Bilgi Zamanı

Televizyon radyo ve bilgisayarın hayatımızdaki önemi

Televizyon radyo ve bilgisayarın hayatımızdaki önemi
01 Mayıs 2014 - 16:57 'de eklendi ve 1142 kez görüntülendi.

Teknolojinin iletişime etkileri, bu yazımızda sizlere televizyon radyo ve bilgisayarın iletişimdeki önemini anlatacağız.

Televizyon, bilgisayar ve radyo günümüzde en çok kullandığımız kitle iletişim araçlarındandır. Özellikle televizyon ve bilgisayarın etkisi son on yıl içinde ülkemizde gittikçe artmıştır. Tabiri caizse her eve birer ikişer bilgisayar ve televizyon girmiştir. Zaten radyo klasik anlamda eskiden beri en çok bilinen ve kullanılan iletişim aracıdır. Televizyon ve bilgisayardan önce daha revaçta olsa da günümüzde de önemini fazla yitirmeden yayın hayatına devam etmektedir.

Günümüzde insanlar birbirlerinden haberdar olarak işlerini yürütmeye çalışıyor. Çünkü toplumlar karşılıklı birbirlerine bağlı oldukları için karşılıklı meydana gelen olaylar Dünya ticaretini kökünden etkiliyor ve olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. İnsanlar bu olumsuz sonuçlara katlanmakta zorlanacağı için önceden olayları kestirmeye çalışıyor. Bu nedenle her insan artık iletişim araçlarını aktif bir şekilde kullanıyor. Özellikle yeni nesil bilgisayarı ve interneti çok iyi kullanarak haberlere kısa zamanda ulaşabiliyor. Televizyon radyo ve internet günümüzde haberlerin saniyeler içinde milyonlarca insana ulaşmasını sağlayarak büyük bir işlev kazanmıştır. İnternet üzerinden yapılan ayaklanmalar, devrimler dünya siyasetini derinden etkilemiştir. Gelecekte de büyük işlemlerin her zaman internet üzerinden yapılacağı tahmin edilmektedir.

images (4)

İnternet, Bilgisayar ve Televizyonun Önemi Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER