Bilgi Zamanı

Timuçin Esen Kimdir

Timuçin Esen Kimdir
06 Aralık 2013 - 19:00 'de eklendi ve 1664 kez görüntülendi.

timuçin esen kimdir, timuçin esen kaç yaşında, timuçin esen boyu, timuçin esen biyografi, timuçin esen dizileri, timuçin esen vicdan dizisi

14 Ağustos 1973 Adana doğumludur. Şu an 40 yaşındadır. Sinema ve tiyatro oyuncusudur. Şu sıralar Kanal D’nin sevilen dizisi Vicdan’da Ahu Türkpençe ile birlikte ekranlarda boy gösteriyor.

Timuçin Esen, universite eğitimini MSGSÜ’de tamamladı. Ancak daha önce Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde eğitimine başlamış, iki yıl sonra MSGSÜ’ye geçiş yapmıştır. Üniversite eğitiminin ardından İtalya ve Amerika’da oyunculuk eğitimleri de aldı. Amerika Los Angeles’ta yedi yıl oyunculuk üzerine yüksek lisans yaptı. California Institute of  Arts’da ünlü oyunculara da eğitim vermiş Larry Moss’la tanıştı ve ondan ders aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra Engin Günaydın ve Olgun Şimşek’le beraber Çıkmaz Sokak adlı bir sinema filminde rol aldı. Ayrıca bu film kendisinin ilk profesyonel oyunculuk tecrübesi olarak tarihe geçmiştir.

Daha sonra Meltem Cumbul ve Fatma Girik’le başrolleri paylaştığı Gurbet Kadını filminde ve yine Meltem Cumbul’la birlikte o dönem oldukça ses getiren Gönül Yarası filminde oynadı.

Gönül Yarası filmindeki performansı başarılı bulunarak önce Sinema Yazarları Derneği, daha sonra Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini aldı.

Labirent filmindeki performansıyla Madrid Film Festivali’nde en iyi erkek oyunculuk ödülüne aday gösterildi. Sadri Alışık Ödül Töreni’nde Ayhan Işık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

On parmağında on marifet olan ünlü oyuncu ayrıca müzisyenlink de yapıyor. Kendisinin Mayhoş adlı bir albümü de bulunuyor.

Ayrıca Timuçin Esen’in boyu 189 cm.

Kazandığı diğer ödüllerse şöyle:

Beşiktaş Lions Kulübü- Tiyatroda En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Mikado’nun Çöpleri oyunu)

Magazin Gazetecileri Derneği- Yılın En İyi Erkek Oyuncusu Ödülü (Gönül Yarası Filmi)

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği- Erkek TV yıldızı ödülü (Hırsız Polis Dizisi)

Timuçin Esen Resimleri:

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER