Bilgi Zamanı

Türkiye Avrupa Birliğine Ne Zaman Girecek

Türkiye Avrupa Birliğine Ne Zaman Girecek
24 Şubat 2016 - 14:21 'de eklendi ve 4985 kez görüntülendi.

Türkiye Avrupa Birliğine ne zaman girecek. Çok merak edilen o sorunun cevabı geldi. AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Hannes Swoboda ile bir araya gelen AB Bakanı Egemen Bağış, “Tek bir sorunun cevabını öğrenmek için buradayız. Türkiye, AB’ye ne zaman üye olacak?” diye sordu. Swoboda o tarihi açıkladı. 2023’te Türkiye Avrupa Birliğine Girecek.

AB Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, başta vize konusu olmak üzere müzakereler, ilerleme raporu ve AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği konularında temaslarda bulunmak üzere Strasbourg’a geldi.

AB nihayet Türkiye'ye üyelik tarihi verdi!

Bakan Bağış, Avrupa Parlamentosu’ndaki programına ilk olarak Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilerin durumunu izleme komitesi ile başladı. Bağış burada, Komite Başkanı Jaroslaw Walesa ve komite üyesi parlamenterler Mishael Cashman ve Barbara Matera ile görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Hannes Swoboda ile bir araya gelen Bağış, ilk önce Swoboda’ya AB bakanlığının rozetini taktı ve hemen ardından şu soruyu sordu:

“Tek bir sorunun cevabını öğrenmek için buradayız. Türkiye, AB’ye ne zaman üye olacak?”

Bu direk ve açık soru üzerine Swoboda da aynı açıklıkla “2023” tarihini verdi.

Bunun üzerine Bağış “Çok geç” şeklinde karşılık verdi.

Türkiye Avrupa Birliğine ne zaman girecek, Avrupa Birliğine ne zaman gireriz tarihi

KAPLUMBAĞA İMALI KRAVAT

Egemen Bağış Avrupalı yetkililer ile görüşmeye giderken ilginç bir seçim yaptı. Bağış’ın kaplumbağa desenli bir kravat tercih etmesi Avrupa Birliği’ne gönderme yaptığı şeklinde yorumlandı.

21 Kasım 2014

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • aytekin özdal ;

  biz şuanda avrupayı gectik hemşerim ben alcı boya ustasıyım türküyede her yerdeiş bol yaşım37 curdışında calıştım avrupa bize yalvaracak 2yıl sonra şimdiki hokümet inşallah böyle gider tayıp erdogan başa geldi biz avrupayı gectik ben mhp liyim bundan sonra akp liyim

  08 Ocak 2013 14:01
  • AYTEKİN ;

   SELM ARKADAŞLAR NE YAZMIŞIM 3SENE SONRA BEN ŞİMDİ YİNE YAZIYORUM 15 SENE SONRA AVRUPALILAR MÜLTECİLERE DÖNECEK BUYRUM YORUMLARINIZ BEN DEDİM 2013DE NE CIK TI BU DA CIKACAK

   25 Şubat 2016 00:24
   • AYTEKİN ÖZDAL ;

    CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOGANA BURDAN COKRADANDAN SELAMLAR 178 OYLA

    24 Mayıs 2016 00:21