Bilgi Zamanı

Tansiyon Nasıl Düşürülür

Tansiyon Nasıl Düşürülür
09 Ocak 2014 - 19:26 'de eklendi ve 1065 kez görüntülendi.

Tansiyonu ne düşürür,  tansiyon nasıl düşürülür

Gençken nasıl yaşadığınıza dikkat etmiyor, neler yediğinizi önemsemiyor ve sigara içiyor olabilir fakat bir sorun çekmiyor olabilirsiniz. Yine de bu zarar görmediğiniz anlamına gelmez. Çünkü yaşlılıkta görünen pek çok sağlık sorunu, yüksek tansiyon, damar sertliği, kalp rahatsızlığı ve inme gençken yapılan bu hatalardan kaynaklanabiliyor. Sağlıklı ve daha uzun bir hayat için bunları dikkate alabilirsiniz:

1. Besleyici gıdalar ile iyi bir şekilde beslenin. Fazla yağ ve tuzdan kaçının. Şişmanlamamaya çalışın.
2. Alkol ve sigaradan uzak durun.
3. Zihinsel ve fiziksel aktiviteler yapın, boş durmayın.
4. Uykunuzu iyi bir şekilde almaya önem gösterin.
5. Sizi endişelendiren ve/veya hüzünlendiren şeylerden çok fazla etkilenmemeye çalışın. Bunlara olumlu açıdan bakmayı öğrenin.

Yüksek tansiyon ve damar sertliği, inme ve diğer kalp hastalıklarının başlıca sebepleridir. Yukarıdaki tavsiyeler ile bunlara yakalanma riskini en aza indirebilirsiniz. Yüksek tansiyon bu rahatsızlıklara yakalanmamak için düşürülmelidir. Yüksek tansiyonu olduğunu bilen kişiler arada sırada bunu ölçtürerek düşük seviyede tutmaya çalışmalı, bilmeyen kişiler ise acilen öğrenmelidir. Bu tavsiyeleri başaramayan hastalar, elbette önce hekimlerine danışarak, tansiyon düşürücü ilaçlar (antihipertansiyon) almalıdırlar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER