Bilgi Zamanı

Türk Eğitim Vakfı Nedir Ne İş Yapar

Türk Eğitim Vakfı Nedir Ne İş Yapar
18 Nisan 2017 - 20:00 'de eklendi ve 7117 kez görüntülendi.

Türk eğitim vakfı nedir kısaca, türk eğitim vakfı nedir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Günümüzde eğitim sistemi oldukça gelişmiştir ve insanların eğitim ihtiyacının da artmasıyla birlikte insanlar artan eğitim masraflarını karşılayamamaktadır. Devlet eliyle de eğitim giderlerinin tamamının karşılanamaması sonucunda eğitim sorunlarının kökten çözülmesi amacıyla 4 Mayıs 1967 gününde Vehbi KOÇ aracılığı ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) kurulmuştur. Türk Eğitim Vakfı kurulurken 201 Türk aydını tarafından bir misyon oluşturulurken kurulmuştur.

Türk Eğitim Vakfı’nın ilk başkanı Dr. Nejat Eczacıbaşı olmuştur. 7 Kasım 1969-25 Şubat 1996 yılları arasında ise Türk Eğitim Vakfı başkanlığı görevini Vehbi KOÇ üstlenmiştir.

Türk Eğitim Vakfı’nın temel amacı, ülke çapında genel olarak eğitim sistemini geliştirmek ve eğitim olanaklarını daha iyi bir seviyeye taşımaktadır. Devlet elinin yetişemediği yerlerde de eğitim olanaklarını iyileştirmek amacıyla Türk Eğitim Vakfı kurulmuştur. Bu da eğitime ne kadar çok önem verildiğinin bir göstergesidir.

Türk Eğitim Vakfı Nedir Ne İş Yapar, Türk Eğitim Vakfı Nedir Kısaca Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • DAsSA ;

    bok gibi nerede iş alır diyo gerizekalılar

    18 Nisan 2017 20:00
  • supercell ;

    bok gibi

    01 Mart 2017 16:50