Bilgi Zamanı

Tırnak Soyulması Neden Olur

Tırnak Soyulması Neden Olur
26 Şubat 2014 - 14:12 'de eklendi ve 1952 kez görüntülendi.

Tırnakların Soyulması,
Tırnakların Soyulmasının Nedenleri,
Tırnak Soyulması Neden Olur

Soyulan Tırnaklar kadınların en büyük kabuslarından biridir. Kırılan tırnaklar kısayken bile kırılmaya devam ediyorsa dikkat etmeye başlamanın zamanının geldiğini gösteriyor.
Kadınlarda el güzelliğine gölge düşürebilecek ve sık sık karşılaşılan tırnak sorunları ve bunların çözümleri ile ilgili olarak bilgi veren uzmanlar “Eğer tırnaklarınızın sertleşmesi için hiçbir ilaç işe yaramadıysa o zaman makasla ve pensle kesemeye bir süre ara vererek kırılmalarını yavaşlatabilir. Boylarını da sert bir törpü yerine üretilmeye başlanılan karton törpülerle kısaltabilirsiniz” şeklinde tavsiyede bulundu.

Tırnakta meydana gelen kalkmalardan şikayetçi olduğunuz takdirde bunun birkaç ihtimali olabileceğinin altını çizen uzmanlar “Ya bir deri hastalığı olan sedefe yakalanmışsınız ya da bir mantar hastalığı başlamış olabilir. Sebebi ne olursa olsun yapmanız gereken ilk iş tırnaklarınızı kısaltmaktır. Daha sonra ellerinizi ve tırnaklarınızı uzama süresi boyunca mümkün olduğu kadar kuru tutmaya çalışmalısınız. Eğer rahatsızlığınız mantarsa bu hastalığa karşı kullanılacak pomatları sürmelisiniz. Şikayetiniz sedef hastalığı ise yine bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlardan yararlanabilirsiniz” dedi. Ancak şikayetin tırnaklardaki yüzeyin pürüzsüz olmamasından kaynaklanması halinde sorunun tırnağın uzaması sırasında meydana gelen travmalardan kaynaklanabileceğini belirten uzmanlar “Travmalar tırnaklarınızın şeklini kaybetmesine neden olabilir.

————————————————————————————————————————————————————-

Tırnak Soyulması Neden Olur Tırnakların Soyulması, Tırnakların Soyulmasının Nedenleri, Tırnak Soyulması Neden Olur Soyulan Tırnaklar kadınların en büyük kabuslarından biridir. Kırılan tırnaklar kısayken bile

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER