Bilgi Zamanı

Tabletlerin Siparişi Yeni Yılın İlk 3 Ayında Verilecek

Tabletlerin Siparişi Yeni Yılın İlk 3 Ayında Verilecek
23 Aralık 2012 - 18:21 'de eklendi ve 1103 kez görüntülendi.

tablet

Sürekli, neden hâlâ yapılmadı diye eleştirdiğimiz tablet ihalesi nihayet yapılıyor. Birçok okula henüz tablet gönderilmedi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı okullara tablet gönderimi noktasında dev bir adım atıyor. Tam 11 milyon tabletin siparişi 2013 yılının ilk 3 ayı içerisinde verilecek. Böylece bütün öğrencilere tablet kampanyasında stratejik hedefin sonuna varılmak amaçlanıyor.

Öğrencileri sevindiren tablet haberi nihayet geldi. Bütün okullara ve sınıflara ulaştırılmak üzere, 11 Milyon adet tablet sipariş edilecek. Hangi firmayla anlaşılacağına dair henüz netleşmiş bir durum yok. Ancak amaç yerli bir firmayla anlaşmak. Bu sebeple yerli üreticilerin zemin yoklaması için bekleniyor. Bakanlık tabletler konusunda aceleci davranmak istemiyor. Amaç en iyi üretimi en ucuza mâl edebilmek.

Öte yandan geçtiğimiz ayda karar verilen 40 bin tablet ihalesinde de sona yaklaşıldı. Bu 40 tablet de önümüzdeki günlerde okullara dağıtılacak. Milli Eğitim bakanlığı şu ana kadar okullara 50 bin tablet dağıtımı yaptı. Kısa süre içerisinde dağıtımı yapılacak olan 40 bin tabletle birlikte bu sayı 90 bine çıkmış olacak.

bilgizamani.net (İzinsiz kopyalanamaz)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • SERPİL TUT ;

    Tabletler sözde, şu ana kadar birçok sınıfa dağıtılması gerekirdi. Ancak ortada henüz kayda değer bir gelişme yok.

    23 Aralık 2012 20:15