Bilgi Zamanı

Trafik Kurallarına Neden Uymalıyız

Trafik Kurallarına Neden Uymalıyız
21 Mayıs 2014 - 22:32 'de eklendi ve 2432 kez görüntülendi.

Trafik kurallarının önemi, bu yazımızda trafik kurallarına neden uymalıyız hakkında bilgi vereceğiz.

Trafikte yayalar ve araçlar birlikte hareket eder. Bu nedenle her iki tarafın da daha dikkatli ve özenli olarak trafik kurallarına uyması gerekmektedir. Çünkü trafik her iki tarafın da ortak kullandığı bir ulaşım alanıdır. Trafikte mal güvenliğinden ziyade insan hayatının değeri daha fazladır. Trafikte her insan bir candır. Bu nedenle trafikte insan hayatına daha fazla önem verilmelidir.

Trafikte yayaların ve insanların birlikte hareket etmesi oldukça risklidir çünkü trafik kazalarının ölümcül olma ihtimalini arttırır. Trafikte hareket etmek ve dikkatli olmak oldukça önemlidir. Biz hata yapmasak bile karşı taraf hata yapabilir. Bunu hesaba katarak gözümüz her zaman yolda olmalı ve bir hata gördüğümüz zaman ani refleks göstererek bundan kurtulmalıyız. Yoksa kazalar kaçınılmaz olur.

Trafikte duyarlılığı arttırmak ve insan hayatına vurgu yapmak için sadece kendimizi değil, çevremizdekileri de bu konu hakkında geliştirmeliyiz. Karşımızdakileri bu konu hakkında bilgilendirirsek trafikte farkındalık yaratmış oluruz.

trafik-isiklari

Trafik Kurallarının Faydaları Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER