Bilgi Zamanı

Telefon Hafıza Kartına Nasıl Format Atılır

Telefon Hafıza Kartına Nasıl Format Atılır
08 Ocak 2014 - 15:54 'de eklendi ve 2408 kez görüntülendi.

Telefon hafıza kartına format nasıl atılır, hafıza kartına nasıl format atılır resimli adım adım anlatalım.

Günümüz teknolojisi ile günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir cep telefonları. Fakat bazen sorunlarla karşılaşılabilir ve bu sorunlar teknik müdahale gerektirebilir.

Bazen telefona format atmaya veya fabrika ayarlarına döndürmeye ihtiyaç duyabiliriz.Şimdi bu gibi durumlarda nelere dikkat etmemiz gerektiğine hep birlikte göz atalım.

hafiza kartı format

İlk olarak yapmamız gereken telefonda bulunan verilerin başka bir yere taşınması yani yedeklenmesi. Bilgileri yedeklerde sorun yaşanması halinde kayıp olmaması için hafıza kartını da yedeklemeyi unutmayalım.

Yurt dışından getirilmiş olan veya farklı yazılımı olan telefonlar format sonrası hattı tanıyıp tanımadığı konusunda sıkıntı yaşamamak amacıyla operatörünüz ile bağlantıya geçin.

Şimdi de iPhone ve Android telefonlarında fabrika ayarlarına nasıl döneceğine bakalım

iPhone telefonları için: Telefonunuzda ki verileri iCloud ve iTunes hesaplarında yedekledikten sonra  Ayarlar –> Genel –> Sıfırla –> Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil işlemlerini yaptıktan sonra yedeklenen verileri tekrar telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Android telefonları için : Format işleminden önce sim kart ve hafıza kartını telefonunuzdan çıkartıp yedekleyin daha sonra sırasıyla Uygulamalar –> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika Ayarlarına Dön –> Evet işlemlerini uygulayın.

Android cihazlarda buna ek olarak donanım formatıda atılabilmektedir. Bunun için Güç düğmesiyle ses kısma düğmesine aynı anda basılmalıdır.

Format işlemi bittiğinde telefonunuzu açıp rehber ve dosya yöneticisinde bulunan dosyaların silinip silinmediğini kontrol edin. Daha sonra yedek dosyaları yükleyip sim kartınızı takın.

Hafıza kartınıza format atmak isterseniz eğer bir kart okuyucu yardımıyla kartı bilgisayara takın. Bilgisayar hafıza kartınızı okuduktan sonra sağ tıklayıp biçimlendir seçeneğine tıklayarak format işlemini başlatabilirsiniz.

Hafıza Kartı Format Atma İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • hüseyin ;

    öğretmenim

    09 Ocak 2014 22:02