Bilgi Zamanı

Tasarrufun Önemiyle İlgili Kısa Kompozisyon Örneği

Tasarrufun Önemiyle İlgili Kısa Kompozisyon Örneği
15 Mayıs 2014 - 12:11 'de eklendi ve 1389 kez görüntülendi.

Tasarrufun önemi, bu yazımızda sizlere tasarruf yapmanın aile bütçesine katkıları hakkında kısa kompozisyon örneği yazacağız.

Sözlük anlamı olarak bir maddenin kıymetini bilip onu uygun zamanda kullanma sözcüğüne tasarruf adı verilmektedir. Tasarruf edebilmek için insanların tedbirli davranması icap etmektedir. Maddi buhranlar yaşanılan dönemlerin öncesinde yapılan tasarruflar bu dönemlerin kötü geçmesini engellemektedir.

Tasarruf edildiği durumlarda, sonuçlar ortaya geç çıkabilmektedir ancak karınca kararınca herkes birikimlerini bir gün gördüğünde hayrete düşebilir. Tasarruf eden herkes günü geldiğinde büyük bir mutlulukla karşılaşırlar. Tasarruf eden tedbirli kişiler, zor durumlara önceden hazırlıklı olduklarından ötürü, birikimlerini her zaman yardımcı olarak kullanabilirler.

Tasarruf yapmak aile bütçesi için oldukça önemlidir. Çünkü tasarruf yapan bir aile yavaş yavaş da olsa para biriktirir. Para insan hayatı boyunca en çok ihtiyacı duyulan şeydir. Acil durumlarda toplu paramızın olması her zaman işimizi kolaylaştırır. Para biriktirerek aslında aile bütçemizi zorlamayız. Aksine ailemizin geleceğine büyük bir yatırım yapmış oluruz. Biriktirdiğimiz para ileride çocuğumuz üniversiteye yazıldığı zaman, bizler büyük ve ciddi bir hastalığa yakalandığımız zaman, evlenirken veya yuva kurarken, kısacası her alanda bize lazım olacaktır. Para biriktirmek sadece aile bütçesine değil devlet bütçesine katkıda bulunacaktır. Çünkü insanlar harcamak yerine biriktirerek israftan kaçınmış olurlar.

İnsanlık, tasarrufa çocuk yaşta alıştırılmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yaptıkları küçük tasarruflar sayesinde güzel bir alışkanlık elde etmiş olurlar.

indir (1)

Tasarrufun Önemi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER