Bilgi Zamanı

İsmail Baki Tuncer Kimdir

İsmail Baki Tuncer Kimdir
19 Şubat 2014 - 21:18 'de eklendi ve 1191 kez görüntülendi.

İsmail Baki kimdir, ismail baki hakkında bilgi, ismail baki survivor, ismail baki kaç yaşında?

1 Haziran 1977 İstanbul doğumlu ünlü komedyen İsmail Baki Tuncer’i hepimiz canlandırdığı Sabit Kanca karakteriyle tanıyoruz. Sonradan sinemaya da uyarlanan ve büyük beğeni toplayan Sabit Kanca’nın yazarı ve oyuncusu İsmail Baki pek çok ünlünün taklidini başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Aslen Ordu Mesudiye’li olan İsmail Baki ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Ardından 1999 yılında askerlik görevini yerine getirdi. 2001 yılında TRT’de yayınlanan Tele Pazar programının skeçlerini yazmaya başladı. Skeçleri çok beğenilince Klas Fm’de radyo programı hazırlamaya başladı. Ardından Süper FM ve Pal FM’de çalıştı. Yavuz Seçkin’le tanıştıktan sonra televizyon ekranlarında da kendisini görmeye başladık. Mehmet Ali Birand, Nihat Doğan ve Aziz Yıldırım taklitleriyle TNT televizyonunda kendi ismiyle program yapmaya başladı.

Ardından Fox TV’ye geçen İsmail Baki her programda farklı ünlülerin taklitlerini yaparak büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Özellikle Sabit Kanca karakteri ve Adnan Oktar taklitleri izleyici tarafından çok beğenildi. Sabit Kanca karakteri oldukça ses getirince İsmail Baki bu karaktere film çekti. Filmi de kendisi kadar ilgi göre Sabit Kanca hepimiz için efsanevi karakterlerden biri haline geldi.

Survivor yarışmasına ünlüler kontenjanından katılacağı açıklanan İsmail Baki’ye yarışmada başarılar diliyoruz.

ismail_baki-208

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER