Bilgi Zamanı

Turan Taktiği Nedir

Turan Taktiği Nedir
09 Şubat 2015 - 13:21 'de eklendi ve 911 kez görüntülendi.

Turan taktiği hakkında bilgi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Türkler tarih boyunca özgürlüklerine düşkün ve savaşçı bir millet olmuşlardır ve tarih boyunca özgürlükleri için bir çok devletle savaşmışlardır ve böylece günümüzdeki özgür ve milli benliğine kavuşmuş bir devlet haline gelmişlerdir.

Türkler, yukarıda da dediğimiz gibi tarih boyunca savaşçı bir millet olmuşlardır ve Türklerin en büyük bir özelliği de at üzerinde savaşmışlardır.

Türkler savaşçı bir millet olduğundan dolayı bir çok savaş taktiği de oluşturmuşlardır. Bu savaş taktiklerinden birisi de turan taktiğidir. Turan taktiğinin diğer adı hilal taktiğidir.

Turan taktiğinde, ordu üç bölüme ayrılırdı. Ortadaki bölümde bulunana askerler karşı tarafa saldırıya geçerlerdi. Sonrasında bu askerler yenilmiş gibi davranarak geri çekilirdi bu duruma sahte ricat adı verilirdi. Ardından düşman ortadaki askerlerin peşine düştüğünde ise düşmanların çevresi sarılır ve düşman ordusu çember içine alınırdı ve Türk askerleri düşman askerlerine yıldırım gibi ok atarlardı ve düşman askerlerini böylece alt ederlerdi. Türklerin bu savaş taktiğine de Türkler kurt oyunu yani Turan taktiği derlerdi.

Turan Taktiği Hakkında Kısaca Bilgi Turan Taktiği Hangi Savaşlarda Kullanıldı Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER