Bilgi Zamanı

Türk Ordusunda Kullanılan Silahların Gelişimi

Türk Ordusunda Kullanılan Silahların Gelişimi
31 Aralık 2013 - 21:00 'de eklendi ve 1498 kez görüntülendi.

Türk ordusunda kullanılan silahlar, türk ordusunda kullanılan silahların gelişimi, türk ordusunda tarihte hangi silahlar kullanıldı? Şimdi hangi silahlar kullanılıyor?

Bu yazımızda sizlere Türk ordusunda kullanılan silahların tarihsel gelişiminden bahsedeceğiz. Bilindiği gibi Türkler tarih boyunca çeşitli seferler düzenlemiş, bilinen bütün kıtalarda etkinlik göstermiştir. Türklerin askeri gücü tüm ülkeler ve halklar tarafından bilinen bir gerçektir. Türk ordusu 3000 yıllık geçmişiyle insanlık tarihiyle aynı yaştadır. Bu köklü ordu zamana ayak uydurarak kullandığı silahları geliştirmiş ve modernleştirmiştir.

İlk kurulduğu yıllarda mızrak, kalkan, ok ve yay gibi o zamanların silah teknolojisine sahip ordu, ortaçağdan itibaren silahın icadıyla birlikte tüfeği de kullanmıştır. 20. yüzyılda havacılığın gelişimiyle birlikte orduya hava kuvvetlerinin de dahil olması, sanayinin gelişimiyle birlikte zırhlı araçlar da ordu envanterine dahil olmuştur. Türk ordusu zamanın teknolojik gelişmelerini takip edip gerekli araştırma geliştirme çalışmalarını yaparak silahlarını sürekli modernize etmekte ve çağın gereklerine uygun silah üretimi yapmaktadır. Şimdi görsellerde sizlere ordumuzda kullanılan silahların tarihi gelişimini gösterecğiz.

mızrak-150x150 savaş-uçağı-150x150 tank-150x150keleş-150x150 kılıç-kalkan-takımı-150x150

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER