Bilgi Zamanı

Trafikte alınacak önlemler hakkında öykü kısa

Trafikte alınacak önlemler hakkında öykü kısa
13 Mayıs 2014 - 16:49 'de eklendi ve 2011 kez görüntülendi.

Trafikte alınacak önlemler hakkında kısa bir öykü paylaşıyoruz. Trafikte alınması gereken önlemler nelerdir kısa öykü yazacağız. 

Ali trafik kurallarını bilmesine rağmen önemsemeyen bir çocukmuş. Ailesinin ve öğretmenlerinin uyarılarına rağmen bu kuralları gereksiz bulduğu için dikkate almazmış. Zaten kendisi araba sürmediği için bu kurallara gerek olmadığını düşünürmüş. Karşıdan karşıya geçerken sağına soluna fazla dikkat etmeden hemen yola atlar, arabaya bindiği zaman emniyet kemerini sıktığı için kullanmazmış. Her türlü uyarıya aldırmayan Ali bir gün başına geleceklerden habersiz bir şekilde yaşamaya devam edermiş.

Ailesiyle birlikte arabayla seyahate giderken yine emniyet kemeri takmadığı bir gün başına kötü bir olay gelmiş. Babası çok hızlı gittiği için öndeki araç ani fren yapınca duramayarak arabaya çarpmış. Hava yastığı açıldığı için babası kazadan yara almadan kurtulmuş ama Ali emniyet kemerini takmadığı için arka koltukta oturduğu için kolunu kapıya şiddetli bir şekilde çarpmış ve kolu kırılmış. O gün acılar içinde hastaneye kaldırılan Ali’nin kolu ameliyat edilmiş ve alçıya alınmış. Aylarca alçılı kolla gezen Ali’nin aklına trafik kurallarına uymadığı için böyle bir şey yaşadığı aklına gelince artık trafik kurallarına uymaya karar vermiş. Çünkü kuralların gerekliliğini fark etmiş ve uymanın önemini anlamış.

images (1)

Trafik Kurallarını Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • ece m ece e ;

    Cok sevdim bu hikayeyi bunu yazdiginiz icin cok ama cok tesekkur ederim

    14 Mayıs 2014 18:11