Bilgi Zamanı

Teknolojinin Gelişmesi İnsan Hayatını Nasıl Etkiler

Teknolojinin Gelişmesi İnsan Hayatını Nasıl Etkiler
29 Şubat 2016 - 13:09 'de eklendi ve 678 kez görüntülendi.

Teknoloji her geçen gün ilerleme kaydetmekte ve insan hayatındaki önemi ile gerekliliği her geçen gün artış göstermektedir. Peki teknolojinin bize getirisi olduğu kadar götürüsü de var mıdır? Teknolojinin gelişmesi insan hayatı üzerinde nasıl etkiler yaratır? Bu sorulara ilişkin cevaplar ve bu konu ile ilgili çok daha fazlasını sizin için bu yazımızda yazdığımızı bilmenizi isteriz.

 

Teknolojinin özellikle son zamanlarda ne kadar hızlı geliştiği ve insanlara her gün bir yenilik sağladığı konusunda hepimiz hem fikiriz. Teknolojinin insanlara sağladığı faydaları kimse inkar edemez fakat vermiş olduğu zararlar da apaçık ortadadır.

İnternet erişimi hemen hemen her yerde vardır ve bu sayede insanlar bir tıkla dünyada var olan ve gelişen olaylardan haberdar olabilmektedir. Teknolojinin gelişmesinin iyi yönü sayılabilecek olan bu durumun arkasında aslında bir de insanlara verdiği zarar yatmaktadır. İnsanların sadece internet erişiminin var olması ve bir yere tıklaması sonucu yaptıkları bu eylem, onların araştırmacı bir ruha sahip olmalarına engel olarak sayılabilmektedir. Özellikle şimdiki çocukların çoğunluğu, bir kütüphaneye giderek araştırma yapma duygusunu çok da fazla yaşamıyorlar. Bunun yanı sıra evimizin her yerinde kullanmış olduğumuz teknolojik aletler ise insanlara yardımcı olmasının yanında onların tembelliğe alışmasına sebep olabilmektedir.

Bir insanın internette kullanmış oldukları arkadaşlık programları ile çok uzakta bulunan bir insan ile görüntülü bile konuşabilme imkanının olmasi güzel bir şey olarak değerlendirilirken, normalde yüz yüze görüşmeye ihtiyaç duyulmaması insanların asosyal olmalarına sebep olarak gösterilebilmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER