2012 01:54
 • Fatih ;

  Soze soyle baslamak istiyorum ben belcika da yasiyorum ama bundan yaklasik alti sene once veya yedi belcika dogumlu olmama ragmen ve askeri mecburiyetim olmadan askerligimi babalar gibi her annanin dogurdu her baba yigit gibi 3ay isparta egirdir de acemi birliginde ve sonrasi dagitim da yer belirlemelerde 11ay bayburt da yaptim bu vatan bu bayragin sen ne anlama geldigini anlamasin emre pici bayragimizin kani mehmetcik kani ay ve hilal de sana cabasi sen turk olmaya laik degilsin sen kesin pkk li sin bu milerin anasi babasi sikakta bacilarimiz annalarimiz babalarimiz butun halkimiz disarda namuslu haysiyetli namusuyla gezebiliyorsa bunu biz vatana millete bilasa mahmetvige borcluyus kitapsiz savas sa savas serefsiz olmekten se serefimle savasip olurum daha iyi vatan vatan toprak altinda yatan dir unutma emre seni aldatan her zaman seytan allah kazamizi nubarek annalarimiza sabir eger de bu savs ta sehit kardeslerimiz de olursa mekanlari cennet dir yuce rabim sabir ve annalarina kuvet versin cunku askerligi yapan bilir ben ve benim gibi cok arkadaslar cani gibi sevdigi atkadaslarini kaybetmistir bu bayrak icin bu bayrak bu turk askeri bu mehmetcik oldukca bu bayragi indirebilene ask olsun ne MUTLU TURKUM DİYENE can feda bu topraklara bu insana bu vatana selam lar tum turk insanina belcika dan 82/2 tertip komando fatih

  08 Ekim 2012 01:45
 • Sertac ;

  arkadaşlar benürtüm ama türkiyem canım türkiyem için vatanım için gerekirse canımı bile veririm kanımın sondamlasına kadarda savunurum devletimiz ne karar werirsese dayma arkasındayım ALLAH her zaman yanımızda bol bol dua edin bol bol e kadar duaa okadar bereket ….

  08 Ekim 2012 00:40
 • Burak ;

  bence girelim savaşa artık ne olacaksa olsun böyle seslenmeden yaşayacağımıza adamca savaşıp ölelim ne olacaksa olsun diyorum ben bizim ecdadımız osmanlı herkesin savaşa korkmadan gireceğine eminim biz kimsenin emri altında yaşamadık yaşamayacağızda inş

  07 Ekim 2012 23:57
 • Gurbetci turk ;

  Bu savas varsa vatnmz icin herseyi yaparz nerde olursak olalim bizzz alicaz gerekeni yapicaz suriye hak ettii …

  07 Ekim 2012 23:27
 • hasan ;

  galiba hak yerini buluyor suriye 100 yıl önce osmanlı egemenliği altındaidi coniler türlü oyunlarla suriyeyi bizden düşürdüler şimdi baktılar suriye moskofun oyuncağı oldu şimdi coniler yeniden devreye girerek moskoftan kurtarıp bize geri vermeye çalışıyorlar ulan uyanık coni mehmetcik oraya girerse daha çıkarmı nasıl kıprıstan çıkarabildinizmi maraşı alsanız yetiyor ama zırnık alamadınız alamazsınızda gene aldanacaksınız

  07 Ekim 2012 23:03
 • bir türk ;

  ben hatayda merkezde yaşıyorum benim burada ne korkular çektiğimi bilemezsiniz ailem herkez burada savaşmak fikri güzel ama ya sonuçları işte bunu düşünemiyorum o yüzden devletimizin en doğru kararı vereceğinden eminim…

  07 Ekim 2012 18:58
  • türkiye ;

   süriye türkiye karşısında hıc sanşıyok arkadaslar

   11 Ekim 2012 21:12
 • emre ;

  türkiye bir islam ülkesi değil ki askerleriniz şehit olsn kerhanelerden para kazanan bir ülkenin islamla alakası olamaz boşuna suriyeye girip masum insanların çoçuklarını öldürtmesnlr yiyosa tezkereye oy veren siyasiler çoçuklarını göndersnler fakir fukaranın çoçuğunu değil hatta vatanı çok seviyorlarsa alsınlar silahları onlarda gitsnler….

  07 Ekim 2012 18:32
  • hasan erdoğan ;

   emre kardeş türkiye islamın beşiğidir dünyadaki müslümanların en has ı türkiyede yaşar sen bunu daha öğrenemedi isen bundan intibaren öğrenemezsin türkiyede iki tane islam düşmanı çıkmış diye ulemayı kafir ilan edemezsin bu biiiir ikiii bir orduda allahın sevdiği bir nefer var ise tüm ordu allh ın koruması altındadır içinde inançsız komutanlar bile olsa o sevdiği kulun yüzü gözü hürmetine allah tarafından himaye edilir bunuda öğren

   07 Ekim 2012 22:18
 • asker yareni ;

  Geneliniz sawaş çıksın diyip duruyorsunuz tamam sawaş çıktı we kaybettik diyelim o zaman noLucak ? kaç şehit annesinin canı yanıcak kaç bebek babasız yurtsuz kalıcak ? ekonomi yönünden her yönden çöküş yaşıcaz. herşeyi ince ayrıntısına kadar düşünün sawaşalım demekle olmuyo bu işler pozitif düşünmek kazandığımızı düşünmek iyi güzelde bazen negatifide düşünmek lazım çocuk oyuncağı deil bu işler

  07 Ekim 2012 18:27
 • mustafa ;

  eyy türkiye ne duruyon hadi savaşa hazırız biz ülkemiz için kan vermeye hazırız müslüman kardeşlerimiz için savaşa

  07 Ekim 2012 17:51
 • savaş karşıtı ;

  sizi gidi beyinsizler ordusu savaş çıkmasını isteyenler 1 canı oldugunu biliyormu? Allah neden türklere yardım eder? karşı tarafın askeri Allahsızmı hmm? nekadar çoban varsa gelmiş okumus bu yazıları bide yorum yazmış altına iyi savaş cıkarsa oy verdiginiz kişilerin cıkarını korumak için baltayla çakıyla gidersiniz savaşa ben gitmiycem ben sadece kendimi savunucam salaklar sizi hadi kapın kazmanızı küreginizi gidin silin suriyeyi haritadan

  07 Ekim 2012 17:42
 • savaş ;

  allah yardım ederse suriyeyi haritadan sileriz bence abdye güvenmeyelim onlar bizim güçlü bir ülke olmamızı istemiyorlar tuzağa çekmek istiyorlar onların yüzünü güldürmüyelim lütfen

  07 Ekim 2012 15:51
 • Türkiye'm ;

  savaş istemiyoruz diyenler o kadar kişinin kanı yerde kalsın öylemi istiyosunuz bnde istemezdim olmasını ama uçağımızı düşürdüler insanlarımızı öldürdüler yanlarına kalamaz gerekirse küreğimizi baltamızı alır savaşmaya gideriz biz güçlü bir ülkeyiz allah askerlerimizin yardımcısı olsun eger karsılık vermeseydik korktuğumu sanarlardı allaha dua edelim kabul eder inşallah <3

  07 Ekim 2012 14:57
 • abdullah ;

  unutmayın ki yerlerin ve göklerin ordusu allah a aittir ve allah ta türkiyenin yanında dır yani zafer bizim kimse allah a karşı zafer kazanamaz.

  07 Ekim 2012 13:50
  • Deccal ;

   Sen peygamber misin ki allah bizimle diyorsun türkiye islam devletimi bre zındık

   07 Ekim 2012 17:39
   • ydoay ;

    türkiye islam devleti değilmi sen neye inanıyorsun putlaramı sorsak müslümanım dersin sence değilmi gürül gürül ezanları duymuyormusun

    08 Ekim 2012 16:15
   • Bordo Bereli ;

    Allah Biz müslümanları herzaman korumuş ve yüce sıfatlarla nitelendirmiştir. Bizler Müslümanız ezanımıza saygı duyan peygamber efendimizin adı geçtiğinde sallallahu aleyhi vessellem diyen insanlarız bizler Putlara tapmıyoruz Tabiki türkiye islam devletidir. Ve En güçlüsü..

    09 Ekim 2012 13:31
 • murat çayğaracı ;

  bizim suriyeye girmemiz lazım ancak girmeden önce orda halk içinde alt yapıyı iyi hazırlayarak müslüman suriyeli veya savaşla hiçbir alakası olmayan gayrımüslimlerinde zarar görmelerini engellemek gerekir biz türkler tarihte çok nadirdir ezilmişlik göstermek türk dedinmi bi düşüneceksin çünkü çine çin seddi bizansa hısarları yaptıran türktür kendine gel ey esed

  07 Ekim 2012 11:02
 • Hasan ;

  Hiç Kimse Hiç bir Ülkeden Çekinmesin Güçlü Bir ORDUMUZ Var Suriyenin Arkasında Duranlar Suriyeyi Vurdumuzda Kaybolcaktır. Okadar Basit değil Bu İşler. Ama 2023 Hedefimiz Zora girer O olur Sadece Büyüme Yavaşlar İthalat İhracat Durur Ülke Ekonomisi Donar Biz Bir Askeri Şehit Oldu Diye Yakın Menemeni Diyen MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ün Askerleriyiz Bu Vatan Bize Emanet Ve Ona Sahip ÇIkacağız. ALLAH’IN izniylede alnımızın Akıylada Ülkemiz Huzura Erecek Bu sayede pkk Terörüde Durma Noktasına Gelecek Allah YArve YArdımcmız Olsun Analarımızın Duaları Yüce Türk Milletinin Duaları Bİzimle Ordumuzla Olsun.

  07 Ekim 2012 08:48
 • Tevfik Gunes ;

  Ben Avusruralya’da dogup buyudum Askerligimi bedelli yaptim teskeremi aldim. Eger savas cikarsa ana vatanim turkiye icin sehit olmaya hazirim cunki bu vatan icin milyonlarca sehit verdik onlarin kani yerde birakmam, bu vatani korumak boynumuzun borcu olmali. israil illetinin (zionistlerin) ve onlara yardim edenin sonu bu zamanda Allah’in izni ile bizim elimizden sona erer insallah. Gecmisdeki sehitlerin intikamini biz aliriz inshallah, Allah bize mazlmu korumak icin guc kuvvet verir insallah, Gazaimiz mubarek, alnimiz ak, gonlumuz pak olsun. Sehitler olmez vatan bolunmez…

  07 Ekim 2012 08:25
 • ömer ;

  Abilerim kimse farkında değil mi ? Sizce bu ”Gazete sitesi” neden askeri güçleri kıyaslar gibi rakamlara dökmüş ?? Nedenini söyleyeyim : Çünkü amaçları milletimizi kışkırtmak !! O kıyaslamayı okumadan önce eminim ki kimse acaba fark ne kadar dememiştir okuduktan sonra hemen savaşalım demek kolay !! Propagandalara gelmeyelim çok şükür devletimiz gerekli kararları atabilecek yetkinliğe sahip !!

  07 Ekim 2012 02:25
 • Osmanlı torunu ;

  Suriye iran veya rusya bunlar türkiye için hiç sayılabilir ama unutmayın ki kurulma aşamasında olan bir kürt devleti var ve bu eninde sonunda olacak ya israilin desteği ile yada türkiyenin suriyeye girerek terörist sayısını artırmasıyla evet yakarız yıkarız diyenler siz asker misiniz acaba yoksa evde gotunuzun üstünde oturarak mı yazıyorsunuz yazık size ya düşünmüyorsunuz yıllardır yok sayılan kürt kurtuluş savaşında siz yoktunuz pis kürtler biz vardık hepimiz türküz dediğiniz kürt milleti artık sizinle değil siz suriyeyi feth edersiniz doğu elden gider bir anda ne diyim size sizi ne mutlu türküm gibi faşist bir sözünüzle bırakıyorum zalimden yana olacağıma yahudiden yana olurum küfür edecek olabilir unutmasın ki söz sahibinindir…

  07 Ekim 2012 00:50
  • aSLanTürK ;

   Senin Osmanlı torunuyla Ne Alakan Var Osmanlı Torunu Yazmıssın Sen Bölücünün Tekisin Osmanlının Açılımını daha bilmiyorsun Osmanlı Türk Kürt Laz Çerkez Dil Dil Irk Yapmadan Herkesi Bir Çatı Altında Yaşatan Bir Devlettir Sende Utanmadan Osmanlı Torunu Yazmıssın Pis Kürtler Yazmıssın Sen Osmanlı Torunu değiL arsız Bir Bölücüsün Osmanlının adını Lekeleme Bu Sekilde kansız Geçmişini Bilmeyen Bir Hiçsin Yahudi Köpeği Olursun Tasmanı Takar Ortalıkda Köpek gibi Havlarsın Yapabilcen Sey Budur Ortalıgı Karıstırmak amaki Herkes senin gibi Kuş Beyinli değiL Osmanlı torunu Ünvanını Taşıyan Müslümanlıga Hizmet edendir Kürt Türk Kardeşin Arasındaki Bölünmez Bağıdır Bu Değerlerin 3.de 1ri Sende gözükmedi …

   07 Ekim 2012 12:00
  • Yiğidolar ;

   OSMANLI TORUNU BANA BAK SEN İSRAİL UŞAĞI OLMUŞSUN ONLAR BU DÜNYADA FİTNEDEN YANA ÇALIŞAN ALLAH’IN LANETLEDİĞİ BİR MİLLETTİR SEN DE ONLARIN HİZMETÇİSİ OLMUŞSUN ÇÜNKÜ EKMEK YEDİĞİN TOPRAKLARA İHANET EDEN İNSAN ŞEREFSİZ VE NAMUSSUZDUR ONLAR SENİN KÜRT DEVLETİ KURMANI DEĞİL BÖLÜCÜLÜK ÇIKARMAK SURETİ İLE BİZLERİ BİR BİRİMİZDEN AYRIŞTIRMA PLANLARIN DALAR AMA SEN VE SENİN GİBİ KÖRLERİN BUNU GÖRMESİ İMKANSIZ

   08 Ekim 2012 20:55
 • belkide SEN ;

  bayragı bayrak yapan üstündeki kandır.toprak eger ugrunda ölen varsa VATANDIR…OYUN DEGİL UCAGIMIZ DÜŞÜRÜLDÜ AKCAKALEYE BONBA ATILDI daha ne olacak israile ses cıkarma suriye ses cıkarma bir avuc ermeni bozmalarına pkk göz yum eeee nerde vatan biz osmanlıyız gardaşlar dünyayı titrettik iki cakalamı boyun egecezz ben hazrım ikide kıanalı kuzum var feda olsun helel olsun kanımız V A T A N A

  07 Ekim 2012 00:53
  • kudretli ;

   Helal olsun kardeşim aynı fikirdeyim,fazla söze ne hacet….

   07 Ekim 2012 11:19
 • irfan ;

  ya biraz akıl suriyenin arkasında suriye icin canını vercek kimse yok herkesi öldürdüler bir tek askerleri var ee onlarıda her türlü s*ker*z türkiye icin canını vercek 75 milyon insan var bunu unutmayın beyler ve hanımlar

  07 Ekim 2012 00:25
  • gurbet ;

   savaş istemiyoruz!!!

   07 Ekim 2012 01:09
  • ali ;

   75 milyonun 40 milyonu kürt unutma irfan :D herkes sen ben gibi değil : )

   07 Ekim 2012 20:14
   • zaman ;

    75 milyonun 40 milyonu kürt mü ufak atta civcivler yeşin yeryüzündeki kürtlerin sayısından bahsediyor olmalısın türkiyede 17.5 milyon kürt var resmi kaynaklara göre

    07 Ekim 2012 21:27
   • hasan erdoğan ;

    ali bey 75 milyonun 40 milyonu kürt ise kürtler daha ne özgürlüğü istiyorlar azınlıkta olan türkler oluyor o zaman bizim özgürlük istememiz gerekir yazık bize kürtleri kardeşimiz olarak bağrımıza basıyoruz onlar için ruslara ermenilere karşı 100 binlerce şehit verdik allahuekber dağlarında 92 bin askerimizi dondurarak şehit verdik senin konuştuğun lafada bak 40 milyon kürt var biz sizinle savaşta birlik olmayız diyorsun çok ilginç bir söz biz kürtler için ölmeye hazırız inanıyorumki onlarında en az yarıdan fazlası bu vatan için tıpkı istiklal savaşında olduğu gibi bu günde seve seve şehit olmaya hazırdır bizim ilkemizde 18 milyon cıvarında kürt kardeşimiz ver bunların sadece 5 milyonu senin gibi düşünen ler bunu hesaplamak çok kolay BDP ye çıkan oy sayısından bellidir sağda solda hesap aramaya gerek yok ayrılıkçı kürtler % 6 sadece eğer % 10 bile olsalardı BDP li çakallar bağımsız olarak meclise girmeyi denemezler parti olarak girerlerdi bundan anlayamıyormusun sen kürt nufusunu 45 milyon seçmenin yüzde 10 u 4 buçuk milyon yapar sen 40 milyondan bahsediyorsun apo tüm çabalamasına rağmen 4 buçuk milyon seçmen bulup partisini meclise sokamıyor bağımsız vekil sokuyorlar

    07 Ekim 2012 22:53
    • Cakallarmi? ;

     Hasan bey, ilk cümlelerinizi okurken akilli birsey yaziyorsunuz sandim. ama siz türkü kürdü zaten sözlerinizin arasinda bölmüşsünüz. cok Çelişkili. Senin yüzünden daha çok Kürt-Milliyetçisi dogar. Bu ülkede kimse çakal degil.

     14 Ekim 2012 14:09
 • emir ;

  sureyeyle savaş olmasın olursa amd tepemize biner onlarada bizede allah tüm askerlerin yolunu açık etsin

  06 Ekim 2012 23:05
 • tunahan ;

  ya erken yada geç bu toprağın borcunu ödicez kanımızı seve seve veririz vatan için ama herşey kışkırtma rusya suriyeye sattığı silahların parasını ve boğazın osmanlıda olduğu gibi hala peşinde ama bizim atalarımızın kanı bizdede mevzut allah takva yolundan gidenin yanınndadır şehitlik bizde makmdır kanımızın her damlası feda lsun

  06 Ekim 2012 22:52
 • kereb ;

  türkiye degil ben çorumluyum sade corumu getirsek suriyeyide fet ederiz millet kasınıyor

  06 Ekim 2012 22:11
 • tuna ;

  suriye kendisine çok güveni arakasında rusya ve iran var diye ama bir kaç mualifle baş edemiyor

  06 Ekim 2012 21:31
 • cuneyt ;

  oynanan oyunlara alet oluyoruz sankı bır cocuk gıbıyız bu kadar cabuk kandıgımıza ınanamıyorum bu ısten sıyrılamayacak pek cok sıyasetcı var bu ulkede sonunuz kotu olacak sızın dunyada kacacak delık bulamayacaksınız neden mı dunyanın her yerınde turk var ve vatanı ıcın canını vermeyene de turk denmez bunu hesaba bıle alamayan sıyasıler bu ulkeyı yonetmekte ve buna ınanan bır suru koyun var bu ulkede

  06 Ekim 2012 20:55
 • emrah ;

  amerikaya sokayim

  06 Ekim 2012 20:05
 • musti ;

  kaç şehit gelir şehit analarına yazık

  06 Ekim 2012 19:20
 • urfalı halil ;

  Ben Diom Canım türkiyem Öldürür Suriyeyi
  Suriye En fazla yapacagı kaçmaak şeydir

  06 Ekim 2012 17:36
 • bekir ;

  suriye için hava hoş çünkü zaten orda iç savaş war ama türkiye hem ekonomiden düşer hemde onarım ağır olur türkiye suriyeyi sikerde rusya.çin suriyeni arkasında ama türkiye nato ülkesi old.için amerika belçika vb.ülkerde nato old. için türkiyeye destek verir yani türkiye savaşı kazanır kendizi yormayın

  06 Ekim 2012 17:22
 • ertaç ;

  anlaşıldı esad kafayı yemiş.

  06 Ekim 2012 16:40
 • kadir serttaş ;

  ben 15 yaşındayım gerekirse tüm içtenliğimle söylüyorum ki bende giderim çatışmaya fakat gerek yok akan kanlara abd7nın oyununa gelmeyelim
  ALLAH askerimizin yardımcısı olsun

  06 Ekim 2012 15:52
  • kubila taşçı ;

   türkiyeyi korun akçekale

   08 Ekim 2012 15:16
 • ishak ;

  arkadaşlar bu arada şunuda belirteyim biz daha PKK o donsuz silah parası alamayan PKK ya 100 lerce şehit verioruz Başka bir ülkeyle savaşa girdimizde 1000 lerce askerimizin ölmesi içten bile değil tabiki karşılık verilsin ama savaş neticesinde karşılık kesinlikle verilmesi kötü olur çok sayıda askerimiz ölebilir onların analarınıda düşünmek gerekir şimdi siz düşünüyormusunuz ki o bölgede görev yapan askerlerin ailelerinin durumu bunlarıda düşünmek lazım

  06 Ekim 2012 14:57
 • ishak ;

  rusya çin amerika çıkarları için her şeyi yapar bu dorultuda ilerlemesi lazım türkiyenin ama Nato ya üye olmamızda bizim için bir + Onuda unutmayalım amerikanın çıkarları şuanda Türkiye yönünde ama hiç belli olmaz Türkiyeyi savaşa sokupda türkiye savaşdan büyük zarar görmesi halinde destek vermeyip hatta suriyeyi bile destekleyebilirler.

  06 Ekim 2012 14:52
 • furkan ;

  o kadar cahilsiniz ki .bunların hepsi amerikanın oyunu diyen yok savaşmayalım diyen gençler yaşlılar Cihad nerde kaldı ? Allah için Rabbim için can vermek boynumuzun borcu oradaki müslüman kardeşlerimizin rahatını sağlamak boynumuzun borcu Hamdolsun ki Esadı düşürecekler buna bütün gönlümle inanıyorum. ki bize vazife Düşerse sonuna kadar Giderim kalbimdeki iman sevgisiyle. Savaş çıkmasın diyen herkes şuna inanıyorum ki korktukları için çıkmasın diyorlar. eğer çıkarsa Savaş kanımın Son damlasına kadar vatanıma helal olsun !. <<<<<<<< tebrikler

  06 Ekim 2012 14:49
  • vay bee ;

   kendi yazdigini tebrik etmiş.

   vatandaş senin anlamadigin nokta savaştan kimsenin galip çikmayacagı

   14 Ekim 2012 14:17
 • İbrahim ;

  inşallah savş olmas olrsada türkiye oyuna geitrcekler zaten belli amerika çıkıyor ordan konuşuyor türkiyeyi sonuna kadr destkliyoruz savş olncada geri çekileck aralar kızışack bu sefer oda gireck bize rusyada inşşallah olmaz allahın iznyle

  06 Ekim 2012 14:24
 • sadık ;

  arkadaşlar biz suriye savaşını kazanacağız ordumuz çok zayıflayacak ciddi kayıplar vereceğiz daha sonra başta amerika olmak üzere avrupa birliği birleşecek üzerimize gelecek türkiyeyi bölmeye çalışacak türkiyede 1.dünya savaşı gibi toprak kaybedecek yakında 3. dünya savaşı çıkacak. kimse iradesini kaybetmesin birbirimize destek vermeli ve bu oyunu bozmamız lazım

  06 Ekim 2012 13:02
 • sadık ;

  suriye savaşı kazanıldığında suriye türkiye toprakları altınamı girecek???

  06 Ekim 2012 12:54
  • Bordo Bereli ;

   Evet Suriye savaşı kazanıldığı zaman türkiyenin oraya kurulma imkanı büyüyor ve toprak alanımız oldukça gelişmiş oluyor fakat bunu çekemeyen çok ülke olucaktır ki türkiyenin verdiği kayıplarla destek bulup türkiyeye savaş açma olanağı çok yüksek Rabb Bizimle biz müslümanların yanında korku olmasın savaştan neden çekinir korkar bu millet ben anlam veremiyorum osmanlımızında 1canı yokmuydu şuan esir altında değilsek ülkemiz gelişmişse osmanlımızın sayesinde biz osmanlı torunuyuz aynı kanı taşıyoruz gerekirse ölürüm ve türkiyede emin olunki kadınlarda savaşa hazırlar onlarda savaşırlar biz böyle bir milletiz o yüzden kimse korkmasın Savaşa gerekirse EVET…

   09 Ekim 2012 13:48
 • serkan ;

  suriye artık haddini cok astı müslüman müslümanın cocuguna bunu yapmaz günahsız insanlar feci şekilde can veriyor teror orgutu destekliyo terorden en fazla canı yanan süpesiz ki türkiye o yuzden silinsede suriye gozumde degil düşmanımın dostu düşmanımdır kimsenin kanı bosuna akmıyor

  06 Ekim 2012 12:52
 • Cengiz KURT ;

  Arkdaşlar , Herkez gibi bende savaş çıksın kan dökülsün istemem . ama şu durumda savaşmak en iyisi . ama nasıl savaşıcaz ? . Ben Ülkemızın sınırları daha fazla tehdit içersine girmedği sürece savaşmayı istemıyorum . Ne zaman topragımıza adım atarsalar attıkları adımı bozarız anında ! . Bu çıkan olaylar benım gorusumde %90 büyük Orta doğu projesinin bir parçası . ama illakı dıs güçlere taviz vermemek için savaşmıcaz diye bi kuralda yok . Mavi marmara olayında Bütün dünya çok korktu ve helan korkuyor . Türkiye israil ile savaşırmı diye korkutlar . Eğer Türkiye israil ile savaşırsa Bütün Orta doğu Türkiyenın yanında yer alıcak . İran İsraili tam ortasından vurucaktı . Buda avrupalı devletlerın ve Amerıkanın işine gelmezdi tabiki . Ama şunu unutmayalım Bize kım el kaldırırsa onun elını indirmeyide bilicez . Bunlar bir Amerikan avrupa yada israil oyunuda olsa . Biz direne direne herkezın oyununu bozacağız . Bu milleti Çanakkalede Tüm dunya bitiremedı . Bu millet Kurtuluş savasında Kımseye boyun eğmedi . Şunu bilsinler ARAPLAR , KÜRTLER , ERMENİLER , AZINLIKLAR VE Tüm Dünya . TÜRKLER 2 KEZ DÜNYAYA HÜKMEDECEKTİR . 1 inci oldu Atalarım Osmanlıyla . Korkuyorlar biliyorum ondan bu oyunlar . Gazamız Mubarek olsun Arkdaşlar .

  06 Ekim 2012 12:41
 • ali ;

  hayırlısı neyse öyle olsun ALLAH askerimizin yardımcısı olsun

  06 Ekim 2012 12:23
 • memo ;

  inşallah savaş cıkmaz süriye bişi değilde ama amerikanın oynu kötu olur inşllah olmaz savaş

  06 Ekim 2012 12:18
 • isimsiz ;

  Saçmalamayın, savaş çıkarsa Rusya Suriye’ye, Amerika’da Türkiye’ye. Savaşı biz kazanacağız da, kazansak bile ne Suriye ne Türkiye kar eder. Kar edenler silahı satanlar olur. Bu kadar açık. tam tersine ekonomi muazzam derecede düşer(2 ülkeninde)

  06 Ekim 2012 11:51
 • derya altun ;

  savaş başıma gelmesinden korktuğum en kötü şey! korkuyorum… kendim için insanlarım için babasız annesiz kalacak çocuklar ailesini kaybedecek insanlar için. dökülen her gözyaşı korkan her kalp için ben şimdiden daha daha daha da fazla korkuyorum… ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN… devletimize güveniyorum ama bir tane bile ölümü kabul edemiyorum!…

  06 Ekim 2012 11:17
 • serkan ;

  Bence savaş çıksın suriyeyi silelim haritadan

  06 Ekim 2012 09:57
  • mustafa ;

   serkan arkadaşım zaten amerikanın BOP prajesi böyle. sen suriyeyi haritadan sil onlarda türkiyeyi silecek haritadan. bunu üşünemiyormusunuz. inşallah savaş çıkmaz.

   06 Ekim 2012 10:26
  • emrah ;

   suruyenin gücü yetmez türkiye güclü orduyuz cok güclüyüz benim sefer birligim var cıksın giderim savaşa

   06 Ekim 2012 12:22
  • Emre ;

   arkadaslar Normalde Aralıkta Abd Arkamızda Olarak Surıyeye Saldıracaktık Butun DUnya Rusya Harıc Onay verıyor Sorun Yok

   06 Ekim 2012 13:34
 • kadriye ;

  savaş olmaz ınsallah

  06 Ekim 2012 09:05
 • ilayda k. ;

  amerika ve rusyanın suriyeyle birlik olcağını duydum doğrumu bilmiyorum ama biraz korkuyorum gaziantepte yaşıyorum tehlikeli bir bölge savaş çok yakınımızda amerika işin içindeyse herşey çok farklı olabilir

  06 Ekim 2012 07:50
 • Emre ;

  o kadar cahilsiniz ki .bunların hepsi amerikanın oyunu diyen yok savaşmayalım diyen gençler yaşlılar Cihad nerde kaldı ? Allah için Rabbim için can vermek boynumuzun borcu oradaki müslüman kardeşlerimizin rahatını sağlamak boynumuzun borcu Hamdolsun ki Esadı düşürecekler buna bütün gönlümle inanıyorum. ki bize vazife Düşerse sonuna kadar Giderim kalbimdeki iman sevgisiyle. Savaş çıkmasın diyen herkes şuna inanıyorum ki korktukları için çıkmasın diyorlar. eğer çıkarsa Savaş kanımın Son damlasına kadar vatanıma helal olsun !.

  06 Ekim 2012 05:22
  • emrah ;

   bu canım türkiyem türk bayragıma helal hoş olsun seferbirlik istiyoruz kanımın son damlasına kadar dalgalanan kırmızı bayrama helal olsun

   06 Ekim 2012 12:37
  • yusuf ;

   Cihad yapmak boynumuzun borcu amöa abd nin oyununa gelmeyelim abd güçlü bir Türkiye istemiyor. 2023 hayallerimizi silmesinlr.

   06 Ekim 2012 14:30
   • yeliz ;

    Allah yar ve yardımcımız olsun bitsin artık tükenmek bilmeyen bu hırs, bu öfke, bu kin bu intikam; barış istiyorum , huzur istiyorum .Son istikamet bir avuç toprak Sultan Süleyman’a kalmayan bu dünya kime kalacak Allah aşkına ne isterler gencecik bedenlerden , ne isterler beşikteki bebelerden. Kahır çeken, hasret çeken,gözü yaşlı annealerden. Savaşa hayır, savaşa hayır…

    09 Ekim 2012 16:07
 • VAKİT DOLDU ;

  arkadaşlar çok uzun zamananımı aldı ama hepimizin yorumunu tek tek aynı dikkatle okudum kimi kardeşlerim türkiye savaşa girmesi gerektiğini gerekçe olarakta uçağımızın düşürülmesi insanlarımızın bombalanması vb olayları gösteriyor kimi kardeşlerimde savaşa girilirse türkiyenin hem askeri yönden hemde ekonomik yönden zayıflayacağını düşünüyor. aslında üç aşağı beş yukarı iki görüşte doğru ama ortada bir düzeltme yapayım. ilk olarak bazı kardeşlerim savaş çıkarsa bunun sadece suriye türkiye arasında olacağını düşünüyorlar bunun bi kere aklınızdan tamamen silin çünkü suriyenin arkasında iki tane dünya devi var rusya ve çin. iran ırak israil yunanistan felan sonraki ayaklar bu iki dev güç tek olan süper güç amerikanın en ezeli rakipleri ve türkiye suriye savaşı olursa türkiyede oluşacak boşluğu ele geçirerek amerika karşısında stratejik ve doğal zenginlik özelliklerini kullanmaya çalışacak aynı şekilde amerikada rusya ve çine karşı aynı tutumu gösterme çabası çok detay var ama kısacas bu bir 3. dünya savasi demek

  06 Ekim 2012 04:32
 • sinan ;

  arkadaşlar evet bizim konumuz çok önemli yukarda rusya aşağıda israil dostu abd yanda iran uçta ırak rusya kendini tehlikeye atmaz bize arka çıkar iran kendi bütünlüğünün bozulmasını istemez bize arka çıkar kuzey ırak zaten tir tir titriyor bana ne olacak diye israilde bizden medet bekliyor savaş başlasın diye yani kısaca yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal o yüzden hiç birşey olmaz bu da bizim başbakanımıza yarar yarınlarda seçim var obamada gelir akp de yola devam eder

  06 Ekim 2012 03:19
 • samet meral ;

  KARDEŞLERİM AMERİKA BİZİ OYUNA GETİRİYOR BENCE BİZE SALDIRAN SURİYE DEYİL AMERİKA NEDEN DERSENİZ SURİYEYİ BİZE KARŞI KIŞKIRTCAK SAVAŞA GİRCEZ BÜYÜK KAYIP YAŞICAZ AMERİKA BUNDAN FAYDALANIP TÜRKİYEYE SALDIRACAK OYUNA GELMEYİN LÜTFEN

  06 Ekim 2012 02:28
 • ahmet ;

  nasıl bi gençlik anlamıyorum hepiniz müslüman değilmisiniz neyin savaşınA gitmekten hangi savaşa katılmaktan bahsediyorsunuz cahil olmayın oyuna gelmeyin ltfen!!!! NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE..!

  06 Ekim 2012 02:10
 • samet meral ;

  ARKADAŞLAR SAVAŞLAR COGALDI BUNLAR KIYAMETİN ALAMETİ BUGÜN SURİYE İLE YARIN AMERİKALA SAVAŞA GİRERİZ KESİN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN…

  06 Ekim 2012 01:59
 • TRCihan ;

  Savaş kaçınılmaz tek yol başka altelnatif kalmadı . Daha fazla şehit vermeyelim diyenler var . Basit düşünün ben x kişiye bir tokat atarsam o da bana karşılık vermezse ben yine tokat atarım . Mantık aynı sadece Halep şehrinde 3.5 milyon müslüman var onlarda bizim kardeşlerimiz değil mi ? Biz onların tek umuduyuz Türkiye üzerine düşeni yapıcak ve Esad ‘ ı devirip Suriye halkına devletini teslim edecektir bu tek yol ! Aksi taktirde Türkiye sessiz kalmaya devam ederse işler daha çok karışacak ve kaybeden taraf Türkiye ve ne yazikki müslümanlar olucaktır . Bu yüzden savaş TEK YOL !

  06 Ekim 2012 01:11
 • özlem ;

  SAVAŞA HAYIR! daha fazla boş yere ölecek şehit istemiyoruz. savaşı bu kadar isteyen AKP gider en önde savaşa ama hayır oturduğun yerden savaş emri vermek o kadar kolayki. Savaşı bu kadar çok isteyenler Atatürk gibi padişahlarımız gibi en önde gider savaşır ama nerde onlarda o yürek. ancak başkalarının komutlarını yerine getirmeyi bilir böyleleri.

  06 Ekim 2012 00:21
  • özlem ;

   ayrıca cesaretten bahsedenler sizde cesaret ve aptallık arasındaki o ince çizginin çoktan aşıldığını göremiyor musunuz?

   06 Ekim 2012 00:27
 • akay ;

  Şu andaki tablo gerçekten çok üzücü aşağı yukarı çoğu yorumları okudum buraya yorum yazan herkesin haklılık payı var çünkü herkes bu duruma farklı pencereden bakıyor fakat devletler arası ilşkiler insanlar arası ilişkilere benzemez herşey santranç oyunu gibi kimse kazanamadığı önemli bir başarı olmadan elindekileri riske etmez hele hele rusya asla bizi sıkıştıramaz abd nin işine hiç gelmez ve ideal rusya misyonunu tasarlayan bir oluşum yok dünyada eski kominizm ve panislavizm bitmiş durumda araplara gelince zaten iran dışında hemen hepsi planlı kurulmuş krallık sisteminde ve bu sistemi yıkma zamanı geldi çünkü rejim şartların isteklerine cevap veremez durumda halkı özgürlük ve kendi istediği yönetim dışında yönetmeye kalkarsan bir gün patlak verir arap devletlerinin kuruluş tarihlerine bakıldığında zaten hep dış güçlerin etkileri rejim içinde politikalara ters düşen liderlerin devrilmesi yerine istenilen liderlerin getirilmesiyle olmuştur kaddafi ondan önceki lideri zorbalikla dış güç desteğiyle yıktı halkta ve muhaliflerde onu öyle yıktı tarih tekerrür ediyor kurulan devletler istenildiği gibi yıkılıyor çünkü avrupa bitmiş durumda kaynak arıyor abd bu kaynakları avrupalılara kaptırmak istemiyor bu durumda ortadoğuda destek vereceği en güçlü ülke tc araplar 1. dünya savaşında yaptıkları hataların ceremelerini çekiyor ingiliz oyunlarına gelip oara karşılığı demir satmışlardı çölde demir nerede olur demir yolu istasyonunda böylece osmanlı bu bölgelere askeri destek gönderemedi onlar farkında olmadan yada ileriyi göremeden bu durumu seçtiler bu gün pkk ya destek veren arap ülkelerinin hepsi yüzde yüz destek vermiyor eğer savaş olursa bu bizim lehimize böylece pkk kürdistan hayallerini kuramayıp köşeye sıkışacak 2 ihtimal var ya araplar ve pkk iş birliği yapacak bu mümkün değil çünkü ikisininde düzenli ordu siteminin bu savaşa gücü yetmez ya da arap halkının isteği üzerine sscb birliği gibi dağilıp her bölgede etnik guruplara göre küçük çaplı cumhuriyet rejimli devletler kurulacak bu abd için çok önemli çünkü yönetmek ve sömürmek daha kolay olacak bu savaşta çinin rusyayı destekleme gibi bir lüksü yok çünkü iran ve israil buna karşı çıkar arada sıkışır ya türkiyeyi destekleyecek yada durumdan istifade edip filistin ve civarı bölgelerde alanını genişletmek isteyecek bence savaşa girmemiz mutlaka bazı kayıpları doğuracak ama ülkenin içinde bulunduğu pkk probleminin ve yeni ortadoğu şartlarının ortaya koyulup çözülmesi için iyi olacak çünkü türkiye belki gerilla savaşında bu güne kadar çok yol kat etmemiş olsada cephe savaşında olağan üstü başarı sağlayacaktır türkiye savaşa her an hazır bir devlettir plitikası yurtta dünyada barıştır ama her an bir savaş çıkacakmış gibi de hazırlıklıdır

  06 Ekim 2012 00:17
 • memleket ;

  yeter artik türkiye, önüne gelen ya küfür edior ya askerimizi vuruyor yada ucagimizi uyan artik türkiye. gerekeni yap sesimizi duydur.

  06 Ekim 2012 00:00
 • oğuzhan ;

  savaş çıkarsa unutmayın 2 müslüman ülkede zarar görür ordaki müslümanlarıda beynine sok tayip bizim işimiz esad la adamlarında o piçin saden yatacak yeri yok savaşı bırak işine bak onun sonu gaddafiden daha kötü olucak onca müslümanı yetimi öksüzü kimi kimsesizleri bombaladı yanına kalmaz ama savaş çıkarsa korkumdan değil ama küçücük bebekler ölür allah korusun bizi görüyoruz canlı canlı yananlar var bi tayibe götürüp savaşları gösterin savaşa tövbe o savaş görmemiş 3. dünya savaşı çıkarsa inşallah çıkmaz saden suriye bunu istiyor yapma tayyip 5 tane scud atsalar türkiye full biter haberin varmı rus yapumu scudlardan 1 tanesi türkiyenin yarısı gider ATATÜRK gibisi gelmez

  05 Ekim 2012 23:24
 • ayhan ;

  kaç zamandır sabrı taşmayan amerikan uşagı tayyıp sımdı 1 top mermısı ıcın mı surıye ye savas açıcak ne olacak turkıyenın karı ne olucak bu işten hıc bır sey olmuyacak olan mahsum askerlerımıze olucak musluman tayyıp bey sorun kuran ı kerımde musluman musluman öldürür yazıyormuymuş
  lanet sıyonızm kahrolsun amerıka kahrolsun avrupalılar

  05 Ekim 2012 23:16
 • talha ;

  savaş çıkarsa ki inşallah çıkmaz türkye büyük bir dönüm noktasına gelecek.Ya çökücek yada yükselecek.
  suriyeden daha güçlü olduğumuz kesin fakat suriyeye başka devletlerden israil ve rusya gibi devletlerden yardım gelirse iş çok zor.

  05 Ekim 2012 23:09
 • off off ;

  ALLAH sonumuzu hayır etsin korkunun ecele faydası yok ama bunlar kıyamet alameti savaşlar çoğalıyor müslüman müslümanı öldürüyor yazık ALLAH doğru yoldan ayırmasın yardımcımız olsun evlatlarımızı kardeşlerimizi korusun amin…

  05 Ekim 2012 22:57
 • Nehir ;

  Evet belki de bu diğerlerinden daha farklı adı üstünde savaş ve ben ilk defa bir savaş’a şahit olmuş olucam ama yapçak bişey yok gerekirse elimizden gelenin fazlasını yapıp kanımızın son damlasına kadar savaşıcaz çünkü ATATÜRK bize bunu öğretti ”Geldikleri Gibi Giderler” sözünü hatırlamak gerek.Topraklarımızda şehitlerimizin kanı olduğu sürece kimse Bizi bölemez Yok edemez tek gerçek bu! Ben bunu bilir bunu söylerim Amerikaymış Almanyaymış bunlar faso fiso bizim hiç kimsemiz yok kendimizden başka ve Başkalarını bilmiyorum ama ben gerçekten korkuyorum eğer gerçekten böyle bir savaş çıkarsa Türkiyenin çok kaybı olucak belki de zor ve sıkıntılı günler yakında bunu bilemeyiz Allah yardımcımız olsun o herşeyin en iyisini bilir.

  05 Ekim 2012 22:56
 • erdal ;

  kimse saga sola zıplamasın, allah,hım ne yazdısa o olur herser sınavdır yasarız ölürüz allah,ın dedigi olur beni üzen müslüman müslümana savas üzeri yazık çok çok yazık allah,hım sonumuzu hayırlı kılsın,,,

  05 Ekim 2012 22:39
 • yeni birisi ;

  ne kadar korkarmışsınız bu savaş denilenden bu şehitlerin cenazelerinden bahsedenler hhiç konuşmasın hele durduğum yerde ölmektense çatışarak şehadet şerbetine koşarım daha iyi siz gelmesenizde olur bu ülkede ailem eteğinin arkasına saklanmayanlarda vardır elbet

  05 Ekim 2012 22:27
  • beratt ;

   helal baba sende benim fikrimdesin aynen öyle ölüm güzel bişey herkes nefis ölümü tadacaktır

   05 Ekim 2012 23:25
  • Emre ;

   Allah senin gibi kardeşlerimizden razı olsun sonuna kadar kanımızın son damlasına kadar bu vatana helal olsun.

   06 Ekim 2012 05:24
 • gönüllü ;

  kardeşlerim benim müslüman türk kardeşlerim ben bir çok kez dünyanın birçok ülkesine gittim ama size yemin ederim türk insanı gibi cesur açıkcası türk gibi kimse olamaz elhamdülillah müslümanım ve türküm gurur duyuyorum savaş tan korkmayın ülkemiz için milletimiz bayragımız topragımız için bu gerekli arapları hiç sevmiyorum hadisi şeriftede buyurdugu gibi fitne araptan çıkacaktır araptan dost falan olmaz biz türküz ve sizi bilmem ama en ön saflarda yer alacagım seve seve canımı bu güzel ülke bu güzel türkiye için vermeye hazırım korkmayın allah yolunda ölenler ölü degillerdir ama siz bunu bilemessiniz kardeşi kardeşe kırdırıyorlar diyolar alakası yok kardeş olan suriye bizle ugraşmaz vatandaşlarımızı öldürmez ama benim tek korkum kendi içimizdeki düşmanlar hepsi degil ama çogunlugu yani kürtlerden bahsediyorum hiç kimse türk gibi olamaz

  05 Ekim 2012 22:17
  • huseyin ;

   Siz cok irkcisiniz sayin kardesim once kendinizi biraz gelistiriniz ne anlatmak istedigini seyi iyi dusunun iyi geceler

   05 Ekim 2012 23:07
 • hasan ;

  zamanının mühteşem osmanlısı iranla vede diyer müslüman ülkelerle defalarca savaşa girdi karşımızdaki tehlike unsuru hazırlıyorsa kensdimizi korumamız lazım bu israil yada suriye hiç farketmez bazı arkadaşlar israille savaşa girmeyi korktuk suriyeye korkmuyoruz yalnış biz türkler (ALLAH)tan başka hiçkimseden korkmayız başbakan haykırmadımı gerekirse israille savaşırız israil karşılık verebildimi ama suriyeyi defalarca uyarılmasına ragmen durmadan topraklarımıza ateşliyor bence gereken ders verilmeli…

  05 Ekim 2012 21:55
 • birisi ;

  bazıları gordugum kadarıyla turkıyenın savası kaybedıcegını ısının bıttıgnı soylyr arkadaslar kuranda istanbulun 2 sefer fetih edıcelgi soyleniyor 1. fatih sultan mehmet 2. ise hz. mehdi olucak hz. mehdi istanbulu hıc savasmadan fetih ediceği kurandki ayetlerden ortaya cıkıyor yaklasık 250 bın kısılık bır ordu ıstanbuldan hz. mehdinin ordusuna katılıcak demek ıstedıgım kuran-i kerim de turkiyenin kıyamete kadar ayakta duracıgına işarettir bence bu.

  05 Ekim 2012 21:29
  • birisi ;

   tabi inş. suriye kendisine gelirde savasmak zornda kalmayız

   05 Ekim 2012 21:31
   • Adınız ... ;

    dediğin gibi inşallah savaş olmaz ama savaş olursa bizi destekleyen herhangi bir ülke yok allah büyüktür yujardaki arkadaş gibi durduğum yerde ölmektense bu vatan uğruna ölürüm daha iyi

    06 Ekim 2012 01:09
 • isa ;

  TURKİYENİN SURİYE İLE BAZILARININ GAZINA GELİPTE SAVAŞA GİRMESİNE BENCE GEREK YOK AMA SALDIRI YAPILDIĞI ZAMAN ANINDA KARŞILIK VERİLMELİ O KADAR SAVAŞA GİRMEK ÇOK KOLAYDIR AMA ÇIKMAK O KADAR KOLAY OLMAYABİLİR (KIBRISI UNUTMAYIN)

  05 Ekim 2012 21:28
 • batu strateji ;

  bu bi oyun savaş oyunu orta doğu üzerinde kurulan stratejik bi oyun baş rolleri türkiye zayıflatmak ve orta doğuda daha da yanlız bırakmak bi arkadaşda konuşmuş yok rus yok ırak israil de bize saldırcak kardeşm daha kimn kimin tarafında olduğunu bilmiyorsun rus suriyedeyse israil bizdedir niye soğuk savaş döneminden kalan hayla amerika ve rusların yarışı silahlanma ve nükleer alanda gelişim yani rusya nın şavaşa girmesi için arkasına iyi adamlar almalı mesela bu adamlar kimler başta çin . çin şoanda olup olacak bütün silahları taktik etme kabiletine sahip 2. orta doğudada önemli biyere ve güce sahip iran suriyeyi destekleyecektir sudi arabistan amerikanın mühtefiki yani savaş çıksa tahmini takımlar rusya ,çin, iran, suriye türk tarafı amerika israil sudi arabistan 2 takım şeklinde olur ve bu takımlara dahada oyuncular katılabilir ama bunun olabilme ihtimali çok düşük çünkü buna izin vermezler özelliklede petrol şirketleri neyse öylesine bi yazayım dedim

  05 Ekim 2012 21:14
 • dsa ;

  suriye ile savasa girersek türkiye ekonomik olarak cöker iran ırak savasındada aynısı olmustu iki tarafı silahlandırıp birbirine düsürdüler sonra isgal ettiler iste aynısı burdada olcak zamanında israilde 9 vatandasımızı öldürmüstü ona saldırmaya korkuyonuzmu hemen müslüman suriyeye saldırın

  05 Ekim 2012 20:36
 • Çağatay ;

  Kardeşim Burda Saçma Saçma Savaç Çıksın Diyenler Var
  Savaşı Bilgisayardaki Silahlı Oyunlara Kıyaslamayın
  Yanınızda ailenizde öle bilir bunu hiç düşünmüyosunuz bu devirde yürek gerekmiyo bu devir teknoloji devri Eskiden olsa evt En güçlü ordu ve En güçlü millet bizdeydi Halada bizde ama bu devride güç deyil teknoloji konuşuyo bu teknolojide bizde yeterince yok bu biz burda suriye ile savaşırsak rusya israil ırak ve bir çoğu bize karşı savaşcak ve bu saydıklarımın hepsinin teknolojisi bizden kat kat üstün Bizim yapmamız Gereken Sınırda Beklemek Ve Sınırımıza giren Suriyeye karşı vermek Savaş Söz Konusu Deyil Binlerce insan ölcek mantıklı olun biraz …

  05 Ekim 2012 20:26
  • Yusuf ;

   Vadesi dolan zaten bır şekılde olecek ama sende haklısın

   05 Ekim 2012 22:21
 • Bozkurt ;

  Amerikanın oyunları bunlar eğer biz surıyeye catmasaydık onlarda bıze top atmaz ucak dusurmezdı ayrıca savas olması sacmalık kardesı kardese kırdırıoyorlar İnŞALLAH BU savas olmaz ayrıca bdp’lıler ve apo asılmalı yada bı sekılde oldurlmelı ıdam etmek suc yada gunah deıl

  05 Ekim 2012 20:10
 • metin ;

  Bu arada şu savaş isteyen arkadaşlara tavsiyem yanı başında mayınla paramparça olmuş barut ve kan kokusuyla karışmış bir ceset görselerdi daha doğrusu bir tabuta bir çene,bir kaç kopmuş parmak ve bolca kum doldurup görmek isteyen ailelere de hayır göremezsiniz demek zorunda kalsalardı savaşın sadece bir yıkım olduğunu önemli olanın devlet stratejisi ve akıllı yöneticiler olduğunu anlayabilirlerdi.Savaş çıkınca bakalım önden kim gidecek merak etmeyin yine bizi en önde yollarlar sonra sizler vatan sağolsun dersiniz ve yıllar sonra yine böyle Allah Allah deyip Allahın dinini batırmaya çalışanlara oy verir yine aynı şeyleri yaşarsınız…Biraz akıl,biraz mantık,biraz sağduyu ….

  05 Ekim 2012 19:33
 • metin ;

  Bu partiye oy verip şimdi oy anam oy diyenlere ve savaşa girelim pkk da biter şu da bu da diyenlere cevabımdır eğer türkiye suriye ile savaşa girerse ki allah kahretsin ki gireceğiz türkiye biter…Son bir kaç yıla bir bakın komşularla 0 sorun diyenler 0 siyaset bilimiyle dış politikamıza incir ağacını diktiler maşallah.Din,başörtü,ezan,islam diye diye milletin gözünü boyayıp ,ki ben aziz nesine sonuna kadar katılıyorum biz aptalız,vatanı sata sata sata bitirdiler.Özgür müyüz sanıyorsunuz,bağımsız mıyız,medyamız kimin elinde?Ordumuz kimlere teslim?Bizi aslında kimler yönetiyor?BOP nedir hiç incelediniz mi?ERDOĞAN neden bu olayın eş başkanıdır?Evet suriyeden sonra sıra bizde ve çokk yakındır İSRAİL’in BOP adını verdiği o meşhum projesinin hayata geçmesi için en büyük engel aslında Türkiye dir.Savaş çözüm değildi savaş bunlara engel olabilmekti…Geçmiş olsun arkadaşlar bundaan sonra yapılabilecek tek şey kalmıştır birşey yapılamayacağını kabul etmek hedef 2023 nedir araştırırsanız göreceksiniz

  05 Ekim 2012 19:25
 • nergis ;

  türkiyenin yarısı kürtlerden oluşuyo bunu bilmeyen yok herhalde eger savaş çıkacak olursa ve kürtler suriye tarafına geçerse o zmn türkiye die bşy kalmaz 75 milyon nüfusu var diyorsun bu 75 milyonun en fazla yarısını kürtler oluşturuyo bunuda biliyorsunuz yani savaş çıkarsa türkiye biter daha türkiye kendi iç sorununu bile çözemiyoken bu kadar asker ve mühimmatla byk bir savaştan nsl sağ çıkacak çok merak ediyorum….

  05 Ekim 2012 19:14
  • engin gençkaptan ;

   boş boş konuşuyorsunuz arkadaşım türkiyenin yarısını kürtler oluşturuyo ne demek senin o kürt dedigin insanlar türkiye toprakları altında yaşıyorlar ve her kürt pkk lı degildir sizin gibi düşüneni nsanlar yüzünden oluyor zaten iyi o zaman bütün kürtleri temizleyelim lütfen saçma sapan yazılar yazıp boş muhabbet yapmayın dogu kökenli olupta senden daha cumhuriyetçi kürtler var türkiyede yaşayan ki ben izmirliyim anla artık senin bu yorumun çok boş ve gevezelik başka bi şey degil kürtler pazarcılık yapıyor senin topragında geçimini saglıyor ve türkiye vatandaşı insan ne olursa olsun her millette kansız vardır ama hepsi ögle degildir aralarında temiz ve saf olanlarda vardır emin ol bütün kürtlere böyle davranmak bence ahmaklıktır ve insanlık degildir

   05 Ekim 2012 21:18
   • engingençkaptan ;

    türkiyenin yarısı kürt diyorsun ara sıra şehitlere bak bakalım kaç tane kürt kökenli şehit var kürt olunca ne oluyor oda senin benim evladım gibi türkiye topraklarında yaşıyor ve askere gidiyor şehit düşüyor konuşurken biraz daha dogru düzgün konuşun lütfen bedavaya konuşmayın

    05 Ekim 2012 21:25
 • ALİ ;

  Savaş isteyen arkadaşlar: bu kadar basit mi geliyor size herşey.
  1. savaş çıksa kimler zarar görecek.
  2. savaş kimin çıkarına olacak.
  3. savaş ülkenizi ne hale sokacak.
  4. bu savaşa siz gitmek isteyecekmisiniz.
  Çevrenizde sınırınızda bulunan hangi ülkeyle dostsunuz. Irak mı,İran mı, İsrail mi, Ermeniztan mı, Yunanistan mı varmı bir dostunuz girinde görelim hadi.

  05 Ekim 2012 19:02
  • yeni birisi ;

   sen yorma o güzel aklını böyle şeyler için toprağı teslim daha kolay siz gibilere sen bu saydıklarının hesabıyla uğraşa koy ama kendi başına bi zahmet

   05 Ekim 2012 22:32
 • anan zaaa ;

  Asker sayısı olarak turkiyeye 75 milyon yazın ! resmi olarak 750.000 . yedek askerler ise (40 yas altı) en az 5 milyon .

  05 Ekim 2012 18:59
 • can ;

  bence savas cıksın pkk dan da kurtuluruz hepsinden

  05 Ekim 2012 18:35
 • burakyorucu ;

  3.dünya savaşından sonra 4.cüde insanlar taş ve sopayla savaşıcak aynştayn ın sözü artık siz anlayın ne demek istedigini teknoloji teknolojiyi öldürücek !!!

  05 Ekim 2012 18:33
  • fırat ;

   bence bu savaş çıksın artık nedir bu arkadaş yav biz sustukça sikmeye çalışıyorlar çıksın bu savaşta pkk yok olsun ülkemiz önceden ne savaşlar geçirdi tekrar hatırlasınlar

   05 Ekim 2012 19:15
  • beratt ;

   3. dünya savasın dan sonra kıyamet baslıyo 1 kere

   05 Ekim 2012 23:28
 • kerem ;

  arkadaslar bakın bunların hepsı bır oyun yenı dunya duzenı oyunu vadedılen toplara bakın ve görün surıye ırak ıran mısır arabıstan lıbya lubnan afganıstan ve dıger sayamadıgım ulkeler en son turkıye bakın komsularınıza bızı yanlız bırakmaya calısıyorlar erbakan hocamız bunları taaaa ne zamandan haber vermıstı dınlemedıler ıslam ulkelerının lıderı olarak gorduklerı turkıyeyı ne hale soktular kardesı kardese vurdurmaya calısıyorlar youtube de gelenler dıye bı belgesel var ızleyın gorun dunyayı kımlerın nasıl yonettıgını daha anlatılacak cok sey var ama zaman yetmez buna bu oyunlara gelmeyelım herkes duyarlı ve akıllı olsun artık gelenlerı ızleyın yetecektır emın olun

  05 Ekim 2012 18:33
 • berfin ;

  savaş ne demek bunun bilincinde misiniz? öyle bir durumda ne kadar can ölecek kaç aile acı çekecek biliyor musunuz? savaş olsun demek kolay.Suriye-Türkiye savaşı olmayacak bu.bu başta Amerika olmak üzere bir çok ülkeyi karşımıza almak olacak.Sizce 1 ülkeye karşı 10 ülke savaşını kim yener ?

  05 Ekim 2012 18:14
 • Zeliha ;

  Bu savaşı biz kazanacağız.Allah’ın izniyle…

  05 Ekim 2012 17:28
  • muammer ;

   katılıyorum

   05 Ekim 2012 19:24
 • mehmet ;

  ben istiyorum savaş olmasını neden sorarsanız bir uçagımızı 5 hemşerimizi vurdular eger böyle suskun kalırsak her devlet gelir bizim namusumuzada göz diker susturalım artık bu suriye.yi yeter artık

  05 Ekim 2012 17:27
 • ali aslan ;

  bu üçüncü dünya savaşı çıkarda bende yaşarsam ilk türkiyedeki piyonlardan başlıyacam vurmaya

  05 Ekim 2012 17:14
 • ali aslan ;

  bu askeri öne sürenler kendi çocuklarını niye göndermiyorlar askere avrupa vatandaşı yapıyolar bu vatan borcu sadece fakirlere mi var garibanlaramı var suç sizin değil suç sizi başa çıkaranların

  05 Ekim 2012 17:13
 • Hakan&Halil ;

  bizim düşüncemiz şavaş cıksın ve suriye yi param parça edelim bizim halkımız ölüyo kardeşler TC.Başkanı savaş ilan etsin bunu

  05 Ekim 2012 17:12
 • ali aslan ;

  türkiye savaşacak analar ağlayacak pastayı amerika yiyecek bizde bu uşaklar olduğu sürece bu piyonlar olduğu sürece bundan da ötesi olmayacak elbet bi gün bunların hesabıda sorulacak

  05 Ekim 2012 17:11
 • nicksiz ;

  hayırlısı neyse o olsun arkadaşlar adamlar bizim savaş uçagımızı indirsin bizlere top yagdırsı agzımız açık bakamayız

  05 Ekim 2012 16:51
 • bayram ;

  savaş stratejiye göre türkiyenin kendi iç sorularına hal etkürt halkını hakını vermemişlerdir.meyip kendi gürüş acısında bulunan halk icerisinde kürt halkı bu devletin toprakların altında yaşaması nedeniyle yine kürt halkının hakkı verilmemesi üzerine antlaşmalar yapıp bazı siysi yalanlarıyla kendi halkını kandırıp benim bu kadar göcüm var! Demesiyle süriye acılan savaşta kendini öne süren türkiye bu savaşı alacağına inanıyor . Diyelim türkiye savaş actı ama eminim ki türkiye bu olanakta olan cin rusya iran suryenin arkasındadır. ve amerika şöyle diyor sen savaşi aç biz sana yardım ederiz düşüncesiyle türkiyeyi ortadan kaldırmaktır. SAYGI DEĞERLİ OLAN KERDEŞLERİM UMARIM BU SAVAŞ OLMAZ OLAN TÜRKİYEDEKİ YAŞAYAN HALKIMIZA OLUR. BUNA GÖRE SAVAŞA HAYIR DİYORUZ..

  05 Ekim 2012 16:42
 • vatan aşığı ;

  bugün her ilde protesto ve gösteriler var SAVAŞ istemiyoruz diyorlar… ne yani her haftaa suriye uçak düşürsün bomba atsın özür dilesin bitsin öyle mi !!! yazıklar olsun sizee !!! biz ki FATİH SULTAN MEHMET’in torunlarıyız …. yapma eyy TÜRKİYE …. tayyip babaaa lütfen suriyeyi alalım girelim içineeee !!!! TÜRKÜN GÜCÜNÜ HERKESE GÖSTERELİM …..

  05 Ekim 2012 16:40
  • Adınız ... ;

   helal. şimdiye kadar okuduğum yorumlardan sadece senin birde ismini vermeyen kişinin yorumunu beğendim

   06 Ekim 2012 01:39
 • bilinmez ;

  ulan ırak atom bombasını suriyeye keşke yollasa 3 aymıney varmış atomu yapmaya

  05 Ekim 2012 16:24
 • sirin ;

  işte rusya ve cin in pıyonu surıye amerıkanın pıyonu turkıye sonuc ortda bızı masa gıbı kullanıorlar,masa basından karar wermek savasa sokmak kolay basbakan kendını ataturk sanıyor,ne olacak savasa gırnce muslumanı muslumana kırdırıyorlar,benım erkek arkadasım astsubay havancı surıye sınırına yollayacaklar ne gerek war pekı anaları canları bızı aglatmaya ne gerek war sehıt wermeye werdıgımız sehıt yetmedı mı savas a hazırlanıyoru ben savas yanlısı degılım gerek te yok olmaması ıcın dua edeceım.

  05 Ekim 2012 16:12
 • bayram ;

  ya suriye kimki bunun altında kalmamamız lazım bence

  05 Ekim 2012 14:44
 • TatLi_CoCuK ;

  Allahın izniyle bişey olmaz korkmayın fakat şöle düşününki türkiye elindne gelen sabrı göstermiştir önce ucagımızı düşürdüler daha sonra urfa akçakalede 5şehit verdik daha fazla sessiz kalamayız arkadaslar kendi açınızdan düşünün size biri saldırıyor ve siz eger bişey yapmazsanız karşıdaki kim olursa olsun isterse en zayıf en güçsüz ülkesi olsun sizi vurur bu konuda türkiyenin aldıgı karar gayet yerinde ve mantıklı artık bu iş diplomasiyi açmıştır unutmaynki biz bu toprakları kolay kazanmadık savaşırsakta eger kanımızın son damlasna kadar savaşacaz çünkü haklıyız ve bu şöeldirki arkadaslar Allah yolunda cihad ediyoruz bundan mutlu neolabilirki.

  05 Ekim 2012 14:08
 • TatLi_CoCuK ;

  selamın aleyküm arkadaslar bilindigi üzere tezkere meclisten geçmiştir suriye lideri beşer esad ölen şehitlerimize başsaglıgı dilemiştir rusyada bir açıklama yapıp bir daha aynı şeyin yaşanmaması için söz vermiştir bu durumda savaş şuanda gündemde degil diyelimki oldu allah korusun ama şunu bilinki türkiye okadar basit degildir basın açıklamasında ingiltere amerika ve almanya yanımızda oldugunu sölemiştir ve türkiyenin kendini savunma hakkı vardır demişlerdir suriyenin hiçbirşeyi yok sularını kestikmi biterler çünkü kullandıkları su türkiyeden gidiyor benim tek korkum eger türkiye eger suriyeye girerse iranın türkiyeyi vurması olacaktır çünkü bizim gücümüz herkese yeter ancak iranla başedemeyiz çünkü dogalgazı kestikleri anda türkiye biter tabiki bütün bunlar türkiyeyi savaşa sokmak için türkiye suriyeye girecek ve hedefleri iranı vurmak amerikanın sonra türkiye tek kaldıgında türkiyeyi vurmak rusya iran suriyeden yana amerika ingiltere almanya ve diger arap ülkeleride bizden yana şunu unutmayınki arkadaslar türkiye natonın en büyük ordusuna sahip 2.ülkedir…

  05 Ekim 2012 14:02
 • Gonca ;

  Bir avuç pkk ile baş edemeyen kökünü kurutamayan her gün şehit veren ve her gün birazdaha kötüye giden bir ülkenin iç savaşı devam ederken dışa karşı açtığı bir savaşta başarılı olabileceğini kim söyleyebilir?bunların hepsi siyasi oyunlardır..Ülkeler arası bir savaşta,dinim vatanım ve ülkem için savaşıp can vermeye hazırım..ancak siyasi oyun ve kişisel çıkarlar için 20 yaşındaki genç kardeşlerimizin,askerlerimizin ölmesine dayanamıyorum..

  05 Ekim 2012 13:14
 • orkun ;

  Amerikan oyunları…

  05 Ekim 2012 13:01
 • Berat ;

  Bu Suriye sadece TANK açısından bakınca güçlü gözüküor :P

  05 Ekim 2012 12:50