Bilgi Zamanı

Toplumda Din ve Vicdan Özgürlüğünün Sağlanmasının Yararları

Toplumda Din ve Vicdan Özgürlüğünün Sağlanmasının Yararları
19 Mart 2015 - 17:08 'de eklendi ve 997 kez görüntülendi.

Toplumda din ve vicdan özgürlüğünün yararları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, adından da anlaşılacağı gibi Cumhuriyet rejimiyle demokrasi ile yönetilmektedir. Demokrasinin ilkelerinden birisi din ve vicdan özgürlüğüdür.

Din ve vicdan özgürlüğü ilkesine göre; toplumu oluşturan vatandaşların dinini rahatça yaşayabilme ve düşüncelerini özgürce belirtme hakları vardır. Böylece kişilerin refah düzeyi de gayet iyi olmaktadır.

Kanunlarla yaptırımlara bağlanan din ve vicdan özgürlüğü, kanunlarla koruma altına alındığından dolayı kişiler birbirlerine daha saygı ve sevgi çerçevesinde davranırlar ve böylece toplumda hoşgörü esas alınır.

Din ve vicdan özgürlüğü sayesinde toplumu oluşturan vatandaşlar, yukarıda da söylediğimiz gibi dinlerini rahatça yaşarlar ve vicdanlarına göre hareket ederler. Ancak şu bir gerçektir ki; her ne kadar din ve vicdan özgürlüğü olsa da ve din ve vicdan özgürlüğü kanunlarla koruma altına alınsa da hiç kimse hiç kimsenin din ve vicdan özgürlüğü gasp edecek şekilde davranamaz.

Toplumda Din ve Vicdan Özgürlüğünün Sağlanmasının Yararları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER