Bilgi Zamanı

Spora Nasıl Başlamalıyım

Spora Nasıl Başlamalıyım
10 Mayıs 2013 - 21:30 'de eklendi ve 1392 kez görüntülendi.

Zayıflamaya Karar Verdiniz .. Peki Spor Yapmaya Nasıl Başlanmalı

SPORA NASIL BAŞLAMALI

Uzun zamandan beri spor yapma­yan insanlar şüphesiz iyice hamlaşmıştır. Birden bire uzun bir yürüyüş yapacak olurlarsa her taraflarının ağ­rıdığını, bacak aralarında pişikler meydana geldiğini ve ayaklarının vu­ruklardan dolayı şişip su topladığını görür ve hemen bundan vazgeçerler. Bu bakımdan -İyi bir ayakkabı ile yü­rüyünüz. İlk günler 1 km’yi geçmeyi­niz ve bunu 15-20 dakika arasında yü­rüyünüz. tik günler mümkün merte­be serin zamanlarda ve yerlerde yü­rüyünüz.

Birkaç gün sonra bu mesafeyi yo­rulmadan daha kısa zamanda alaca­ğınızı göreceksiniz. Yavaş yavaş me­safeyi arttırmaya başlayınız. Alışkan­lığınız arttıkça zayıflama da buna ek­lenince daha uzun ve daha kolay yü­rümeye başladığınızı göreceksiniz. Hiçbir zaman 40 yaşını geçmiş olan­lar bir saatte altı kilometreden daha süratli (10 dakikada bir kilometre) yürümemelidirler.

Bu yürüyüşler mümkün mertebe aralıksız ve her gün yapılmalıdır. Va­kit yokluğu ya da havanın iyi olma­ması bir bahane teşkil etmemelidir.

Yürüyüş için özel bir yer ve zaman aramak hem faydasız hem de imkan­sızdır. Şartlara göre evden sabah ya­rım saat daha erken çıkarak daha iler­lerdeki dolmuş veya otobüs durağına yürümek, şayet iş yerine 30-40 daki­kada varılabilecek gibi ise hiçbir za­man vasıtaya binmemek en doğru ola­nıdır.

Spora nasıl başlamalıyım konusunda bilgiler verdik.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER