Bilgi Zamanı

Türkiye İstihdam Sağlama Konusunda İlerliyor

Türkiye İstihdam Sağlama Konusunda İlerliyor
25 Şubat 2016 - 23:45 'de eklendi ve 688 kez görüntülendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’deki istihdam imkanları konusunda açıklamalarda bulundu. Işık, istihdamın tüm dünya çapında azalıyor olduğu bir dönemde Türkiye’nin 6,5 milyon kişiye istihdam sağlayacak gelişmeler kaydettiğini ifade etti. Işık, ”Yeni bir sıçramanın başlamasının eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen ”Rekabetçi Sektörler Probramı Protokol İmza Töreni”nde konuşan Fikri Işık, Ak Parti hükümetlerinin Türk insanına istihdam sağlama konusunda kayda değer adımlara imza attığını ifade etti ve hükümetlerin bugüne dek Şanlıurfa’ya da birçok yatırım yaptığını söyledi. Şanlıurfa’nın tarihinde bilim konusunda ilerlemiş bir şehir olduğunu ifade eden Fikri Işık, bu şehre bugün de aynı sıfatı kazandırabilmek için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaları başlattıklarını, bu kapsamda şehre bir ”bilim merkezi” açılacağını da Şanlıurfa halkına müjdeledi.

Bakan Işık, törene katılan insanlara yaptığı konuşmada 2008 krizini hatırlattı. Kriz öncesi dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Bu kriz bizi teğet geçecek” sözlerini hatırlatan Işık, bu kriz döneminin Türkiye’yi gerçekten teğet geçtiğini ifade ederek, bu krizden sadece ekonomisini IMF’ye endeksleyen ülkelerin etkilendiğini ifade etti. Işık, bu başarının sebebinin ise 2002 yılından beri üretim alanında yapılan yatırımların ekonomiye sağladığı katkıların olduğunu söyledi. Işık, neredeyse tüm dünya ülkelerinin 2008 krizinden etkilendiği ve istihdamın azaldığı bir dönemde Türkiye’nin 6,5 milyon insana iş imkanı oluşturduğuna dikkat çekti ve ”Şimdi inşallah yeni bir sıçrama başlangıcının eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER