Bilgi Zamanı

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır
30 Ocak 2014 - 18:36 'de eklendi ve 910 kez görüntülendi.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır Tükenmez Kalem Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar Beyaz Deriden.

Tükenmez kalem lekesini çıkartmanın en kolay olduğu zaman henüz kurumadığı zamandır. Çünkü tükenmez kalemin içindeki etken madde kuruduktan sonra bulunduğu yüzeye nüfuz eder ve çıkartması zorlaşır. Tükenmez kalem henüz ıslakken silinirse çıkarılması daha kolay olur.

Mürekkep ıslakken bunu zeminden veya döküldüğü yüzeyden almak için kağıt havlu veya pamukla mürekkebe fazla bastırmadan dokunun. Bu sayede pamuk veya havlu mürekkebi emecek ve bulunduğu yüzeye bulaşmasını engelleyecektir. Daha sonra kalan izi temizlemek için sıvı leke çıkarıcıyı bir tanecikli beze batırarak fazla ıslatmadan tükenmez kalem lekesinin üzerine tampon yapar gibi yavaşça uygulayın.

Giysilerde tükenmez kalem lekesinin çıkarılması için giysiyi çamaşır makinesinde uygun deterjanla yıkama talimatlarına göre yıkayın. Giysi kuruduktan sonra aynı şekilde tükenmez kalem lekesinin bulunduğu yere sıvı leke çıkarıcıyla tampon yapın. Bu sayede leke gisyiden çıkacak, giyside tükenmez kalem izi kalmayacaktır.

tukenmez-kalem-lekesi-nasil-cikar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER