Bilgi Zamanı

Spor Yaparken Vücudumuzda Meydana Gelen Değişiklikler

Spor Yaparken Vücudumuzda Meydana Gelen Değişiklikler
15 Şubat 2014 - 20:16 'de eklendi ve 1048 kez görüntülendi.

Sporun faydaları, spor yaparken vücudumuzda ne gibi değişikler olur. Spor yaptığımızda vücudumuzdaki faaliyetler, spor yaparak vücudumuzun nerelerini çalıştırırız?

Spor yaptığımız zaman birçok kasımız çalışmaya başlar. Bunun sonucunda fazla enerji kullanarak vücudumuzda depo edilen yağları yakar ve zayıflamaya başlarız. Ayrıca spor yaparken uyguladığımız hareketlerin türlerine göre vücudumuzun belli bölgelerindeki kaslar çalışır. Kaslar çalıştıkça zamanla büyümeye ve genişlemeye başlar. Bu da vücudun o bölgesinin şekillenmesini sağlar.

Spor yapmak vücut performansını geliştirecektir. Bu sayede vücudumuz belli bir kondisyon düzeni kazanacak ve uzun koşularda nefesimiz kesilmemeye başlayacaktır. Spor yaptığımız zaman kaslarımız şekil alacağı için vücudumuzda da şekillenmeler ve estetik görünüm kazanmaya başlar.

Spor yaparken zararlı maddeler ter yoluyla vücuttan atılır, kalbimiz hızlı kan pompalamaya başlar ve kalbin günde belli bir süre bu şekilde yoğun çalışması kalp sağlığının düzeni açısından çok önemlidir. Bununla birlikte bünyesi spora uygun olmayanlarda bayılmalar, kaslarda kramp, baş dönmesi ve mide bulantısı da görülebilecek yan etkilerdir. Ancak yine de spor yapmaktan vazgeçmemeli, günlük en az yirmi dakika vücudumuzu çalıştırmalıyız. Sağlıklı yaşamın formülü spordur.

images (1)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER