Bilgi Zamanı

Tam Bağımsızlık Nedir

Tam Bağımsızlık Nedir
05 Şubat 2015 - 17:38 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi.

Tam bağımsızlık tanımı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Bağımsızlık; bir bireyin ya da bir devletin; tutumlarını, davranışlarını, girişimlerini her hangi bir baskının altında kalmadan gerçekleştirebilmesi durumuna denmektedir. Bağımsız kelimesi, özerk, özgün anlamında da gelmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e göre tam bağımsızlık oldukça önemli bir olgudur. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’e göre devletlerin varlıklarını devam ettirebilmeleri için tam bağımsızlık olduğu kesin olmalıdır.

Tam bağımsızlık sadece siyasi anlamda kullanılan bir kavram değildir. Tam bağımsızlık denince devletlerin her konuda hiç bir baskı altında kalmadan kararlarını vermeleri ve girişimlerini hiç bir devlete hesap vermeksizin gerçekleştirebilmesidir.

Tam bağımsızlığa sahip olan devletler, her konuda hiç bir otoriteye hesap vermeden hareket edebilir. Bu konuda Mustafa Kemal Atatürk, devletlerin tam bağımsızlığının olması gerektiğini ve devletlerin ancak bu sayede varlıklarını uzun yıllar boyunca sürdürebileceklerini ifade etmektedir. Bu nedenle tam bağımsızlık oldukça önemli bir olgudur.

Tam Bağımsızlık Nedir Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER